Ārzemes vai Latvija?

 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Zinot, ka patlaban Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir krietni zemākas algas un viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm? Kādām konkrēti? Darba, studiju vai privātās dzīves dēļ, bēgot no dažādiem Latvijas stereotipiem, vai tomēr paliktu dzimtenē LV?
11.06.2020 22:29 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Chanel somas, iPhone

Un šie loriņi tad tā kā būtu finansiāli piepildītas dzīves pamats? ?
12.06.2020 16:15 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
bulta @ 12.06.2020 00:52
Latvija ir lieliska valsts kur dzīvot un strādāt. Tīri klimata dēļ ceru kādreiz paņemt vasarnīcu Marbeljā, bet ja Latvijas klimats būtu siltāks, šeit tiešām viss būtu lieliski. Ne mums ir dabas katastrofas, ne mums ir imigranti, ne mums ir grautiņi, arī noziedzības līmenis ir samērā zems. Vienīgā problēma varētu būt krievi un korupcija, bet ar to, ceru, drīz tiksim galā.

Es arī tā kādreiz domāju, bet tagad arvien vairāk liekas, ka pēc vairākiem gadiem katastrofas atnāks arī līdz mums. Jau tagad piedzīvojam kosmiski lielus krusas gabalus, tornado u.c parādības. Vajag tikai laiku un Latvijas dabas parādības gandrīz vairāk ne ar ko neatšķirsies no tālu tālajām zemēm. Ja nu vienīgi vulkānu izvirdumus mēs nepiedzīvosim.
Runājot par pašu tēmu, es Latvijā, personīgi sev, neredzu nekādu nākotni, tikai mana otra pusīte un ģimene (kaut gan visi tāpat saka, lai dodos prom, ja to vēlos) ir tie, kas mani šeit notur. Ceru, ka pienāks laiks un tas būs drīzumā, kad arī otra pusīte saņemsies un mēs abi aizceļosim kur tālu prom, padzīvosim kādu laiku un tad arī sapratīsim, vai tas ir tas, ko vēlamies. Latviju nevaru pārstāt saukt par bedri, kur viss grimst. Latvijai kā tādai nav vainas, taču CILVĒKI. Tas visu izsaka.
12.06.2020 15:45 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Silvera @ 12.06.2020 12:05

Man ir gājis visādi, bet mani vienmēr ir dzinusi uz priekšu atbildības sajūta pret savu valsti un vēlme izkruķīties, ja neiet pārāk labi, jo neviens cits jau to valsti nepiecels kā mēs paši. Raugoties uz mūsu sabiedrības finanšu pratību, mati ceļas stāvus. No tā jau visas problēmas arī rodas - neprasme rīkoties ar naudu. Un te nav runa par 430 eiro lielu algu un bērnu pulciņu, bet gan par prioritātēm.

Nu sorry, bet daudzas māmiņas nostrādā visu mūžu tādu algu bez vīriešiem. Es kad gāju skolā, biju viena no nodrošinātajiem bērniem, kamēr citi staigāja noplukuši un varēja sajust to nabadzību pa gabalu. Es šaubos, ka cilvēki ar tik mazu algu varētu nopirkt Chanel somas, iPhone utt. Tādiem cilvēkiem visa alga aiziet izdzīvošanā
12.06.2020 15:09 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Man līdzīgi. Par minimālo algu nekad neesmu strādājusi.

Man ir gājis visādi, bet mani vienmēr ir dzinusi uz priekšu atbildības sajūta pret savu valsti un vēlme izkruķīties, ja neiet pārāk labi, jo neviens cits jau to valsti nepiecels kā mēs paši. Raugoties uz mūsu sabiedrības finanšu pratību, mati ceļas stāvus. No tā jau visas problēmas arī rodas - neprasme rīkoties ar naudu. Un te nav runa par 430 eiro lielu algu un bērnu pulciņu, bet gan par prioritātēm.
12.06.2020 12:05 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Vēl man Latvijā patīk klimata dažādība, gan karsts vasarā, gan auksts ziemā. Tāpat man patīk dabas tuvums un pieejamība. Arī noziedzības līmenis mums salīdzinoši nav pārāk augsts.
12.06.2020 11:26 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Silvera @ 12.06.2020 08:19
Paliktu Latvijā, jo, ja ir galva uz pleciem un rokas aug no pareizās vietas, te var ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot.

Man līdzīgi. Par minimālo algu nekad neesmu strādājusi. Kopš universitātes beigšanas 23 gadu vecumā, mani ienākumi vienmēr ir bijuši lielāki par vidējo algu valstī.
Plus vēl cilvēciskās attiecības. Ārpus manas ģimenes šaurākā nozīmē, visi tuvākie cilvēki man ir Latvijā. Kad satieku sava vecuma 30+ man pazīstamas meitenes, kuras dzīvo ārzemēs, tad pie sarunām par bērniem, viņas vienmēr pažēlojas, ka viņu bērniem vecmāmiņu un vectētiņu tur nav. Nav arī attiecību brālēnu, māsīcu līmenī.
12.06.2020 11:00 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Esmu dzīvojusi vairākās valstīs. No dažām muku kā no uguns, kad iepazinu vietējos. Nerunāju par Āfriku :D
Tikai vienā valstī gribas atgriezties un palikt uz dzīvi, tur sajūtas bija, ka esmu savā vietā.
Manā gadījumā runa neiet par finansiālo labklājību, bet gan cilvēku mentalitāti. Mani latvieši tracina ļoti bieži ar savu aprobežotību un šauro domāšanu. Tracina, ka skolā bērnus skolotāji pazemo, tracina, ka daudzi uzskata, ka bērnus sist audzināšanas dēļ, ir pareizi. Varu ilgi turpināt. Negribētos savus bērnus audzināt tādā vidē, tādēļ bieži domāju atkal pārcelties uz valsti, kur cilvēki vairāk ciena viens otru, it īpaši bērnus.
12.06.2020 09:32 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Paliktu Latvijā, jo, ja ir galva uz pleciem un rokas aug no pareizās vietas, te var ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot.
12.06.2020 08:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
No vienas puses - ļoti gribētu. Tas ir vienkārši fakts, ka ir valstis, kas labākas par Latviju gan finansiālajā, gan cilvēcīgajā ziņā. Tāpat dotu priekšroku valstij, kur ir vēss klimats, jo karstumā man ir ļoti grūti. Kā pirmā prātā nāk Kanāda.
Bet no otras puses - tie ir tikai mani sapņi. Zinu, ka reāli es nekad nekur nepārceltos, jo nav man vajadzīgā rakstura un apņēmības, lai svešā valstī no nulles uzsāktu dzīvi. Turklāt es vienmēr justos kā iebraucēja, nepiederīga.
12.06.2020 07:33 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Latvijā nav ideāla tā pat kā citas valstis. Katrā var atrast kādu trūkumu.
Pati pavadīju 3 mēnešu Itālija. Nevarēju izturēt. Kavēšana mani besī. Karstums riebjas
Ja kādreiz pārceltos tad tikai uz valstīs kur ir vēsāks kā Latvijā, jo tagad ar katru gadu vasaras kļūst karstākās un karstākās.
Protams, Latvijā besī vecie krievu pirdieni un aizspriedumu /tradīcijas ko viņi atstāj, bet esam jaunā paaudze un spējām to mainīt.
Uz tādām valstīm kur daudz bēgļu negribētu, jo ja nevari mierīgi aiziet uz tirdziņu vai publisku vietu nesatraucieties par iespēju ka pūli iebrauks mašīna, tas nav man.
12.06.2020 07:01 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Danni @ 11.06.2020 23:50
Dzīvoju ārpus Latvijas jau kādu laiciņu. Kad pārcēlos, nedarīju to Latvijas mazo algu vai darba neesamības dēļ, bet tieši citu faktoru dēļ. Pirmkārt, man bija svarīgi pārcelties uz valsti, kurā legalizētas viendzimuma laulības (mani šis neskar vispār, jo esmu heteroseksuāla, taču man ir svarīgi dzīvot valstī, kur šajā ziņā sabiedrība ir atvērti domājoša), kurā vienkopus dzīvo dažādu tautību un rasu pārstāvji (jo nespēju dzīvot sabiedrībā, kur valda rasisms), kurā cilvēkiem ir atvērtāks skatījums uz dzīvi un dažādiem dzīves aspektiem (piemēram, kur marihuānas legalizācija nav nekāds tabu, kur sabiedrība neuzskata, ka ar sievieti kaut kas nav kā vajag, ja viņa izvēlas būt childfree vai veltīt sevi karjerai, ne ģimenei, kur tevi nevērtē pēc tā, cik tev kruts autiņš vai dzīvoklis). Diemžēl, Latvijā sabiedrība joprojām ir ļoti atpalikusi no tā, kas citās valstīs jau sen skaitās norma, un tā padomju laiku domāšana turpina vilkties pakaļ, neskatoties uz to, ka aug jauna paaudze. Diemžēl.
Otrkārt, klimats. Neciešu to pelēcību, tos izslavētos četrus gadalaikus. Nespēju normāli funkcionēt, kad sākas tas rudens-ziemas periods, kad ārā visu laiku ir viens vienīgs nomācies, pretīgs laiks.
Dzīvoju Eiropas valstī, kura pa visiem punktiem atbilst tam, ko vēlējos atrast, kad meklēju valsti uz kuru pārcelties. Ne reizi neesmu nožēlojusi savu izvēli.

Un tagad bez emocijām paskatīsimies uz faktiem! Vācija pirms dažiem gadiem piekopa velkomistisku politiku attiecībā pret bēgļiem no Āfrikas (kur uz sievieti skatās greizi, ja izvēlas palikt childfree, kur nelegalizē viendzimuma laulības un tālāk pēc saraksta). Paši vācieši šūmējās, tomēr valdība uz to nospļāvās. Kāpēc? Vienīgo iemeslu Merkele minēja pēc kāda mēneša. Vācijā esot (uz to brīdi) hroniski neaizpildītas 6,5 miljoni darba vietu, t.i., tolerantie un visādi citādi progresīvie rietumi hroniski nespēj atražot sevi. Galarezultātā ir divas alternatīvas - sirmo matu ekonomika vai imigrācija. Pie kā noved imigrācija, uzskatāmi parādīja nesenie notikumi ASV.
12.06.2020 03:23 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Mani saista Ziemeļvalstis, tādēļ dotos uz to galu. Tāda doma arī tiek nākotnē apsvērta. Tas visticamāk būtu darba dēļ. Patīk labi attīstītas valstis bez ‘PSRS smakas’. Arī klimants un daba mani saista vairāk tajā rajonā.
12.06.2020 02:00 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Latvija ir lieliska valsts kur dzīvot un strādāt. Tīri klimata dēļ ceru kādreiz paņemt vasarnīcu Marbeljā, bet ja Latvijas klimats būtu siltāks, šeit tiešām viss būtu lieliski. Ne mums ir dabas katastrofas, ne mums ir imigranti, ne mums ir grautiņi, arī noziedzības līmenis ir samērā zems. Vienīgā problēma varētu būt krievi un korupcija, bet ar to, ceru, drīz tiksim galā.
12.06.2020 00:52 |
 
Reitings 54
Reģ: 17.05.2020
Jā, Nīderlande. :)
12.06.2020 00:34 |
 
Reitings 64
Reģ: 07.05.2020
Ilma @ 12.06.2020 00:26
. Man ļoti patīk Latvija. Man patīk aizbraukt uz ārzemēm 1x divos gados vai retāk uz mazāk kā divām nedēļām, tad pietiek, jo ilgojos pēc Latvijas. Tāpēc es nezinu, vai es kādreiz pārcelšos uz ārzemēm, ja darīšu, tad varbūt uz Itāliju / Franciju.
Saprotu, ka algas ir citur lielākas, bet tas atkarīgs no dzīvesveida arī mazliet ir. Vienam alga ir 1100 un paliek mēnesī pāri 200, otram alga 600, bet pāri paliek 300.
12.06.2020 00:29 |
 
Reitings 64
Reģ: 07.05.2020
Leena @ 11.06.2020 22:29
Zinot, ka patlaban Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir krietni zemākas algas un viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm? Kādām konkrēti? Darba, studiju vai privātās dzīves dēļ, bēgot no dažādiem Latvijas stereotipiem, vai tomēr paliktu dzimtenē LV?
. Man ļoti patīk Latvija. Man patīk aizbraukt uz ārzemēm 1x divos gados vai retāk uz mazāk kā divām nedēļām, tad pietiek, jo ilgojos pēc Latvijas. Tāpēc es nezinu, vai es kādreiz pārcelšos uz ārzemēm, ja darīšu, tad varbūt uz Itāliju / Franciju.
12.06.2020 00:26 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Nē, nesajuka. Acīmredzot gan man gan sla interesē studijas ārzemēs, tādēļ uzdodu vēlreiz šo jautājumu - kā ar studijām un stipendjām ārzemēs? Vai var bez maksas?
12.06.2020 00:22 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Leena/Sla
Profili sajuka? :D
12.06.2020 00:05 |
 
Reitings 59
Reģ: 29.10.2019
Esam bijuši īrijā, atgriežamies atpakaļ dēl meitiņas un ģimenes. Gribēju lao bērns aug latvijā ar omēm un opjiem, jo nekas nav mūžigs. Ja nav bērni ieteiktu paceļot , ja var pa vairakām valstīm, iepazīties ar cilvēkiem, kultūru. Bieži esmu bijusi zviedrijā, ļoti patika itīpaši aukšgalā. Ja vēl kur izlemtu doties tā būtu zviedrija, jo lidojums nav ilgs, ar prāmi attceļot pie mīļajiem arī varētu.
12.06.2020 00:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
Leena @ 12.06.2020 00:00
Danni, uz kuru valsti tieši pārcēlies? Es arī pēc līdzīga principa domāju, kur pārcelties, jo Latvija laikam nav mana sapņu zeme, lai gan ilgs laiks šeit pavadīts, vēl studiju laikā dživoju arī kaimiņzemē.

Manuprāt, runa ir par Nīderlandi (?)
Jo cik zinu, tad tur ir viss tas kā aprakstīja.
Man personīgi, patīk arī Nīderlandē, jo visi runā un saprot angliski, pat vecas omītes runā super ??
un tas, ka Nīderlandē visi ir tādi smaidīgi un mierīgi ???
12.06.2020 00:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits