Vai sieviete Latvijā ir sieviete? Par sexismu

 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Sveikas meitenes. Varbūt nav aktuāla tēma, bet es šovakr esmu nedaudz dusmīga un gribu parunāties!
Vai tas vispār ir normāli!!!?
Man ir tāda sajūta, ka vīrieši apkārt vēl dzīvo 16gs.
Frāzes- ,,Ja Tu internetā ko apspried, tad Tu tenkojies”, ,, Ja Tev ir īsi svārki, Tu esi šala*a”, ,, Tev jau kopš bērnības vajadzēja zināt un gatavoties tam, ka Tev kādreiz būs jādzemdē”, “Tu neesi noskuvusi kājas, aizej izdari to fui”, ,, Es labāk pieņemšu darbā sievieti un maksāšu viņai mazāk”, .. Tu esi skaista, bet es strādāšu” u.t.t.
Varbūt ap mani apgrozas ne tā sabiedrība, varbūt Jūs šim piekrītat/ nepiekrītat?! Cik vēl ilgam laikam ir jāpaiet, lai sievietes sāktu cienīt!?? Varbūt es cepjos par neko?! Varbūt sievietes pašas neciena sevi??
30.07.2020 19:46 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Katrs pats izlemj kā dzīvot. Eiropā populārs ir standarts ģimenē 50:50!!!
Mana diskusija ir par ko citu!!!!
Un arī vīrietis var raudāt, audzināt bērnus vai strādāt “sieviešu” darbu. Kāpēc nē??? Pirmkārt, viņš ir cilvēks nevis kkāds kara laika izdomāts standarts.

Protams, ka katrs var izlemt kā dzīvot. To jau neviens nenoliedz. Tu izklausos ļoti aizsvīlusies :D Ieteiktu vieglāk visu uztver un neņemt tik daudz pie sirds, tad arī būs mierīgāks prāts
01.08.2020 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Katrs pats izlemj kā dzīvot. Eiropā populārs ir standarts ģimenē 50:50!!!
Mana diskusija ir par ko citu!!!!
Un arī vīrietis var raudāt, audzināt bērnus vai strādāt “sieviešu” darbu. Kāpēc nē??? Pirmkārt, viņš ir cilvēks nevis kkāds kara laika izdomāts standarts.
01.08.2020 10:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Uz vīrieti, kurš sēž mājās un audzina bērnus, kamēr sieva ir tā, kura strādā, atkal daļa skatīsies šķībi un sauks par neveiksminieku, kurš nemāk pelnīt naudu.

Skaisti jau tas skan, tomēr 90% realitātē tas tā nestrādā. Cik tad diez ir tās sievietes, kuras labrāt strādātu, kamēr vīrietim darba nav un viņš uzņemtos mājas soli? Neviena negrib vīrieti - alfonu un arī iesaka citām no tādiem tik vaļā cik ātri vien iespējams. Protams, ir arī izņēmumi, bet tie ir krietnā mazākumā. 95% gadījumos tendence tomēr iezīmējas vienā virzienā. Tad beigās izveidojas tāda dīvaina situācija - no vienas puses blauj par steriotipiem un, ka tam it kā tā nevajadzētu būt, bet tajā pašā laikā lielākā daļa sievietes šāda tipa vīriešus nemaz nevēlas sev blakus. Ja tā, tad rodas jautājums, kāpēc gan vīrietis gribētu sev blakus sievieti, kura negatavo ēst, neskuj kājas utt? Lasot šāda tipa diskusijas, rodas iespaids, ka no sieviešu puses ir lieli dubultie standarti - Lielākā daļa sievietes grib noteikta tipa vīrieti sev blakus, kurš ir galvenais "mamuta nesējs" ģimenē, bet pēc sieviešu domām, vīrietim nedrīkst būt konkrētas prasības attiecībā uz sievieti un viņiem IR JĀGRIB tādas, kuras netaisa ēst, nevāc māju, neskuj kājas un vēl daudz citu lietu, ja nē, tad to uzreiz dēvē par seksismu, kas ir vērsts sieviešu virzienā. ;)
01.08.2020 09:04 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Eksperte @ 01.08.2020 00:18

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.

Jā.
Taču pasauli var griezt arī savādāk.
Protams, pārejas posms uz "savādāk" nekad nebūs tik ātrs, kā daži labi to gribētu. Turklāt steigties ir muļķīgi kaut vai tāpēc, ka, īsti nesaprotot, kā tad būs, ja būs savādāk, var visu salaist vēl lielākā dēlī, kā sākotnēji.
Kalme @ 01.08.2020 00:22

Bet tie ir stereotipi, nevis realitāte... kādā veidā tie liek pasaulei griezties? :D

Stereotipi ir balstīti uz realitāti.
01.08.2020 01:19 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Eksperte @ 01.08.2020 00:18

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.

Bet tie ir stereotipi, nevis realitāte... kādā veidā tie liek pasaulei griezties? :D
01.08.2020 00:22 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Dannii @ 31.07.2020 23:50

Piekrītu šim! Tikpat bieži kā izteicienus "sievietes vieta ir virtuvē", "sievietei jāsēž mājās un jādzemdē bērni", "sievietes loma ir būt mātei/sievai/pavarda uzturētājai", var dzirdēt arī pret vīriešiem vērstus izteicienus. Piemēram, "īsti veči neraud", "tā nav īstu veču profesija", "īsts vecis mājās nesīs mamutu" utt., kas sabiedrības acīs uzbur konkrētu "īsta veča" tēlu, savukārt viss, kas iet pretrunā ar šo tēlu, skaitās novirze no normas. Piemēram, uz vīrieti, kurš izrāda emocijas, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un nosauks par ņuņņu. Uz vīrieti, kurš izlems, ka vēlas kļūt par modes dizaineri, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un saukās par geju, jo uzskatīs, ka tā nav "normālu", heteroseksuālu vīriešu profesija, savukārt vīrieti, kurš vēlēsies strādāt par aukli, nosauks par pedofilu, jo, redz, sabiedrības acīs tas taču nav "normāli", ka vīrietis var gribēt pieskatīt bērnus, kamēr pret sievieti tādas pretenzijas nav, jo sabiedrības acīs sievietes ir tās, kuras mīl bērnus un nevar nodarīt viņiem pāri (atkal stereotipi). Uz vīrieti, kurš sēž mājās un audzina bērnus, kamēr sieva ir tā, kura strādā, atkal daļa skatīsies šķībi un sauks par neveiksminieku, kurš nemāk pelnīt naudu. Grozies kā gribi, bet tie stereotipi ir visur un vērsti pret abiem dzimumiem. Problēma ir tieši šajā sabiedrības daļā, kura šos stereotipus kultivē un ieaudzina tos savos bērnus, kuri, savukārt, tos nodod tālāk saviem bērniem.

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.
01.08.2020 00:18 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Piekūns @ 31.07.2020 22:30
Šis ir abpusēji. Atbilstoši stereotipiem sieviete nav sieviete, ja nemāk gatavot un vīrietis nav vīrietis, ja nemāk naudu nopelnīt.
Respektīvi 16. gs dzīvo nevis vīrieši, bet liela daļa sabiedrības, nenodalīta pēc dzimumiem.

Piekrītu šim! Tikpat bieži kā izteicienus "sievietes vieta ir virtuvē", "sievietei jāsēž mājās un jādzemdē bērni", "sievietes loma ir būt mātei/sievai/pavarda uzturētājai", var dzirdēt arī pret vīriešiem vērstus izteicienus. Piemēram, "īsti veči neraud", "tā nav īstu veču profesija", "īsts vecis mājās nesīs mamutu" utt., kas sabiedrības acīs uzbur konkrētu "īsta veča" tēlu, savukārt viss, kas iet pretrunā ar šo tēlu, skaitās novirze no normas. Piemēram, uz vīrieti, kurš izrāda emocijas, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un nosauks par ņuņņu. Uz vīrieti, kurš izlems, ka vēlas kļūt par modes dizaineri, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un saukās par geju, jo uzskatīs, ka tā nav "normālu", heteroseksuālu vīriešu profesija, savukārt vīrieti, kurš vēlēsies strādāt par aukli, nosauks par pedofilu, jo, redz, sabiedrības acīs tas taču nav "normāli", ka vīrietis var gribēt pieskatīt bērnus, kamēr pret sievieti tādas pretenzijas nav, jo sabiedrības acīs sievietes ir tās, kuras mīl bērnus un nevar nodarīt viņiem pāri (atkal stereotipi). Uz vīrieti, kurš sēž mājās un audzina bērnus, kamēr sieva ir tā, kura strādā, atkal daļa skatīsies šķībi un sauks par neveiksminieku, kurš nemāk pelnīt naudu. Grozies kā gribi, bet tie stereotipi ir visur un vērsti pret abiem dzimumiem. Problēma ir tieši šajā sabiedrības daļā, kura šos stereotipus kultivē un ieaudzina tos savos bērnus, kuri, savukārt, tos nodod tālāk saviem bērniem.
31.07.2020 23:50 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
ToBeFree @ 31.07.2020 21:21
Šodien fb ieraudzīju kaut kādu draugu drauga share post: ,, Meitene vēlas iphone, bet sieviete keramisku pannu”!!!! Kooo??????? Atkal sadusmojos ? šorīt jau biju nomierinājusies

Man šķiet, ka tu pārāk pievērs šim uzmanību.
31.07.2020 23:43 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Šis ir abpusēji. Atbilstoši stereotipiem sieviete nav sieviete, ja nemāk gatavot un vīrietis nav vīrietis, ja nemāk naudu nopelnīt.
Respektīvi 16. gs dzīvo nevis vīrieši, bet liela daļa sabiedrības, nenodalīta pēc dzimumiem.
31.07.2020 22:30 |
 
Reitings 103
Reģ: 02.03.2020
Pirmā dzirdēšana :D
31.07.2020 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Šodien fb ieraudzīju kaut kādu draugu drauga share post: ,, Meitene vēlas iphone, bet sieviete keramisku pannu”!!!! Kooo??????? Atkal sadusmojos ? šorīt jau biju nomierinājusies
31.07.2020 21:21 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Es arī esmu saskārusies ar ko tādu, taču tikkai esot vienās attiecībās. Bijušais bija izteiksts seksists ar visām šitajām nodrāstajām frāzēm. Un tad arī bija viedokļu nesakritības, jo mani svārki ir primāri man, manas sarkanās lūpas ir primāri man, mans dekoltē ir primāri man, mani papēžu zābaki ir primāri man, un tikkai tad kādam citam. Bet kā jau iepriekš minēja, ar šāda tipa vīriešiem ir bezjēdzīgi iziet uz diskusiju tieši tāpēc, ka viņiem šie standarti šķiet kā vīrišķība, lai gan tas patiesībā ir visstulbākais egoistiskums.
31.07.2020 16:25 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Dīvaina sabiedrība. Neesmu saskārusies ar ko tādu. Maini vidi vai runā pretī.
31.07.2020 10:58 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Ne reizi dzirdētas frāzes 'Klusē sieviete', 'Ko tu darīsi kad tev vīrs būs? Būs jāgatavo ēst', 'Sievietes vieta ir virtuvē'.
31.07.2020 10:52 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Pēdējo reizi ar šādu seksismu saskāros bērnībā, kad mamma uz manu dauzīšanos bārās: “Tu tāču esi meitene!” ?
Seksisms ir. Biznesa vidē ļoti izteikti. Darbā esmu ar to saskārusies... ja nevari mainīt noteikumus,izmanto tos savā labā. ?
31.07.2020 08:55 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Papildināšu. Šādiem cilvēkiem nav vērts runāt pretī un ''mācīt,'' jo viņi jau ir gudri, ko lieliski parāda savos tekstos. Lai rastos diskusija ir jābūt open-minded, taču ne ar šo kontingentu :)
31.07.2020 08:35 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tie, kas ar pirkstiem norāda uz Tevi vai citiem tikai parāda savu līmeni, kurā atrodās. Cilvēks ir spogulis otram.
Ieteiktu mainīt vidi, kurā uzturies. Acīmredzami iedzīvojušies stereotipos - toksiski un degradējoši.
31.07.2020 08:31 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Izskatās, ka Tev apkārt ir diezgan īpatnēja sabiedrība
30.07.2020 21:02 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu attiecībās neko sliktu nesaskatu par tām kājām. Katram vēlmes savādākas. Par pārējiem runājot, tad vnk acērt kaut ko indīgu pretī un parādi savu nostāju attiecīgajos jautājumus un tevi liks mierā. Vai vēl labāk - liec sajusties neerti tiem, kuri izsaka šāda veida piezīmes, vienmēr ļoti labi strādā neatkarīgi no dzimuma.
30.07.2020 21:01 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Kāpēc tā domā? Es taču nekur neminēju konkrētu vietu. Runāju par vispārīgām vīriešu piezīmēm, ko esmu dzirdējusi- ne vienmēr pat attiecībā uz sevi konkrēti.
30.07.2020 20:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!