Nevar atrast darbu

 
Reitings 92
Reģ: 09.03.2014
Sveikas! Saskāros ar nepatīkamu problēmu- nespēju atrast darbu. Esmu tikko beigusi augstskolu nodokļu virzienā, bet pieredzes šajā nozarē nav. Vēlos atrast darbu šajā jomā, lai pilnveidotos un turpinātu mācīties. Esmu sūtīju ļoooti daudz CV, taču nevienas atbildes. Esmu izmusumā. Darba devēji prasa vismaz gada pieredzi. Ko Jūs darītu šādā situācijā? ☹️
04.08.2020 14:08 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
parunasimparlaiku @ 05.08.2020 12:51
Kāpēc seksists? jo norādīja uz dzimumu dabiskajām lomām - sievietei bērni, māja, vīrs, vecim - nauda, bizness, politika. Katra dzimuma ķermenis un smadzenes ir pielāgotas tam, kam pielāgotas.

Ja jau tā tad nevajadzētu eksistēt nevienam vīrietim uz visas pasaules kurš labprāt sēž mājās, gatavo ēst, tīra māju un pieskata bērnus kamēr sieva ir darbā (tādu ir samērā daudz ja kas)
Ja tas ir "dabīgi" tad tev kā vīrietim (pāvam gan drīzāk) būtu jāspēj nodrošināt VISAS ģimenes vajadzības un sievietes vajadzības nevis kaukt par to ka "nav naudas" vai tamlīdzīgi.
Mēs nedzīvojam 16., 17,.18 gadsimtā vai citā pagātnes posmā kur viss bija atkarīgs no smaga darba un sievietes gandrīz vienmēr bija stāvoklī jo nebija kontracepcijas. Gribi būt "dominantais - tēviņš kā" dabīgi" iekārtots"? Brauc uz āfrikas nabadzīgajām valstīm apreci sievieti un dzīvo tur ar savu "tradicionālo ģimeni" un nebāz savu kāju vai galvu attīstītajās pasaules valstīs.
05.08.2020 13:15 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Un ja ir viena izglītība, kura iegūta bvk tālmācībā, tad gan jau ka ir spēcīgāki kandidāti, kurus paņemt no tiem, kuri piesakās uz vakanci. No offence, bet 23 gados tas nav tāds sasniegums, lai darba devēji skrietu pakaļ. Tas arī sasaucas ir viduvējību diskusiju līdz kurai ir jātiekot. :D
05.08.2020 13:14 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Jūtu, ka šī diskusija ievirzīsies augstos toņos. Viss, es skrienu pēc popkorna. Būs ko vakarā palasīt ???
05.08.2020 12:55 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Satelle @ 05.08.2020 12:48

Seksists
Kāpēc seksists? jo norādīja uz dzimumu dabiskajām lomām - sievietei bērni, māja, vīrs, vecim - nauda, bizness, politika. Katra dzimuma ķermenis un smadzenes ir pielāgotas tam, kam pielāgotas.
05.08.2020 12:51 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
bulta @ 05.08.2020 12:47

Ja Tu radi pievienoto vērtību savam darbam - labi.
Daudzi darbinieki der tikai mazkvlificētam darbam,. bet nez kāpēc uzskata, ka luksusa preces ir pamatvajadzīgu sarakstā.
Kas attiecas uz sievietēm, tās ņemt darbā ir ļoti riskanti. Es cenšos visu vienmēr darīt pats, bet ja būtu nepieciešamība ņemt darbiniekus no malas, noteikti ne sievietes. Nevis tāpēc, ka man būtu aizspriedumi, bet redzu reālo situāciju no citiem uzņēmējiem. Vecim var paspiest roiku un visu sarunāt. Sievietei vienmŗ būs tiesības, darba likums un 1001 atruna visā. Viņai būs grūti saprast, kā darba devējs var likt pastrādāt stundu ilgāk vai iedot kādu darbu, kas nav amata aprakstā.

