Ārzemes vai Latvija?

 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Zinot, ka patlaban Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir krietni zemākas algas un viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm? Kādām konkrēti? Darba, studiju vai privātās dzīves dēļ, bēgot no dažādiem Latvijas stereotipiem, vai tomēr paliktu dzimtenē LV?
11.06.2020 22:29 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Danni, uz kuru valsti tieši pārcēlies? Es arī pēc līdzīga principa domāju, kur pārcelties, jo Latvija laikam nav mana sapņu zeme, lai gan ilgs laiks šeit pavadīts, vēl studiju laikā dživoju arī kaimiņzemē.
12.06.2020 00:00 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
Danni @ 11.06.2020 23:50
Dzīvoju ārpus Latvijas jau kādu laiciņu. Kad pārcēlos, nedarīju to Latvijas mazo algu vai darba neesamības dēļ, bet tieši citu faktoru dēļ. Pirmkārt, man bija svarīgi pārcelties uz valsti, kurā legalizētas viendzimuma laulības (mani šis neskar vispār, jo esmu heteroseksuāla, taču man ir svarīgi dzīvot valstī, kur šajā ziņā sabiedrība ir atvērti domājoša), kurā vienkopus dzīvo dažādu tautību un rasu pārstāvji (jo nespēju dzīvot sabiedrībā, kur valda rasisms), kurā cilvēkiem ir atvērtāks skatījums uz dzīvi un dažādiem dzīves aspektiem (piemēram, kur marihuānas legalizācija nav nekāds tabu, kur sabiedrība neuzskata, ka ar sievieti kaut kas nav kā vajag, ja viņa izvēlas būt childfree vai veltīt sevi karjerai, ne ģimenei, kur tevi nevērtē pēc tā, cik tev kruts autiņš vai dzīvoklis). Diemžēl, Latvijā sabiedrība joprojām ir ļoti atpalikusi no tā, kas citās valstīs jau sen skaitās norma, un tā padomju laiku domāšana turpina vilkties pakaļ, neskatoties uz to, ka aug jauna paaudze. Diemžēl.
Otrkārt, klimats. Neciešu to pelēcību, tos izslavētos četrus gadalaikus. Nespēju normāli funkcionēt, kad sākas tas rudens-ziemas periods, kad ārā visu laiku ir viens vienīgs nomācies, pretīgs laiks.
Dzīvoju Eiropas valstī, kura pa visiem punktiem atbilst tam, ko vēlējos atrast, kad meklēju valsti uz kuru pārcelties. Ne reizi neesmu nožēlojusi savu izvēli.

Piekrītu, plus vēl tas, ka citās EU valstīs ir sakārtotāki likumi un lielāka atbildība, kas man patīk un tieši otrādi, tas neierobežo, jo tu jūties drošāk.
Un klimats +++, dzīvojot Vācijā , es esmu aizmirsusi par tādu “pelēko” periodu, jo te ir citādāka daba, apkārt ir ļoti daudz zaļo krūmu un koku, kuri ir visu gadu zaļi un uzreiz pazūd tas depresīvais drūmums.
Un vēl, dzīvojot DE (bet to var attiecināt arī uz citām EU valstīm) ir lielāka iespēja aizbraukt kaut brīvdienās ar auto uz citu robežvalsti, jo Latvijā tu vari “aizšaut” uz ātro tikai uz Lietuvu vai Igauniju.
11.06.2020 23:57 |
 
Reitings 54
Reģ: 17.05.2020
Dzīvoju ārpus Latvijas jau kādu laiciņu. Kad pārcēlos, nedarīju to Latvijas mazo algu vai darba neesamības dēļ, bet tieši citu faktoru dēļ. Pirmkārt, man bija svarīgi pārcelties uz valsti, kurā legalizētas viendzimuma laulības (mani šis neskar vispār, jo esmu heteroseksuāla, taču man ir svarīgi dzīvot valstī, kur šajā ziņā sabiedrība ir atvērti domājoša), kurā vienkopus dzīvo dažādu tautību un rasu pārstāvji (jo nespēju dzīvot sabiedrībā, kur valda rasisms), kurā cilvēkiem ir atvērtāks skatījums uz dzīvi un dažādiem dzīves aspektiem (piemēram, kur marihuānas legalizācija nav nekāds tabu, kur sabiedrība neuzskata, ka ar sievieti kaut kas nav kā vajag, ja viņa izvēlas būt childfree vai veltīt sevi karjerai, ne ģimenei, kur tevi nevērtē pēc tā, cik tev kruts autiņš vai dzīvoklis). Diemžēl, Latvijā sabiedrība joprojām ir ļoti atpalikusi no tā, kas citās valstīs jau sen skaitās norma, un tā padomju laiku domāšana turpina vilkties pakaļ, neskatoties uz to, ka aug jauna paaudze. Diemžēl.
Otrkārt, klimats. Neciešu to pelēcību, tos izslavētos četrus gadalaikus. Nespēju normāli funkcionēt, kad sākas tas rudens-ziemas periods, kad ārā visu laiku ir viens vienīgs nomācies, pretīgs laiks.
Dzīvoju Eiropas valstī, kura pa visiem punktiem atbilst tam, ko vēlējos atrast, kad meklēju valsti uz kuru pārcelties. Ne reizi neesmu nožēlojusi savu izvēli.
11.06.2020 23:50 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Es pat kad sāku strādāt, nepelnīju minimālo algu. Stereotipi ir visur, bet jaunībā paceļot vajag, citu kultūru iepazīšana norūda un māca domāt plašāk.
11.06.2020 23:35 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Jautājums - vai zināt, kur ārzemēs ir konkursi uz bezmaksas vietām maģistrantūrām + ikmēneša stipendiju? Dzirdēju, ka tādi varianti pastāvot.
11.06.2020 22:57 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Jautājums. Kur labāk pabeigt maģistratūru un doktorantūru? Šeit vai ārzemēs? Ārzemēs būs krietni dārgāk
11.06.2020 22:47 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Zviedrija, Norvēģija, UK, Īrija, Šveice, USA
11.06.2020 22:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits