Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkohols

 
Reitings 767
Reģ: 14.03.2014
Sveikas!
Man ir sasāpējis jautājums. Laikam nepieciešams padoms no malas.
Esmu kopā ar vīrieti, kuram garšo alus un viskijs ar kolu. :D
Principā aliņš katru vakaru viņam ir norma, man ne, bet nu neko īsti nesaku, jo tas ir tikai 1 aliņš. Tā nopietni viņš dzer reti, bet līdz kliņķim. Principā kādas 3x gadā, saprotu, katrs izlādējas pa savam u.t.t, bet šķiet, ka pieaugušam vīrietim būtu jāzin savs mērs. Esam runājušies, teicu, ka man ir ļooti nepatīkami un nepieņemami, ja viņš nāks mājās šādā stāvoklī. Teica, ka vairs tas neatkārtosies un es noticēju. Brīvdienās atbrauca mājās knapi kājās stāvēdams.
Piebildīšu, ka man pret alko ir sakāpināti negatīvas emocijas, jo tēvs bija alkoholiķis, bērnībā to visu esmu atskatījusies, tāpēc tagad katru reizi kad redzu savējo tādā kondīcijā reāli kā ar nazi uzplēš rētas. Visvairāk laikam sāp tas, ka runājām un solīja, ka līdz tādam stāvoklim vairs nedzers, jo es un mana emocionālā veselība viņam esot svarīgāka par alko, bet ar darbiem viņš to nepierāda.
15.09.2020 22:50 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Liva Liva @ 16.09.2020 10:28
Godīgi? Ja vīrietis necienītu to, ka man viņa dzeršana līdz kliņķim provocē nepatīkamas atmiņas, tas man liktu aizdomāties, kas viņam ir svarīgāks - es vai alkohols. Ja vīrietis pats nestāv līdzās sevis teiktajiem solījumiem, tas jau nozīmē, ka viņam ir problēmas pateikt nē tiem liekajiem papildus dzērieniem, kuri noved līdz attiecīgajai kondīcijai.
Katru dienu dzert, arī ja tas ir viens aliņš, man jau šķiet ļoti daudz. Māsas vīrs arī šādi iepriekš sāka- katru vakaru pa vienam aliņam, tas taču nekas nav un vienkārši garšo. Tagad jau vairāku gadu garumā KATRU vakaru izdzer 4-6 alus pudeles + nedēļas nogalēs viskiju un joprojām apgalvo, ka tas nekas nav un viņam ar alkoholu problēmu nav... :D

Pirmā rindkopa on point. Labāk pateikt nevarētu.
16.09.2020 20:34 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Maxxxiii @ 16.09.2020 20:16

Muļķības.Nejau visi dzer, jo ir problēmas. Jaunieši sāk dzert, jo vieglāk iejusties kompānijā, paliek brīvāki, ir jautri un taa tas daudziem aiziet līdz atkarībai,kuru paši noliedz.

Ir atšķirība.
Vai cilvēks vēlas to darīt vienatnē ikdienā/katru vakaru, vai izmantot kā sociālo lubrikantu.
16.09.2020 20:28 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Silvera @ 16.09.2020 14:17
Neviens aiz patiesas laimes nedzer un nepiedzeras, tāpēc varbūt ir vērts mēģināt noskaidrot, kāpēc viņš grib dzert, ko tas viņam dod, ko dzīvē vajadzētu censties mainīt, lai nevajadzētu / negribētos dzert. Jo alkoholisms ir sekas, nevis cēlonis.

Muļķības.Nejau visi dzer, jo ir problēmas. Jaunieši sāk dzert, jo vieglāk iejusties kompānijā, paliek brīvāki, ir jautri un taa tas daudziem aiziet līdz atkarībai,kuru paši noliedz.
16.09.2020 20:16 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
Manam vīram arī ir dziļš riebums pret alkohola lietotājiem, jo viņa tētis bērnībā daudz dzēra.
Es iedzert varu, un viņš arī kaut kur reizi 2 nedēļās izdzer 2-3 aliņus, taču kategoriski ir pret piedzeršanos pāri tai robežai, kad cilvēks spēj domāt loģiski.
Es arī laikam nevarētu būt kopā ar cilvēku, kurš katru vakaru dzer.
16.09.2020 16:34 |
 
Reitings 658
Reģ: 18.06.2018
Es kā cilvēks,kuram tēvs arī ir alkoholiķis arī līdzīgi ka autore neciešu iedzērājus. Man iestājas bloks pret dzērušu cilvēku. Brīvdienās satiku puisi,uzreiz ar savu degunu jūtu,ka dzēris un es vienkārši gribēju apgriezties un aiziet. Zinu tā ir mana problēma,bet ja nebūtu tāda problēma ar tēvu,varbūt savādāk uz to visu skatītos. Šodien viens alus vakarā,rīt jau divi.
Un uzskatu katru vakaru alus ir daudz. Piemēram,man garšo kvass,vai es katru vakaru viņu dzeru un pērku???
16.09.2020 15:46 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Neviens aiz patiesas laimes nedzer un nepiedzeras, tāpēc varbūt ir vērts mēģināt noskaidrot, kāpēc viņš grib dzert, ko tas viņam dod, ko dzīvē vajadzētu censties mainīt, lai nevajadzētu / negribētos dzert. Jo alkoholisms ir sekas, nevis cēlonis.
16.09.2020 14:17 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Maxxxiii @ 16.09.2020 10:29

Drausmīgs attiecību salikums, ja iemest patīk abiem. Gadus 20atpakal,man bija forš onkulis. Labi strādāja, savs dzīvoklis, kārtīgs cilvēks. Patika bērnībā pie viņa palikt. Lutināja, veda uz karuseliem utt.. Apprecējās, piedzima meita un pamazām aizgāja postā. Sievai patika(vēljoprojam) iedzert. Sākumā ar draugiem un normālu alkaholu,bet tagat abi nenormāli nodzērušies. Darbu un dzīvokli nodzēra. Dzīvojas piešķirtajā dzīvokli un uz bērna pabalstiem (vēl divi nepilngadīgi). Pēdējos gados vairāk jau pat ciemos nebraucu, sirds sāp redzēt to nodzērušos cilvēkus,lai gan kādreiz viņi man bija kā paraugs kādu ģimeni vēlētos sev.Kādreiz bērniem ciemos braucot paciņu aizvedu uz ko saņēmu pārmetumus, ka būtu labāk kādu bamsliti atvedusi.

Fuj, drausmīgi. Otrs cilvēks ļoti var pavilkt uz leju un šādi gadījumu ir tūksotošiem.
Ļoti žēl, ka tā notika ar Tavu onkuli.
16.09.2020 10:39 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
bigsister @ 16.09.2020 10:13
Izklausās pēc mana bijušā. Zinu, ka tā arī nekas nav mainījies, tikai šoreiz jaunā draudzene dzer ar viņu kopā.

Drausmīgs attiecību salikums, ja iemest patīk abiem. Gadus 20atpakal,man bija forš onkulis. Labi strādāja, savs dzīvoklis, kārtīgs cilvēks. Patika bērnībā pie viņa palikt. Lutināja, veda uz karuseliem utt.. Apprecējās, piedzima meita un pamazām aizgāja postā. Sievai patika(vēljoprojam) iedzert. Sākumā ar draugiem un normālu alkaholu,bet tagat abi nenormāli nodzērušies. Darbu un dzīvokli nodzēra. Dzīvojas piešķirtajā dzīvokli un uz bērna pabalstiem (vēl divi nepilngadīgi). Pēdējos gados vairāk jau pat ciemos nebraucu, sirds sāp redzēt to nodzērušos cilvēkus,lai gan kādreiz viņi man bija kā paraugs kādu ģimeni vēlētos sev.Kādreiz bērniem ciemos braucot paciņu aizvedu uz ko saņēmu pārmetumus, ka būtu labāk kādu bamsliti atvedusi.
16.09.2020 10:29 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Godīgi? Ja vīrietis necienītu to, ka man viņa dzeršana līdz kliņķim provocē nepatīkamas atmiņas, tas man liktu aizdomāties, kas viņam ir svarīgāks - es vai alkohols. Ja vīrietis pats nestāv līdzās sevis teiktajiem solījumiem, tas jau nozīmē, ka viņam ir problēmas pateikt nē tiem liekajiem papildus dzērieniem, kuri noved līdz attiecīgajai kondīcijai.
Katru dienu dzert, arī ja tas ir viens aliņš, man jau šķiet ļoti daudz. Māsas vīrs arī šādi iepriekš sāka- katru vakaru pa vienam aliņam, tas taču nekas nav un vienkārši garšo. Tagad jau vairāku gadu garumā KATRU vakaru izdzer 4-6 alus pudeles + nedēļas nogalēs viskiju un joprojām apgalvo, ka tas nekas nav un viņam ar alkoholu problēmu nav... :D
16.09.2020 10:28 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Izklausās pēc mana bijušā. Zinu, ka tā arī nekas nav mainījies, tikai šoreiz jaunā draudzene dzer ar viņu kopā.
16.09.2020 10:13 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tādam personām bieži vien ir vajadzīgi cilvēki kuri palīdz viņiem mainīties. Tas protams ja tavs partneris vēlās ko mainīt.
Protams, ja viņš pats neredz kas ir par vainu un viņam tas liekas normāli, bet tev nē tad atbilde ir viena. Šķiršanās
Gan vīna glāze pie vakariņām gan viens alus vakarā regulāri /katru dienu manā skatījumā nav pareizi un velk uz atkarību.
16.09.2020 07:41 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
Ja tas tev nav pieņemami, tad kāpēc tu prasi padomu? Man ir tik pat nepieņemami un tādu pašu iemeslu dēļ un es tāpēc tādas attiecības izbeidzu bez jautājumiem.
16.09.2020 06:09 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Es kka stulbi uzrakstīju- viens aliņš var dubultoties- tas jau tāpat sanāktu viens 😂 Bet nu domu gan jau varēja saprast. Ar laiku no viena aliņa viņam vairs nebūs tas efekts un vai nu viņš sapratīs, ka no tā aliņa nav jēgas, vai arī sāks dzert vairāk. There’s no in between
16.09.2020 00:44 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
viens aliņš vakarā var ātri dubultoties un trīskāršoties arī. Ja Tev tas nešķiet pieņemami, bet viņš to tā īsti līdz galam, acīmredzot, nesaprot, tad nu.. secinājumus jau vari izdarīt pati. Pati vislabāk zini visus sīkumus un savas sajūtas.
16.09.2020 00:38 |
 
Reitings 767
Reģ: 14.03.2014
Es neuzrakstīju, ka viskija pudele brīvdienās var tikt iztukšota arī brīvdienās reizi mēnesī, bet tur ar mēru, jo tiek darīts mājās manā klātbūtnē. :) Nuu regulāra vēlme pēc alko man jebkurā gadījumā šķiet nenormāla.
15.09.2020 23:44 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Jāpiebilst vēl, ka neuzskatu, ka viens aliņš vakarā būtu kaut kas ārkārtējs vai tas, ka cilvēks 3x gadā kārtīgi, kā te teica, atlaiž, būtu kaut kas briesmīgs. Tikpat labi glāzi vīna pie vakariņām arī varam saukt par kaitīgu, sliktu paradumu, bet daudzi taču to ievēro, ne tā? Jā, zinu, ka daudzas sievietes man nepiekritīs, taču tieši tāpēc jau katrai ir izvēle ar kādu cilvēku būt kopā. Mocīt sevi vai censties to otru piespiest mainīties, ja tas otrs to varbūt nemaz nevēlas? Priekš kam?
15.09.2020 23:35 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Mana pieredze rāda, ka otru cilvēku neizmainīsi un varbūt pat nevajag, jo šajā situācijā pārmērīgais alkohola patēriņš jau traucē tev, ne viņam. Kamēr cilvēku apmierina tāda situācija un pats nenonāks pie lēmuma nelietot, tikmēr visi tie solījumi būs kaķim zem astes. Ir jādomā par sevi, jāsaudzē savi nervi, ne jācenšas izmainīt to, kurš mainīties nevēlas. Es parasti neesmu tas cilvēks, kurš uzreiz bļauj "šķiries!", bet es teiktu, ka šajā gadījumā tas būtu vienīgais likumsakarīgais lēmums. Tev ir sāpīgas bērnības atmiņas, tevi traucē drauga alkohola lietošanas paradumi, savukārt viņu viss apmierina. Kā te nonākt pie kopsaucēja? Domāju, ka nekādi. Līdz ar to piekrītu Bjork:
Bjork @ 15.09.2020 23:14
Tu tak sapeoti, ka problema ir tevi nevis vina?
15.09.2020 23:32 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Man liekas tas aliņš dienā ir sliktāks kā tās trīs reizes gadā vienu vakaru tā kārtīgi atlaist.
15.09.2020 23:27 |
 
Reitings 767
Reģ: 14.03.2014
Nesaprotu arī to kāpēc ir jāsola, ka nedzers līdz tādam stāvoklim, ja zin ka tāpat to nedarīs. Tad nesoli. Pasaki, ka tev tas ir normāli un otram kaut kā tas būs jāpieņem.
15.09.2020 23:25 |
 
Reitings 767
Reģ: 14.03.2014
Bjork
Tāda aizdoma arī man ir. Bet nezinu kā reaģēt normāli un kāds risinājums ir šai situācijai. Jo savas emocijas nevaru ietekmēt diemžēl.
15.09.2020 23:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits