Bezdarbnieki

 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Sveikas, meitenes!
Lūdzu, bez nosodījumiem un pārmetumiem. Situācija ir vienkārša. Vīrs aizgāja prom no darba mainot darba sfēru (ar abpusējo vienošanos, viņš jau ir pieteicies gan bezdarbnieku statusam, gan pabalstam). Arī man nācās aiziet no darba veselības problēmu dēļ, ir problēmas ar rokām, fiziski neko nevaru izdarīt šobrīd, nepieciešams atpūsties, bet es bezdarbnieku pabalstu saņemt nevaru, jo darba devējs atteicās dot abpusējo vienošanos. Vīram jaunajā darbā bija iespēja sarunāt pirmos mēnešus strādāt bez dokumentiem, lai būtu no valsts iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu. Iztiksim bez komentāriem par valsts apkrāpšanu, visi taču esam cilvēki vai ne? Man ienākumi šobrīd nav, par fizioterapeitu ir jāmaksā, rēķini un viss pārējais. Tāpēc arī vīrs ir gatavs strādāt bez dokumentiem un mēģināt saņemt bezdarbnieku pabalstu. Nevienam no mums nav pieredze ar bezdarbniekiem, varbūt kāda var padalīties savā? Jauns darbs vīram ir, tādā ziņā viss kārtībā, taču NVA piedāvās viņam savus variantus vai ne? Un nāksies taču atteikties visu laiku, vai tas nekļūs aizdomīgi? Un kā viņi pārbauda to vai tiešām meklē darbu un esi gājis uz intervijām? Priecāšos par jebkādu pieredzi!
Paldies jau iepriekš!
03.07.2020 07:13 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Ibmetīns @ 03.07.2020 14:20
Visi taču esam cilvēki ??? Bet, kad šitajiem te slimības lapas vajag maksāt un māmiņalgas, tad ir lielākie bļavēji par to, kāpēc pabalsti tik mazi.

Nevienā brīdī nebļāvu par pabalstu apmēru, tas pilnībā apmierina un turklāt arī neplānoju uz tādiem dzīvot visu mūžu.
03.07.2020 14:30 |
 
Reitings 292
Reģ: 26.01.2020
Visi taču esam cilvēki ??? Bet, kad šitajiem te slimības lapas vajag maksāt un māmiņalgas, tad ir lielākie bļavēji par to, kāpēc pabalsti tik mazi.
03.07.2020 14:20 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Es arī šobrīd esmu bezdarbniekos (kopš marta)!
Vizītes tika atliktas jau 2x- covid krīzes dēļ, pēdējo reizi viņi man zvanīja jūnijā, lai vienotos par vizīti augustā.
Pati NVA pārstāve man teica, ka tagad ir tāda situācija, ka bez darba es sēdēšot vismaz līdz septembrim stabili.
Protams, sākumā iedeva papīrus - to anketu par darba meklējumiem, 1x man piedāvāja viņu vakances, bet viņi pat nezin, ka es neko nemeklēju no tām.
Pagaidām man liekas, ka paši NVA saprot, ka nekas labs nav, ka nav to darba piedāvājumu, tāpēc viss mierīgi, baigi nezvanās un nerausta.
03.07.2020 12:55 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
SofiaGirl @ 03.07.2020 12:23

Jā, zinu, ka bija iespēja strīdēties un pastāvēt par sevi, bet kā jau minēju, nebija spēks ņemties ar viņiem. Trīs gadu laikā ziedoju ļoti daudz enerģijas, laiku un visu sevi šai kompānijai, vienmēr palīdzēju visās situācijās, pie mammas ciemos aizbraucu vienreiz mēnesī, jo bija tikai darbs, darbs, darbs, bet mirklī, kad vajadzēja nelielu pretīm nākšanu no viņu puses - nekā! Zinu, ka varu vainot tikai pati sevi, bet no kura kļūdām tad vēl mācīsies ja ne no savām. Tāpēc arī ātrāk gribēju prom un miers, jo nākotnei plāni man ir diezgan skaidri, nevēlējos vairs ar šo darba vietu asociēties.

Droši piesakies bezdarbniekiem, šobrīd viss notiek elektroniski, uzraksti iesniegumu, saņemsi bezdarbnieka statusu un tad arī piesakies bezdarbnieka pabalstam.
Par cik aizgāji no darba pēc savas vēlēšanās, tad bezdarbnieka pabalsta skaitītājs ieslēgsies sākot ar trešo mēnesi, pirmos divus neko nesaņemsi.
Piemērs - 01.janvārī ieguvi bezdarbnieka statusu, tātad par janvāri un februāri pabalstu nesaņemsi. Pabalsts būs sākot ar 01.martu, kuru VSAA izmaksās aprīļa sākumā.
Iesaku painteresēties varbūt vari iegūt invaliditāti, nākotnē noderēs pie nodokļu atvieglojumiem vai kādiem citiem pabalstiem. Pakonsultējies ar savu ģimenes ārstu. Nezinu kas tā par slimību, ja nu ar tādu jāsadzīvo visu mūžu un traucē fiziskam darbam, noteikti vari mēģināt iegūt invaliditāti. Pazīstu jaunus cilvēkus, kuri pēc skata izskatās veseli, bet mazu slimību gadījumā ir ieguvuši invaliditāti un saņem nodokļu atvieglojumus un pabalstus.
03.07.2020 12:38 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Izle Zizle @ 03.07.2020 10:16

Kāpēc cilvēki necīnās par savām darba tiesībām? Darba devējs nevar Tevi piespiest atstrādāt slimības lapas laiku, to nosaka Darba Likums. Uzraksti atlūgumu, paņem slimības lapu un slimības lapai beidzoties esi brīva no darba attiecībām.
Ja darba devējs nav pretimnākošs un ir negatīvi noskaņots ir divi atslēgas vārdi - DARBA inspekcija! Un viss! Ir jācīnās par savām tiesībām, it sevišķi, ja ir veselības problēmas un tā B lapa tāpat netiks apmaksāta no darba devēja puses.
100.pants. Darbinieka uzteikums
(1) Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Jā, zinu, ka bija iespēja strīdēties un pastāvēt par sevi, bet kā jau minēju, nebija spēks ņemties ar viņiem. Trīs gadu laikā ziedoju ļoti daudz enerģijas, laiku un visu sevi šai kompānijai, vienmēr palīdzēju visās situācijās, pie mammas ciemos aizbraucu vienreiz mēnesī, jo bija tikai darbs, darbs, darbs, bet mirklī, kad vajadzēja nelielu pretīm nākšanu no viņu puses - nekā! Zinu, ka varu vainot tikai pati sevi, bet no kura kļūdām tad vēl mācīsies ja ne no savām. Tāpēc arī ātrāk gribēju prom un miers, jo nākotnei plāni man ir diezgan skaidri, nevēlējos vairs ar šo darba vietu asociēties.
03.07.2020 12:23 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Maxxxiii @ 03.07.2020 11:59

Atvaļinājums bija kaa pienākas katru gadu. Es to biju domājusi, ka 8gadu laikā nebija slimības lapas, izņemot tās 10dienas, kad bērns piedzima.
4 dienas pirmā slimības lapa un 1nedela otrā lapa skaitās ilgstoša slimošana?

Tad darba devējam bija personīga nepatika pret darbinieku.
Ilgstoša slimošana skaitās no sešiem mēnešiem.
Ja tiesa tika zaudēta, varbūt bija pārkāpumi darbā.
03.07.2020 12:04 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Izle Zizle @ 03.07.2020 11:49

Nu te jau sākotnēji redzams, ka darba ņēmējs pats sevi nemīl. Nostrādāt 8 gadus bez atvaļinājuma? Nopietni? Tad jau darbs bija labs, ja šo gadu laikā nebija pretenziju. Neviens tak pistoli pie galvas neturēja šos 8 gadus, ja būtu bijis tik slikti, tad būtu atradis citu darbu.
Darba devējam ir tiesības atbrīvot darbinieku, kas ilgstoši slimo. Darba devējam tas bieži rada zaudējumus, ja nav darba rokas un nav kas aizvieto slimo darbinieku. Šajā gadījumā, ja darba attiecības pārtrauc sakarā ar ilgstošu slimošanu, pienākas kompensācija par atlaišanu (pēc darba stāža).
Un vajag atcerēties, ka esot darba ņēmējam, tu esi darba ņēmējs un nevajag cerēt un gaidīt ka darba devējs glaudīs galvu sliktos laikos. Katrs tajā brīdī segu vilks uz savu pusi. Ja 8 gadus cilvēks negāja atvaļinājumā, vai, ja darba devējs nelaida, tad tak jau pēc pirmā gada bija jāsaprot, ka darba devējs slikts un jāmeklē cits darbs.

Atvaļinājums bija kaa pienākas katru gadu. Es to biju domājusi, ka 8gadu laikā nebija slimības lapas, izņemot tās 10dienas, kad bērns piedzima.
4 dienas pirmā slimības lapa un 1nedela otrā lapa skaitās ilgstoša slimošana?
03.07.2020 11:59 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Maxxxiii @ 03.07.2020 11:25

Diemžēl pie mums viss nav tik vienkārši. Tuvs radinieks nesen pat caur tiesu mēģināja pierādīt savu taisnību attiecībā uz darba devēju, bet rezultātā nekas. Tajā darbā nostrādāja 8gadus. Vienīgo reizi izmantoja 10dienu atvaļinājumu, kad piedzima bērns, citkārt slimības lapas nebija. Saslima un diezgan smagi. Darbā tajā brīdī trūka strādnieki. Terorizēja ar zvaniem, lai noslēdz lapu un iet uz darbu, ja nē, atlaidīs. Slimniekus viņam nevajagot. Noslēdza lapu, aizgāja uz darbu, turpinot lietot zāles. Veselība neuzlabojas. Aizgāja atpakaļ uz lapu. Pēc nedēļas noslēdza lapu un gāja uz darbu, tajā pašā dienā atlaida. Nekādus papīrus neparakstīja un aizbrauca uz darba inspekciju. Tur ieteica vērsties tiesā. Tā arī darīja, tiesi dēļ aizvainojuma. Kad vajadzēja virsstundas strādāt, komandējumos braukt, biji labs, līdzko saslimi-nevajadzigs.
Tiesas bieži tika atliktas, bija advokāts. Sakārtoja visus papīrus, ārsta izziņas un bariņu vecos strādniekus, kas liecināja par sliktu darba devējam. Iemesli visiem tie paši.
Tiesu zaudēja, vēl kaut kādus 300-350eiro samaksāja darba devējam kaa kompensāciju.

Nu te jau sākotnēji redzams, ka darba ņēmējs pats sevi nemīl. Nostrādāt 8 gadus bez atvaļinājuma? Nopietni? Tad jau darbs bija labs, ja šo gadu laikā nebija pretenziju. Neviens tak pistoli pie galvas neturēja šos 8 gadus, ja būtu bijis tik slikti, tad būtu atradis citu darbu.
Darba devējam ir tiesības atbrīvot darbinieku, kas ilgstoši slimo. Darba devējam tas bieži rada zaudējumus, ja nav darba rokas un nav kas aizvieto slimo darbinieku. Šajā gadījumā, ja darba attiecības pārtrauc sakarā ar ilgstošu slimošanu, pienākas kompensācija par atlaišanu (pēc darba stāža).
Un vajag atcerēties, ka esot darba ņēmējam, tu esi darba ņēmējs un nevajag cerēt un gaidīt ka darba devējs glaudīs galvu sliktos laikos. Katrs tajā brīdī segu vilks uz savu pusi. Ja 8 gadus cilvēks negāja atvaļinājumā, vai, ja darba devējs nelaida, tad tak jau pēc pirmā gada bija jāsaprot, ka darba devējs slikts un jāmeklē cits darbs.
03.07.2020 11:49 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Izle Zizle @ 03.07.2020 10:16

Kāpēc cilvēki necīnās par savām darba tiesībām? Darba devējs nevar Tevi piespiest atstrādāt slimības lapas laiku, to nosaka Darba Likums. Uzraksti atlūgumu, paņem slimības lapu un slimības lapai beidzoties esi brīva no darba attiecībām.
Ja darba devējs nav pretimnākošs un ir negatīvi noskaņots ir divi atslēgas vārdi - DARBA inspekcija! Un viss! Ir jācīnās par savām tiesībām, it sevišķi, ja ir veselības problēmas un tā B lapa tāpat netiks apmaksāta no darba devēja puses.
100.pants. Darbinieka uzteikums
(1) Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Diemžēl pie mums viss nav tik vienkārši. Tuvs radinieks nesen pat caur tiesu mēģināja pierādīt savu taisnību attiecībā uz darba devēju, bet rezultātā nekas. Tajā darbā nostrādāja 8gadus. Vienīgo reizi izmantoja 10dienu atvaļinājumu, kad piedzima bērns, citkārt slimības lapas nebija. Saslima un diezgan smagi. Darbā tajā brīdī trūka strādnieki. Terorizēja ar zvaniem, lai noslēdz lapu un iet uz darbu, ja nē, atlaidīs. Slimniekus viņam nevajagot. Noslēdza lapu, aizgāja uz darbu, turpinot lietot zāles. Veselība neuzlabojas. Aizgāja atpakaļ uz lapu. Pēc nedēļas noslēdza lapu un gāja uz darbu, tajā pašā dienā atlaida. Nekādus papīrus neparakstīja un aizbrauca uz darba inspekciju. Tur ieteica vērsties tiesā. Tā arī darīja, tiesi dēļ aizvainojuma. Kad vajadzēja virsstundas strādāt, komandējumos braukt, biji labs, līdzko saslimi-nevajadzigs.
Tiesas bieži tika atliktas, bija advokāts. Sakārtoja visus papīrus, ārsta izziņas un bariņu vecos strādniekus, kas liecināja par sliktu darba devējam. Iemesli visiem tie paši.
Tiesu zaudēja, vēl kaut kādus 300-350eiro samaksāja darba devējam kaa kompensāciju.
03.07.2020 11:25 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
SofiaGirl @ 03.07.2020 09:01

Neņēmu slimības lapu, jo darba devējs man nav pat mazliet saprotošs. Teicu par savām veselības problēmām, mēģināju cilvēcīgi paskaidrot situāciju. Abām rokām ir karpālais kanāla sindroms, strādāju intensīvu roku darbu, neiroķirurgs skaidri un gaiši pateica - ņem slimības lapu un pēc tam raksti atlūgumu, jo, ja atgriezīšos darbā būs tā pati problēma pēc mēneša un varēšu taisīt operāciju. Situāciju izskaidroju darbā, taisījos jau ņemt slimības lapu, bet darba devējs teica, ka pēc slimības lapas tāpat nāksies atstrādāt mēnesi, jo slimības laiku iekļaus uzteikuma termiņā. Prasīju, lai slimības laiku neiekļauj, lai pēc tā mēneša arī esmu prom, bet nē, neviens nepiekrīt. Nu tad izlēmu nervus nebojāt un vienkārši ar to pašu dienu rakstīt atlūgumu un miers. Ar visām veselības problēmām nebija spēks ar viņiem cīnīties.

Kāpēc cilvēki necīnās par savām darba tiesībām? Darba devējs nevar Tevi piespiest atstrādāt slimības lapas laiku, to nosaka Darba Likums. Uzraksti atlūgumu, paņem slimības lapu un slimības lapai beidzoties esi brīva no darba attiecībām.
Ja darba devējs nav pretimnākošs un ir negatīvi noskaņots ir divi atslēgas vārdi - DARBA inspekcija! Un viss! Ir jācīnās par savām tiesībām, it sevišķi, ja ir veselības problēmas un tā B lapa tāpat netiks apmaksāta no darba devēja puses.
100.pants. Darbinieka uzteikums
(1) Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.
03.07.2020 10:16 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
citrons144 @ 03.07.2020 08:37
Lai tu saņemtu pabalstu 16 mēnešu periodā jāstrādā 12 mēneši.
Pluss tagad ir mainīts likums- arī ja tu pati uzsaki darbu bezdarbnieku pabalsts tiek izmaksāts tādos pašos termiņos kā pie atlaišanas vai rakstot abpusējo. Par šo tieši pirms trīs dienām zvanīju uz vsaa un jautāju.

Nestāsti pasakas. Pirmos divus mēnešus neko nesaņem, ja aiziet pēc paša vēlēšanās.
13.pants. Pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtība
(1) Bezdarbnieka pabalstu piešķir:
2) personai, kas kļuvusi par bezdarbnieku pēc darba vai dienesta attiecību izbeigšanas uz pašas uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu, — no dienas, kad bezdarbnieks iesniedzis iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.
03.07.2020 10:07 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Maxxxiii @ 03.07.2020 07:32
Šobrīd es arī esmu bezdarbniekos. Darba devējs uzrakstīja abpusējo, jo firmu mūsu galā aizvēra. Obligāti ir jāierodas uz vizītēm (covid dēļ gan viņas tiek vislaik pārceltas). Pašā sākumā vienu reizi obligāti būs jāierodas uz konsultāciju pie karjeras speciālistu, visādas anketas pildīt utt..
Man arī piedāvāja darbu, bet atteicos ar pamatojumu, ka braukājot tādu attālumu man pārāk daudz būs jāielej bākā. Tajā darbā pati alga jau uz pusi mazāka nekā saņemot bezdarbniekus. Viena bija saprotoša, otra bubinaja. Bet jebkuram skaidrs, ka labāk palieku pagaidām mājas, nekā braukāju un saņēmu krietni mazāk. Pieteicos uz kursiem, tā kā tie jāgaida, tad daļēji ir miers no darba piedāvājumiem.
Būs jāpilda anketa, kur jāieraksta kādus darbus meklē, kā veicās intervijā. Viņi "itka" nezvana un nepārbauda vai tiešām esi interesējies, bet nu mazums.
Noteikti nenosodu par iespēju pastrādāt neoficiāli, zinu daudzus kas taa dara. Kaut vai taa iemesla dēļ, lai nepazaudētu iespēju iziet kursus, par kuriem pašam nav jāmaksā. Meža traktortehnikas kursi maksā 700-800eiro,tapat ar smagajām mašīnām.
Cik ilgi pati strādāji oficiālu darbu? Ja mazāk par gadu, tad no abpusējo tāpat nebūtu jēgas.

Liels paldies par izsmeļošu informāciju!
Darbā nostrādāju trīs gadus, visi nodokļi tika maksāti, tā kā ar to viss kārtībā.
03.07.2020 09:04 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.07.2020
Doublechoco @ 03.07.2020 08:36
Kāpēc neņēmi slimības lapu?

Neņēmu slimības lapu, jo darba devējs man nav pat mazliet saprotošs. Teicu par savām veselības problēmām, mēģināju cilvēcīgi paskaidrot situāciju. Abām rokām ir karpālais kanāla sindroms, strādāju intensīvu roku darbu, neiroķirurgs skaidri un gaiši pateica - ņem slimības lapu un pēc tam raksti atlūgumu, jo, ja atgriezīšos darbā būs tā pati problēma pēc mēneša un varēšu taisīt operāciju. Situāciju izskaidroju darbā, taisījos jau ņemt slimības lapu, bet darba devējs teica, ka pēc slimības lapas tāpat nāksies atstrādāt mēnesi, jo slimības laiku iekļaus uzteikuma termiņā. Prasīju, lai slimības laiku neiekļauj, lai pēc tā mēneša arī esmu prom, bet nē, neviens nepiekrīt. Nu tad izlēmu nervus nebojāt un vienkārši ar to pašu dienu rakstīt atlūgumu un miers. Ar visām veselības problēmām nebija spēks ar viņiem cīnīties.
03.07.2020 09:01 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Mana paziņa arī strādāja bez līguma paralēli esot bezdarbniekos. Jā, viņi piedāvā savas vakances un iedod lapu, kurā jānorāda kad zvaniji, ko runājāt un vai esi pieņemts darbā. To visu vnk, atvainojos, safabricē. Izdomā iemeslu, kāpēc vīrs nevar pieņemt to darbu vai kāpēc vīru nepieņēma (nav krievu val zināšanas, darbs pārāk tālu, vnk darba vieta nav atzvanijusi untt...) var arī norādīt kādu specifiskāku prasību par vēlamo darbu, var gadīties, ka nebūs katru reizi jauna vakance ko piedāvāt. Vai tas ir aizdomīgi? Nu, nezinu. Ja vīrs piespēlē, ka ir ieinteresēts, diez vai. Nejau viņš tāds vienīgais, kas tā dara un ilgstoši "nevar atrast darbu". Katrā ziņā viņai neko neparbaudija. Daudz kas ir arī atkarīgs no tā, kādu konsultantu dabū. Citi ļoti piekasīgi, citiem vsp vng, uzjautā ko vajag un ej prom. Bet uz to ikmēneša konsultāciju gan obligāti jāierodas, vai pirms tās japabridina, ja esi, piemēram, slims. Viena neattaisnota kavēšana un bezdarbnieka pabalsts nost. Tādu pieredzi vismaz dzirdēju.
03.07.2020 09:00 |
 
10 gadi
Reitings 709
Reģ: 13.01.2011
Lai tu saņemtu pabalstu 16 mēnešu periodā jāstrādā 12 mēneši.
Pluss tagad ir mainīts likums- arī ja tu pati uzsaki darbu bezdarbnieku pabalsts tiek izmaksāts tādos pašos termiņos kā pie atlaišanas vai rakstot abpusējo. Par šo tieši pirms trīs dienām zvanīju uz vsaa un jautāju.
03.07.2020 08:37 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Kāpēc neņēmi slimības lapu?
03.07.2020 08:36 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Šobrīd es arī esmu bezdarbniekos. Darba devējs uzrakstīja abpusējo, jo firmu mūsu galā aizvēra. Obligāti ir jāierodas uz vizītēm (covid dēļ gan viņas tiek vislaik pārceltas). Pašā sākumā vienu reizi obligāti būs jāierodas uz konsultāciju pie karjeras speciālistu, visādas anketas pildīt utt..
Man arī piedāvāja darbu, bet atteicos ar pamatojumu, ka braukājot tādu attālumu man pārāk daudz būs jāielej bākā. Tajā darbā pati alga jau uz pusi mazāka nekā saņemot bezdarbniekus. Viena bija saprotoša, otra bubinaja. Bet jebkuram skaidrs, ka labāk palieku pagaidām mājas, nekā braukāju un saņēmu krietni mazāk. Pieteicos uz kursiem, tā kā tie jāgaida, tad daļēji ir miers no darba piedāvājumiem.
Būs jāpilda anketa, kur jāieraksta kādus darbus meklē, kā veicās intervijā. Viņi "itka" nezvana un nepārbauda vai tiešām esi interesējies, bet nu mazums.
Noteikti nenosodu par iespēju pastrādāt neoficiāli, zinu daudzus kas taa dara. Kaut vai taa iemesla dēļ, lai nepazaudētu iespēju iziet kursus, par kuriem pašam nav jāmaksā. Meža traktortehnikas kursi maksā 700-800eiro,tapat ar smagajām mašīnām.
Cik ilgi pati strādāji oficiālu darbu? Ja mazāk par gadu, tad no abpusējo tāpat nebūtu jēgas.
03.07.2020 07:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!