Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēdienkartes plānošana nedēļai

 
Reitings 10
Reģ: 14.07.2020
Sveikas!
Vai jūs plānojat uz nedēļu iepirkumu sarakstu un ēdienus, kurus pa nedēļu taisīsiet?
Vai tā var vieglāk, lai plānotu savu budžetu?
Dzīvoju kopā ar draugu un izdomājām, ka tā varbūt nepārtērēsimies veikalā un nopirksim to, ko patiešām vajag!
Jūsu domas un pieredze?
25.08.2020 15:16 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Es vēlētos iemācīties ēdienkarti plānot nedēļai. Jo savādāk- ja ko vajag, uzreiz uz veikalu :D Blakus mājām vēl Maxima nesen atvērās, tad nu vispār zema paškontrole :D
Vienu momentu baigi uz spontānajiem pirkumiem parāvos - tagad uz veikalu eju jau ar konkrētu sarakstu un pildspalvu rokās. Aizmiršanas fenomens likvidēts un arī grozā vairs nekrīt preces no sērijas - atlaide un ir izdevīgi taču.
09.09.2020 16:33 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
man šajā ziņā ļoti palīdz Rimi iepirkumu vēsture - mēs arī esam spontānie ēdāji, metam ārā daudz produktus vienkārši tāpēc, ka konkrērajā dienā gribas ko citu, tomēr beigās izkristalizējas grozā produkti, kas tomēr tiek pirkti regulāri un mesti ārā netiek. Ļoti palīdz saplānot pirkumus. Vēl, ja gribu pagatavot kaut ko konkrētu, vienmēr esot veikalā, aizmirstu nopirkt kādu sastāvdaļu vai domāju, ka viņa man ir mājās, bet ar interneta iepirkšanos šī problēma arī atkrīt. Vēl cenšos atcerēties saldēt to, kas saldējams, pirms tas ir sabojājies. Tie ir mani mazie knifi. Tagad vēlos iziet nākamajā līmenī - sagatavot pusfabrikātus, sasaldēt, un tad pēc vajadzības un vēlēšanās ņemt ārā, lai ātri pagatavotu vakariņas.
Svaigas ogas, augļus un dārzeņus pasūtam atsevišķi 2 reizes nedēļā.
09.09.2020 14:49 |
 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Copy Paste KKourtney
Nevaru iedomāties savādāk vairs.
09.09.2020 12:10 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Esmu absolūta plānotāja. :D
Tā kā esmu no tām, kurām prieku sagādā gatavot un daru to daudz, tad arī skaidri zinu ko, katrā ēdienreizē ēdīsim, un kas nedēļai vajadzīgs.
Es pati ēdu savdabīgi, ir pavisam 'tukšās' dienas, kur dzeru tikai ūdeni, un ir tādas, kur ēdu visas trīs ēdienreizes, draugs ēd ļoti ierasti 3x dienā, brokastīs un pusdienās silto un vakariņās kādas maizītes / kaut ko ātri uzgraužamu. Tāpat, man paveicies, ka viņš ir no tiem, kas nav izvēlīgs ēdienos un garšo viss, ko esmu pagatavojusi.
Mēs pērkam ēdienu katru pusotru nedēļu, to pasūtot rimi e-veikalā, lai nemaz veikalā nav jāiet iekšā un jātērē laiks pērkoties. Summas gan mums svārstās, jo ja es pasūtītu, noteikti būtu mazāka, bet tā kā es tikai iesniedzu draugam ēdienu sarakstu un viņš visu sapērk, tad bieži vien manas "viena basmati rīsu paka'', vietā grozā tiek ieliktas trīs, jo esot atlaide, kas gan nav slikti, bet tā nu man dabiski veidojas nelieli krājumi, kādai nebaltai dienai.
26.08.2020 14:05 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Ja neprot saplānot ēšanu vai nespēj turēties pie plāna, tad cilvēks ir bagāts. Kad dzīve piespiež, tad ilgi nav šī prasme jāizkopj.
26.08.2020 13:54 |
 
Reitings 1378
Reģ: 19.05.2016
Mūsu problēma ir tā, ka mēs nekad nevaram vienoties ko ēst nedēļu uz priekšu - mēs katru dienu plānojam atsevišķi un tad ejam uz veikalu ar sarakstu. Man ļoti nepatīk mest ārā pārtiku un saraksts man neļauj sapirkties visādus produktus, ko pēc tam neviens neapēd. Mēs ēdam maz, parasti pāri paliek ļoti. Tā ir mūsu problēma. Nauda nav mums problēma.
26.08.2020 13:34 |
 
10 gadi
Reitings 949
Reģ: 05.02.2011
Īsti neplānoju nedēļu uz priekšu. Daudz ēdu svaigus augļus, dārzeņus tāpēc baigi plānot nesanāk, max pāris dienas uz priekšu.
Tomēr ieejot veikalā vienmēr ir saraksts, un saldumus un našķus pērku reti.
26.08.2020 12:37 |
 
Reitings 1604
Reģ: 26.01.2016
Covid pandēmijai sākoties baigi iedomājos, ka nupat pirkšu nedēļai un plānošu. Izzināju info par šo tēmu, lasīju, skatījos. Līdz sapratu, ka mums tas nestrādā.. kā es saku-esam impulsīvie ēdāji. Mēs, tāpat kā Sugar, svētdienā nevaram paredzēt, ko gribēsim trešdien ēst. Taisu to, ko sakārojas un eju uz veikalu katru 2. vai 3.dienu. Reizēm piepērkot kaut ko nepieciešamu vai kādus našķus.
26.08.2020 12:33 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Meija @ 26.08.2020 10:47
Tām, kurām 50-70Eur nedēļā - dzīvojat vienas? Nevaru nekādi iekļauties. ?

Es dzīvoju ar draugu un 2 dzīvniekiem. :D
26.08.2020 12:32 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Tām, kurām 50-70Eur nedēļā - dzīvojat vienas? Nevaru nekādi iekļauties. ?
26.08.2020 10:47 |
 
Reitings 123
Reģ: 23.02.2017
Plānoju! Uz veikalu eju 1x nedēļā kur arī sapērku visu nepieciešamo. Iepriekš izdomāju ko vēlos gatavot un sastādu sarakstu.
26.08.2020 10:29 |
 
Reitings 842
Reģ: 02.02.2020
Kopš covid sākuma esam arī sākuši plānot ēdienreizes un pirkumus nedēļai. Neplānoju gan tik smalki kā KKourtney, bet izplānojam vakariņu ēdienus un pārējo piepērkam tā, lai būtu ko uzēst pa vidam. Ietaupās gan nauda, gan laiks, jo vairs pēc darba nav jāskrien vēl uz pārtikas veikalu. Gaļu un dārzeņus pērku piemājas mazajā veikaliņā, tur gan var gadīties ieskriet vairākas reizes nedēļā, tikai tā iemesla dēļ, ka gribas svaigus.
25.08.2020 19:59 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Plānoju minimālo kaloriju daudzumu. Ja uzaicina uz pasākumu, noteikti pierijos, lai var mazāk ēst nākošās dienas. Gaļa un zivis ir dārgas. Tās tikai uz svētkiem. Varbūt būs vieglāk, jo stipendiju ceļ uz 200e.
25.08.2020 19:41 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
lady1 @ 25.08.2020 18:31
varbūt ja ir laiks vari padalīties ar šādu sarakstu? :)

Ir laiks, tomēr uzskatu, ka tas jādara pašam, tomēr atškiras viss. Man piemēram ir jāraksta atsevišķi sev un atsevišķi draugam brokastis, kas viņam būs pusdienās, kas man, jo mēs dažādi strādājam.
Visvieglāk ir tā, ja stāv mājās paši pamati visu laiku, rīsi, griķi, kartupeļi, makaroni, labi daudz dārzeņu (gan svaigi, gan saldēti) augļi,ogas (svaigi, saldēti)
Es vislaik parūpējos, lai man ir saldēta gaļa arī saldētavā, jo nevar vienmēr paredzēt ko gribēšu ēst ceturtdienas vakarā.
Galīgi nepiekritīšu kiskismau man visās ēdienreizēs ir vismaz 50 % dārzeņu, ja pareizi uzglabā visam jābūt ok.
Par spinātiem vai salātu maisījumiem - tie vienkārši atsevišķi jāieskrien nopirkt.
Smūtijiem gan derēs saldēti spināti.
Labi, es jau aizrāvos :D Bet doma ir tāda, ka ja atrodi savu pieeju, tas aizņem mazāk laiku, naudiņa netērējas tik ļoti un ir forši ja vienmēr mājās ir kaut kas. :)
25.08.2020 19:31 |
 
Reitings 83
Reģ: 24.11.2019
KKourtney @ 25.08.2020 15:20
Pilnīgi visu laiku plānoju nedēļai ēdienkarti, budžets 50 eiro uz nedēļu, pilnīgi pietiek un pāri paliek.
Rakstu visu, brokastis, pusdienas, uzkodas, vakariņas, visādus sīkumus piedomāju, vienmēr paliek vēl nākamajai nedēļai visādi pārpalikumi, daudz ko sasaldēju, lai ilgāk notur.
Nepērkot nedēļai sanāk iztērēt vismaz 2x vairāk pa nedēļu un nevajadzīgas lietas arī piepērkas.
varbūt ja ir laiks vari padalīties ar šādu sarakstu? :)
25.08.2020 18:31 |
 
Reitings 5
Reģ: 25.08.2020
Neplānoju, bet varbūt nākotnē tā darītu lai nav uz veikalu jāskrien 5x nedēļā. Reizēm plānojot un nopērkot sanāk daudz ko izmest ārā, tāpēc ja kkas kārojas, nopērku un uztaisu tajā pašā dienā.
25.08.2020 17:08 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man ēdienreižu plānošana uz nedēļu nestrādā, jo patīk pirkt salātus, spinātus un daudz svaigu dārzeņu kuri pa nedēļu nostāvoties paliek veci.
Ēdienreižu plānošana varētu strādāt tiem cilvekiem kuriem patīk ēst makaronis+gaļa+štovēts kāposts vai gurķu/tomātu salāti.
Vienkārši jāpieradina sevi nepirkt saldumi un liekas lietas kuras ir uz atlaidi.
25.08.2020 16:49 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Konkrētus ēdienus neplānoju, bet piekopjam jau sen ko līdzīgu. Uz veikalu dodamies reizi nedēļā, kur nopērku pamatproduktus - dārzeņi, gaļa, zivs, produkti brokastīm, uzkodām + našķi un kāds fast foods slinkajai dienai. Pēc tam gatavoju to, kas ienāk prātā no tā, kas jau ir pieejams. Gluži vienreiz nedēļā neiepērkamies, tāpat vajag nopirkt svaigu pienu, maizi, bet tas palīdz negrābt neko lieku, jo mājās viss ir.
Budžets, protams, ietaupās. Jo ikdienas skraidīšana uz veikalu ir minimums mums 30 eiro, kas sanāk katru otro, trešo dienu. Kopējo summu jau var parēķināt... Nedēļā mēs apēdam maksimums 70 eiro, kas jau ir daudz, bieži vien ir krietni mazāka summa, un tas ir ar visiem našķiem, neko sev neliedzot un esam ģimenē četri cilvēki. Šī sistēma vienkārši palīdz domāt un plānot.
25.08.2020 16:05 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man gribētos plānot, lai jēdzīgāk pirktu produktus un negadītos, ka kaut kas jāmet ārā, jo termiņš pagājis, bet labums tā arī nostāvēja ledusskapī. Bet man personīgi tas nestrādā. Esmu mēģinājusi. Es nevaru izdomāt, ka trešdien gribēšu lazanju. Visdrīzāk, tajā brīdī kad plānoju, sarakstu ēdienus, kurus labprāt ēstu tagad. Bet pienāk noteikta diena un es saprotu, ka gribu absolūti ko citu. Ja nav tādu tarakānu, tad baigi forši. Es, laikam, nekad neesmu tik izbadējusies, lai ēstu to kas jāēd.
25.08.2020 16:05 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
un naudas ziņā arī nejūtu atšķirību, plus mīnus nedēļā 50 eiro aizgāja gan tur, gan šeit latvijā neko neplānojot. bet nu kādam ticu, ka tas palīdz ietaupīt, tomēr mazāk spontāno pirkumu ? pamēģināt jau vari piemēram dažas nedēļas, un tad jutīsiet vai der jums tāds variants.
25.08.2020 15:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits