Covid-19 un sejas maskas, tagad obligātas!

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sejas maskas plānotas obligātas arī veikalos, kultūras iestādēs un baznīcās! 👀
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/sejas-maskas-planotas-obligatas-ari-veikalos-kulturas-iestades-un-baznicas/
Kādas sekas var būt nepareizi, valkājot aizsargmasku? 😨
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/padomi/covid-19-kadas-sekas-var-but-nepareizi-valkajot-aizsargmasku-video/
13.10.2020 15:26 |
 
Reitings 215
Reģ: 04.12.2014
Arvis Reiks @ 17.10.2020 16:22
Apsveicu ka esat nozombēti un pakļauti varai, kas nēsa sejas maskas, jūs varat cepties vai nē, bet mana nostāja ir pret maskām un es viņas nevelku ne sabiedriskajā transportā, ne veikalā. UN NEDARĪŠU TO ARĪ TURPMĀK!
Gadās ka jābrauc ar starpilsētu autobusu, tad nav varianti kā kapjot iekšā uzvilkt masku, bet tiklīdz tu esi garām šoferim, tiek tā novilkta un iebāzta atpakaļ kabāta.
Beidziet lūdzu zombēties un ņemat piemēru no Skandināvijas, SOMIJA, ZVIEDRIJA tur tev ir izvēlē vilkt vai nevilkt to masku un nekas netiek uzspiests.
Drausmas, vakar veikalā kaut kāda sievieti ap 30-35 aizrādija kur ir mana maska, es viņai pateicu lai nejaucas manā dzīve un staigā tālāk, viņa izskatijās tik aizvainota ka būtu viņai nezin ko izdarijis.
Mana nostāja ir tik pret maskām, ka nācās rakstīt atlūgumu jo nepieļāva ka darbā strādā bez maskas, tā arī pateicu, vai nu es vai tā stulbā maska, bez vārdu runas atlūgumu noliku uz galda.
Šobrīd par darbu neuztraucos, pieteicos bezdarbnieka pabalstam, pabaudīšu dzīvi, aiziešu uz kino, bāru, kamer viss vel ir vaļā.
Bez pabalsta saņemšanas ir arī sarunāts pastrādāt celtniecība neoficiāli 3x nedēļā, tur viss svaigs gaiss, nav jāvelk maskas un nekādi ierobežojumi, būs labs pabalsts + neoficiālā daļa par pāris dienām nedēļā.
Tikmēr vēlu jums veiksmi nosmakt maskās!

Are You seriously 🤔🤔🤔
Jums, Arvi, jau bez visas maskas nēsāšanas ir problēmas ar sevi. Veseļojaties!
17.10.2020 18:09 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Arvis Reiks @ 17.10.2020 16:22
Apsveicu ka esat nozombēti un pakļauti varai, kas nēsa sejas maskas, jūs varat cepties vai nē, bet mana nostāja ir pret maskām un es viņas nevelku ne sabiedriskajā transportā, ne veikalā. UN NEDARĪŠU TO ARĪ TURPMĀK!
Gadās ka jābrauc ar starpilsētu autobusu, tad nav varianti kā kapjot iekšā uzvilkt masku, bet tiklīdz tu esi garām šoferim, tiek tā novilkta un iebāzta atpakaļ kabāta.
Beidziet lūdzu zombēties un ņemat piemēru no Skandināvijas, SOMIJA, ZVIEDRIJA tur tev ir izvēlē vilkt vai nevilkt to masku un nekas netiek uzspiests.
Drausmas, vakar veikalā kaut kāda sievieti ap 30-35 aizrādija kur ir mana maska, es viņai pateicu lai nejaucas manā dzīve un staigā tālāk, viņa izskatijās tik aizvainota ka būtu viņai nezin ko izdarijis.
Mana nostāja ir tik pret maskām, ka nācās rakstīt atlūgumu jo nepieļāva ka darbā strādā bez maskas, tā arī pateicu, vai nu es vai tā stulbā maska, bez vārdu runas atlūgumu noliku uz galda.
Šobrīd par darbu neuztraucos, pieteicos bezdarbnieka pabalstam, pabaudīšu dzīvi, aiziešu uz kino, bāru, kamer viss vel ir vaļā.
Bez pabalsta saņemšanas ir arī sarunāts pastrādāt celtniecība neoficiāli 3x nedēļā, tur viss svaigs gaiss, nav jāvelk maskas un nekādi ierobežojumi, būs labs pabalsts + neoficiālā daļa par pāris dienām nedēļā.
Tikmēr vēlu jums veiksmi nosmakt maskās!

Taču tev es novēlu veiksmīgi atrast to smadzeņu daļu, kas iztrūkst.
17.10.2020 17:34 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.05.2016
Apsveicu ka esat nozombēti un pakļauti varai, kas nēsa sejas maskas, jūs varat cepties vai nē, bet mana nostāja ir pret maskām un es viņas nevelku ne sabiedriskajā transportā, ne veikalā. UN NEDARĪŠU TO ARĪ TURPMĀK!
Gadās ka jābrauc ar starpilsētu autobusu, tad nav varianti kā kapjot iekšā uzvilkt masku, bet tiklīdz tu esi garām šoferim, tiek tā novilkta un iebāzta atpakaļ kabāta.
Beidziet lūdzu zombēties un ņemat piemēru no Skandināvijas, SOMIJA, ZVIEDRIJA tur tev ir izvēlē vilkt vai nevilkt to masku un nekas netiek uzspiests.
Drausmas, vakar veikalā kaut kāda sievieti ap 30-35 aizrādija kur ir mana maska, es viņai pateicu lai nejaucas manā dzīve un staigā tālāk, viņa izskatijās tik aizvainota ka būtu viņai nezin ko izdarijis.
Mana nostāja ir tik pret maskām, ka nācās rakstīt atlūgumu jo nepieļāva ka darbā strādā bez maskas, tā arī pateicu, vai nu es vai tā stulbā maska, bez vārdu runas atlūgumu noliku uz galda.
Šobrīd par darbu neuztraucos, pieteicos bezdarbnieka pabalstam, pabaudīšu dzīvi, aiziešu uz kino, bāru, kamer viss vel ir vaļā.
Bez pabalsta saņemšanas ir arī sarunāts pastrādāt celtniecība neoficiāli 3x nedēļā, tur viss svaigs gaiss, nav jāvelk maskas un nekādi ierobežojumi, būs labs pabalsts + neoficiālā daļa par pāris dienām nedēļā.
Tikmēr vēlu jums veiksmi nosmakt maskās!
17.10.2020 16:22 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Sejas maskas medicīnā lieto jau simts gadus, laikam tāpat, smukuma pēc.
Kā jau minēju - ticēt vai neticēt ir katra paša izvēle, bet maska ir jānēsā jebkurā gadījumā.
17.10.2020 15:09 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Nu manuprāt, vissmieklīgākais ir tas, ka tiklīdz uzrodas kāds mazliet pretējs viedoklis, visi uzreiz sāk ņemties par Gobzemu un viņa atbalstītāju baru. Man par Gobzemu vispār nospļauties, Latvijas politika un tie, kuri tajā darbojas, man ir tik sveša kā Morzas ābece, taču atliek tikai izteikt savas domas, ka īsti netici masku iedarbībai, kā uzreiz skaities Gobzema atbalstītājs. Šķiet, jums pašiem tas Gobzems vairāk uztrauc kā kādam citam.
17.10.2020 14:57 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Online? 99% lietu mūsdienās var pasūtīt internetā.

Un Tu domā, ka visi to māk izdarīt?
Man mamma dzivo pilsētā, ir labās attiecībās ar internetu, bet ja nebūtu mēs - bērni, viņa reāli nemācētu neko pasūtīt .
Un nerunāsim par to , ka var pajautāt jebkuram, ir cilvēki kuriem tiešām nav kam to palīdzību lūgt, kaut vai tie paši pensionāri. Viņi ies un pasūtīs maskas internetā? Nopietni?
17.10.2020 14:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Kā lai nopērk masku?

Online? 99% lietu mūsdienās var pasūtīt internetā.
17.10.2020 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 305
Reģ: 31.10.2011
Aptiekā mani nolamāja, jo nav maskas. Kā lai nopērk masku? Ievēroju 2 m distanci.
Bet veikalā neko nesaka.
17.10.2020 11:20 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nikola, kā Tu domā, ja Tu smoc jau maskā, kā būs ja saslimsi?

Kas būs, tas būs, visa dzīve ir riska pilna un ir lietas no kurām nevar izvairīties.
Bet, ja tu neuztraucies par citiem, kāpēc lai kāds uztrauktos par tevi un tavu labsajūtu?
Ja tev tiešām grūti paelpot maskā, var uzrādīt darba devējam ārsta zīmi un strādāt bez maskas

Primāri par iedzīvotāju labsajūtu ir jādomā valstij. Valsts ar savu attieksmi rāda piemēru un šajā gadījumā tā ir klaji ciniska. Pie ārsta biju, nekādu zīmi nedod un arī darba devējs nevar atļaut neievērot MK noteikumus. MK noteikumiem ir lielāks spēks kā darba vietas rīkojumiem, tie nevar būt pretrunā ar valstī noteikto.
Visādi citādi, ja esi tik slima, labāk vienkārši neej ārā.
man ir jāiet uz darbu.
17.10.2020 10:44 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Nikola. @ 17.10.2020 08:19

Tad, lūgums valstij pasargājiet arī mani-nelieciet man strādāt maskā, ja smoku un nevaru tajā paelpot. (Personīgo laiku organizētu tā, ka to masku nevajag.) Bet kamēr valstij par manu veselību un sajūtām nospļauties, pat netaisos uzupurēties citu labā.

Bet tieši tev kā cilvēkam ar plaušu un elpceļu problēmām ir lielāks risks - masku nēsāšana palīdzēs tev tik ātri nenomirt ;) Visādi citādi, ja esi tik slima, labāk vienkārši neej ārā.
17.10.2020 10:15 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nikola.
Tad, lūgums valstij pasargājiet arī mani-nelieciet man strādāt maskā, ja smoku un nevaru tajā paelpot. (Personīgo laiku organizētu tā, ka to masku nevajag.) Bet kamēr valstij par manu veselību un sajūtām nospļauties, pat netaisos uzupurēties citu labā.

Bet, ja tu neuztraucies par citiem, kāpēc lai kāds uztrauktos par tevi un tavu labsajūtu?
Ja tev tiešām grūti paelpot maskā, var uzrādīt darba devējam ārsta zīmi un strādāt bez maskas. Vai mēģināt sarunāt citu darba grafiku. Pašai sarunāt, nevis gaidīt kad kāds nolasīs tavas domas un atnesīs visu uz paplātes.
17.10.2020 10:04 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Nikola, kā Tu domā, ja Tu smoc jau maskā, kā būs ja saslimsi?
Tad būs vieglāk elpot?
Maska nepasargā simtprocentīgi, bet. Pareizi lietojot, vismaz samazinās saslimšanas risks par 20-30%. Ja lieto divi - tad tie jau ie vismaz 60%. Tās ir rūpes ne tikai par citu veselību. Maskas ir dažādas, neesi aita - pameklē sev piemērotāko.
Kā saka mana mamma, kura ir diezgan slimīga, visi vīrusi un gripas līp klāt - kopš vīrusa sākuma nav slimojusi, jo pastāvīgi nēsā maskas un dezinficē rokas, un tas ir pēdējo gadu rekords, pus gads bez slimošanas. Turklāt mamma arī slimo ar astmu, ir atradusi sev piemērotu masku. Jādomā ar galvu, tad problēmu nav.
17.10.2020 10:04 |
 
Reitings 60
Reģ: 19.04.2020
Vislielākā problēma šajā masku diskusijā ir cilvēku bailes būt kontrolētiem. Gobzema atbalstītāji tic, ka ar maskām viņi tiek kontrolēti no valdības puses, bet tajā pašā laikā viņi nesaprot, ka patiesībā viņi tiek manipulēti nevis ar maskām, bet gan ar šādiem '' politiķiem '', kuri nestāv ar abām kājām uz zemes, bet maina savus uzskatus katru dienu. Tā ir provokācija un cilvēki bez sava viedokļa tam ātri pavelkas. Viņi nespēj veidot savu skatījumu, bet to visu noniecina principa pēc. Kad pajautā, kāpēc viņi ir pret, viņu argumenti ir bērnišķīgi salīdzinājumi, kā piemēram '' ja tev teiks lekt no tilta, tu arī leksi? ''. Ja tu esi kaut cik gudrs cilvēks un spēj kritiski lūkoties uz to, kas notiek pasaulē, tad arī tavs viedoklis būs balstīts uz faktiem, nevis uz pūļa efekta.
Otra problēma ir tajā, ka visi šie Covid noniecinātāji tikai spēj runāt vai ierakstīt komentārus feisbukā, bet iziet uz ielas un protestēt viņi nekad nespētu. Cik cilvēku Latvijā iet uz protestiem - 100? 200?? Tas viņiem vēl ir jāmācās - runāt ir viens, bet iziet uz ielas un savu viedokli aizstāvēt ir kaut kas cits.
Bet vienu gan derētu atcerēties - ja baidies no kontroles, tad neraksti feisbukā, jo savu identitāti un datus jau sen esi kādam bezmaksas atdevis.
17.10.2020 08:57 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tāpēc, ka cilvēki nesaprot, ka maska nepasargā maskas nēsātāju (nu ok, pasargā pa kādiem 10%).Maska domāta, lai sargātu apkārtējos,

Tad, lūgums valstij pasargājiet arī mani-nelieciet man strādāt maskā, ja smoku un nevaru tajā paelpot. (Personīgo laiku organizētu tā, ka to masku nevajag.) Bet kamēr valstij par manu veselību un sajūtām nospļauties, pat netaisos uzupurēties citu labā.
17.10.2020 08:19 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kādi visi gudri, laikam kopā ar Gobzemu sēdējāt un pētijāt maskas efektu un nonācāt pie slēdziena, ka tā nav efektīva. Viņš džekiņš pareizi dara, jo nekas cits vairs nav atlicis. Saprot, ka vienīgā iespēja dabūt VISMAZ kādu atbalstītāju pulku ir piesaistot muļķus, muļķus, kuriem nav kritiskās domāšanas, kuri viegli spēj uztvert skaļas, provokatīvas idejas, jo maziem prātiem ir grūtāk uztvert zinātinsiku informāciju, bet vieglāk gan pagalma klaču līmenī.
Jā, pāris mēnešus mēs dzīvojām ar visai zemu inficēto slieksni, taču tagad, kad cipars aug, ir jāveic papildus piesardzības pasākumi. Viņķele 1000x ir kladzinājusi, ka pēdējais, ko vēlas ir ārkārtas situāciju valstī, sēdēšanu mājās, bankrotējošus uzņēmumus. Tātad, pagaidām maksimums, ko varam darīt lietas labā - velkam maskas, divi metri, roku dezinficēšana.
Patīk tev vai nē, gribi vai negribi. Bet velc. Vai nelien ārā no mājas tukšpiere.
17.10.2020 02:37 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Kiskismau @ 17.10.2020 00:03
Ja masku lieto nepareizi, tad protams vīruss turpina izplatību(regulāra mainīšana, mazgāšana, negramstīšanās lieki gar to utt.) Doma jau laba, bet cilvēki izpildījums ir paviršs un nepareizs.
Katram savi uzskati vai lietot, kā lietot utt. Vairs pat negribas nevienam skaidrot. Kas gribēs paši izpētīs informāciju un samazināšanu savu iespēju saslimt, kas ne tie turpinās kopā ar Gobzemu pierādīt cik maz smadzeņu šūnu viņiem ir un kā šis vīruss ir dabīgā atlase. ?
Bet gribētos lai arī šie cilvēki pēc tam atsaka no ārstēšana, kad saslimst un būs vajadzīga intensīvā terapija. Tā teikt lieki izšķiest valsts līdzekļi.
protams, ka to nedarīs, paši pirmie spiedīsies rindā uz nodaļu un Dumpis ar Viņķeli būs vainīgi, ka medmāsiņas neucinās apkārt, ka sega par šauru un nebaro ar kūkām.
17.10.2020 02:30 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Eksperte, es neesmu tik naiva, lai ticētu, ka tas kādreiz notiks 🤷‍♀️ Bet ir diezgan frustrējoši, ka cilvēki, kas acīmredzot nevienu zinātnisku vai medicīnisku avotu nav lasījuši, ar putām uz lūpām mēģina kādam iestāstīt, ka no maskām nav nekādas jēgas. Un arguments “es neticu” ir zem jebkādas kritikas.
17.10.2020 01:04 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja masku lieto nepareizi, tad protams vīruss turpina izplatību(regulāra mainīšana, mazgāšana, negramstīšanās lieki gar to utt.) Doma jau laba, bet cilvēki izpildījums ir paviršs un nepareizs.
Katram savi uzskati vai lietot, kā lietot utt. Vairs pat negribas nevienam skaidrot. Kas gribēs paši izpētīs informāciju un samazināšanu savu iespēju saslimt, kas ne tie turpinās kopā ar Gobzemu pierādīt cik maz smadzeņu šūnu viņiem ir un kā šis vīruss ir dabīgā atlase. 😂
Bet gribētos lai arī šie cilvēki pēc tam atsaka no ārstēšana, kad saslimst un būs vajadzīga intensīvā terapija. Tā teikt lieki izšķiest valsts līdzekļi.
17.10.2020 00:03 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Nikola. @ 16.10.2020 20:41

Nespēju noticēt, ka ir tik daudz cilvēku, kas uzskata, ka tās pieelpotās lupatas pasargā. Tad kāpēc valstīs, kur maskas jau no pavasara, rādītāji skrien debesīs? Kāpēc saslimst mediķi, kuriem ir speciālās maskas?

Es par to pašu. Nē, nu ja vajag, masku nēsāju, bet tik un tā liekas neloģiski. Kaut vai tas, ka pavasarī, ja nebija maska, varēja muti un degunu aizklāt kaut vai ar šalli, bet tagad šalli nedrīkst, vajag masku. Tātad sanāk, ka biezu šalli aizlikt mutei un degunam priekšā nevaru, jo tas nederēs, taču ja iegādāšos no kaut kādas plānas kokvilnas lupatiņas uzšūtu masku, viss būs čikiniekā. Lietuva, ja nemaldos, no 1.augusta maskas valkā un, kā redzam, jēga no tā nekāda. Tāpat mazliet smieklīgi tas, kā visi tagad baigi apzinīgi palikuši. Ejot iekšā veikalā gan rokas dezinficē, gan maskas liek, bet vēl pirms tika pieņemts likums, ka būs jāvalkā tās maskas, gandrīz neviens ne rokas dezinficēja, ne distanci ievēroja. Tāpat kā agrāk lielveikala rindā spiedās viens otram virsū. Vakar vēl veikalā novēroju kuriozu skatu kā četras pensionāres, piespiedušās viena otrai plecu pie pleca, cīnījās par to, kura pirmā varēs maisiņā salikt tomātus. Divām maskas, trešajai maska tikai uz mutes, bet ne uz deguna, ceturtajai vispār tikai zem zoda karājās. Bet, redz, ķipa ja maskas ir, tad drīkst spiesties viena otrai virsū.
16.10.2020 23:50 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sugаr @ 16.10.2020 22:51

Tāpēc, ka cilvēki nesaprot, ka maska nepasargā maskas nēsātāju (nu ok, pasargā pa kādiem 10%). Maska domāta, lai sargātu apkārtējos, ja pats esi slims un vēl nav paradījušies simptomi vai ir bezsimptomu forma. Ja visi uzvilktu maskas uz vienu mēnesi un ievērotu visus norādījumus, vīrusa vairs nebūtu.

Nevajag būt naivai.
16.10.2020 23:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!