Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kontracepcijas tabletes

 
Reitings 4
Reģ: 28.09.2020
Sveikas meitenes, mana situācija sekojoša...
Man ir 22 gadi un cik es sevi atceros man nekad nav bijušas regulāras mēnešreizes, reizēm iztrūkst pat 3-6 mēneši un tad kad viņas pienāk tad 3 dienas stabili ir jāguļ gultā jo sāpes ir neturamas un mēnešreizes ir spēcīgas. Izlēmu šo lietu beidzot nokārtot, devos pie ginekologa un uzzināju, ka man ir pcos (policistisko olnīcu sindroms).
Daktere mani uzlika uz kontracepcijas tabletēm, lai regulētu šo ciklu (nosaukums zālēm "lethe", ja kādai ir kādas atsauksmes par šīm tabletēm, droši padalaties, jo nekur nekādas atsauksmes neesmu atradusi). Bet problēma ir tāda, ka man daktere neko nebija teikusi, ka lietojot šis hormonālās tabletes ir jāatmet smēķēsana, jo tā palielina vēl vairāk jau esošo risku saslimt ar asins trombiem lietojot kontracepcijas tabletes. Es kā smēķētāja, tagad nezinu kā rīkoties, apņēmusies atmest vēl nebiju, gribas spēka man vēl nav, vai tiešām tas ir tik nopietni ka zāļu anotācijā ir aprakstīts, varbūt kādai no jums ir šāda situācija, jo kaut kur lasīju ka 8 no 10 sievietēm turpina smēķēt lietojot kontracepciju kaut vai apzinās riskus.
28.09.2020 12:40 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
kay @ 29.09.2020 16:56

Paldies par info!
Par cik es pēc dabas esmu maza un smalka tad man visur viss par maz nevis par daudz. Celulītu pamanīju vienā foto no ceļojuma uz vienas ciskas. Pasmējos, ka vismaz kaut kas man ir un dzīvoju tālāk :D
Par celolītu nevar smieties. Jānoskaidro iemesls un jānovēršs.
29.09.2020 17:04 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Par to, ka belara ir smēķētājām - tas droši vien tāds pusaplams apgalvojums, jo belara ir vienas no OK ar viszemāko hormonu daudzumu un mazāko ietekmi uz organismu.

Paldies par info!
Kā ar celulītu? Man vispār ir izteikta nosliece uz viņu (sportoju 5x nedēļā, dzeru daudz ūdens, utt- bet nu tāpat ir diezgan daudz viņš) , kad nedzeru OK, tad viņš kaut kā izskalojas ārā.

Par cik es pēc dabas esmu maza un smalka tad man visur viss par maz nevis par daudz. Celulītu pamanīju vienā foto no ceļojuma uz vienas ciskas. Pasmējos, ka vismaz kaut kas man ir un dzīvoju tālāk :D
29.09.2020 16:56 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
MiaLea @ 28.09.2020 19:58
vienīgais, ko atbalstu ir nehormonālā spirāle. tā tablešu un hormonu rīšana neliekas nekas labs.
Protams, tas nav visām. Jāparunā ar dr. Nav lēts prieks, bet uz ilgu laiku ir miers. :)
Bet daudzas jau baidās. Īss brīdis neērtību un viss galā.
29.09.2020 16:31 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
vienīgais, ko atbalstu ir nehormonālā spirāle. tā tablešu un hormonu rīšana neliekas nekas labs.
Protams, tas nav visām. Jāparunā ar dr. Nav lēts prieks, bet uz ilgu laiku ir miers. :)
28.09.2020 19:58 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Nemācēšu atbildēt uz autores tiešo jautājumu, bet nu gandrīz visas zina, ka nekas labs jau tās tabletes nav.
Saku lielu paldies savam draugam kurš man aizliedza lietot OK. Biju lietojusi laikam 2 gadus, beidzu lietot un pēc pāris mēnešiem bija cistas plīsums. Nedēļu nogulēju slimnīcà, ārsti tā arī pateica , liela iespējamība - zāļu vaina.
Smiekligakais bija tas, ka aizejot pie dakteriem pēc pus gada, atbildod ārstam uz jautājumu , ka kavējas MR ārsts atkal piedāvāja lietot Ok, jā paldies! 😀
28.09.2020 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Man ir draudzene, kura smēķē un kādus gadus 2 arī lietoja kontracepcijas tabletes. Tur bija visādas veselības un pašsajūtas problemas. Tagan nokāpa no tabletēm un it kā jūtas kaut nedaudz labāk. Tā vispār ir diez gan briesmīga kombinācija par cik ne viens ne otrs organismam nav par labu. Īpaši ja vēl pats dzīvesveids par sevi nav veselīgs. Noteikti ieteiktu atmest smēķēšanu. Ja lietosi tabletes kādu pus gadu, nu gan jau nekas nenotiks, bet ja tas būs ilglaicīgi, tad sekas var būt bēdīgas. Es nespētu mierīgi ikdienā dzīvot, zinot, ka iespējams ar to kombināciju čakarēju savu veselību un nākotnē var piemeklēt trombi utt. Vai tur vsp vēl ir iespējams "baudīt" to cigareti?
Yaz + smēķēšana laikam ir vissliktākais variants. Yaz tablešu ražotājiem jau kaut kad iepriekš sanāca šaize, jo meitenēm parādījās problēmas ar trombiem,bija arī letāls gadījums. Tām tabletēm šis blakusefekts laikam skaitās viens no izteiktākajiem arī, ja nesmēķē.
28.09.2020 18:46 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
Par to, ka belara ir smēķētājām - tas droši vien tāds pusaplams apgalvojums, jo belara ir vienas no OK ar viszemāko hormonu daudzumu un mazāko ietekmi uz organismu.
28.09.2020 17:29 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
Kay, man tāpat bija ar to Yaz- no sākuma viss forši, bet laikam jaunākā vecumā (sāku lietot 17 gados un lietoju apmēram 2 gadus) tie hormoni vēl stabilizējās un pēc tam bija tāpat, kā Tev.
Tagad Belara lietoju jau laikam 3. gadu un viss ok - paldies Dievam! :) jo bija baigi trakā sejas āda. Tiesa, vienu brīdi paņēmu zināmu periodu pārtraukumu no viņām, un gan cistas, gan akne atgriezās.. :/ baigi žēl, citādāk laikam nemaz nedzertu vairs.
Kā ar celulītu? Man vispār ir izteikta nosliece uz viņu (sportoju 5x nedēļā, dzeru daudz ūdens, utt- bet nu tāpat ir diezgan daudz viņš) , kad nedzeru OK, tad viņš kaut kā izskalojas ārā.
28.09.2020 17:28 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
parunasimparlaiku @ 28.09.2020 16:49
Pirmā meitene no tabletēm resna palika. Tagadējai neļauju lietot.

Idiots
28.09.2020 16:58 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Pirmā meitene no tabletēm resna palika. Tagadējai neļauju lietot.
28.09.2020 16:49 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Tagad lietoju Belara un pilnīgi nekas nav mainījies- tikai krūtis izauga par izmēru lielākas, lai gan jau vairāk tuvojos 30 gadiem

Esmu dzirdējusi tādu pieņēmumu, ka Belara ir smēķētājām. Nez no kurienes. Pati gan nesmēķēju un lietoju Belara. Man tieši tas pats kas tev - pirmajos lietošanas mēnešos krūtis palika lielākas, mēnešreizes īsas un nesāpīgas, kā arī nevienas pumpiņas uz sejas. Pagāja šķiet kāds 1.5 gads un krūtis palika tādas pašas kā iepriekš (lietojot Belara viņas bija ļoti cietas, tādas kā no karstuma piepampušas), mēnešreizes gan ilgas, gan sāpīgas un arī protams atgriezās pumpas (ne tik daudz kā iepriekš gan..). Sāku justies ļoti nomākta, miegaina (darbā nebija nekādas pārslodzes) un vispār negribēju tuvību ar vīru. Tagad esmu nost no tabletēm neilgu laiku un skatīšos kā jutīšos :)
28.09.2020 16:36 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja tu smēķē tad trombu risks jau ir palielināts. OK palielina risku. Ja vēl liekais svars un iedzimtība tad vēl lielāks risks.
Protams, smēķēšana jau tā nedod neko labu ne krampjiem ne PCOS. Labāk jau sen atmest.
Vai ja smēķēsi un lietosi kontracepciju trombi būs klāt nedēļas laikā? Nē. Tas ir diezgan lēns process kuru redzēsi pēc gadiem. Tā teikt sekas. Pats bīstamākais trombos ir tas ka tie var atdalīties un nosprostot kadu dzīvībai svarīgu asinsvadu. Trombi rodas, jo tauki nogulsnējas asinsvados.
kaut kur lasīju ka 8 no 10 sievietēm turpina smēķēt lietojot kontracepciju kaut vai apzinās riskus.

Nu tā ir pavirša izturēšanās pret savu veselību. Tieši tā pat kā smēķēšana. Tu taču zini un nav jāstāsta ko tā nodara ķermenim. Piedevām tev jau ir PCOS vai vajag vēl kadu kaiti klāt. Katrs tā teikt uzņemās atbildību, bet kad tīšie veselības bendētāji nonāk slimnīcā tad maksā visi pārējie nodokļu maksātāji.
28.09.2020 13:52 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
Jā, kontracepcijas tabletes veicina trombu veidošanos, tādēļ smēķēt noteikti vajadzētu atmest.
Ņemt vērā statistiku ,ka 8 no 10 turpina smēķēt, un tāpēc turpināt to darīt arī pašai ir tas pats, kas teikt -ai, man jau nekas nebūs- un pēc tam vainot kontracepcijas tabletes pie tā, ka kaut kas arī tiešām, nedod dievs, notiek.
Es arī lietoju kontracepcijas tabletes (tikai citas) šīs pašas diagnozes dēļ, un arī biju smēķētāja pirms to lietošanas uzsākšanas. Ņem vērā, ka kontracepcijas tabletes var nākties piemērot, atrodot sev labāko hormonu kombināciju - piemēram, Yaz mani padarīja nenormāli depresīvu. Tagad lietoju Belara un pilnīgi nekas nav mainījies- tikai krūtis izauga par izmēru lielākas, lai gan jau vairāk tuvojos 30 gadiem :D
Trombi vispār nav nekāda joka lieta - jau jaunā vecumā tie var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai. Tādēļ visnotaļ iesaku atmest smēķēšanu.
28.09.2020 12:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits