Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mati

 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Čau visiem!
Varbūt kāda zin un var ieteikt kaut ko, lai mati nebūtu taukaini jau otrajā dienā? Mazgāju reizi 2 dienās, bet jau otrajā izskatās ka nebūtu pāris dienas mazgāts. Pirms matu krāsošanas bija tāda pati problēma un nu jau es nezinu kuru šampūnu ņemt? Varbūt kāda šeit zin ko darīt labāk?
23.07.2020 16:29 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
es neesmu frizieris, bet, cik man zināms, matus mazgāt pārāk bieži nav veselīgi. Jo vairāk tu no matiem izskalo visas dabiskās eļļas, jo vairāk tie kompensēs to ražojot liekas eļļas. Mati pierod un līdzsvarojas atkarībā no mazgāšanas biežuma. Es plānoju vispār pāriet uz co-washing - mazgājot matus izmantot tikai ūdeni un kondicionieri, bet ši metode der vairāk pūkainu, biezu un dabiski skruļainu matu īpašniecēm.
26.07.2020 18:04 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.06.2020
Tā ir problēma? Man likās, ka ir ok, ja jāmazgā katru dienu, lai izskatītos svaigi un skaisti ? Tagad liekas, ka arī man kaut kas nav kārtībā ?
26.07.2020 02:19 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Cenšos matus mazgāt reizi, divas nedēļā.
Sākumā taukojās, vēlāk pierada un tagad ir ļoti *noturīgi*.
Protams, ja veidoju matus t.i. taisnoju piemēram, tad man sataukojas diezgan ātri.
Cenšos matus barot ar eļļiņām, reizi pa reizei noder sausais šampūns, kondicionieri nekad nelieku saknēs, šampūnu arī ļoti maz.
Brad Mondo ļoti labi izskaidro kā mazgāt matus, vispār viņa video par matiem/stilu/frizūrām ir super labi. Man patīk.
https://www.youtube.com/watch?v=Nchrj-dzVgs&t=602s
25.07.2020 20:28 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Pirmais kas jāskatās kādi ir mati, krāsoti vai nē. Īsi vai gari, biezi, plāni, taisni vai ar tendenci lokoties. Katram matu tipam ir savi šampūni un kopšanas veidi. Man ir biezi, gari un raupji, lokojas. Pēc mazgāšanas izskatās pēc sprādziena makaronu fabrikā. Ķemēju reti, visbiežāk slapjus kad ielikts kondicionieris. Mazgāju vienu reizi vienā vai divās nedēļās. Jā šobrīd pēc sajūtām 2 nedēļu nemazgāti mati pataustot liekas taukaini, bet tādi neizskatās, ir mīksti un nepūkojas ir taisnāki. Šampūns ir svarīgs, kādu lieto, vai tam ir kādas piedevas kā keratīns vai kas cits. Arī tas var veicināt taukošanos. Taukainiem matiem var pamēģināt lētāko. Ir šampūni un ziepes ar darvu. Nemaksā kosmosu, bet attauko labi, vienīgi ož pēc asfalta, bet aromāts izvējo. Vēl ir matu skrubji, dažiem palīdz, bet tos iesaku mēģināt tikai plāniem īsiem matiem. No garajiem skrubi grūti dabūt ārā. Vēl var mēģināt šampūnziepes, bet arī tie ir dažādi jāatrod tāds kas puto ir daži kas neputo. Zinu ka dažas manas paziņas kas mocījās ar matu taukošanos pēc darvas produktu lietošanas par citiem produktiem pat dzirdēt negrib. Paiet laiks kamēr mati pierod. Ir kas lieto šampūnu, bet ir kas matus mazgā tieši ar darvas ziepēm. Darvas ziepes un šampūni dabūjami Drogas, bet ne vienmēr, bet ir arī mazajos veikaliņos atrodami.
24.07.2020 13:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Sausais šampūns otrajā dienā. Pamainīt šampūnu uz tādu, bez parabēniem un sulfātiem.
+ 1 reiz mēnesī izmazgāt ar dziļi attīrošo šampūnu
24.07.2020 11:46 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Neesmu atradusi brīnumlīdzekli retai matu mazgāšanai :D
Kādu gadu piekopu reto mazgāšanu, mēģināju reizi nedēļā,bet tāpat mati jau otrajā dienā bija netīri. No savas puses vienīgais ko varu ieteikt ir pH līmeni balansējošie ikdienas šampūni.
24.07.2020 10:23 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
neesmu atklājusi neko, kas palīdZētu pret ātru taukošanos. jau otrajā dienā man viņi nav perfekti tīri, sevišķi vasarā karstā laikā. mazgāju katru trešo dienu palielam, dažreiz arī otrajā, ja kautkāds pasākums, kur ar vaļā matiem gribas. esmu mēģinājusi nemazgāt ilgāk, bet paliek arvien taukaināki un pretīga sajūta galvas ādai, pat niezoša.
24.07.2020 10:14 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Iseyy - Placent Activ matu ampulas. Ļoti patīk un palīdz :)
24.07.2020 09:55 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
Kā te jau minēja - sausais šampūns un frizūras. Palīdz, ja pirmajā dienā pēc mazgāšanas matu saknes sagofrē un iepūš laku, vai to pašu sauso šampūnu, tas sausina saknes, kuplina, attiecīgi nākamajā dienā nedaudz jāuzfrišina un mati ir joprojām svaigi. pretējā gadījumā jāmazgā katru dienu.
24.07.2020 09:44 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Man vienu brīdi arī mati ļoti ātri taukojās, ka nācās mazgāt katru dienu. Tad mani kolēģe iedrošināja, ka jāmazgā retāk, tad mati atkal pieradīs pie retākas mazgāšanas. Metu kaunu pie malas un centos mazgāt retāk. Jā, sākumā, kad iesāku to padarīšanu, bija neērti, ka mati taukaini - sēju zirgasti, taisīju copes? Taču nu jau es varu pat 4-5 dienas nostaigāt un mati neizskatās taukaini?
24.07.2020 09:07 |
 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Es uzskatu, ka mati jāmazgā vadoties pēc sajūtām, nevis izskata. Es savējos mazgāju katru dienu, ne jau tāpēc, ka izskatās taukaini, bet gan tapēc, ka jau pirmās dienas vakarā sajūta tāda, it kā ap galvu būtu apvilkta plēve, neelpo tā galvas āda zem tauku kārtas, un ja ilgāk nemazgā mēdz sākt parādīties aknes veida pumpas uz galvas ādas. Iespējams man visa problēma galvā, bet tēmas autorei ieteiktu mazgāt matus tik bieži, cik vajadzīgs, lai justos komfortabli, labāk izmazgāt biežāk, nevis mocīties ar lipīguma sajūtu. Vari paeksperimentēt ar šampūniem, ja lieto kondicionieri/masku, nesmērē viņu pārāk tuvu ādai, be tikai galos utt. Nav vienas receptes, viss atkarīgs no matu un ādas tipa, fizisko aktivitāšu līmeņa (cik daudz dienā svīsti) un sajūtām. :)
24.07.2020 08:59 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Smieklīgi varbūt liksies, bet kad pēkšņi kaut kur jāiet, bet sēžu mājās ar netīriem matiem (nu tādiem 3 dienas nemazgātiem) tad visefektīvāk ir uztaisīt ātrās lokas ar lokšķērēm/taisnotāju. Mati izskatās kā tikko mazgāti. Taisnošana turpretim viņus jebkurā laikā (arī tikko izmazgātus) padara speķaini spīdīgus ?
Es, diemžēl, arī matus mazgāju reizi 2/3 dienās. Ja varu novilkt ilgāk (priekšā garākas brīvdienas piemēram) tad tā arī daru. Nekādus sausos šampūnus nelietoju. Vasarā aizbraucot uz laukiem cenšos vispār mazgāt 1x nedēļā. Šķiet, ka tur tik ātri netaukojas tie mati un varu mierīgi novilkt tā.
23.07.2020 23:40 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Pati esmu mēģinājusi nemazgāt nedēļu dzīvojot pa laukiem, aizbrauc atpakaļ uz pilsētu un atkal ik pēc divām dienām jāmazgā. Efektīvākais pret matu taukošanos izrādijās matu krāsa, kas pasausina saknes :) bez krāsas matos vispār čau, otrajā dienā jātaisa cope
23.07.2020 22:08 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Man liekas nekā, galvenais nemazgāt pārlieku bieži un ļaut tiem atpūsties. Kad mati ir taukaini, tie izdala dabīgās vielas, kas uzlabo matu struktūru un brīdī, kad pārāk daudz tos mazgājat, matiem tas netīk un tie sāk izdalīt vēl vairāk taukus. Kaut kā tā esmu dzirdējusi.
23.07.2020 22:05 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Kiskismau @ 23.07.2020 16:49
Pamainīt šampūnu. Nelietot šampūnu kurš ir paredzēts taukainiem matiem, jo tas tieši sausina galvas ādu un tas liek ādai izstrādāt vēl vairāk eļļu. Vari lietot saušos šampūnus, kad vajag uzfrišināt frizūru.
Nezinu kāpēc, bet man sākot lietot šampūnziepes mati sāka mazāk taukties, varu 4 dienas nemazgāt. Par to brīnijos, jo daudzas meitnes sūdzas ka no šampūnziepēm tieši paliek taukaini.
varbūt jāpamēģina, šampūnziepes īsti man nepatīk bet ja palīdz, tad ir to vērts. Pagaidām turos pie Tigi bed head (?) brūnajā pudelē kurš paredzēts krāsotiem matiem :/
23.07.2020 20:21 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
ietekmele @ 23.07.2020 16:37
Jo ilgāk izturi bez mazgāšanas, jo vairāk mati pierod. Es cenšos izvilkt 3 dienas, sausais šampūns un frizūras ļoti palīdz. Konkrēts šampūns nav, kas kuram palīdz, bet iesaku pirkt mazākus izmērus un eksperimentēt. Un tāpat ik pa laikam mainīt. Man šobrīd tik labi mati kā nekad dzīvē nav bijuši, lietoju ampulas, aug griezdamies :) vairs nebalinu šķipsnas un ļauju dabīgajiem augt ārā
Kas par ampulas, ja drīkst zināt? Nopirku vitamīnus matiem bet pagaidām roka nesniedzas viņus lietot. Man neveicas ar sauso šampūnu un līdz izlasīju ka viņš nav pārāk labs matiem, tad izmetu ?
23.07.2020 20:19 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Pamainīt šampūnu. Nelietot šampūnu kurš ir paredzēts taukainiem matiem, jo tas tieši sausina galvas ādu un tas liek ādai izstrādāt vēl vairāk eļļu. Vari lietot saušos šampūnus, kad vajag uzfrišināt frizūru.
Nezinu kāpēc, bet man sākot lietot šampūnziepes mati sāka mazāk taukties, varu 4 dienas nemazgāt. Par to brīnijos, jo daudzas meitnes sūdzas ka no šampūnziepēm tieši paliek taukaini.
23.07.2020 16:49 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Jo ilgāk izturi bez mazgāšanas, jo vairāk mati pierod. Es cenšos izvilkt 3 dienas, sausais šampūns un frizūras ļoti palīdz. Konkrēts šampūns nav, kas kuram palīdz, bet iesaku pirkt mazākus izmērus un eksperimentēt. Un tāpat ik pa laikam mainīt. Man šobrīd tik labi mati kā nekad dzīvē nav bijuši, lietoju ampulas, aug griezdamies :) vairs nebalinu šķipsnas un ļauju dabīgajiem augt ārā
23.07.2020 16:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!