Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecpuišu ballīte: kurš par kuru maksā?

 
Reitings 1064
Reģ: 15.06.2016

Sveiki! Es drīz precos un man šo piektdien būs vecpuišu ballīte. Es nekad neesmu bijis šādos pasākumos un vispār par kāzām maz ko zinu. Piemēram, es tikko nesen uzzināju, ka ir kaut kādi liecinieki. Kaut gan joprojām nevaru saprast kāds no viņiem īsti ir labums, jo dzimtsarakstu nodaļā taču redz kas paraksta papīrus un kamerām viņiem taču arī jābūt. Vienu vārdu sakot, laulības priekš manis ir tumšs mežs.
Tieši tāpēc man vajag padomu no pieredzējušiem cilvēkiem. Lieta tāda, ka es nezinu kam ir jāmaksā vecpuišu ballītē. Sākumā es piedāvāju visiem – gan zēniem, gan meitenēm – paņemt par €400 galdiņu Violetā un visiem kopā tur draudzīgi pasēdēt – tur sanāktu €65 no cilvēka.

Par šo naudu tur var gan paēst rollus, gan iedzert, gan pasmēķēt ūdenspīpi. Viss vienā vietā – nevajag nekur skraidīt, tērēt laiku un naudu uz takšiem (draugs gribēja vispirms kaut kur paēst, pēc tam aiziet uz ūdenspīpetavu un beigās maukt uz kaut kādu naktsklubu).
Tomēr draugi uzskata, ka €65 no cilvēka ir pārāk dārgi. Tad viens no viņiem ierosināja aiziet uz Aqua Luna. Bet kad es uz turieni piezvanīju un izrādījās, ka galdiņa rezervācija maksā €40 no cilvēka, tad viss manu draugu entuziasms kaut kur vienā mirklī izgaisa. Pēc tam es piedāvāju saviem čomiem aiziet uz cigāru baru un tur paņemt resno kubieti par €150 un sadalīt to uz trijiem (es tagad runāju par cigu, ja kas). Tas arī izrādījās par dārgu priekš viņiem 🤷‍♀️

Beigu beigās draugs piedāvāja man aiziet nosvinēt vecpuišu ballīti… Tokyo-City. Es mēģināju viņam iedvest domu, ka ideja ar Tokyo ir pārāk budžeta un, galvenais, ikdienišķa, un ka vecpuišu ballīte mēdz būt tikai vienreiz dzīvē – respektīvi, tai dienai ir jābūt spilgtai un neaizmirstamai. Uz ko mans draugs atbildēja: „tu taču teici, ka nebūs nekā īpaša – jūs vienkārši sarakstīties un viss”.
Ja, es tiešam tā teicu, bet vēl es teicu, ka kāzu dienā mēs visi vakarā iesim ēst kūku Aqua Lunā. Pēc draugu loģikas iznāk, ka tas arī nav nekas īpašs? Nu ja taču, cilvēki kātru dienu ej ēst kūkas Aqua Lunā pa €40 par kilo :)) Un šeit arī slēpjas tā problēma, tā dilemma, dēļ kuras es izveidoju šo te tematu.

Kuram ir jāmaksā par torti kāzu dienā – man vai maniem viesiem? 🤔
Jo gadījumā, ja maksāju es, iznāk nedaudz netaisnīgi attiecībā pret mani – kad es saucu draugus aiziet kopā uz kādu foršu vietiņu, viņi atsākas, jo viņiem ir žēl tērēt naudu (pie tam, runa neiet par to, ka viņiem ir jāmaksā par mani – es prasu vienkārši samesties, katrs maksā tikai par sevi), bet man pēc tam vajag viņiem piedzīt kūku par €80, dzērienus, foršu anturažu un tas būs „nekas īpašs”? 🤯
Kopumā es tagad redzu tikai divus variantus kā man rīkoties šajā situācijā
1) Aiziet ar draugiem kur viņi grib (t.i. uz kaut kādu nedārgu vietu, kur katrs maksās par sevi), bet godīgi pabrīdināt viņus, ka torte kāzu dienā maksās €80 un dot mājienu, lai tie draudzīgi sametas
Plusi: esmu godīgs, pasaku visu kā ir bez kaut kādas svārstīšanās apkārt
Mīnusi: var izprovocēt konfliktu, jo cilvēki var nodomāt, ka tas ir pārmetums viņu pusē; kā arī var parādīt sevi kā sīkstuli un badakāsi
2) Pateikt draugiem, ka kāzu dienā jums būs tikai oficiālā daļa, bet svinības paies kādā citā reizē; pateikt, ka bija laiks padomāt un jūs nolēmāt, ka svinību daļu labāk sarīkot kad ārā būs siltāks un saulaināks laiks
Plusi: diplomātiskums, tu izlīdzini kaktus, ne ar vienu no grupas neiesaisties kaut kādā atklātā konfrontācijā
Mīnusi: tu melo saviem draugiem
Varbūt, ka jums ir kaut kādas idejas vai rekomendācijas šajā attiecībā? Šeit cilvēkiem kā nekā būs bišķiņ vairāk pieredzes dzīvē nekā man 😄
24.09.2020 11:13 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
sla @ 24.09.2020 21:06
Cik garlaicigi. Kur striptizs?

Meičuks filmas saskatijusies.
25.09.2020 10:52 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sla @ 24.09.2020 21:06
Cik garlaicigi. Kur striptizs?

Es nekad nesapratīšu šito striptīza padarīšanu vecmeitu un vecpuišu ballītēs. Manuprāt pretīga lieta.
25.09.2020 00:32 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Vecpuišu ballīte ar "zēniem un meitenēm" beigu beigās vairs galīgi neizklausās pēc vecpuišu ballītes. Tad jau labāk vienkārši vajag pateikt, ka tusiņš draugiem un visiem jāierodas ar "groziņiem", un problēma atrisināta. :D
24.09.2020 23:29 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Cik garlaicigi. Kur striptizs?
24.09.2020 21:06 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Must have ballites elements.
Grutakais atrast karstos puisus meitenem, kas ap stieni dejo.
Sini zina puisu balle karstas meitenes vieglak dabut.
24.09.2020 20:52 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Es ceru, ka šis nav trollis un mana atbilde nebūs par velti rakstīta 😂
Sākšu ar to, ka īsti nesaprotu kā varēji nezināt ka ir vajadzīgi liecinieki??? Ja iesniegums Dz.sar.nodaļā būtu rakstīts, tad būtu jāzina, ka liecinieki ir obligāti un bez tiem nevar. Tātad secinu - iesniegums nav rakstīts. Mana otra neskaidrība ir tāda, ka ja iesniegums nav uzrakstīts un kāzas nav tuvāko divu mēnešu laikā, kāpēc tu jau rīko vecpuišu ballīti?
Runājot tieši par ballīti, varu padalīties ar savu pieredzi. Vīram džeki metās katrs pa 80-90€ (kopā viņi bija laikam kādi 6 skaitot manu vīru) un bija noorganizējuši vietiņu kur palikt, pirti, kvadrus pa mežu un vēl šo to. Man savukārt ballīti organizēja draudzenes aptuveni līdzīgā stilā kā vīram ar naktsmājām un dažādiem uzdevumiem. Visu mums organizēja draugi un mēs nemaksājām neko kaut gan visu laiku piedāvājām, ka sakiet ar ko jāpalīdz utt. Biju gan parūpējusies par nelielām dāvaniņām meitenēm..:)
Saprotu to tavu draugu domu par "tikai sarakstīties" kāzām, bet tāpat šī diena ar visu to, ka nav lielais ļembasts ir tik ļoti daudz emociju piesātināta, tik krāšņa, ka draugiem ir jāatbalsta. Arī mums bija "tikai sarakstīties" kāzas, bet diena bija ļoti sirsnīga, mīlestības pilna un parūpējāmies tomēr par svinīgāku atmosfēru nekā Tokyo-City.
24.09.2020 19:55 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Es tiko arī apprecējos, tieši tā pat kā Tu. Mēs sarakstījāmies.
Mēs divi + divi liecinieki. Bez draugiem, bez radiem, bez ģimenes klātienē.
Vakarā uzklājām galdu ģimenei mājās - uzkodas, kūka, šampanietis, vīriešiem kas stiprāks.
Par kāzām zināja tikai ģimene, negribējām nevienam tālāk teikt. Ģimene šo variantu atbalstīja, jo teica, ka nav ko izrādīties radiem, draugiem tas ir bezjēdzīgi. Pilnībā piekritām. Visi pārējie par mums uzzināja Facebook, kad nomainīju statusu un uzvārdu. Citi vispār par faktu uzzināja kad mūs satika, redzot gredzenus pirkstos.
Protams daļa radu šo faktu noignorēja, bet tas jau bija gaidāms. Apsveikumus no tiem nesaņēmām. Galvenais ka diena bija mums diviem un vēlāk kopā ģimenes lokā.
Ta kā var arī tā - pa vienkāršo. 😊
24.09.2020 17:23 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Kādēļ tik laicīgi vecpuišu ballīti?
24.09.2020 17:15 |
 
Reitings 1378
Reģ: 19.05.2016
man tāds jautājums, tev taču nav 18, ir kaut kas ko tu par dzīvi vispār zini?
24.09.2020 13:05 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Kapec jasteidz ar vecpuisu balliti? Liecinieku nav, tatad ari nav aizpildits pieteikums "zagsa", jo tas jadara minimums menesi pirms, kur obligati janorada ari liecinieki.
Vecmeitu/vecpuisu ballites parsvara, cik esmu bijusi, organize draugi un metas atbilstosi to budzetam, visbiezakais ligavai vai ligavainim tas ir parsteigums.
Pasas svinibas uzsauc laulatais paris vai vinu vecaki, attiecigi, kas ir naudasmaks, bet ne viesi. Biezi tas ir no laulatajiem ieguldijums, jo kazas sariko, visu apmaksa un dalu atgust atpakal davanas no viesiem.
Vispar si izklausas par "desu". 🙄
24.09.2020 13:01 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Es domāju, ka Tev vispār precēties nevajadzētu.😂😂
24.09.2020 11:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits