Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

IT meitenēm

 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Sveikas, meitenes! :)
Pirms nedēļas absolvēju koledžu (loģistika, kas specializējusies tieši uz ostām un kuģiem), šajā jomā nevēlos strādāt.
Man tuvāk ir finanses un datori, tapēc vēlos iziet kursus.
Šobrīd svārtos starp testēšanu un datu analīzi kursi maksā ap 1000 eiro, esmu atradusi Riga coding school.
Varbūt kāda var ieteikt vēl kādu skolu vai var dalīties atsauksmēs?
13.07.2020 15:34 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Es nāku no tehniskājiem amatiem (sieviete iekš IT) un varu teikt, ka šādi kvērienācēji (kursu pabeidzēji) darba tirgū labi nekotējas.

Šim nepiekrītu, bet arī skatoties ko tieši tu domā ar ''kotēšanos''. Ir jau darba vietas, kam bez ļoti augsta skilla un izglītības neņems, bet vairākumam darba vietu ir vajadzīgs tikai programmētājs vulgaris. Ņemot vērā, ka Latvijā (kā praktiski jebkur citur pasaulē) ir programmētāju trūkums, tikai ļoti rets uzņēmums var atļauties celt degunu gaisā un teikt, ka bez bakalaura datorzinātnēs pilnīgi nekā. Ir ļoti daudz vienkāršāku darbu, ko var darīt kursu beidzējs/pašmācībnieks par kādu 1k mēnesī, un to darbu darīšanai vienkārši NAV vērts meklēt programmētāju, kurš mēnesī prasīs divas vai trīs reizes vairāk, jo viņam ir grāds un jau vismaz dažu gadu pieredze. Jā, šiem darbiem varētu ņemt datorzinātņu studentus un nesenus beidzējus, bet viņu ne tuvu nepietiek, lai aizpildītu visas programmētāju darba vietas Latvijā. Tātad, vienīgā racionālā izvēle ir...
09.08.2020 19:55 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
bulta @ 04.08.2020 14:36
9 gadus nostrādāju IT sfērā un aizgāju no tās prom, jo tajā nav vērā ņemami ienākumi.
Ja grib bagātību, jāiet savā biznesā. Neviens normāls uzņēmējs nemaksās centu vairāk kā var. Bet 99% nav iekšu pašiem, ko uzsākt, labāk kalpos citam visu mūžu un čīkstēs: "Darba devējs slikts, valdība slikta. Putins, Ušakovs" Visas pasaules nelaimes, izņemot pats.
04.08.2020 14:41 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
9 gadus nostrādāju IT sfērā un aizgāju no tās prom, jo tajā nav vērā ņemami ienākumi.
04.08.2020 14:36 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Nav sievišķīgi. Negribētu, lai mana meitene IT stradā, tā tada nūģu profesija. Paliksi ļoti garlaicīga. Varbūt pamēģimni uz kuģiem, ostām, tas ir eksotiski un būs interesantāka dzīve. Vai neesi kāda no tām, ko nesen centrā redzēju jūrniecības formās?
04.08.2020 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
fifa @ 13.07.2020 18:30
Mani arī interesē kādi IT kursi iesācējiem. Vai jūs ieteiktu pašmācības ceļā vismaz kaut ko apgūt?! Un tad meklēt kādus kursus

Kas Tavā izpratnē ir IT?
Programmēšana, lodēšana, datortīkli, datubāzes... Ir tik daudz jomas un tik daudz iespēju! Un nav teikts, ka datoriķis default pelna daudz. Daudz pelna tikai ļoti labi datoriķi, kuriem ir pieredze
04.08.2020 14:07 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
putns @ 02.08.2020 10:23
Oho! Jau 1000 eiro par šo prasa?? Zinu, ko Riga Coding School māca, un 100% varu teikt, ka tie kursi nav ne tuvu šīs naudas vērti. Skaties kursus PluralSight, Udemy u.tml. lapās. Samaksāsi 10x mazāk nekā Riga Coding School, un iemācīsies 10x vairāk. Tas nav uzbrauciens konkrēti RCS, bet visām šāda tipa skolām, kas ir tīra naudas slaukšana. Visa info, ko viņi tev iedos, ir brīvi vai par ļoti mazām summām ($10-$20) pieejama internetā.

piekrtītu par naudas slaukšanu.
Es nāku no tehniskājiem amatiem (sieviete iekš IT) un varu teikt, ka šādi kvērienācēji (kursu pabeidzēji) darba tirgū labi nekotējas.
Raksta autorei būtu jāskatās, kurus koledžas kredītpunktus viņa var pārskaitīt nākošajā koledžā un jānoliek vēl paris gadiņi izglītībai.
04.08.2020 14:06 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Ok. Tu visu zini daudz labāk par mani.
Beigās jau tāpat katrs, kam tiešām vajadzēs, spēs pienācīgi izvērtēt visus variantus un izvēlēties piemērotāko. Neuzskatu, ka ir grūti saskatīt atšķirības starp tiem bootcampiem, kas LV ir. Ja nu vienīgi mērķis nav būt gudrākai par visiem forumā ?
02.08.2020 18:52 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
cik tādu jums piesakās uz vakancēm?

Par to man nav nekādas info.
tas noteikti ir izņēmuma gadījums

Kā tu to zini? Šis nav vienīgais man zināmais gadījums, kad bootcamperis pārbaudes laikā vai nu aiziet pats, jo nevar pavilkt, vai tiek palaists brīvībā (runa ir par vairākām komānijām). Citi jau vispār darbu neatrod.
Gribētu aicināt tomēr nemest visus bootcampus vienā maisā.

Visus vienā tiešām nemetu. Codelex, kur par 6 štukām māca javascriptu, ir daudz sliktāka par Riga Coding School :D Nebiju iepriekš iedziļinājusies Codelexā. Jau no tā, cik primitīva ir viņu pašu mājaslapa, kas uz mobilā turklāt vispār adekvāti nestrādā, viss par viņu līmeni ir skaidrs.
Un pašmācībnieki ir forši, ja viņi var jau uzreiz sākt +/- strādāt

Cilvēkam, kurš nav gatavs strādāt, vispār nav jāmeklē darbs.
02.08.2020 18:18 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
putns @ 02.08.2020 15:47
Man tulkot neko nevajag. Tu gan izklausies pēc cilvēka, kurš samaksātu 1 tūkstoti, lai aizietu uz kaut kādu telpu, apsēstos kaut kādā krēslā, un pasniedzējs pats personīgi tev iedotu linku uz visiem brīvi pieejamu dokumentāciju, un plus vēl sertifikātu par linka saņemšanu :D

Es jau augstāk rakstīju par savu attieksmi pret pasēdēšanu krēslā par tūkstoti. Nedomāju, ka par to mums būtu jāstrīdas.
Es tev biju uzrakstījis atbildi, baigo palagu, bet tad draņķa forums izdomāja, ka būtu forši mani izlogot, un visu tekstu pazaudēju. Īsumā - nezinu, kas jums ar to codelex mācekli nesapasēja, bet tas noteikti ir izņēmuma gadījums. Sliktākajā gadījumā viņam vismaz nav vairs nekas jāmaksā, jo netiek prasīta priekšapmaksa.
Gribētu aicināt tomēr nemest visus bootcampus vienā maisā. Codelex gan jau nav domāts visiem, bet gana daudz cilvēkiem tas ir bijis tieši tas, kas vajadzīgs. Un pašmācībnieki ir forši, ja viņi var jau uzreiz sākt +/- strādāt, nevis viņus vēl pusgadu par uzņēmuma līdzekļiem jāapmāca, bet, nu, cik tādu jums piesakās uz vakancēm?
02.08.2020 17:53 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Btw, kompānijā, kur tagad strādāju, tiek ņemti pašmācībnieki un bootcamperi. No tā, ko es esmu redzējusi - pašmācībniekiem iet labāk nekā bootcamperiem. Nesen bija viens no codelex paņemts, pārbaudes laiku neizturēja, lai gan codelexa mājaslapā joprojām stāv viņa atsauksme par darbu, it kā viss tiešām būtu bijis spīdoši. Mana teorija ir tāda, ka bootcamperi pierod vienam uzdevumam veltīt ļoti maz laika, jo tempi bootcampos ir ātri, un pasniedzējs drīz vien pasaka priekšā risinājumu. Līdz ar to viņiem īpaši neizstrādājas spēja strādāt patstāvīgi, tik ilgi, kamēr problēma ir atrisināta. Pašmācībniekiem ar to ir daudz labāk. Reālā darbā neviens rociņu visu laiku neturēs.
02.08.2020 16:10 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Man tulkot neko nevajag. Tu gan izklausies pēc cilvēka, kurš samaksātu 1 tūkstoti, lai aizietu uz kaut kādu telpu, apsēstos kaut kādā krēslā, un pasniedzējs pats personīgi tev iedotu linku uz visiem brīvi pieejamu dokumentāciju, un plus vēl sertifikātu par linka saņemšanu :D
02.08.2020 15:47 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
putns @ 02.08.2020 13:37
Palasīju codelex mājaslapu. "Mācību materiāli ir angļu valodā" Haha. Nafig viņiem 2 gadu garumā atdot 20% savas algas, lai apgūtu materiālu, kas paņemts no tā paša PluralSight vai līdzīgas lapas?

Nezinu, kāpēc esi izdomājis, ka tas uzreiz nozīmē, ka tev iedos linku uz pluralsight un pateiks - še, mācies. Jo RCS tev tā bija? Varbūt tev arī vajag katras bibliotēkas dokumentāciju latviski iztulkot?
Un tomēr man patīk tava pozitīvā attieksme pret mācīšanos patstāvīgi no online materiāliem. Tas noteikti ir pats labākais un izdevīgākas ceļš, kuru iet. Tas ir arī grūtākais. Ja tev ir izdevies pašmācības ceļā iemācīties programmēt tādā līmenī, lai dabūtu darbu adekvātā uzņēmumā par adekvātu algu (un arī noturēties tur ilgāk par 3 mēnešiem), visu cieņu un man prieks par tevi. Bet ne visi tā var.
02.08.2020 15:28 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Palasīju codelex mājaslapu. "Mācību materiāli ir angļu valodā" Haha. Nafig viņiem 2 gadu garumā atdot 20% savas algas, lai apgūtu materiālu, kas paņemts no tā paša PluralSight vai līdzīgas lapas?
02.08.2020 13:37 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Codelex gāja pazīstamais, viņam bija jau neliela pieredze, bet tur māca tādos tempos, ka brīvā laika vispār nebūs + ko iemācies, ātri aizmirst lietas dēļ tā, ka tādos tempos, ja netiec līdzi - esi ārā.
02.08.2020 12:12 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Oho! Jau 1000 eiro par šo prasa?? Zinu, ko Riga Coding School māca, un 100% varu teikt, ka tie kursi nav ne tuvu šīs naudas vērti. Skaties kursus PluralSight, Udemy u.tml. lapās. Samaksāsi 10x mazāk nekā Riga Coding School, un iemācīsies 10x vairāk. Tas nav uzbrauciens konkrēti RCS, bet visām šāda tipa skolām, kas ir tīra naudas slaukšana. Visa info, ko viņi tev iedos, ir brīvi vai par ļoti mazām summām ($10-$20) pieejama internetā.
02.08.2020 10:23 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.01.2018
Accenture, Bootcamp kursi vai She Goes Tech bezmaksas abi ?
13.07.2020 20:05 |
 
10 gadi
Reitings 3009
Reģ: 13.11.2011
Mani arī interesē kādi IT kursi iesācējiem. Vai jūs ieteiktu pašmācības ceļā vismaz kaut ko apgūt?! Un tad meklēt kādus kursus
13.07.2020 18:30 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Vixen @ 13.07.2020 16:32
Man arī aktuāli , kurus kursus ieteiktu? Kā ir ar to codelex?

Uzraksti PM, varam papļāpāt
13.07.2020 17:04 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Rogozaso @ 13.07.2020 16:38
Coding skolu izvēlējos, tāpēc, ka viņi palīdz atrast darbu un es dzīvoju Liepājā, tāpēc gribētu arī strādāt tepat.

Es tev tiešām silti iesaku rūpīgāk paskatīties, kā ir ar to viņu "palīdz atrast darbu". Cik cilvēku pēc kursiem ir dabūjuši darbu? Vai tie cilvēki ir īsti vai arī pastāv tikai viņu reklāmās? Ja tādi cilvēki ir, vai kāds tur arī saņem vairāk par 400 eur tajos darbos? Prakse nav darbs.
13.07.2020 17:03 |
 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Coding skolu izvēlējos, tāpēc, ka viņi palīdz atrast darbu un es dzīvoju Liepājā, tāpēc gribētu arī strādāt tepat.
13.07.2020 16:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits