Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Greizsirdība = zems pašvērtējums?

 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Vai piekrītat tam , ka greizsirdīgās sievietes (arī vīrieši) ir tas kurām nav pārliecība par sevi, kuram ir kompleksi un kuras neuzticas līdz galam vīrietim? Vai tomēr jums ir citas domas?
P.s.
Šo man vienu dienu pateica draudzene tad nu izdomāju uzcept šeit diskusiju, jo pati esmu no greizsirdigajām un tiešām...ja man būtu augstāks pašvērtējums un būtu pārliecinātāka par sevi greizsirdiga nebūtu... vismaz man tā šķiet.
16.07.2020 17:19 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Es domāju, ka viens no greizsirdības iemesliem noteikti ir zems pašvērtējums, bet vēl viens iemesls varētu but slikta pieredze. Es agrāk nebiju greizsirdīga nekad, jo tikos ar kādu puisi tikai tad, ja pilnībā viņam uzticējos, bet pēc diviem nepatīkamiem atgadījumiem, kur otrās pusītes slepus darīja lietas, kuras nevajadzētu darīt, tagad man ir tāda kā trauma un ik pa laikam manī vārās viss iekšā aiz greizsirdības, pat šķietami bez iemesla dažreiz. Bet patiesībā tagad šo rakstot saprotu, ka man laikam tie atgadījumi ir arī padragājuši pašvērtējumu.. ble :D
19.07.2020 00:00 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Eksperte @ 17.07.2020 14:48

Laikam būs jāaiziet savējam pateikt, ka viņš man ir vienaldzīgs.?

Nu aizej gan. Bet gan jau viņš zina un viņam arī ir vienalga?
18.07.2020 13:19 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
GhostGG @ 17.07.2020 14:00
Npiekrītu tam, ka ja esi greizsirdīgs, tad ir zems pašvērtējums. Ir jāsaprot, ka jebkurās attiecībās būs tā, ka vienam patikšana pret otru būs vairāk nekā otram, viens vienmēr mīlēs vairāk nekā otrs. Nekad nebūs tā, ka abi cilvēki mīlēs vienādi. Turklāt ir arī jāskatās par kādu no greizsirdības veidiem ir runa. Veselīga greizsirdība, es pat teiktu, ka nāk par labu attiecībām. Savukārt slima greizsirdība, kas parasti sāk pārtapt par otra kontrolēšanu, aizliegšanu, reagulāra mob pārbaudīšanu, scēnu taisīšanu bez iemesla, attiecības sagrauj. Ja cilvēks, pat ne mazākā mērā nav greizsirdīgs, kaut vai to neizrādot, tad, manuprāt, tas noteikti nav saistīts ar augstu pašvērtējumu. Tas drīzāk norāda, ka tam cilvēkam, otrs ir vienaldzīgs.

Laikam būs jāaiziet savējam pateikt, ka viņš man ir vienaldzīgs.?
17.07.2020 14:48 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Vēl savam komentāram gribēju pierakstīt, ka ļoti izskatīgas sievietes, kurām vīriešu uzmanība nekad dzīvē nav trūkusi un arī ļoti izskatīgi vīrieši, kuriem vesala rinda stāv ar sievietēm, kuriem nav problēmu atrast citu sievieti vienas dienas laikā, kaut kad dzīves laikā iemīlas. Un, ja šie cilvēki sāk izrādīt greizsirdību, tad tas uzreiz nozīmē, ka vieniem ir zems pašvērtējums? Nedomāju gan.
17.07.2020 14:23 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Npiekrītu tam, ka ja esi greizsirdīgs, tad ir zems pašvērtējums. Ir jāsaprot, ka jebkurās attiecībās būs tā, ka vienam patikšana pret otru būs vairāk nekā otram, viens vienmēr mīlēs vairāk nekā otrs. Nekad nebūs tā, ka abi cilvēki mīlēs vienādi. Turklāt ir arī jāskatās par kādu no greizsirdības veidiem ir runa. Veselīga greizsirdība, es pat teiktu, ka nāk par labu attiecībām. Savukārt slima greizsirdība, kas parasti sāk pārtapt par otra kontrolēšanu, aizliegšanu, reagulāra mob pārbaudīšanu, scēnu taisīšanu bez iemesla, attiecības sagrauj. Ja cilvēks, pat ne mazākā mērā nav greizsirdīgs, kaut vai to neizrādot, tad, manuprāt, tas noteikti nav saistīts ar augstu pašvērtējumu. Tas drīzāk norāda, ka tam cilvēkam, otrs ir vienaldzīgs.
17.07.2020 14:00 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Nepabeidzu par to pirmo kavalieri, jā, man izrādijas taisnība un bija pamats satraukumam :D
17.07.2020 13:33 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Manuprāt, greizsirdība lielā mērā ir atkarīga no otra partnera, piemēram,kādreiz tikos ar valdzinošu puisi, kurš patika visām beibēm un ar laiku kļuvu greizsirdīga, pat apmāti, lasiju vēstules u.c.muļķības dariju, lai remdētu ziņkāri un zinātu,kas darās backgroundā.
Un ar tagadējo ir pilnīgi pretēji, es zinu viņa nostājus un principus, prātā pat nenāk lieki satraukumi, jo zinu, ka varu uzticēties.
17.07.2020 13:32 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Ja greizsirdība ir bez pamatojuma, bet tikai uzpūsta no sazin kā, piemēram, nevietā izteikta vārda par kādu cilvēku, tad to var saukt par greizsirdību zema pašvērtējuma dēļ. Ja cilvēks redz, ka otrs dara lietas, kas noteikti nav pieņemamas, tad saucu to par normālu greizsirdību, jo būtu dīvaini, ja cilvēkam nebūtu nekādu emociju, redzot, ka otrs, piemēram, atklāti flirtē ar kādu citu. Labāk būt ar mēru greizsirdīgam, nevis staigāt ar degunu mākoņos, ticot, ka "es tāds lielisks, mani jau nu nekrāps", bet vienā brīdī atklāt, ka, vai, otrs aiz muguras ir sadarījis fantastiskas lietas. Būt reālistam ir labāk.
17.07.2020 13:24 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Pašpārliecība ir viena lieta, bet tā nedod garantiju, ka viņš/viņa nevarētu nokrāpt. Skaisto Beyonce pat viņas vīrs, kurš nav smuks, nokrāpa. Es domāju, greizsirdība ir normāla parādība, ja nekontrolē un pārāk tajā neiedziļinās. Ir neveselīga greizsirdība, kur nu tiešām, cilvēkam nav citu domu kā kas var atgadīties, vajag visu pārbaudīt
17.07.2020 11:30 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Es arī esmu salīdzinoši greizsirdīga, bet man tas vienmēr licies savādāk. Man piemīt ļoti spēcīga empātija un (man), piemēram, runājot par šo tēmu tā tikai traucē. Pārāk daudz un pārāk labi nolasu cilvēkus un zinu pat tālākās gaitas, kas vienmēr tā arī bijis (tas šobrīd attiecas uz sievietēm). Līdz ar ko šķiet, ka šī empātija lielā mērā man pastiprina greizsirdību kā tādu. Mana otra pusīte ir izskatīgs, fantastisks puisis un kad vidusskolā sagājām attiecībās, vairākas meitenes bijām viņu noskatījušas. Nu jau vairāku gadu garumā esmu sajutusi, cik joprojām meitenēm viņš šķiet simpātisks un foršs, kaut arī aizņemts. Es itkā par to tikai priecājos, jo zinu, ka attiecībās viņš ir ar mani, tomēr kaut kur iekšā tas kņudina un neliek mesties mierā, jo super labi izjūtu meiteņu attieksmes pamainīšanos, kad tiek viņam tuvāk, kaut tikai parunāties. Attiecības mums kā tādas ir veselīgas, nav nekāda kontrolēšana, scēnas utt. Es galīgi neteiktu, ka esmu ar zemu pašnovērtējumu vai nepārliecināta un uzskatu, ka savā mērā greizsirdība ir laba, tikai jāprot saprast robežas gan kā vienam, tā otram.
17.07.2020 11:04 |
 
Reitings 9
Reģ: 16.07.2020
Ja tu esi pārliecināta par sevi, tad tev nebūtu jābūt greizsirdīgai. Jo doma tāda- esmu pietiekami laba, viņš neies pie citas. Un ja aizies, tad viņš tev nebija gana labs.
Iesaku paskatīties youtube "Greta's high value womens school", ļoti daudz tips and tricks no viņas iemācījos, kuri arī šobrīd palīdz attiecībās.
16.07.2020 22:45 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Labs jautājums. 97% gadījumu laiks pierādījis, ka tam ir bijis pamats. Interesanta nianse ir par apstākli, ko un kā dāmas tajā brīdī ir paskaidrojušas.
P. s nepamatota greizsirdība nav laba lieta. ?
16.07.2020 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 272
Reģ: 07.11.2010
Jā, tas arī ir.
Piem, es neesmu par sevi pārliecināta un baidos, ka mans vīrietis var mani nomainīt,toties no viņa puses manā virzienā tādu domu nav, jo viņš ir par sevi pārliecināts, ka man neviens cits kā tikai viņš nevar interesēt.
16.07.2020 18:39 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Absolītu piekrītu. Taču greizsirdība arī mēdz iedalīties. Ir tā aizsargājošā greizsirdība, kur arī pamatā ir tā nepārliecinātība par sevi.
Bet ir arī greizsirdība, kas vairāk izpaužas kā otra cilvēka kontrolēšana. Jebkurā gadijumā labi nav ne viens ne otrs.
16.07.2020 17:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!