Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepilngadīgā meita uzsākusi smēķēt. Ko darīt?

 
Reitings 2
Reģ: 04.07.2020
Mana nepilngadīgā meita, regulāri ierodas mājās smirdot pēc cigaretēm. Ģimenē neviens nesmēķē. Iespējams varat ieteikt ,kā panākt lai viņa vairs nesmēķē? Esam runājuši par kaitīgumu, bet to viņa neņem vērā. Kā jūs esat risinājuši šāda veida problēmu? Kāda bija pirmā reize pamēģinot?
04.07.2020 23:16 |
 
Reitings 14
Reģ: 25.06.2020
Aizsūtīt meitu uz treniņiem un dot vaļu viņas sapņiem, kaut gan tas vairāk ir jādara jaunākā vecumā, bet palīdz arī pusaudžiem.
06.07.2020 20:05 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.04.2020
Tajā vecumā vajag dabūt kādu nedaudz vecāku čalīti, kas tai meitenei patīk, lai pasaka viņai, ka viņam nepatīk smēķējošas meitenes. Baigi iedarbīgi ir. :D
06.07.2020 16:13 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Ja vecāki bērnam ir autoritāte, t.i. bērnam ir svarīgs vecāku viedoklis un tam uzticās, tad pietiks
ar vnk sarunu. Diemžēl tādu vecāku, kuri nebūtu jau iepriekš ar saviem pārmetumiem, kaunināšanu,prasībām utt. noveduši situāciju līdz tam, kad pusaudzim ir pilnīgi vienalga,ko seņči saka, ir maz.
Drīzāk jādomā kā mazināt sekas, t.i. nesāk pārmērīgi smēķēt utt.
06.07.2020 15:54 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Vienkārši briesmīgi ieteikumi. kaunināšanas, pļaukas - vispār klausaties sevī?

Manai klases biedrenei tas "briesmīgais" ieteikums jeb kaunināšana palīdzēja. Mamma, uzzinot, ka viņa ik pa laikam uzpīpē, nolasīja kārtīgu morāli, un kopš tās dienas viņa starpbrīžos vairs nepīpēja. Mamma bija teikusi, ka nepārdzīvos to kaunu, ja tēvs un kaimiņi uzzinās, ka 15 gadīga meitene slapstās un velk dūmu, ka viņai nekas dzīvē briesmīgāks nevar būt, kā tāda meitas uzvedība. Rezultātā viņa tiešām nepīpēja un tā arī pateica.. Negribu sāpināt mammu, un pat ja vēl neeju mājās, kāds vēl ieraudzīs, mamma tik un tā saodīs utt... Un mēs to respektējām, likās pat forši. Ne jau visiem bērniem ir pie kājas, ko vecāki domā!
P. S. Es ar nebūtu nekāda jaukā māte Marija, ja mana pusaudze sāktu smēķēt. Nolasītu kārtīgu morāli un uzstādītu ultimātu ka nu tikai! Bērniem nav jāpīpē.
05.07.2020 21:38 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
13 gados vēl var ietekmēt ar runāšanu. Ja runāšana nelīdz, tad kaut kādiem finansiālajiem ierobežojumiem un nevardarbīgiem sodiem. Diez vai viņa viena iet un pīpē, var mēģināt pierakstīt kādā aizraujošā pulciņā, nosūtīt vasaras nometnē, lai iegūst citus draugus. Ja tas nāk no klasesbiedriem, varbūt pat nomainīt klasi vai skolu uz labāku. Man šķiet, ka pārsvarā mūsdienu bērniem pīpēt vairs nav stilīgi, un apkārtējie ļoti ietekmē bērna apziņu 13 gados.

Jā, 13 gados vēl domāju ir iespējams ieteikmēt meitenei. Lai gan tagad jau šie jaunieši 13gados izturās un domā kā agrāk 16gadīgi. Viss bērniem sākas ātrāk.
05.07.2020 18:24 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.06.2020
Es saprotu, ka vēlies pasargāt savu bērnu. Ieteiktu normāli parunāt par to tēmu bez pārmetumiem. Tas vai bērns ievēros tavus ieteikumus ir viņu pašu ziņā. Mani vecāki zināja, bet neaizliedza un vēlāk pati atmetu.
05.07.2020 18:23 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
13 gados vēl var ietekmēt ar runāšanu. Ja runāšana nelīdz, tad kaut kādiem finansiālajiem ierobežojumiem un nevardarbīgiem sodiem. Diez vai viņa viena iet un pīpē, var mēģināt pierakstīt kādā aizraujošā pulciņā, nosūtīt vasaras nometnē, lai iegūst citus draugus. Ja tas nāk no klasesbiedriem, varbūt pat nomainīt klasi vai skolu uz labāku. Man šķiet, ka pārsvarā mūsdienu bērniem pīpēt vairs nav stilīgi, un apkārtējie ļoti ietekmē bērna apziņu 13 gados.
05.07.2020 18:20 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Puspaciņu izsmēķētu un būtu nikotīna saindēšanās ar letālu iznākumu

Oij jūs nopietni. Organisms reāli neļautu pīpēt vairāk , jo būtu vemšanas reflekss. Visdrīzāk knapi saktu pīpēt trešo.
Meitenei nemaz nebūtu fiziski izpīpēt tik daudz lai būtu letālas sekas.
Varu padalīties ar savu pieredzi.
Pipeju no 17. Niekojos drīzāk.
Kā es beidzu? Vienkārši vienā jauka diena sapratu , ka to vairs negribu. Tagad man pat slikti no dūmiem paliek. Šis ir veiksmes stāsts, jo mana draudzene vēl jo projām pīpe , un drīz jau sāks vilkt kā skurstenis. Diemžēl.
Un ne beigtu pīpēt ja man mamma izrunātos, sa ļautu, vai iepļaukāTu. Tas tikai visu pasliktinātu.
05.07.2020 18:17 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
crimson @ 05.07.2020 10:26
Vienkārši briesmīgi ieteikumi. :D kaunināšanas, pļaukas - vispār klausaties sevī?
Meitenei ir visticamāk 16 gadi, viņa to dara tusiņos un kopā ar vienaudžiem jo tas ir tajā vecumā stilīgi. Nekādas kaunināšanas, pļaukas, daudz cīgu neko nemainīs, jo tajā vecumā autoritāte un svarīgais ir draugi un galvenais, ka tik viņi pieņems. Tie vecāki var kaut cirku taisīt, kamēr viņa pati nesapratīs, ka tas nav stilīgi un veselīgi, viņa nepārstās. Visādi aizliegumi in sankcijas visu pasliktinās, viņa sāks vel vairāk neuztiēties, nestāstīt, paslepus visu darīt utt.
Saku visu no savas pieredzes. :D arī pīpeju ar draugiem skolā, pa kaktiem utt. Pati vienā brīdī vnk sapratu, ka tas ir stulbi un pārtraucu.
Ieteiktu vnk ļoti normāli parunāt ar meitu, izstāstīt, ka saprot, ka dara to ar draugiem, jo tas ir stilīgi, bet pastāstīt ari par kaitīgumu, par lieki iztēreto naudu. Ar šāda vecuma pusaudžiem ir jāmēģina pa draugam, jo aizliedzot tur nekas labs nesanāks.

To pašu gribēju teikt. Pļaukas, kaunināšana, likšana izsmēķēt vairākas cigaretes vecāku priekšā (šis vispār... nopietni?)... Labi, es 13 gadu vecumā nesmēķēju. Sāku 17 gadu vecumā, kad līdz pilngadības sasniegšanai bija palikuši divi mēneši. Bet tik un tā kaunējos, baidījos no vecākiem, slēpos pa kaktiem, kā rezultātā vienreiz nopelnīju protokolu, kad policija pieķēra smēķējot. Mamma pati visu saprata, apsēdāmies, izrunājāmies. Mamma pateica, ka labāk, lai to cigareti izsmēķēju mājās, nekā slapstos apkārt. Labi, šis nederēs kā risinājums 13 gadīgam bērnam, taču ar šo visu gribu teikt to, ka ar bērnu vajag izrunāties, aci pret aci, nevis censties iebiedēt, pļaukāt vai likt cigarešu paciņu izpīpēt, kas vispār ir kaut kāds nonsenss. Ar visām drastiskajām pārmācīšanas metodēm drīzāk panāks pretēju efektu un bērns vispār sāks paniski baidīties no vecākiem. Es biju gandarīta, ka varu ar mammu izrunāties, ka mamma mani saprata, ka pamācīja, nevis sita vai iebiedēja. Tīņu vecumā, kad citi paniski baidījās no saviem vecākiem, man bija prieks, ka mana mamma ir mana draudzene, ka varēju viņai visu stāstīt, lūgt padomu, ja vajadzēja. Ir jārunā, jāieklausās meitā, jāpastāsta par smēķēšanas kaitīgumu, jārada dialogs, nevis jāsit, domājot, ka tādā veidā pāraudzinās. Nē, nu, protams, ja grib ar bērnu sačakarēt attiecības un zaudēt jebkādu uzticību, var jau sist. Vai tas liks meitai atmest smēķēšanu? Domāju, ka tieši pretēji.
05.07.2020 18:00 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Traki esat? Ja gribi lai meitu pēc tam aizved uz slimnīcu un māte varēs sēdēt cietumā
The CDC says 50 to 60 milligrams of nicotine is a deadly dose for an adult who weighs about 150 pounds.

On the low end, a single cigarette may contain about 6 milligrams (mg) of nicotine.

Puspaciņu izsmēķētu un būtu nikotīna saindēšanās ar letālu iznākumu
05.07.2020 17:57 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.06.2020
Savi bērni, protams, liekas svēta lieta, un gribas pasargāt viņus no visa sliktā, bet būsim reāli, viņa pieaug un darīs ne to vien. Vienīgais sakarīgais ieteikums bija par vairāku cigarešu izsmēķēšanu mātes priekšā. No mātes puses nevajadzētu skanēt nekādiem pārmetumiem, lai meita nesāk slēpties vēl vairāk. Jāmaina tas kā cigarešu smēķēšana liek viņai justies. Pagaidām viņa to dara ar draugiem paslepus, un tas liek justies viņai pieaugušākai, drosmīgākai. Bet ja viņai smēķēšana sāks asociēties ar to reizi, kad mammas priekšā izsmēķēja to puspaciņu uzreiz (+to darot viņai vajadzētu sajusties vainīgai, ja vien mamma nesāks kaunināt, jo tad būs pretreakcija) tad smēķēšana vairs nebūs kaut kāds aizliegtais auglis pēc kura gribēs tiekties.
05.07.2020 17:38 |
 
Reitings 81
Reģ: 26.06.2020
Pilnīgi neko, ja gribēs tāpat smēķēs. Es sāku 12 gados un atmetu 22 gados :)
05.07.2020 15:07 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
crimson @ 05.07.2020 10:26
Vienkārši briesmīgi ieteikumi. :D kaunināšanas, pļaukas - vispār klausaties sevī?
Meitenei ir visticamāk 16 gadi, viņa to dara tusiņos un kopā ar vienaudžiem jo tas ir tajā vecumā stilīgi. Nekādas kaunināšanas, pļaukas, daudz cīgu neko nemainīs, jo tajā vecumā autoritāte un svarīgais ir draugi un galvenais, ka tik viņi pieņems. Tie vecāki var kaut cirku taisīt, kamēr viņa pati nesapratīs, ka tas nav stilīgi un veselīgi, viņa nepārstās. Visādi aizliegumi in sankcijas visu pasliktinās, viņa sāks vel vairāk neuztiēties, nestāstīt, paslepus visu darīt utt.
Saku visu no savas pieredzes. :D arī pīpeju ar draugiem skolā, pa kaktiem utt. Pati vienā brīdī vnk sapratu, ka tas ir stulbi un pārtraucu.
Ieteiktu vnk ļoti normāli parunāt ar meitu, izstāstīt, ka saprot, ka dara to ar draugiem, jo tas ir stilīgi, bet pastāstīt ari par kaitīgumu, par lieki iztēreto naudu. Ar šāda vecuma pusaudžiem ir jāmēģina pa draugam, jo aizliedzot tur nekas labs nesanāks.

Pagaidām labākais ieteikums.
05.07.2020 13:52 |
 
Reitings 2
Reģ: 04.07.2020
Apathy @ 04.07.2020 23:18
Cik viņai gadu?
13.gadi
05.07.2020 11:58 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
1) Aizvest uz anatomikuma muzeju un parādīt smēķētāja plaušas dzīvē (ticiet man, ļoti iedarbīgs veids)
2) Nolikt cigarešu bloku uz galda un likt izmēķēt visas cigaretes (drastiski, bet zinu dzīvus piemērus, uz kuriem tikai tas ir iedarbojies)
3) Sagatavot materiālus par smēķēšanas kaitīgumu ar visām ilustrācijām
05.07.2020 11:37 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Ieteiktu vnk ļoti normāli parunāt ar meitu, izstāstīt, ka saprot, ka dara to ar draugiem, jo tas ir stilīgi, bet pastāstīt ari par kaitīgumu, par lieki iztēreto naudu. Ar šāda vecuma pusaudžiem ir jāmēģina pa draugam, jo aizliedzot tur nekas labs nesanāks.

Pilnīgi piekrītu. Bērnu un vecāku attiecībām vispār būtu jābalstās dialogā.
05.07.2020 10:53 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Vienkārši briesmīgi ieteikumi. :D kaunināšanas, pļaukas - vispār klausaties sevī?
Meitenei ir visticamāk 16 gadi, viņa to dara tusiņos un kopā ar vienaudžiem jo tas ir tajā vecumā stilīgi. Nekādas kaunināšanas, pļaukas, daudz cīgu neko nemainīs, jo tajā vecumā autoritāte un svarīgais ir draugi un galvenais, ka tik viņi pieņems. Tie vecāki var kaut cirku taisīt, kamēr viņa pati nesapratīs, ka tas nav stilīgi un veselīgi, viņa nepārstās. Visādi aizliegumi in sankcijas visu pasliktinās, viņa sāks vel vairāk neuztiēties, nestāstīt, paslepus visu darīt utt.
Saku visu no savas pieredzes. :D arī pīpeju ar draugiem skolā, pa kaktiem utt. Pati vienā brīdī vnk sapratu, ka tas ir stulbi un pārtraucu.
Ieteiktu vnk ļoti normāli parunāt ar meitu, izstāstīt, ka saprot, ka dara to ar draugiem, jo tas ir stilīgi, bet pastāstīt ari par kaitīgumu, par lieki iztēreto naudu. Ar šāda vecuma pusaudžiem ir jāmēģina pa draugam, jo aizliedzot tur nekas labs nesanāks.
05.07.2020 10:26 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Bet es arī īsti nesaprotu, ko dod tā bērna mērķtiecīga kontrolēšana. Atceros, mana vecmāmiņa stāstīja, ka esot mana brāļa kabatas pārmeklējusi un pat ostījusi pirms mazgāt, lai zinātu, vai šis nesmēķē. Nu, izauga it kā priekšzīmīgs, bet sāka dzert pēc 30, smēķē arī, bet neuzskata par vajadzīgu aizbraukt pie vecmāmiņas kapa.
Protams, ja meitēnam ir 9 gadi un staigā, kūpinādams, tad ir jāpieņem kādi mēri, bet, ja 16 - vai ir jēga celt brēku? Vēl pāris gadu un aizies savā dzīvē, un tāpat darīs, ko gribēs.
Mans komentārs tīri reflektējošs, nekas vairāk.
05.07.2020 10:15 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Eksperte @ 05.07.2020 01:08
Manuprāt ir jāaprunājas. Ir ok, ja cilvēks pamēģina visādas lietas. Vēlams ne narkotikas,protams. Nevajag iet un slānīt, kā te iesaka. Pasaki ka saod, ka zini. Nenosodi. Pastāsti kādas sekas tas izraisa un ka tev tas kā mātei nav pieņemami. Nevajag iebaidīt bērnu ar vardarbību. Beigās neko nestāstīs.

Piekrītu šim. Bet arī aizliegt nevajag, jo tad sāks slēpt un slapstīties.
Vispār jau vardarbība pret bērnu un cilvēku ir nožēlojama rīcība. Daudz pretīgāka par pašu smēķēšanu. Tā rīkojas tie, kuri problēmu citādi neprot atrisināt, kā vien ar dūru palīdzību. ?
05.07.2020 10:03 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Man šķiet , ka šeit meitai nav nekāda respekta pret mammu. Pati savos gados biju tāda, man bija pilnīgi vienalga ko man mamma teica, aizliedza. Dariju tā pat un runāšana nelīdzēja, pat ja būtu situsi, tas arī nelīdzētu.
Saiet vajadzīgs kas tiešām efektīvs un ka jau minēju var mēģināt ar vairāku cigarešu pīpēšanu, pat ja pašai mammai to redzēt būs nepatīkami.
05.07.2020 01:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits