Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latviešu ģērbšanās stils

 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Kāds ir jūsu viedoklis - vai latvietēm ir laba gaume apģērbā? Nerunāju par to, ka ''man ir viena draudzene, kas superīgi ģērbjas!'', bet vidējo statistisko sievieti, kuru jūs redzat, kad izejat kaut kur Latvijas ielās.
02.08.2020 10:05 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Krievu meitenes ģērbjas skaistāk - biežāk augsti papēži un īsi topiņi. Vnk ģībstu. Nemaz nerunājot par kosmētiku.
04.08.2020 10:04 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Atkarīgs no vecuma grupas.
Jaunieši manuprāt ģērbjas - kas pirmais no skapja izkrīt, to velku. Kaut kas, kas vispār nesaiet kopā. Plikie vēderi, dibeni un krūtis. Nekopti.
Sievietes 30-50 varētu būt ok , vidēji skatoties
04.08.2020 08:56 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Man liekas, ka latvietes ģērbjas sievišķīgi un klasiski. Nav kā slāvietes ar lētiem spīguļiem apkārušās, bet nav arī nevīžīgi ģērbtas kā Rietumeiropietes.
03.08.2020 19:28 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Gaumīgi un kopumā labi - jā, ja salīdzina ar citām valstīm. Varbūt vienīgi ne īpaši seko modes tendencēm. Bet tur jau arī veikali pie vainas. Pieejamais plašpatēriņa gals (Reserved, Mohito utt.) nāk no Polijas un tur ir tās, nezinu.. slāviskuma(?)/aliexpreša stila iezīmes, jeb silueti, kādi Rietumeiropā sen kā vairs nav. Taču tas galīgi nenozīmē, ka neizskatās labi vai ir bezgaumīgi. Kā te jau teica, - gaumīgi var uzvilkt jebkuru apģērbu, ja tas ir atbilstoši sakombinēts un piemērots situācijai.
P.S. Tikko gan biju Pērnavā. Tur man tieši jaunas meitenes šķita tomēr labāk tērpušās un arī mati/seja dabīgāki.
03.08.2020 17:13 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Nolaidība lielākoties nerodas no labas dzīves, pēc maniem novērojumiem.
03.08.2020 16:17 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Manā uztverē, nē, nav laba gaume. Bet, protams, tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis.
Protams, ir gadījies redzēt gaumīgi ģērbtas, skaistas sievietes, taču es teiktu, ka tie drīzāk ir izņēmumi, nevis norma. Manuprāt, arī šajā ziņā latvieši joprojām ir mazliet iestrēguši tajā padomju laiku domāšanā un stereotipos. Nedod dievs, ar kaut ko atšķirties, labāk izskatīties tā, kā izskatās visi. Atceros, ka savulaik tepat šajā forumā esmu lasījusi diskusijas ar jautājumiem "Vai pēc 30 gadu vecuma vēl drīkst valkāt šortus?". Tāpat bieži ir gadījies dzirdēt izteikumus, ka "sievietei viņas vecumā jau vajadzētu zināt, ka nevar vilkt to vai šito". Manuprāt, liela sabiedrības daļa ļoti ieciklējas uz to, ko "drīkst" un ko "nedrīkst" vilkt mugurā attiecīgā vecumā, līdz ar to nav jābrīnās, ka citās valstīs 80 gadīgas tantes krāso koši sarkanus nagus, kamēr Latvijā esmu ievērojusi, ka jaunas sievietes nereti ģērbjas kā omes. Nu, par piemēru ņemsim kaut vai šo gadījumu, kad 21 gadīgu, jaunu meiteni pārģērba un matus sataisīja tā, ka izskatījās, ka viņai ir jau kādi 60 gadi. Briesmīgi, manuprāt. https://skaties.lv/izklaide/sovi/citi-sovi/gatava-parvertibam/sada-ir-veiksmiga-sieviete-zanna-dubska-komente-lanas-parvertibas-tv3-sova/
Kad aizbraucu ciemos uz savu dzimto mazpilsētu, daudz ko nākas novērot. Jauniešu vidū, man šķiet, vispār vairs nepastāv nekāda dažādība, jo visi staigā vienādi kā kaut kādi kloni. Nekāda sava odziņa, nekāds savs "es". Visiem mugurā kaut kādas parkas, ziemā īsas bikšeles, kuras skatam atsedz kailas potītes, tad tās milzīgās, netīrās botas. Ļoti bieži gadījies redzēt sievietes, kuras balerīnu kurpītēs vai sandalēs ievilkušas zilas/zaļas/rozā zeķes. Ķermeņa formām neatbilstoši legingi, kuri tiek valkāti kā bikses. Mati sataisīti netīrās copēs. Un, ja kaut ar mazumiņu atšķirsies no tās pelēkās masas, tos apkārtējo skatienus var labi redzēt un just. Manu draudzeni garāmgājēji izņirdza par to vien, ka viņai gavā bija platmale un viņa ar savu izskatu izleca no pelēkās masas.
Lai mani nomētā ar akmeņiem, bet uzskatu, ka tam, kā izskaties, nav nekāda sakara ar naudas trūkumu vai to, ka latvieši tā strādā, ka nav laika veltīt laiku savam ārējam izskatam. Nē, ziniet, ja sieviete domā, ka kurpēs ievilkt spilgtas krāsas biezās zeķes vai uzvilkt topu no kura ārā lien spilgts, novalkāts krūšturis, skaitās skaisti, tad tam nav nekāda sakara ar aizņemtību vai naudas trūkumu, bet gan pilnīgu gaumes izjūtas trūkumu. Tāpat ūdens arī eksistē, tāpēc es nezinu, cik aizņemtam jābūt, lai pa ielu ietu ar taukainiem, šķipsnās salipušiem matiem. Tā ir tikai un vienīgi cilvēku pašu nolaidība pret sevi.
03.08.2020 15:30 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
pa lielam, man nešķiet, ka kaut kur pasaulē cilvēki ģērbjas izteikti labi. tas vienkārši nav svarīgi lielākajai daļai cilvēku un tiem, kam ir, arī tās gaumes atšķirās.
cilvēki ir arī tendēti ģērbties līdzīgi savam draugu un paziņu lokam, to es ļoti ievēroju. bet pa lielam tiešām šķiet, ka tas nav pārāk svarīgi. tāda sevis meklēšana caur apģērbu un stilu ir vairāk pusaudžiem un tad arī tas ir cieši saistīts ar draugu loku, mūzikas gaumi un popkultūru, kas ietekmē.
03.08.2020 11:22 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
manuprāt 50/50
un lielā mērā tā ir gaumes lieta. piemēram, tāda kas man liekas forši izskatās, kādai citai liksies drausmas un otrādi.
personīgi man nepatīk daudzkas no tā, kas tagad skaitās modē, pati modei līdzi nesekoju un nepatīk, ka sevišķi pusaudži visi liekas tik vienādi, labākajā gadījumā apģērba krāsas atšķiras.
bet salīdzinot piemēram ar Īriju, nu Latvijā ģērbjas gaumīgāk jebkurā gadījumā.
03.08.2020 09:43 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Ir jābūt netikai, lai drēbes labi izskatītos, bet lai arī izskats būtu kopts, lai apģērbs tiktu saskaņots, un lai nebūtu nekas lieks, piemēram, tie outfiti kur parāda, ka viss ir brendos. Ir jābūt gaumei
02.08.2020 16:59 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Nē, galīgi nav manā gaumē. Tie kuri ir high fashion mīļotāji, protams labi ģērbjas, bet vidusmēra latvietis ģērbjas slikti. Manuprāt, vislabāk ģērbjas Itāļi, Francūži un Korejieši
02.08.2020 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Ja domā tikai Par latvietēm, nesalīdzinot, teiktu ka ir 50/50 - ir daļa , kas ģērbjas ļoti gaumīgi un skaisti , un tik pat liela daļa vienkārši kaut ko uzvelk mugurā . Taču jau salīdzina ar citam valstīm , kur esmu pabijusi , teiktu , ka latvietes ģērbjas tīri labi - jo ir valstis , kur liekas , ka 80% sieviešu vispār neinteresē vai tas viņam piestāv , der - galvenais , ka mugurā ir tas , mas šobrīd modē; kā arī citās valstīs liela daļa sieviešu liekas ļoti nevīžīgas - sakrāsojušās kā uz gada nozīmīgāko pasākumu , bet drēbes bezformīgas , figūru neizceļošas - principā padara izplūdušas. Varbūt brīžiem latvietes ir par daudz konservatīvas (protams ne visas) , bet tomēr liekas , ka vairāk piedomājam pie tā, kas mūsu ķermeņa formām piestāv - piemēram, nevelk Crop topu , ja starp topiņu un biksēm apsēžoties izveidojas vēl 5 “riepas” ( nu gan jau ka tādas arī ir Latvijā, bet kopumā domāju , ka latvietes tomēr māk sevi vairāk kritiski novērtēt , nekā cittautietes) .
02.08.2020 15:15 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
putns @ 02.08.2020 13:15

Šim piekrītu. Nezinu vai tas ir tonālais vai bronzeris, vai kas cits, kas pie vainas, bet tiešām sanāk redzēt tā uzkrāsotas sievietes, ka izskatās, ka viņām vnk netīra seja
Nekādā sakara. Pat H&M bar nopirkt lētas, bet gaumīgas drēbes. Un 'gaumīgas' nenozīmē katru mēnesi jaunas, jo vecās vairs nav trendīgas. Izklausās, ka tev nav baigi laba gaume :D

:D Tad izklausās, ka tev ir ļoti šaurs domāšanas loks. Cilvēki, kuri sitas pa dzīvi, nemaz nedomā un nav laika domāt par drēbēm. Kur nu vēl staigāt pa HM vai kaut humpalām un meklēt kaut ko foršu. Viņiem ikdiena izskatās pavisam citādāka.
02.08.2020 13:59 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Pusaudzes vai jaunietes (kaut kur ap 16 - 23) dažreiz vispār izskatās netīras un nevīžīgas.

Šim piekrītu. Nezinu vai tas ir tonālais vai bronzeris, vai kas cits, kas pie vainas, bet tiešām sanāk redzēt tā uzkrāsotas sievietes, ka izskatās, ka viņām vnk netīra seja
Arī vidējais ienākumu līmenis nav tik augsts, lai to vien darītu, kā domātu par izskatu

Nekādā sakara. Pat H&M bar nopirkt lētas, bet gaumīgas drēbes. Un 'gaumīgas' nenozīmē katru mēnesi jaunas, jo vecās vairs nav trendīgas. Izklausās, ka tev nav baigi laba gaume :D
02.08.2020 13:15 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Man šķiet, ka ģērbjas salīdzinoši labi. Arī vidējais ienākumu līmenis nav tik augsts, lai to vien darītu, kā domātu par izskatu - vai kādam neliksies, ka staigā tikai biksēs, kādam pa pelēku, kādam pa sarkanu u.c. Nav arī karstās pludmales valsts, kur staigāt topiņos un miņukos ar palmu zariem.
02.08.2020 12:42 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man liekas, ka lielākā daļa saģērbjas "kā ērtāk" un nemaz nedomā par izskatu. Man patīk sievišķīgs apģērbs-kleitas, svārki, bet ikdienā pārāk daudzas ģērbjas džinsos, biksēs, kas absolūti lielākā daļā gadījumu valkātājas augumam nav piemērots.
02.08.2020 12:11 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nu jā Latviju salīdzina ar ASV tad mēs esam ļoti labi ģērbti. Domāju ka Latvietes arī uz kopējā Eiropas fona ģērbjas salīdzinoši labi. Protams, neesam francūzietes vai itālietes. Man patīk kā sievietes ģērbjas Skandināvijā.
02.08.2020 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Nē, nav laba gaume. 80%, kuras redzu nepatīk. Tas, protams, ir ļoti subjektīvi. Ļoti daudz ir pelēkās sievietes, kuras izskatās, ka saģērbušās ar nodomu ''nedod Dievs es uzvilkšu ko ar krāsu un sievišķīgu vai izteiksmīgu''. Man pašai ir minimālistisks stils, bet arī tas var būt skaists un piesaistošs, un neasociējas ar vārdu ''pelēks''. Pusaudzes vai jaunietes (kaut kur ap 16 - 23) dažreiz vispār izskatās netīras un nevīžīgas. Ko esmu novērojusi - daudzas no viņām nēsā kedas vai tās masīvās botas, kas ir netīras... Netīri apavi ir mans NĒ. Krāsojas drausmīgi, tās melnās uzacis... Es saprotu, ka tagad ir arī tāds stils un modē laikam ir VISS, bet ar noteikumu, ja esi sakopta. Daudzas vnk izskatās netīras. Izklausās varbūt pēc kaut kāda Purčika, bet nē :D tas ir kopumā, mans redzējums. Arī pirms krīzes, diez gan regulāri apmeklēju teātri un tā ir tāda vieta, kur ir pašsaprotami izskatīties labi, varbūt pat ne modē, bet vnk labi. Un pat tas laikam ir pārāk daudz - botas, noplukuši zābaki (īpaši ziemā!), netīri mati, balta augšiņa, kura muguras daļā slīd nost, atsedzot MELNO vai SARKANO krūšturi, citreiz vispār izskatās, ka pēc teātra ies dejot uz Coyotu letes. Daudz kas redzēts, tāpēc kopumā man nav labs iespaids.
02.08.2020 11:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4886
Reģ: 03.11.2012
Manuprāt, 50/50, bet arī tas ir gaumes jautājums.
Ilgus gadus nedzīvoju Latvijā un esmu daudz ceļojusi, tad nu man ir pavēries pavisam cits priekšstats kādas ir gaumīgas un stilīgas sievietes :D
Bet tas ir mans, subjektīvais viedoklis!
Piekrītu, ka Latvijā ir skaistas sievietes, tas tiesa, bet runājot par gaumi - kā kura, cita ļoti veiksmīgi balansē uz tās robežas, cita ar savu “gaumi” aiziet bezgaumībā.
Vēl viens aspekts, latvietēm ļoti patīk izrādīt visu, kas ir viņu skapī, savilkt brendus tā, lai redz utt. un tad tas izskatās ļoti uzkrītoši.
Un vēl, latvietēm patīk izlikties turīgākām nekā viņas ir un bieži doties uz “parastām” vietām kā uz balli ?
02.08.2020 11:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!