Seksists
05.08.2020 12:48 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
cutiecutie @ 05.08.2020 11:30

Vajag tiekties augstāk par “parasta cilvēka” dzīvi. Mēs nedzīvojam, lai tikai rukātu un ēstu. Cilvēki vēlas arī kvalitatīvi atpūsties, aiziet uz koncertiem, izrādēm, iekrāt un aizbraukt ceļojumos. Latvijā iekrāt naudu vispār ir grūti. Ja 600€ ir alga, pusi atdod īrei un komunālajiem. Paliek 300€. Pieņemsim, ka nedēļā 50€ aiziet ēšanai/sadzīvei. Tie ir 250€ mēnesī. Paliek 50€. Mazums vēl vajag ārstu, medikamentus. Sievietēm tomēr vēl ir arī savas sieviešu vajadzības kā jauna blūzīte vai lūpu krāsa. Nedod dievs vēl ir bērni, mašīna, kur aiziet vēl izdevumi. 600€ ir apsmiekls.

Ja Tu radi pievienoto vērtību savam darbam - labi.
Daudzi darbinieki der tikai mazkvlificētam darbam,. bet nez kāpēc uzskata, ka luksusa preces ir pamatvajadzīgu sarakstā.
Kas attiecas uz sievietēm, tās ņemt darbā ir ļoti riskanti. Es cenšos visu vienmēr darīt pats, bet ja būtu nepieciešamība ņemt darbiniekus no malas, noteikti ne sievietes. Nevis tāpēc, ka man būtu aizspriedumi, bet redzu reālo situāciju no citiem uzņēmējiem. Vecim var paspiest roiku un visu sarunāt. Sievietei vienmŗ būs tiesības, darba likums un 1001 atruna visā. Viņai būs grūti saprast, kā darba devējs var likt pastrādāt stundu ilgāk vai iedot kādu darbu, kas nav amata aprakstā.
05.08.2020 12:47 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Uzskatu, ka meklejot darbu, nevar aprobezoties cv.lv, ss.lv un cvmarket.lv lapas skirstot un izutot cv. Pati savu darbu pa profesijai atradu studejot otraja kursa, (lai ari man jau tad bija pardevejas darbs,nopelnit naudu par ko dzivot, kamer studeju) kad mekleju darba variantus savam draugam, atradu sev, domaju, man tak ar bus jasak staigat kadu reiz pa profesionalam intervijam, joka pec aizsutiju, vinneju, lai ar citi pretendenti bija ari ar magistru. Daudzi aicinajusi stradat mani, jo zin personigi un zin mana darba kvalitati, rekomendacijas (!), loti svariga lieta. Esmu vadijusi kolektivus un rekomendacijas prieks manis ir loti svarigas un patiesiba, tas ir liels trukums Latvijas darba tirgu, ka nav tradicijas prasit rekomendacijas.
Skandinavija loti daudzi jau strada no 16 gadu vecuma, kabatas naudai, ta vini veido savu darba pieredzi rekomendacijas, jo 80%, ka nakamais darba devejs pazvanis ieprieksejam un paprasis. Protams, sava cena jazin, jamak sevi pardot, ja.. ja vien ir tada iespeja.
Ej firmu majaslapas un mekle "vakances", iznesa pati CV, pie reizes runat jau uz vietas, iespejams, ar kadu vadosu personu, atstajot labu iespaidu, pat saubiga vakance, kuru domajot saglabat vai ne, var izlemt par labu Tev saglabat un piedavat Tev.
05.08.2020 11:59 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Viss ir vienkārši - ja cilvēks ir bez darba un tik ilgstoši nevar to atrast, viņš šai pasaulei nenes nekādu pievienoto vērtību un nav nepievciešams.
Tieši tik skarbi tas ir.

Nu jau, nu jau tu šauj pār strīpu. Varētu padomāt, ka cilvēks ir nācis šajā pasaulē, lai vergotu :D
05.08.2020 11:46 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Rodas jautājums kāpēc pabeidzot augstskolu jau nestrādā profesijā? Apķērīgākie jau pirmajā kursā cenšas atrast prakses vietu. Izvēlas uzņēmumu kur grib strādāt un paši iet un prasa kā mācās to un to vēlas apgūt mācīto praksē un bez maksas pa stundai vai kā nu atļauj lekciju grafiks dara no sākuma sīkākus darbiņus, pēc tam jau kad esi sevi pierādījis tad jau sakarīgs uzņēmums paņem pusslodzē un viss notiek. Protams šādu modeli un uzņēmumu kas nāks pretī izpildīt un atrast nav viegli. Nevar cerēt ka pabeidzot studijas ja vien nav studēts kaut kas kur akūts darbinieku trūkums kā piemēram medicīnā uzreiz būsi pieprasīts darba tirgū. Un kontakti. Jau studiju laikā jāveido kontakti. Diemžēl bez labiem kontaktiem dažreiz darbu dabūt ir teju neiespējami. Man ir daudz paziņu kam ir labas izglītības, un vairāku gadu pieredze darbā un tā arī saka ka darbu dabūjuši dēļ tā ka pazīst to un to, tas un tas ir radinieks tam un tam. Citreiz pat darba stājoties nav pat diploms prasīts, tikai pasaka ā tevi rekomendēja persona B labi tad darbs ir tavs un tas nav tikai Latvijā.
05.08.2020 11:33 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
cutiecutie @ 05.08.2020 11:30

Vajag tiekties augstāk par “parasta cilvēka” dzīvi. Mēs nedzīvojam, lai tikai rukātu un ēstu. Cilvēki vēlas arī kvalitatīvi atpūsties, aiziet uz koncertiem, izrādēm, iekrāt un aizbraukt ceļojumos. Latvijā iekrāt naudu vispār ir grūti. Ja 600€ ir alga, pusi atdod īrei un komunālajiem. Paliek 300€. Pieņemsim, ka nedēļā 50€ aiziet ēšanai/sadzīvei. Tie ir 250€ mēnesī. Paliek 50€. Mazums vēl vajag ārstu, medikamentus. Sievietēm tomēr vēl ir arī savas sieviešu vajadzības kā jauna blūzīte vai lūpu krāsa. Nedod dievs vēl ir bērni, mašīna, kur aiziet vēl izdevumi. 600€ ir apsmiekls.
Mašīna, kosmētika ir privilēģijas cilvēkiem, kas kait ko ir sasnieguši, ne nepieciešamības. Ja gribi ko vairāk, pašai jākļūst par darba devēju.
05.08.2020 11:33 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
parunasimparlaiku @ 05.08.2020 10:52
20 eiro dienā laukos ir laba samaksa. 600 mēnesī, ja neņem brīvas dienas. Pilnīgi pietiek, lai samaksātu par mājokli, paēstu un kādam nieciņam. Ko ta vairāk parastam cilvēkam vajag?

Vajag tiekties augstāk par “parasta cilvēka” dzīvi. Mēs nedzīvojam, lai tikai rukātu un ēstu. Cilvēki vēlas arī kvalitatīvi atpūsties, aiziet uz koncertiem, izrādēm, iekrāt un aizbraukt ceļojumos. Latvijā iekrāt naudu vispār ir grūti. Ja 600€ ir alga, pusi atdod īrei un komunālajiem. Paliek 300€. Pieņemsim, ka nedēļā 50€ aiziet ēšanai/sadzīvei. Tie ir 250€ mēnesī. Paliek 50€. Mazums vēl vajag ārstu, medikamentus. Sievietēm tomēr vēl ir arī savas sieviešu vajadzības kā jauna blūzīte vai lūpu krāsa. Nedod dievs vēl ir bērni, mašīna, kur aiziet vēl izdevumi. 600€ ir apsmiekls.
05.08.2020 11:30 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Anete Aneteanete @ 05.08.2020 10:22
Te tika minēts, ka strādājot vairākas stundas dienā uz lauka var arī labi nopelnīt? Kā tad, nerunājam muļķības. Pati arī esmu strādājusi uz lauka, vācu nost ķiplokus no lauka, vajadzēja nogriezt kātus, notīrīt no dubļiem/netīrumiem, tad vēl salikt kastēs, un par 1 kg ķiploku novākšanu maksāja 0,15 euro. Darba laiks bija no plkst.7.00. līdz 17.00. Un nopelnīju tikai 15 euro. Vairāk bija lielus gabalus jāstaigā pie kastēm, jo lauks bija 5 ha liels un staigā no viena gala uz otru.
Tad vēl esmu sezonā lasījusi lielogu krūmmellenes, par 1 kg maksāja 0,40 euro, vajadzēja vēl pašiem sapakot kastītēs, uzlīmēt etiķeti, jābūt tikai tīrām, nesaspiestām ogām, uz vietas priekšniecība pārbaudīja, reāli dienā sanāca nopelnīt tikai 20 euro, darba laiks no plkst.5.00. līdz 17.00. Plus vēl visam odi kož no rītiem, karstums. Tāpēc jau tagad saimnieki pārsvarā pieaicina viestrādniekus no Ukrainas, jo latvieši taču negrib "par tik labu samaksu strādāt". Ja labi maksātu, būtu kas strādātu.
20 eiro dienā laukos ir laba samaksa. 600 mēnesī, ja neņem brīvas dienas. Pilnīgi pietiek, lai samaksātu par mājokli, paēstu un kādam nieciņam. Ko ta vairāk parastam cilvēkam vajag?
05.08.2020 10:52 |
 
Reitings 39
Reģ: 12.05.2020
Te tika minēts, ka strādājot vairākas stundas dienā uz lauka var arī labi nopelnīt? Kā tad, nerunājam muļķības. Pati arī esmu strādājusi uz lauka, vācu nost ķiplokus no lauka, vajadzēja nogriezt kātus, notīrīt no dubļiem/netīrumiem, tad vēl salikt kastēs, un par 1 kg ķiploku novākšanu maksāja 0,15 euro. Darba laiks bija no plkst.7.00. līdz 17.00. Un nopelnīju tikai 15 euro. Vairāk bija lielus gabalus jāstaigā pie kastēm, jo lauks bija 5 ha liels un staigā no viena gala uz otru.
Tad vēl esmu sezonā lasījusi lielogu krūmmellenes, par 1 kg maksāja 0,40 euro, vajadzēja vēl pašiem sapakot kastītēs, uzlīmēt etiķeti, jābūt tikai tīrām, nesaspiestām ogām, uz vietas priekšniecība pārbaudīja, reāli dienā sanāca nopelnīt tikai 20 euro, darba laiks no plkst.5.00. līdz 17.00. Plus vēl visam odi kož no rītiem, karstums. Tāpēc jau tagad saimnieki pārsvarā pieaicina viestrādniekus no Ukrainas, jo latvieši taču negrib "par tik labu samaksu strādāt". Ja labi maksātu, būtu kas strādātu.
05.08.2020 10:22 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Balamute @ 05.08.2020 00:16
Laikam dzīvoju citā burbulī, ka darba piedāvājumus joprojām redzu un pat labus. Protams, jābūt atbilstošai kvalifikācijai, bet arī vieglāku darbu domājams vakancēs netrūkst.

Darba sludinājumi jau ir - par to jau nav runa, taču probolēma ir tāda, ka tiek sūtīti CV uz šīm vakancēm, bet tāpat rezultātu nav. Satrpcitu cv.lv iespēja redzēt kandidātu skaitu katrai vakancei, man ir sagadījies tā ka, uz katru vakanci uz kuru nosūtu CV ir vismaz 150 pretendentu, vienai pat 507 cilvēki uz vienu vietu!
Tā kā neviens jau nedzīvo nekādā "burbulī", vakances ir, bet gribētāju ir vairāk kā šo brīvo vietu!
05.08.2020 09:52 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Nu ja var sēdēt uz pabalstiem, iekrājumiem, pasīviem ienākumiem, tad neko nesaku. Arī, ja tiešām ir liels risks veselībai.
Runāju par situācijām, kad nekā no tā nav, veselība atļauj un tāpat čīkst.
05.08.2020 08:22 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
Dannii @ 04.08.2020 23:56

Šausmas. Es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri īslaicīgi sēž uz pabalstiem, pa to laiku meklējot darbu savā specialitātē vai vienkārši darbu ar normālu algu un darba laiku. Jā, darbs mūsdienās ir vajadzīgs un ilgstoša sēdēšana uz pabalstiem nekam neder, taču uzskatu, ka darbiniekam tomēr ir arī jāciena sevi, jārūpējas par savu fizisko un garīgo veselību, lai spētu būt noderīgs, vesels, spējīgs sabiedrības loceklis. Es tiešām neuzskatu, ka fiziski smags darbs pa 14 stundām (!) dienā uz lauka, svelmē un karstumā, ir kaut kas labāks par sēdēšanu uz pabalstiem līdz brīdim kamēr cilvēks atrod darbu. Bieži vien redzu, ka visādi saimnieki žēlojas, ka darbinieku trūkst, bet, piedodiet atvainojiet, izklausīšos pēc kuces, bet es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri neparakstīsies uz tādu slodzi un stundu skaitu, lai uz rokas nopelnītu divus eiro stundā.
A, varianti? badā takš ar nemirsi. Var jau audzēt savu pārtiku, bet par elektrību tāpat jāmaksā. Pie tam ir neražas gadi. Smags darbs galu galā ir Dieva sods par grēkiem.
05.08.2020 02:00 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Maxxxiii @ 05.08.2020 01:00

Es pat neticu, ka par tādu kg samaksu sanāk 2eiro stundā. Vakar runāju ar meiteni, kas covid dēļ palika bez darba (pabalsts nav). Aizgājusi strādāt uz lauku, maksāja 0.50€par kg. No 6:00lidz 17:00 un pa dienu samaksāja 25 eiro. Citas dienas sūtīja lasīt skābenes, ravēt zemenes, neatkarīgi no tā vai ārā ir ļoti karsts vai lietus līst. Nedēļas beigās iedod 70€.
Arī būšu tā ļaunā sakot, ka tādam cūkām biznesā nevar veikties. Un tad vēl brīnās kāpēc vietējie negrib iet strādāt. Es redzēju tās meitenes ādu, visa nolobijusies un plekaina pēc saules apdegumiem.

Piekrītu tev! Es neuzskatu, ka tā mazā alga ir tā vērta, lai sačakarētu savu veselību. Latviešiem šajā ziņā, manuprāt, joprojām kaut kur dziļi iekšā sēž tā kalpu mentalitāte. Labāk vergot citu labā, labāk raut sevi uz pusēm kopā, rukājot pa minimālo algu, labāk sabeigt savu veselību, galvenais, lai darbs ir un priekšnieks no darba neatlaiž, labāk iedzīvoties invaliditātē, ka tikai darbs ir utt.. Un to arī tādi saimnieki izmanto, piedāvādami vergot 14 stundas no vietas pa diviem eiro stundā. Vai arī kā vienā manas dzimtās mazpilsētas uzņēmumā, kur rukā 24h no vietas, paguli 3 stundas, celies un atkal ej rukāt diennakti, jo reāli trūkst darbinieku. Stundas vājprātīgas, algas smieklīgas. Cik daudz paziņu nav aizgājuši no turienes jau ar invaliditāti vai totāli sačakarētu veselību. Vairāki tagad tikuši pie invaliditātes grupas, sēž uz pabalstiem. Uzskatu, ka neviens darbs un nekāda alga nav tā vērta, lai sačakarētu visdārgāko, kas katram no mums ir - veselību.
05.08.2020 01:51 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Dannii @ 04.08.2020 23:56

Šausmas. Es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri īslaicīgi sēž uz pabalstiem, pa to laiku meklējot darbu savā specialitātē vai vienkārši darbu ar normālu algu un darba laiku. Jā, darbs mūsdienās ir vajadzīgs un ilgstoša sēdēšana uz pabalstiem nekam neder, taču uzskatu, ka darbiniekam tomēr ir arī jāciena sevi, jārūpējas par savu fizisko un garīgo veselību, lai spētu būt noderīgs, vesels, spējīgs sabiedrības loceklis. Es tiešām neuzskatu, ka fiziski smags darbs pa 14 stundām (!) dienā uz lauka, svelmē un karstumā, ir kaut kas labāks par sēdēšanu uz pabalstiem līdz brīdim kamēr cilvēks atrod darbu. Bieži vien redzu, ka visādi saimnieki žēlojas, ka darbinieku trūkst, bet, piedodiet atvainojiet, izklausīšos pēc kuces, bet es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri neparakstīsies uz tādu slodzi un stundu skaitu, lai uz rokas nopelnītu divus eiro stundā.

Es pat neticu, ka par tādu kg samaksu sanāk 2eiro stundā. Vakar runāju ar meiteni, kas covid dēļ palika bez darba (pabalsts nav). Aizgājusi strādāt uz lauku, maksāja 0.50€par kg. No 6:00lidz 17:00 un pa dienu samaksāja 25 eiro. Citas dienas sūtīja lasīt skābenes, ravēt zemenes, neatkarīgi no tā vai ārā ir ļoti karsts vai lietus līst. Nedēļas beigās iedod 70€.
Arī būšu tā ļaunā sakot, ka tādam cūkām biznesā nevar veikties. Un tad vēl brīnās kāpēc vietējie negrib iet strādāt. Es redzēju tās meitenes ādu, visa nolobijusies un plekaina pēc saules apdegumiem.
05.08.2020 01:00 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Laikam dzīvoju citā burbulī, ka darba piedāvājumus joprojām redzu un pat labus. Protams, jābūt atbilstošai kvalifikācijai, bet arī vieglāku darbu domājams vakancēs netrūkst.
05.08.2020 00:16 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
parunasimparlaiku @ 04.08.2020 17:35
Pazīstu saimnieku, kurš meklē zemeņu lasītājus 24 centi par kg pirmajā nedēļā, 28 otrajā (ja nenodzeras). Bet jāstrādā ātri un var samērā lielu naudu nopelnīt. 14h dienā, ap 2.0..2.80 stundā uz rokas. Bet vieglāk sēdēt uz pabalstiem.

Šausmas. Es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri īslaicīgi sēž uz pabalstiem, pa to laiku meklējot darbu savā specialitātē vai vienkārši darbu ar normālu algu un darba laiku. Jā, darbs mūsdienās ir vajadzīgs un ilgstoša sēdēšana uz pabalstiem nekam neder, taču uzskatu, ka darbiniekam tomēr ir arī jāciena sevi, jārūpējas par savu fizisko un garīgo veselību, lai spētu būt noderīgs, vesels, spējīgs sabiedrības loceklis. Es tiešām neuzskatu, ka fiziski smags darbs pa 14 stundām (!) dienā uz lauka, svelmē un karstumā, ir kaut kas labāks par sēdēšanu uz pabalstiem līdz brīdim kamēr cilvēks atrod darbu. Bieži vien redzu, ka visādi saimnieki žēlojas, ka darbinieku trūkst, bet, piedodiet atvainojiet, izklausīšos pēc kuces, bet es pilnībā spēju saprast tos cilvēkus, kuri neparakstīsies uz tādu slodzi un stundu skaitu, lai uz rokas nopelnītu divus eiro stundā.
04.08.2020 23:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits