Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieki

 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Sveikas, meitenes!
Lūdzu, bez nosodījumiem un pārmetumiem. Situācija ir vienkārša. Vīrs aizgāja prom no darba mainot darba sfēru (ar abpusējo vienošanos, viņš jau ir pieteicies gan bezdarbnieku statusam, gan pabalstam). Arī man nācās aiziet no darba veselības problēmu dēļ, ir problēmas ar rokām, fiziski neko nevaru izdarīt šobrīd, nepieciešams atpūsties, bet es bezdarbnieku pabalstu saņemt nevaru, jo darba devējs atteicās dot abpusējo vienošanos. Vīram jaunajā darbā bija iespēja sarunāt pirmos mēnešus strādāt bez dokumentiem, lai būtu no valsts iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu. Iztiksim bez komentāriem par valsts apkrāpšanu, visi taču esam cilvēki vai ne? Man ienākumi šobrīd nav, par fizioterapeitu ir jāmaksā, rēķini un viss pārējais. Tāpēc arī vīrs ir gatavs strādāt bez dokumentiem un mēģināt saņemt bezdarbnieku pabalstu. Nevienam no mums nav pieredze ar bezdarbniekiem, varbūt kāda var padalīties savā? Jauns darbs vīram ir, tādā ziņā viss kārtībā, taču NVA piedāvās viņam savus variantus vai ne? Un nāksies taču atteikties visu laiku, vai tas nekļūs aizdomīgi? Un kā viņi pārbauda to vai tiešām meklē darbu un esi gājis uz intervijām? Priecāšos par jebkādu pieredzi!
Paldies jau iepriekš!
03.07.2020 07:13 |
 
10 gadi
Reitings 722
Reģ: 13.01.2011
Izle Zizle @ 03.07.2020 10:07

Nestāsti pasakas. Pirmos divus mēnešus neko nesaņem, ja aiziet pēc paša vēlēšanās.
13.pants. Pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtība
(1) Bezdarbnieka pabalstu piešķir:
2) personai, kas kļuvusi par bezdarbnieku pēc darba vai dienesta attiecību izbeigšanas uz pašas uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu, — no dienas, kad bezdarbnieks iesniedzis iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Līdz 2020. gada 31. decembrim personai, kurai bezdarbnieka statuss piešķirts 2020. gada 12. martā vai vēlāk un kura par bezdarbnieku kļuvusi pēc darba vai dienesta attiecību izbeigšanas uz pašas uzteikuma pamata (šā likuma 13. panta pirmās daļas 2. punkts), bezdarbnieka pabalstu piešķir no dienas, kad tā iesniegusi iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu.
http://m.likumi.lv/ta/id/314291
25.punkts
04.07.2020 16:38 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Jauns darbs vīram ir, tādā ziņā viss kārtībā, taču NVA piedāvās viņam savus variantus vai ne? Un nāksies taču atteikties visu laiku, vai tas nekļūs aizdomīgi? Un kā viņi pārbauda to vai tiešām meklē darbu un esi gājis uz intervijām? Priecāšos par jebkādu pieredzi!

Esmu bijusi tādā situācijā.. Zaudēju darbu uzņēmuma maksātnespējas dēļ, taču man vienmēr ir bijuši paralēlie varianti, tiesa, neoficiāli. Bezdarbniekos iestājos, jo izdomāju, ka kādu pusgadu padzīvošu mierīgāk, neņemšu klāt jaunu daebu, un kāpēc nepaņemt pabalstu, kas ir mani samaksātie nodokļi . Man bija forša konsultante, tāda veca tantīte, kas uzreiz pateica, ka manā jomā diži neko piedāvāt nevarēs, tāpēc man pašai būs sev darbs jāmeklē. Sākumā, kad gāju uz konsultācijām, teicu, ka neko atrast īsti nevaru, jo sludinājumu nav. Vēlāk tajā anketas veida lapā, ko viņi dod, ierakstīju drauga SIA nosaukumu un vēl vienas draudzenes SIA nosaukumu, sacīju, ka gaidu atbildi. Tad vienu reizi vienkārši aizmirsu to lapu mājās, bet teicu, ka kaut ko meklēju... Tad pagāja pusgads un tā konsultante ar tādu mātišķu rājienu man saka, ka nav tas normāli, ka jauna meitene sēž mājās, jāiet strādāt kaut par pārdevēju vai oficianti. Bet vispār ļoti svarīgi ir iet uz tām konsultācijām, citādi var nogriezt pabalstu. Bet viņas jau nav baigi bieži. Es bezdarbniekos biju tad, kad vēl nebija covid, un konsultācijas bija ik pēc pusotra mēneša, katra notika tikai kādas 15 min, kur lielākoties vienk atkal printē jaunus papīrus un vada kaut ko datorā, kamēr bezdarbnieks sēž un lūr griestos. Baigais teātris tur nav jāspēlē, bet jāatceras, ka, protams, to, ka ir darbs, izrādīt nedrīkst, citādi pabalstu var nogriezt. Galvenais būt pieklājīgam, korektam, neizturēties tā, it kā darba atrašana būtu vienaldzīga.
04.07.2020 10:40 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
Zirnis @ 03.07.2020 23:27
Tev kāds te teica, ka strādāt negrib?
dažš labs domā, ka ir nezin ko vērts! ka saka mans vecais tēvs, zemnieks - ja darbinieks vēlās 1 eiro, lai nopelna man 5 eiro! Takš saproti savu vietu - darbinieks vai Saimnieks.
03.07.2020 23:30 |
 
Reitings 34
Reģ: 21.06.2020
es1tikai1taapat @ 03.07.2020 23:20
Negribi nestrādā! Nav spiesta lieta. Tirgus pats noregulē darba daudzumus, cenu un algu!
Tev kāds te teica, ka strādāt negrib?
03.07.2020 23:27 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
Zirnis @ 03.07.2020 23:16
Latvieši ir kapātāji un darba devēji to izmanto. Sūc ārā, kamēr kādam paliek slikti un vairs nevar un tad ņem nākamo.
Negribi nestrādā! Nav spiesta lieta. Tirgus pats noregulē darba daudzumus, cenu un algu!
03.07.2020 23:20 |
 
Reitings 34
Reģ: 21.06.2020
Latvieši ir kapātāji un darba devēji to izmanto. Sūc ārā, kamēr kādam paliek slikti un vairs nevar un tad ņem nākamo.
03.07.2020 23:16 |
 
Reitings 34
Reģ: 21.06.2020
SofiaGirl @ 03.07.2020 07:13
Sveikas, meitenes!
Lūdzu, bez nosodījumiem un pārmetumiem. Situācija ir vienkārša. Vīrs aizgāja prom no darba mainot darba sfēru (ar abpusējo vienošanos, viņš jau ir pieteicies gan bezdarbnieku statusam, gan pabalstam). Arī man nācās aiziet no darba veselības problēmu dēļ, ir problēmas ar rokām, fiziski neko nevaru izdarīt šobrīd, nepieciešams atpūsties, bet es bezdarbnieku pabalstu saņemt nevaru, jo darba devējs atteicās dot abpusējo vienošanos. Vīram jaunajā darbā bija iespēja sarunāt pirmos mēnešus strādāt bez dokumentiem, lai būtu no valsts iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu. Iztiksim bez komentāriem par valsts apkrāpšanu, visi taču esam cilvēki vai ne? Man ienākumi šobrīd nav, par fizioterapeitu ir jāmaksā, rēķini un viss pārējais. Tāpēc arī vīrs ir gatavs strādāt bez dokumentiem un mēģināt saņemt bezdarbnieku pabalstu. Nevienam no mums nav pieredze ar bezdarbniekiem, varbūt kāda var padalīties savā? Jauns darbs vīram ir, tādā ziņā viss kārtībā, taču NVA piedāvās viņam savus variantus vai ne? Un nāksies taču atteikties visu laiku, vai tas nekļūs aizdomīgi? Un kā viņi pārbauda to vai tiešām meklē darbu un esi gājis uz intervijām? Priecāšos par jebkādu pieredzi!
Paldies jau iepriekš!
Galvenais ierasties uz obligāto vizīti un izrādīt, ka it kā meklē tiešām darbu, skaties sludinājumus utt. un pildīt to dienasgrāmatu. Viņi nepārbauda vai tiešām esi cv sūtījis uz tām vietām! Man, piemēram, ir prieks, ka jums ir tāda izdevība šādi izdarīt! Tieši laikā, par cik jums pašai šie 2 mēneši jāgaida līdz sāksiet kaut ko saņemt.
Tā nu tas ir, mēs sevi izliekam visu darbā un pēc tam ar kāju pa dirsu un visu gaišu! Mana dzīves mācība ir ļoooti filtrēt cik daudz darbā man ir jādara un kad ir laiks doties mājās un atslēgties no darba. Esmu bijusi situācijā, kur gadiem ilgi strādāju no agra rīta līdz vēlam vakaram, bez pusdienām, bez pauzes, pārstresojusies 24/7, pazaudēju draugus, hobijus, izskatījos tiešām slikti utt., protams, strauji arī uzkāpu pa karjeras kāpnēm un pelnīju ļoti daudz naudas, BET tagad esmu bezdarbniece un man nav NEKĀ! Esmu muļķe, bet nu, no kļūdām būs jāmācās.
03.07.2020 23:14 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
Maxxxiii @ 03.07.2020 22:29

Neņem galvā, šī persona izceļas šeit ar cāļa smadzenēm.
sarkanā komunistu cūciņa. kapitālismā izdzīvo stiprākais. Ja nevari savilkt galus, - paliec par bomzi. vienkārši
03.07.2020 22:37 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
SofiaGirl @ 03.07.2020 22:15

Abi ar vīru visu mūžu maksājam godīgi visu nodokļus un ne mazās summas. Ja pievērstu uzmanību visai diskusijai tad varbūt situācija tev būtu skaidrāka. Man nācās aiziet no darba veselības problēmu dēļ, ja būtu palikusi darbā nāktos taisīt operāciju abām plaukstām. Pati bezdarbnieku pabalstu iegūt nevaru šobrīd, jo abpusējo vienošanos man neviens nedeva. Es neprasu nekādus "vieglākus nosacījumus". Kamēr neesmu fiziski spējīga pastrādāt nekādu darbu un gūt ienākumus, ar vienu algu izdzīvot šajā valstī ir grūti. Man, protams, prieks, ka tev acīmredzot ir tūkstoši algā un vēl lielāki uzkrājumi, bet nu ne visiem tā dzīve ir tik skaista un rožaina.

Neņem galvā, šī persona izceļas šeit ar cāļa smadzenēm.
03.07.2020 22:29 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
es1tikai1taapat @ 03.07.2020 19:49
un nomaksā visus nodokļus kā pārējie! kpc lai Tev palīdzētu ātrie, policija, bērni ietu skolā, ja gribi "vieglākus" nosacījumus??? cerams, ka noķers un piedzīs visu līdz pēdējai kapeikai!

Abi ar vīru visu mūžu maksājam godīgi visu nodokļus un ne mazās summas. Ja pievērstu uzmanību visai diskusijai tad varbūt situācija tev būtu skaidrāka. Man nācās aiziet no darba veselības problēmu dēļ, ja būtu palikusi darbā nāktos taisīt operāciju abām plaukstām. Pati bezdarbnieku pabalstu iegūt nevaru šobrīd, jo abpusējo vienošanos man neviens nedeva. Es neprasu nekādus "vieglākus nosacījumus". Kamēr neesmu fiziski spējīga pastrādāt nekādu darbu un gūt ienākumus, ar vienu algu izdzīvot šajā valstī ir grūti. Man, protams, prieks, ka tev acīmredzot ir tūkstoši algā un vēl lielāki uzkrājumi, bet nu ne visiem tā dzīve ir tik skaista un rožaina.
03.07.2020 22:15 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
es1tikai1taapat @ 03.07.2020 19:48
neviens neko nedos! Pati vainīga, ka nav uzkrājumu, nevajadzēja visu notriekt. Tagad ej strādāt 2 darbos. Zināsi, kā ir būt dumjai.
un nomaksā visus nodokļus kā pārējie! kpc lai Tev palīdzētu ātrie, policija, bērni ietu skolā, ja gribi "vieglākus" nosacījumus??? cerams, ka noķers un piedzīs visu līdz pēdējai kapeikai!
03.07.2020 19:49 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
neviens neko nedos! Pati vainīga, ka nav uzkrājumu, nevajadzēja visu notriekt. Tagad ej strādāt 2 darbos. Zināsi, kā ir būt dumjai.
03.07.2020 19:48 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Paldies visām, kuras padalījās ar pieredzi un ieteikumiem! :)
03.07.2020 17:34 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
SofiaGirl @ 03.07.2020 14:47

Jaunais darba devējs ir tuvs ģimenes draugs, godīgs cilvēks. Vīrs pie viņa strādāja jau iepriekš un tikai tāpēc, ka pārvācāmies uz Rīgu nācās šo darbu pamest. Ja būtu bijusi iespēja izbraukāt tad nemaz nebūtu gājis prom pirmajā reizē. Tagad šis cilvēks vīru paņēma atpakaļ darbā ar atplestām rokām un mēs tiešām šim cilvēkam uzticamies, jo nekad nav nācies vilties. Tādā ziņā mums ir ļoti paveicies.

Tad jau galvenais ir nepazaudēt bezdarbnieka statusu un pabalstu. Vajag pildīt bezdarbnieka dienasgrāmatu, iet uz konsultāciju.
03.07.2020 15:19 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Ibmetīns @ 03.07.2020 14:20
Visi taču esam cilvēki ??? Bet, kad šitajiem te slimības lapas vajag maksāt un māmiņalgas, tad ir lielākie bļavēji par to, kāpēc pabalsti tik mazi.

Un Tev, šķīstā un godīgā dvēsele, ir baigi lielie pabalsti?:)
03.07.2020 15:16 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
SofiaGirl @ 03.07.2020 14:47

Jaunais darba devējs ir tuvs ģimenes draugs, godīgs cilvēks. Vīrs pie viņa strādāja jau iepriekš un tikai tāpēc, ka pārvācāmies uz Rīgu nācās šo darbu pamest. Ja būtu bijusi iespēja izbraukāt tad nemaz nebūtu gājis prom pirmajā reizē. Tagad šis cilvēks vīru paņēma atpakaļ darbā ar atplestām rokām un mēs tiešām šim cilvēkam uzticamies, jo nekad nav nācies vilties. Tādā ziņā mums ir ļoti paveicies.

Tev nav jātaisnojas visādām nelaimīgām un nedabūjušām mātītēm. Dari, kas jādara un kā Tev labāk. Šī nav tā valsts, kur var domāt ka pareizāk, jādomā, ka vispār izdzīvot.
Ne visas te ir Rīgas dāmas ar algu 2000+ un ar miljonāru pie sāniem, kura pienākums ir viņas uzturēt.
03.07.2020 15:15 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Izle Zizle @ 03.07.2020 14:37
Jautājums posta autorei jeb vīram: Jums nav bails, ka atrastais darba devējs, pie kura šobrīd ir tikai mutiska vienošanās, darba algas izmaksas dienā pateiks "paldies un uz redzēšanos"?
Kā arī, vai nebaida tas, ja darba vietā notiek negadījums, nebūs kam uzņemties atbildību?
Vai Jūs par šādām lietām domājat?

Jaunais darba devējs ir tuvs ģimenes draugs, godīgs cilvēks. Vīrs pie viņa strādāja jau iepriekš un tikai tāpēc, ka pārvācāmies uz Rīgu nācās šo darbu pamest. Ja būtu bijusi iespēja izbraukāt tad nemaz nebūtu gājis prom pirmajā reizē. Tagad šis cilvēks vīru paņēma atpakaļ darbā ar atplestām rokām un mēs tiešām šim cilvēkam uzticamies, jo nekad nav nācies vilties. Tādā ziņā mums ir ļoti paveicies.
03.07.2020 14:47 |
 
Reitings 79
Reģ: 17.07.2018
Patreiz arī atrodos bezdabniekos.
Situācija tāda,ka ilgstoši strādāju uzņëmumaa, kad peeksnji sākās covid kriize. Uzņemums aizveras uz nenoteiktu laiku un visi pretendeja uz dikstaves naudiņu. Es kā reiz 11.martā officiali reğistrejos kā pašnodarbinata persona,pat,ja man nekādi ienaakumj no tā nebija. Automatiski man tika atteikts dikstaves pabalsts. Zvaniju uz vssa un jautaju,vai varu pretendeet uz bezdabnieka pabalstu (jo man taču arī jādzīvo kaut kā) teica,ka jā,ja vienigi pašnodarbinaatibaa nesaņemu vairak par 430eur menesi. Uz apbuseju vienošanos beidzu darba attiecibas un iestaajos nva un pabalstā.
Esmu bijusi arī sen sen atpakaļ nezdabniekos, toreiz man trāpījās tik riebīga konsultate ,nevarat iedomāties. Tāpēc tagad es ĺoti ceru,ka būs pretimnakoša. Vizīte ir 28.jūl.,ja neparcels atkal.
03.07.2020 14:41 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Jautājums posta autorei jeb vīram: Jums nav bails, ka atrastais darba devējs, pie kura šobrīd ir tikai mutiska vienošanās, darba algas izmaksas dienā pateiks "paldies un uz redzēšanos"?
Kā arī, vai nebaida tas, ja darba vietā notiek negadījums, nebūs kam uzņemties atbildību?
Vai Jūs par šādām lietām domājat?
03.07.2020 14:37 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Es nezinu, ja darba devējs nav pretīmnākošs, es tavā vietā vnk sēdētu uz slimības lapas nevis mēnesi, bet tik ilgi, cik iespējams.
Bet nu izlietu ūdeni nesasmelsi.
03.07.2020 14:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits