Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzērveņu lasīšana

 
Reitings 93
Reģ: 22.04.2020
Sveiki, ir iespēja man laukos pēc pusotras nedēļas doties strādāt šo sezonas darbu lasīt dzērvenes.
Gribēju pajautāt, vai kāda kādreiz vai ģimenes locekļi ir darījuši šādu darbu?
Man teica, ka esot grūts darbs, bet varot ļoti labi nopelnīt.
Interesanti, ka neviens neteica, cik var nopelnīt, varbūt noslēpums, teica atkarīgs kā lasa, bet saka, ka labi.
Varbūt ja kādam ir pieredze var pastāstīt kā ir gājis ar dzērveņu lasīšanu Jums, cik viegli, grūti, cik sanāca nopelnīt?
Paldies! :)
19.09.2020 23:42 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Viss jau atkarīgs, cik ātri lasi un- cik salasi. Zinu cilvēkus, kuri salasa par dzērvenēm 60-100 EUR dienā. Vajadzēja ar mellenēm sākt- tur barbari izraujot pat stādus no zemes- skrēja un pat 100 EUR dienā savāca.
Ja mugura laba- why not.
21.09.2020 22:08 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Sviire @ 21.09.2020 19:45
Parasti maksā par litru vai kilogramu noteiktu summu. Cik daudz ogu nolasīsi tik nopelnīs. Ļoti būtisks faktors ir raža. Ja ogu maz tad arī mazāk nopelnīs. Vēl jau atkarīgs arī kādas dzērvenes. Lielogu vai parastās purva. Un lielogu arī mēdz būt dažādā izmērā. Ja raža laba, ja ogas lielas tad jau mierīgi, ņem un lasi. Vispār esi kādreiz lasījis mežā ogas? Spriežot pēc jautājuma vai grūti? Izklausās ka neesi bijis mežā.cik lokans esi? Otrā dienā vari būt stīvs un sāpēt, mugura, muskuļi. Iesaku lasīt tupus. Man pašā sākumā ļoti palīdzēja gulēšana nevis gultā, bet plāna matracīša uz grīdas. Tagad jau vienalga, varu katru dienu lasīt un nekas nesāp. Pajautā kā maksā? Par litriem vai kilogramiem un cik tas maksā? Un tad jau vari aptuveni aprēķināt. Ņem vērā ka litrs ogu ir aptuveni 600 grami. 10 litri aptuveni 6 kilogrami. Lielās ogas mierīgi var salasīt vismaz 3 spaiņus un vairāk.

Savulaik, kad es lasīju tad dienā salasīju padsmit spaiņus. 20l tilpuma. Maksāja par litru. Viņiem vienmēr ļoti laba raža un lasa ar speciāliem rokas kombainjiem.Gabalinju ar kombaini, pēc tam ar rokām nolasi, kas nokritis. Ogas atstāt zemē nevarēja.
Kamēr nebūs pamēģinājusi arī cenai īsti nozīmes nebūs. Arī mēs uz lauka bijām dažādi cilvēki. Bija kas lasīja tikpat cik es, bija, kas pat pusi tik daudz nevarēja salasīt.
21.09.2020 21:33 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Parasti maksā par litru vai kilogramu noteiktu summu. Cik daudz ogu nolasīsi tik nopelnīs. Ļoti būtisks faktors ir raža. Ja ogu maz tad arī mazāk nopelnīs. Vēl jau atkarīgs arī kādas dzērvenes. Lielogu vai parastās purva. Un lielogu arī mēdz būt dažādā izmērā. Ja raža laba, ja ogas lielas tad jau mierīgi, ņem un lasi. Vispār esi kādreiz lasījis mežā ogas? Spriežot pēc jautājuma vai grūti? Izklausās ka neesi bijis mežā.cik lokans esi? Otrā dienā vari būt stīvs un sāpēt, mugura, muskuļi. Iesaku lasīt tupus. Man pašā sākumā ļoti palīdzēja gulēšana nevis gultā, bet plāna matracīša uz grīdas. Tagad jau vienalga, varu katru dienu lasīt un nekas nesāp. Pajautā kā maksā? Par litriem vai kilogramiem un cik tas maksā? Un tad jau vari aptuveni aprēķināt. Ņem vērā ka litrs ogu ir aptuveni 600 grami. 10 litri aptuveni 6 kilogrami. Lielās ogas mierīgi var salasīt vismaz 3 spaiņus un vairāk.
21.09.2020 19:45 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.04.2020
Katz @ 20.09.2020 16:02

KĀ neteikšot?? Es pareizi izlasiju?? Piezvani un noskaidro konkrēti!!

Jā, es pats šokā, stingri tā noteica. Es arī negribēju strīdēties, jo darba apkārt cita nav un šis purvs, tāpēc nu ja 400 jā, tad ganjau arī vairāk.
21.09.2020 19:30 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
please @ 20.09.2020 14:19

Jš, man bija tāda jocīga saruna ar to brigadieri. Es prasīju cik apmeram var, viņa neteica, tikai kā kurš lasa, pats uzjautāju vai 400 mēnesī uz rokas sanāks, viņa teica, ka jā, bet vairāk neko par algām neteikšot.
Nezinu kāpēc.
Laukos mums arī nav daudz iespējas, labi, ka ir tas purvs, būs 400,500 vai 800 tāpat jau ies un darīs lasīs.

KĀ neteikšot?🤣 Es pareizi izlasiju?😂 Piezvani un noskaidro konkrēti!!
20.09.2020 16:02 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.04.2020
Seina @ 20.09.2020 01:12
Kāpēc nevar pajautāt tiešajam darba devējam? Vai, kas tie par "sabojātiem telefoniem" jums tur?
Kā vispār var strādāt, ja nezin atalgojumu?

Jš, man bija tāda jocīga saruna ar to brigadieri. Es prasīju cik apmeram var, viņa neteica, tikai kā kurš lasa, pats uzjautāju vai 400 mēnesī uz rokas sanāks, viņa teica, ka jā, bet vairāk neko par algām neteikšot.
Nezinu kāpēc.
Laukos mums arī nav daudz iespējas, labi, ka ir tas purvs, būs 400,500 vai 800 tāpat jau ies un darīs lasīs.
20.09.2020 14:19 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Pirms vairākiem gadiem lasīju privātajā purvaa dzērvenes. Klajshs, kopts lauks.Par samaksu tiešām nevar pateikt, jo maksā pēc salasītaa. Paziņas pagājušo gadu lasīja apmēram 60,70eiro dienā.
Par pašu darbu-man patika! Ja būtu iespēja aizbrauktu vēl. Par to vai smags darbs, es tā neteiktu, bet katrs esam savādāks, kas vienam viegls, otram smags. Man lasīt bija viegli, jo man veikli pirksti un ātri lasīju. Māsīca tolaik aizbrauca tikai vienu dienu un to pašu nosēdēja malā bubinot.
20.09.2020 02:29 |
 
Reitings 347
Reģ: 15.01.2020
Kāpēc nevar pajautāt tiešajam darba devējam? Vai, kas tie par "sabojātiem telefoniem" jums tur?
Kā vispār var strādāt, ja nezin atalgojumu?
20.09.2020 01:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits