Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauna auto iegāde un ienākumi.

 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Cik lieliem, jūsuprāt, būtu jābūt personas ienākumiem, lai šī persona varētu atļauties iegādāties vai noformēt līzingā jaunu/mazlietotu auto 35-40k vērtībā. Tā lai pēc tam nav jādzīvo uz roltoniem un auto pēc tam nav derīgs tikai šrotam.
25.09.2020 13:00 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Beril @ 27.09.2020 22:37

Kāpēc pa 40 000 eur nedabūt?
Es domāju, ka luksus auto, piemēram, Lexus skaitās. Pirku pa aptuveni 43000eur, modelis NX300h. Šobrīd pēc 5 gadiem atlikums ir 4800eur, jo neviens jau neliedz samaksāt ātrāk.

Te tīri atkarīgs, ko katrs definē kā luksus preci. Pieļauju, ka mana definīcija nav īsti korekta.
27.09.2020 23:41 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Piekūns @ 26.09.2020 17:56

Man arī nebija, bet daudziem cilvēkiem tomēr auto ir nepieciešams, arī saņemot šādus ienākumus.
Runājot par luksus precēm - par 35-40k jaunu luksus auto nedabūt. Par to naudu var nopirkt daudz maz labi aprikotu vidējās klases automobīli vai arī entry līmeņa premium. Protams, viss ir relatīvi, jo vidējais latvietis arī jaunu auto par 20k nepirks. Līdz ar to tad arī 35k būs lukss un nesasniedzams sapnis.
Jā, tas, ka pamatlietas aizņem proporcionāli mazāk, ir normāli. Bet vai tas nozīmē, ka absolūti visa liekā nauda jābāž zeķē nebaltām dienām vai jāinvestē? Cilvēki tāpat iztērēs naudu citur. Ceļos, ieguldīs vaļaspriekos, iegādāsies citas dārgākas lietas, utt. Tad kāpēc tieši auto ir šāds cieti nosprausts procents?

Kāpēc pa 40 000 eur nedabūt?
Es domāju, ka luksus auto, piemēram, Lexus skaitās. Pirku pa aptuveni 43000eur, modelis NX300h. Šobrīd pēc 5 gadiem atlikums ir 4800eur, jo neviens jau neliedz samaksāt ātrāk.
27.09.2020 22:37 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Kiskismau @ 26.09.2020 12:24

Es nesaprotu kāda mārutka pēc šis komentārs bija vajadzīgs. Izskatās ka Tev sasāpējis šis jautājums. Varbūt šadu pārmetošu komentāru saviem, radiem draugiem uz kuriem tev ir dusmas par šādiem izteikumiem. Ne tu zini situāciju kādā tā saruna notika, ne vispār vēl kaut ko par cilvēku, kas ir manā stāstā.

Nē, man nav šāda sasāpējusi situācija. Vienkārši brīžiem neizprotu cilvēku viedokļus par citu cilvēku dzīvēm un izvēlēm.
27.09.2020 21:08 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Doublechoco @ 27.09.2020 13:50

Diskusijas tēma: Cik lieliem, jūsuprāt, būtu jābūt personas ienākumiem, lai šī persona varētu atļauties iegādāties vai noformēt līzingā jaunu/mazlietotu auto 35-40k vērtībā - es atbildēju uz diskusijas tēmu. Pamatoju ar saviem personīgiem uzskatiem un piemēriem savu personīgo viedokli. Ja tas kaut kādā mērā nesakrīt ar tavējo, sorry, man dzīvē ir citas intereses.

Ir tikai normāli, ka cilvēkiem ir atšķirīgas intereses un dažādas prioritātes. Tāpēc arī jautājums, kāpēc izvēle X ir labāka par izvēli Y. No objektīva skatupunkta.
27.09.2020 18:47 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
sugаr @ 27.09.2020 07:10
Ir arī atšķirība pašām tapetēm, cik lielā platībā tās ir salīmētas un, protams, vai salīmētas 70. gadu paneļniekā vai vietā, ar labi iekārtotu vidi. Rīgas rajonus salīdzināt savā starpā šķiet nelietderīgi.
Es ikdienā auto pavadu mazāk nekā stundu un neminēju ar kādu auto pārvietojos. Taču uzskatu, ka ieguldīt auto ir galīgi nelietderīgi. Pieļauju, ka vēlmes un intereses ir atkarīgas arī no vecuma un ģimenes lieluma. Ja gribas kādu luksusa auto, es tad drīzāk ņemtu kādu jaunu vidusmēra auto ikdienai un dārgāku retro variantu brīvdienu izbraucieniem. Un 30% ienākumu auto neieguldītu.

Tomēr, ja esošā dzīves vieta apmierina vai ir lietderīgi ieguldīt līdzekļus un ieslīgt lielās, ilgstošās kredītsaistībās? Lai gūtu salīdzinoši niecīgu (protams, vērtējot subjektīvi) ieguvumu no tā.
"Lietderība" vispār ir tāds plašs jēdziens.
27.09.2020 18:40 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Vai dārgas kosmētikas un hobiju vēlme ir objektīvi vairāk saprotama?

Diskusijas tēma: Cik lieliem, jūsuprāt, būtu jābūt personas ienākumiem, lai šī persona varētu atļauties iegādāties vai noformēt līzingā jaunu/mazlietotu auto 35-40k vērtībā - es atbildēju uz diskusijas tēmu. Pamatoju ar saviem personīgiem uzskatiem un piemēriem savu personīgo viedokli. Ja tas kaut kādā mērā nesakrīt ar tavējo, sorry, man dzīvē ir citas intereses.
27.09.2020 13:50 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ir arī atšķirība pašām tapetēm, cik lielā platībā tās ir salīmētas un, protams, vai salīmētas 70. gadu paneļniekā vai vietā, ar labi iekārtotu vidi. Rīgas rajonus salīdzināt savā starpā šķiet nelietderīgi.
Es ikdienā auto pavadu mazāk nekā stundu un neminēju ar kādu auto pārvietojos. Taču uzskatu, ka ieguldīt auto ir galīgi nelietderīgi. Pieļauju, ka vēlmes un intereses ir atkarīgas arī no vecuma un ģimenes lieluma. Ja gribas kādu luksusa auto, es tad drīzāk ņemtu kādu jaunu vidusmēra auto ikdienai un dārgāku retro variantu brīvdienu izbraucieniem. Un 30% ienākumu auto neieguldītu.
27.09.2020 07:10 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
sugаr @ 26.09.2020 22:45

Kāpēc visam nevar būt nosprausts procents?
Un man šķiet, ka labāk 20% investēt mājoklī un 10% auto, nevis otrādi. Vismaz es mašīnā pavadu krietni mazāk laika nekā mājās. Un, jā, man auto arī ir pārvietošanas līdzeklis. Bet, iespējams, kas šie uzskati atkarīgi no finansēm. Kādam ar 10% ienākumu sanāk lielāka summa, nekā citam 30%. Un, piekrītu arī tam, ka ar zemām algām es nedomātu par auto iegādi. Ja tā ir klāja nepieciešamība, var nopirkt auto arī zem 1000€.

Vai ir atšķirība starp tapetēm Purvciemā vai Jaunajā Teikā?
27.09.2020 03:21 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Doublechoco @ 26.09.2020 21:05
Jo auto man ir pārvietošanās līdzeklis, ne vairāk. Obligātais tēriņš, kā komunālie maksājumi un jo vairāk optimizēts viņš ir, jo labāk - tad man paliek vairāk naudas sevis palutināšanai, ģimenei, mājai, hobijiem, iziešanai sabiedrībā.
Pat ja teorētiski "var pavilkt" maksāt par dārgāku auto, nesaprotu, priekš kam "vilkt" to, bez kā var iztikt, lai pēc tam sevi ierobežotu. Es nespētu taupīt, piemēram, uz savas luksus klases kosmētikas, lai spētu iegādāties jaunu vidējās klases auto. Mani pilnīgi apmierina mans hibrīdiņš ar gada nodokli 12 eur apmērā.

Vai dārgas kosmētikas un hobiju vēlme ir objektīvi vairāk saprotama?
27.09.2020 03:19 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Par izdevumiem - tik cik apkope, riepas, kasko, octa, gada nodoklis, skate.
Man ir gada nodoklis 86 eur + kasko 654 eur + kādi 250 eur (ja nemaldos) + riepas + apkope + degviela + līzings ap 450-500 eur. Izdali uz dienu skaita un zināsi cik tev dienā janopelna priekš auto.
26.09.2020 23:18 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Mēs ģimenē ņēmām 2x auto virs 40 000 eur. Abas reizes uz firmu (vajadzīga bilance, utt) jo privātpersonām ir jābūt ļoti lielai algai, lai šādu auto iegādātos. Un izvērtēs vai tik dārgs auto ir nepieciešams.
Kad beidzās operatīvais līzings un vērtība bija ap 20 000 eur, tad pārkreditēju uz sava vārda, bet man arī ir samērā liela alga + oficiāla peļņa no NĪP izīrēšanas.
Ļoti labus nosacījumus iedeva Unicreditleasing, kas ir zem Citadeles.
26.09.2020 23:13 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Jā, tas, ka pamatlietas aizņem proporcionāli mazāk, ir normāli. Bet vai tas nozīmē, ka absolūti visa liekā nauda jābāž zeķē nebaltām dienām vai jāinvestē? Cilvēki tāpat iztērēs naudu citur. Ceļos, ieguldīs vaļaspriekos, iegādāsies citas dārgākas lietas, utt. Tad kāpēc tieši auto ir šāds cieti nosprausts procents?

Kāpēc visam nevar būt nosprausts procents?
Un man šķiet, ka labāk 20% investēt mājoklī un 10% auto, nevis otrādi. Vismaz es mašīnā pavadu krietni mazāk laika nekā mājās. Un, jā, man auto arī ir pārvietošanas līdzeklis. Bet, iespējams, kas šie uzskati atkarīgi no finansēm. Kādam ar 10% ienākumu sanāk lielāka summa, nekā citam 30%. Un, piekrītu arī tam, ka ar zemām algām es nedomātu par auto iegādi. Ja tā ir klāja nepieciešamība, var nopirkt auto arī zem 1000€.
26.09.2020 22:45 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Jo auto man ir pārvietošanās līdzeklis, ne vairāk. Obligātais tēriņš, kā komunālie maksājumi un jo vairāk optimizēts viņš ir, jo labāk - tad man paliek vairāk naudas sevis palutināšanai, ģimenei, mājai, hobijiem, iziešanai sabiedrībā.
Pat ja teorētiski "var pavilkt" maksāt par dārgāku auto, nesaprotu, priekš kam "vilkt" to, bez kā var iztikt, lai pēc tam sevi ierobežotu. Es nespētu taupīt, piemēram, uz savas luksus klases kosmētikas, lai spētu iegādāties jaunu vidējās klases auto. Mani pilnīgi apmierina mans hibrīdiņš ar gada nodokli 12 eur apmērā.
26.09.2020 21:05 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Doublechoco @ 26.09.2020 16:38
Kad es pelnīju 600 eur, man auto vispār nebija.
Bet ko nu mēs te par parastajuem mirstīgajiem, diskusija ir par 35-40k vērta auto iegādi, un tas noteikti neattiecas uz parastiem mirstīgajiem ?
Cilvēks ar nelieliem ienākumiem arī pārtikai un citām pirmās nepieciešamības precēm tērē lielāko daļu, būtu normāli, ja pieaugot ienākumiem, procentuāli arī pirmās nepieciešamības preces aizņemtu mazāku izdevumu daļu. Un luksus preces saprātīgs cilvēks pirks, kad "nauda nav problēma". Protams, katra paša izvēle, kur likt savu sūri grūti nopelnīto, var arī ņemt līzingu uz 40% no ienākumiem un "strādāt priekš auto".

Man arī nebija, bet daudziem cilvēkiem tomēr auto ir nepieciešams, arī saņemot šādus ienākumus.
Runājot par luksus precēm - par 35-40k jaunu luksus auto nedabūt. Par to naudu var nopirkt daudz maz labi aprikotu vidējās klases automobīli vai arī entry līmeņa premium. Protams, viss ir relatīvi, jo vidējais latvietis arī jaunu auto par 20k nepirks. Līdz ar to tad arī 35k būs lukss un nesasniedzams sapnis.
Jā, tas, ka pamatlietas aizņem proporcionāli mazāk, ir normāli. Bet vai tas nozīmē, ka absolūti visa liekā nauda jābāž zeķē nebaltām dienām vai jāinvestē? Cilvēki tāpat iztērēs naudu citur. Ceļos, ieguldīs vaļaspriekos, iegādāsies citas dārgākas lietas, utt. Tad kāpēc tieši auto ir šāds cieti nosprausts procents?
26.09.2020 17:56 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kad es pelnīju 600 eur, man auto vispār nebija.
Bet ko nu mēs te par parastajuem mirstīgajiem, diskusija ir par 35-40k vērta auto iegādi, un tas noteikti neattiecas uz parastiem mirstīgajiem 😄
Cilvēks ar nelieliem ienākumiem arī pārtikai un citām pirmās nepieciešamības precēm tērē lielāko daļu, būtu normāli, ja pieaugot ienākumiem, procentuāli arī pirmās nepieciešamības preces aizņemtu mazāku izdevumu daļu. Un luksus preces saprātīgs cilvēks pirks, kad "nauda nav problēma". Protams, katra paša izvēle, kur likt savu sūri grūti nopelnīto, var arī ņemt līzingu uz 40% no ienākumiem un "strādāt priekš auto".
26.09.2020 16:38 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Doublechoco @ 26.09.2020 00:43
Nu tad es neesmu parasta mirstīgā (esmu gan, dzīvoju no algas, kas ir nedaudz lielāka par vidējo Rīgā). Vienkārši man nav vēlmes daudz ieguldīt tik ilgtermiņā nevērtīgā lietā, kā auto.

Vēlme ir saprotama un racionāla. Bet subjektīva.
Rīgas vidējais ir virs Latvijas vidējā, un tavs ir vēl virs tā. Ticu, ka tad, ja vēl nepierēķina neparedzētos izdevumus un paša auto iegādi, varbūt arī pietiek.
Bet ja LV vidēji pelna 600-800 mēnesī, tad tie sanāk 60-80 EUR mēnesī. Ar to varbūt pietiek degvielai, bet ne visam pārējam, kas attiecas uz auto. Octa, apkopes, remonti, utt.
26.09.2020 14:24 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es nesaprotu, kāda mārrutka pēc cilvēkiem patīk līst citu makos? Manējais arī nopirka auto salīdzinoši nesen.

Es nesaprotu kāda mārutka pēc šis komentārs bija vajadzīgs. Izskatās ka Tev sasāpējis šis jautājums. Varbūt šadu pārmetošu komentāru saviem, radiem draugiem uz kuriem tev ir dusmas par šādiem izteikumiem. Ne tu zini situāciju kādā tā saruna notika, ne vispār vēl kaut ko par cilvēku, kas ir manā stāstā.
26.09.2020 12:24 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Kiskismau @ 25.09.2020 14:50

Nu tur jau tā lieta. Es arī neticēju. Moška paņēma vairākus ātros kredītus . Jo arī uz jautājumu cik gadus jāmaksā atbildēja izvairīgi un pateica nu tā 5-8.
Bet nu jā jāsāk ar to vai vispār kāds dos kredītu ja alga ir zemāka par 1500

Atvainojos tēmas autoram, man nav ko piebilst par tēmu, taču par šo komentāru gan.
Es nesaprotu, kāda mārrutka pēc cilvēkiem patīk līst citu makos? Manējais arī nopirka auto salīdzinoši nesen. Pirmais, ko cilvēki pasaka ir nevis "oo, zbis, apsveicu", bet "cik samaksāji?" ," uz kādu līzingu ņēmi?" ,"nav tev pa dārgu?". Un kad pasaka, ka sakrāja, netic un cenšas nez ko izspiest. Respektīvi, kāda kuram daļa kas ko pērk un kā pērk?
26.09.2020 12:15 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Man atkal auto svarīgāks, ja es būtu milionārs man būtu maza mājiņa kur dzīvot, blakus tai angārs ar pilns ar mašīnām.
26.09.2020 11:04 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es ar auto netērētu vairāk nekā 10% no mēneša ienākumiem. Man svarīgi, lai auto būtu labā tehniskā stāvoklī un nesagādātu liekas galvassāpes. Traki šķiet tie jaunie Cayenne purčika hruščovku pagalmos. Es labāk to summu ieguldītu, lai uzlabotu dzīvošanas apstākļus (iegādātos īpašumu labākā vietā, lielāku un tt), vai arī vismaz pusi var ieguldīt dzīves vietas uzlabošanai un pusi tērēt 2x lētākam auto. Bet nu katram savas vēlmes.
26.09.2020 10:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits