Jūsu pilsēta

 
Reitings 10
Reģ: 27.06.2020
Šāda tēma iespējams ir bījusi, bet no kuras pilsētas jūs nākat, vai jums patīk tur kur šobrīd dzīvojat, vai te ir kāda meitene no Preiļiem, Līvāniem, Jēkabpils vai tuvākās apkārtnes? ?
11.07.2020 11:37 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man pieņemami būtu dzīvot jebkurā Latvijas pilsētā, kas nav Rīga un kuras iedzīvotāju skaits ir virs kādiem 25-30 tūkstošiem, tas sniedz pietiekami anonīmu vidi, pakalpojumu pieejamību, vietu pastaigām, bet nav tās kriminālās vides un netīrība, kas Rīgā.
12.07.2020 13:07 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Esmu uzaugusi laukos, bet tagad dzīvoju Rīgā dzīvokī tuvu centram dēļ darba iespējām, bet tagad varētu arī no mājām strādāt atrodoties jebkur Latvijā, neteikšu ka patīk Rīga, nezinu pagaidām nav citu iespēju kur dzīvot, gribētos dzīvot gan laukos (bez kaimiņiem blakus), gan Rīgā pa nedēļu, nav vienas konkrēti vietas, kur visu laiku gribētu palikt. Man patiktu mainīt gan pilsēta gan lauki, bet pagaidām nav iespēju dzīvot ārpus Rīgas.
12.07.2020 12:52 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Dzīvoju ārzemēs, bet tā Latvijā esmu no mazpilsētas. Viss apmierina, tikai darba iespējas varēja but vairāk. Rīgu nevaru ciest, ja ir bijusi vajadzība braukt uz Rīgu tad tā visa diena ir murgs. Normali pat pārtikas veikala nevar iepirkties kā visi cilvēki grūžas virsu un ir vienkārši neciešami , bez nekādam pieklājības normām.
12.07.2020 11:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nāku no dziļiem laukiem Gulbenes pusē. Tur nav telefonam zones un tuvākie kaimiņi 5 km attālumā (agrāk bija 1km,bet pārvācās uz Rīgu). Gribētu tur dzīvot, jo tā ir mana dzimtene. Vienīgais vajadzētu internetu un apgūt visus laukus darbus kā piemēram iemācīties braukt ar traktoru un zāģēt malku, jo tur nebūs neviena kas dara manā vietā kā Rīgā.
Lai gan ik pa laikam braucu arī uz pašu Gulbeni vai tuvākajiem ciemiem nekādas baumas tur nedzirdu, jo nevienu nepazīstu, dēļ tā ka dzīvojam tik nomaļus. ?
Man patīk dzīvot atšķirt no visiem. Kad aizbraucu uz turieni atvaļinājumā nemaz negribas braukt uz Rīgu, ja varētu tad dzīvotu tur visu laiku.
Rīga nepatīk drūzma, skaļums, tas ka daudz kas nav atkarīgs no tevis, bet no citiem. Piemēram satiksme, daudz dzīvokļu namos uguns drošība. Vienmēr ir bijis bail ja nu aizdegās kaimiņi dzīvoklis un neesi mājas.
Pati dzīvoju Maskačkā, kas savā veidā atgādina mazu ciemu,. Nav lielo psrs tipa bloku māju un te ir savs šarms.
12.07.2020 06:47 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Dzīvoju nepilnas stundas braucienā no Rīgas un arī strādāju Rīgā. Dzīvot Rīgā negribētu, apmierina mana pilsēta kā dzīvesvieta, taču apzinos, ka savā pilsētā nereāli dabūt tik labu darbu kāds ir tagad, tāpēc neapsvērtu iespēju meklēt kaut ko zemāku un piem., Maximā sēdēt par kasieri.
12.07.2020 02:43 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Biju rūdīta, dzimusi rīdziniece, bet Covid laiks mudināja pārvākties uz drauga dzimtajām ārēm Kurzemē pie jūras. Esmu tagad nenormālās pārdomās.. Gribu palikt šeit, un Rīga vairs nesaista. Jāpiebilst gan, ka tagad dzīvoju meža vidū, nevis mazpilsētā. Visus darbus gan es, gan draugs varam daļēji izdarīt no datora. Rīgā ir dzīvoklis, dzīve, viss..te-patīkama pauze, kas šķiet arvien kaifīgāka.
12.07.2020 00:19 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Dzīvoju Rīgas centrā, man patīk anonimitāte, man patīk nepazīt kaimiņus, man patīk redzēt sejas, bet nepazīt nevienu. Es nevaru iedomāties neko šausmīgāku par "maza pilsēta, kur visi viens otru pazīst" nē, paldies. Es negribu, ka cilvēki ar mani uzsāk sarunu katru reizi, kad es izeju uz veikalu pēc piena.

O, jāāā! Nāku no Latvijas mazpilsētas. Ja tagad vajadzētu atgriezties Latvijā, kā dzīvesvietu apsvērtu tikai Rīgu, vairs nekādas mazpilsētas, jo mani nenormāli kaitina tas mazpilsētu "šarms", kur visi viens otru pazīst, laiž baumas, runā aiz muguras. Nedod dievs, ja ar kaut ko atšķirsies no pūļa (kaut vai ar apģērbu) - garāmgājēji ar acīm vienkārši "noēdīs". Esmu dzimtajā mazpilsētā dzīvojusi kopš dzimšanas līdz pat pilngadībai, zinu kā tur viss notiek. Un, reizi gadā aizbraucot ciemos pie vecākiem, redzu, ka nekas nav mainījies. Tā noteikti nav vide, kurā gribētu atgriezties. Savukārt tādi dziļi lauki galīgi nav priekš manis. Esmu lielpilsētu cilvēks. Man vajag tos pūļus, trokšņus un rosību. Ja apkārt ir miers un klusums, eju sviestā.
11.07.2020 23:49 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Redpill @ 11.07.2020 22:42
Dzīvoju pieRīgā, bet ja varētu strādāt no mājām dzīvotu dziļos laukos, kaut kur Kurzemē, piem. Alsungā.

Tici man, tu negribētu dzīvot Alsungā. Gan jau ka arī citur tā ir, bet šeit baumu līmenis ir vienkārši drausmīgs. Te nemitīgi baumo. Pie ārsta ieejot, sajūta kaa tirgū. Stundas laikā, ko nosēdi rindā vari uzzināt, kas par veselības problēmām ir citiem. Veikalā gaida, kamēr tu samaksāsi un iziesi, lai pavisam sirsnīgi apspriestu tavu pirkumu, izskatu un apģērbu. Un viņaam it nemaz neuztrauc, ka nākošais cilvēks rindā to dzird un visticamāk pateiks to atpakaļ.
Te cilvēkiem tik uzstādīta veselības diagnoze pat bez ārsta vai speciālista slēdziena.
Kaa saka-vienā galā noklepojies, otrā jau esi nomiris ar tuberkulozi.
Facebook ir grupa alsundzniekiem,kur viens otru norej kā sētas kranchi.
Un vēl, tā mūžīgā lielīšanās ar naudas daudzumu un iespējām. Cīņa par dāvanām skolotājiem uz svētkiem, izlaidumu. Ja nepiekritīsi aitu baram, tiksi nodēvēts par skopo nabagu un izslēgts no naudas sameshanu.Labsirdigaas dāmas tavu daļu piemetiis pašas.
11.07.2020 23:32 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
sla @ 11.07.2020 22:30

Centrs, mežaparks un citas vietas. Salīdzinoši tīra un sakopta pilsēta salīdzinājumā ar citām valstīm

Sakopts centrs? Merķeļa iela ļoti nepatīkama, arī Avoti, nerunājot par autoostu, tirgu, centru Maskavas ielas pusē. Centrs ir sakopts tikai pāris galvenajās ielās. Pat pie Vefa tilta vēja laikā man visas acis sapūta ar smiltīm, jo netālu ir smilšainas taciņas, neasfaltēti ceļi. Kā nolīst lietus, apkārt peļķes, un mašīnas apšļaksta garāmgājējus. Ārzemēs dzīvojot, pa vairākiem gadiem neesmu redzējusi peļķes, lai gan lija kā no spaiņa. Mikrorajonu pagalmi ir pilni ar smilšaini/ akmeņainām takām, sadauzīts asfalts un deformēs bruģis, kas vēl palicis no padomju laikiem. Velojoslu maz, lai gan pēdējā laikā pamazām parādās. Vēl joprojām daudzās vietās ir gājēju tuneļi, kuri normālās valstīs jau sen likvidēti, jo ne visi var tur pāvietoties.
Ja Rīga ir sakopta salīdzinoši ar citām valstīm, tad šīs valstis laikam ir Krievija, Ukraina.
11.07.2020 23:31 |
 
Reitings 411
Reģ: 14.11.2018
lan4iks2020 @ 11.07.2020 17:31
Kā dēļ ciet? tagad laukos darbu ar netrūkst.

Mācos Rīgā un darbs arī apmierina, jo tomēr man laukos nav tādas iespējas iegūt tik lielisku pieredzi kāda ir Rīgā.
11.07.2020 23:01 |
 
Reitings 64
Reģ: 16.12.2019
Dzimusi un augusi Ogres pusē. Ciemā, kur tāds privātmāju rajons. Vēlāk gadu padzīvoju Rīgā un sapratu,ka nav priekš manis. Šobrīd jau 4gadus dzīvoju Ķekavā un esmu pilnībā apmierināta,jo nekad neesmu vēlējusies dzīvot kārtīgos laukos vai pilsētas burzmā un priekš manis šis ir zelta vidusceļš.
11.07.2020 22:45 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Dzīvoju pieRīgā, bet ja varētu strādāt no mājām dzīvotu dziļos laukos, kaut kur Kurzemē, piem. Alsungā.
11.07.2020 22:42 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Nikola. @ 11.07.2020 21:43
Kurā vietā? Man Rīga liekas ļoti nolaista, bomzīga. Jā, dažas vietas Rīgā ir normālas, bet to nevar teikt par pilsētu kopumā. Mani Rīgas vide tik ļoti nomāc, ka pat strādāt tur jau ir nepatīkami, kur nu vēl dzīvot.

Centrs, mežaparks un citas vietas. Salīdzinoši tīra un sakopta pilsēta salīdzinājumā ar citām valstīm
11.07.2020 22:30 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Rīga ir sakopta pilsēta
Kurā vietā? Man Rīga liekas ļoti nolaista, bomzīga. Jā, dažas vietas Rīgā ir normālas, bet to nevar teikt par pilsētu kopumā. Mani Rīgas vide tik ļoti nomāc, ka pat strādāt tur jau ir nepatīkami, kur nu vēl dzīvot.
11.07.2020 21:43 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Dzimusi Rīgā un te visu savu mūžu dzīvoju, tāpēc nemācēšu pateikt vai šī ir mana pilsēta sirdī, jo citur nekad neesmu dzīvojusi un nezinu kā tas ir (ja nu vienīgi laukos pie vecmammas katru vasaru). Ja runājam tā kopsummā, tad Rīga man patīk kā pilsēta. Īpaši Ziedoņdārza/Grīziņkalna apkārtne (pati gan tur nedzīvoju). Man paveicies, ka lauki man nav 20km no Rīgas (kādā vasaras būdiņa Salaspilī vai Mārupē), bet gan tiešām īstos laukos (200+ km no Rīgas), kur nav pilsētas kņadas un rosības ik uz stūra. Reizēm no šīm lietām gribas bēgt (īpaši tagad paliekot vecākai) un atrasties vietā kur 10km rādiusā nav absolūti nevienas mājas tev apkārt.
11.07.2020 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 140
Reģ: 18.09.2011
Lielvārde! Nepatīk un nepatiks
11.07.2020 21:20 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Rīga ir sakopta pilsēta, bet problēmas noteikti ir sastrēgumi. Tapēc tiešām, šeit vajadzētu metro, kā arī ātrgaitas vilcienu, kā tas ir citās valstīs
11.07.2020 20:05 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Piedzimu un dzīvoju Rīgā. Rīga ir skaista pilsēta, bet šeit arī trūkst daudz kas, piemēram, lietas kā debesskrāpji, metro, visi pasaules slavenie brendi, oficiālo designer brendu veikali, zāles un kosmētikas produkcija no USA, UK un citām valstīm. Rīgai es novēlu tikai augt, jo pilsēta tiešām ir iespaidīga :)
11.07.2020 20:03 |
 
Reitings 231
Reģ: 16.10.2019
Dzīvoju, mācos un strādāju Rīgā, labprāt dzīvotu mazākā pilsētā, taču noteikti ne LV.
11.07.2020 19:31 |
 
Reitings 7458
Reģ: 24.11.2019
Talsi. Nekad nav patikuši un nepatīk vēl joprojām.
11.07.2020 19:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits