Cik daudz tu ēd?

 
Reitings 283
Reģ: 03.11.2019
Man ar ēdienu vienmēr bijušas sarežģītas, pat teiktu neveselīgas attiecības. No pusaudžu gadiem, kad praktiski neēdu, līdz šīm brīdim, kad riju visu pēc kārtas.
Ik pa laikam aizdomājos, cik bieži un daudz dienā ēd cilvēks-parastais, kam attiecības ar ēdienu ir veselīgas. Vai jūs spējat apstāties, kad ēdat, ko ļoti garšīgu? Vai vispār domājat, ko liekat mutē? Un ko vispār ikdienā ēdat?
Es šobrīd esmu iestrēgusi ''rīšanas fāzē'' un dienu varu sākt ar 3 tostermaizēm, pēc pāris stundām turpināt ar saldējumu, pusdienās apēst rauga pankūkas, un pa vidam vēl kādu konfekti. Un es neesmu slaidais tips. Neizplūst palīdz sportošana. Bet esmu sākusi apsvērt šādu ēšanu sākat ''ārstēt'' ar mindset kā cilvēkam, kas sirgst ar atkarībām, jo šobrīd ēdiens tiešām ir kā atkarība.
29.05.2020 08:46 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Līdzīgi kā Nikola, cenšos, lai mājās nebūtu neveselīgi našķi.

Man ir tā pat, konfektes, cepumus, čipsus un pārējos našķus cenšos mājās neturēt, tad uzreiz atkrīt krist kārdinājumā. Mājās atrodami žāvētie augļi/ogas, svaigi augļi, man kā liels kārums ir svaigs tomāts vai avokado.
Bet ja es ieraugi veikalā kādu jaunu konfekti vai cepumu, tad parasti paņemu 2-4. Apmierinu savu ziņkāri ?
29.05.2020 15:29 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Kiskismau @ 29.05.2020 10:37
darba dienās:brokastis- šokolades pārslas ar mandeļu pienu. Pusdienas, ja brīnumainā kārtā sanāk paēst tad makaroni ar tofu un salātiem. Vakariņas-kartupeļu pankūkas, saldēta pica vai kas cits ko var ātri uztaisīt. Protams, vakara našķi kāds cepums, šokolāde vai visbiežāk baltmaize ar ievārījmu.
Brīvdienas: bananānu pankūkas slīcinātas kļavu sīrupā vai ievārījumā. Pusdienās burgers. Vakariņās kāds našķis vai roltons.
Neveselīgi, es zinu :D Bet tāpēc vēlētos mainīt lieta un uzlabot attiecības ar ēdienu.

Tu ēd arī kaut ko citu izņemot ogļhidrātus?
Cik slikta īsti Tev tā veselība ir, jo to taču neuzņem noko vērtīgu ar šadu diētu. Tās ir lietas, kuras navajadzētu ēst vispār, nevis tikai no viņām pārtikt.
29.05.2020 15:17 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Nekustos, fiziski nestrādāju. Sveru 53-60 kg, 1,7 m. Ēdu 3000 kalorijas un vairāk dienā. Konfektes un kūciņas katru dienu. Mēģinu neēst daudz vairak par 3000 kalorijā, lai nepieņemtos svarā. Kāds vispār sakars tam, cik daudz ēd ar svaru? Uzskatu ka var ēst cik daudz ienāk prātā, tikai jāād daudzveidīga pārtika, nevis vienveidgi oghidrāti. Un tas ka cilvēku klāj tauu slānis un uz vecumu tas kļust biezāks ir tikai normāli un paššaprotami. Tas ir veselības nevis slīmības simtoms- tātad atbalstāms.
29.05.2020 15:13 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Nedrīkstu ēst neregulāri. (Veselības prob). Ja izlaižu piem brokastis, tad nākamās 2 dienas varu cīnīties ar vēdera problēmām un sāpēm.
Tāpēc ēdu vismaz 4 reizes dienā.
Kādreiz ēdu maz, tagad ēdu daudz vairāk un kopš mainījās ēšanas paradumi (ko drīkst un ko ne) ēdu pārsteidzoši daudz konfektes un saldumus. Tagad esmu slaida, kad ēdu maz, biju par ~10 kg smagāka.
29.05.2020 13:08 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Manas attiecības ar ēdienu ir mainīgas, neveselīgas. Ir nedēļas, kad ēdu neveselīgi un daudz - varu apēst veselu kasti ar saldējumu + lielo čipšu paku. Lielākā problēma, ka man nekad nekas nevar palikt neapēsts līdz galam, pat ja esmu pārēdusies. Nekad nekas nestāv uz galda.
Tad man uznāk nedēļas, kad ēdu ļoti veselīgi. Jūtos ļoti vainīga par neveselīgajām nedēļām un cenšos mainīties. Skaitu savas uzturvērtības myfitnesspal, lai paliktu uz pareizā ceļa un sportoju. Tā man viss uz riņķi notiek. Man tas ir atkarīgs no stresa un laika trūkuma... mēdzu izvēlēties neveselīgākas opcijas, jo tas ir ātrāk un garšīgāk, nekā pašai gatavot.(pārāk daudz citu lietu, kam jāpievērš ikdiena uzmanība un jāvelta laiks, līdz ar to cieš mans uzturs)
Šo visu mūžīgo riņķi cenšos kaut nedaudz kontrolēt ar to, ka esmu izslēgusi daļu pārtikas produktus no sava saraksta (kurus nepanesu, pūšas vēders, pumpas metas utt.) un dzeru daudz siltu tēju un kafiju.
29.05.2020 12:59 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Līdzīgi kā Nikola, cenšos, lai mājās nebūtu neveselīgi našķi. Tādā veidā es noteikti apēdu mazāk neveselīgu lietu.
29.05.2020 11:30 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Laika gaitā esmu sapratusi, ka visvienkāršāk ir neēst noteiktus produktus, ēdienus vispār, nevis apēst kādu atsevišķu neveselīgu ēdienu katru dienu, un, pēc tam, pārējo tikai veselīgu.
Autores piemērā tas būtu - es neēstu tās tostermaizes, saldējumu un konfekti vispār.
Bērnībā un pusaudžu gados ēdu visu, bet savos 30+ ir jāpiedomā pie ēšanas.
Turklāt, es kopš bērnības brīvajā laikā regulāri nodarbojos ar sportu. Ja nēēd pārāk daudz neveselīgus ēdienus, it sevišķi saldumus, vai neēd tos vispār, tad arī sportot ir vieglāk. To esmu pārliecinājusies pati, kā arī to esmu dzirdējusi no citiem sportotājiem. Gribas saldumus? Var ēst saldus augļus, tos tā īsti nav iespējams apēst tik daudz, lai sportisks cilvēks resnētu.
29.05.2020 11:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Agrāk ēdu ļoti daudz, neskatoties uz to, ka nedrīkstēju to darīt - ļoti viegli pieņemos svarā un visus pusaudžu gadus pavadīju sverot par 30 kg vairāk kā man jāsver. Kad pieaugu, sāku ar to cīnīties un tagad ļoti skatos, ko ēdu. Man tas ir jādara, ja negribu atkal būt tāds valis kāds biju.
Ēdu mazām porcijām visu, kas man patīk, izņemot divas lietas - visa veida cukuri (konfektes, kūkas, šokolādes, saldējumi, cukurs pie tējas/kafijas, utt) un baltie milti (baltmaize, makaroni, bulciņas, maizītes, picas, utt) Pēdējā ēdienreize ap 18:00, pēc tam tikai šķidrums, ja gribas dzert. Nu un ap 2l dienā izdzeru ūdeni.
Vai tas ir viegli - nē, nav. Taču man nav izvēles. Ja ēdīšu tā, kā man gribas, tad pāris mēnešu laikā nevienā apģērbā neielīdīšu.
29.05.2020 10:48 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Lasu, cik daudzas ed dēļ stresa... Man ir tieši otrādi, stresa situācijās nevaru ieēst vispār.
Tajā brīdī, kad ir stress, es arī neēdu vispār. Ēdu, kad tas ir beidzies vai tad, kad esmu tikusi "drošos" apstākļos, piemēram, ja stress darbā, vakarā mājās riju nepārtaukti.
29.05.2020 10:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
darba dienās:brokastis- šokolades pārslas ar mandeļu pienu. Pusdienas, ja brīnumainā kārtā sanāk paēst tad makaroni ar tofu un salātiem. Vakariņas-kartupeļu pankūkas, saldēta pica vai kas cits ko var ātri uztaisīt. Protams, vakara našķi kāds cepums, šokolāde vai visbiežāk baltmaize ar ievārījmu.
Brīvdienas: bananānu pankūkas slīcinātas kļavu sīrupā vai ievārījumā. Pusdienās burgers. Vakariņās kāds našķis vai roltons.
Neveselīgi, es zinu :D Bet tāpēc vēlētos mainīt lieta un uzlabot attiecības ar ēdienu.
29.05.2020 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Man ar ēšanu ir tā, ka ir dienas, kad gribās bezmazvai nepārtraukti ēst un ir dienas, kad diezgan maz prasās. Pirmās, par laimi, gadās salīdzinoši reti. Tagad nu jau 2 nedēļas viss, ko gribu ēst, ir grieķu salāti (2x dienā) un pa starpai kāds sendvičs. Saldumus man vispār nekad īsti neprasās, labprātāk apēdu kādu augli, un čipsi mani arī neuzrunā. Bet ir daži ēdieni, kurus ēdot es vnk nevaru apstāties, kamēr liekas, ka vēders tūliņ uzsprāgs - tā ir aukstā biešu zupa, kāpostu tīteņi, varbūt vēl kaut kas, kas tgd nenāk prātā. Bet tā, es sevi speciāli nekad neierobežoju. Apetīte parasti pati noplok, kad jūtu, ka ir nedaudz par daudz ēdiena. Cenšos arī dienā uzņemt vismaz 1.5L tīra ūdens.
29.05.2020 10:34 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Vakardienas ēšana:
Mostos 7:30, brokastis ap 9:00 - bļoda ar augļiem.
Pusdienas ap 12:00 lēcu sautējums, dārzeņi. Uzkoda ap 16:00 -kafija ar kko saldu.
Vakariņas ap 19:00- salātu bļoda, zivs fileja.
29.05.2020 10:20 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Esmu no eksperimentētājām, ar svaru nekad nebija bijušas problēmas, kā vienīgais kāds mazs tauciņš uz vēdera. Tad nu savos 20 gados izdomāju, ka vajag kaut ko interesantu un tieši, tad “modē” bija dažādas diētas. Es biju tā jau tieva, bet nē izdomāju, ka vajag pamēģināt un no tā saslimu ar bulīmiju. No diētas, kur jāizslēdz saldumi un vēl dažas no ēdienu kategorijām, es nevarēju apstāties, kad pie viņām tiku. Man vajadzēja izēst visu paciņu, kastīti jebko un rīt vēl, kas pagadījās pa rokai.
Tas bija briesmīgs periods, bet sevi ātri izārstēju.
Tagad ēdu visu, bet ļoti mazas porcijas. Dienu cenšos pavadīt tā, lai būtu pietiekoši aizņemta un ēstu tikai, tad kad jau vēders sāk kurkstēt.
Esmu iemācījusies sevi konkrolēt, izglītojusies, kas ir veselīga ēšana un vairs neiespringstu pat ja apēdu kūkas gabalu vai čipsus. Katru dienu kustos tad, kad man gribās, ēdu tikai tad, kad tiešām vajag.
Ļoti ieklausos savā organismā.
29.05.2020 10:14 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Lasu, cik daudzas ed dēļ stresa... Man ir tieši otrādi, stresa situācijās nevaru ieēst vispār. Šķiroties no pārdzīvojumiem kļūstu par kaulu kambari ? Arī dzert man tad grūti, varbūt glāze dienā.
29.05.2020 10:02 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Villanelle @ 29.05.2020 09:30
Lūdzu, noraksturo savu vienas tādas vidējas dienas ēdienkarti.

Parasti 2-3 ēdienreizes dienā.
Brokastis lielākoties neēdu; varbūt brīvdienās - kādas maizītes vai vienkārši no iepriekšējās dienas pāri palikušais ēdiens. Galvenais - kafija.
Pusdienas / vakariņas ir manas galvenās ēdienreizes: piemēram, rīsi, kvinoja, makaroni, lēcas, šķeltie zirņi ar vistas gaļu un salātiem. Dažreiz pelmeņi, retāk - zupas. Kartupeļus neēdu vispār.
Tagad sāksies siltais laiks, būs jātaisa aukstā zupa.
Vakaros, lasot, pirms gulētiešanas, knakstos ap visādām saldām / sāļām uzkodām.
29.05.2020 09:50 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Esmu bijusi visās tajās fāzēs- ēsts par daudz, normāla ēšana un arī esmu neēdusi tikpat kā neko ilgtermiņā.
Personīgais atklājums, ka man ēdiens ir izteikti saistīts ar stresu. Ja dzīvē ir mierīgs periods es varu ēst ļoti maz un pavisam veiksmīgi ar to mazo porciju izdzīvot, bet tikko parādās stresi, pat ja man liekas, ka ēdu maz, es kaut kur nemanot (vismaz apziņà nefiksējot) iemetu pa kādam našķim mutē un tā tas svars automātiski pieaug.
Pašlaik, esot šādā nenoteiktības laikā un man personīgi arī lielu pārmaiņu laikā, cenšos ļoti ierobežot savus ēšanas paradumus.
Pusdienas ap 13:00-14:00 un ne visas dienas, bet tikai ja nu galīgi izsalkums ņem virsroku vakariņas ap 21:00. Pa vidam nekādi našķi- pat virtuves virzienā neskatos, jo zinu sevi, ja kaut kas stavēs acu priekšā tas tiks apēsts. Esmu sapratusi, ka viena maltīte dienā, kurā ir sabalansēts viss, kas nepieciešams man liek justies vislabāk un arī atstāj pozitīvu ietekmi uz izskatu.
Neuzskatu, ka man ir veselīgi ēšanas paradumi, bet salīdzinoši ar tiem kādi bija (nedēļām gara rīšana kontrastē ar aizmiršanu, ka jāēd pāris dienas pēc kārtas) šie paradumi ir funkcionāli un darbojas.
29.05.2020 09:49 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
oij attiecības ar ēdienu.
Bērnībā biju garākā klasē kas nozīmē ka arī smagākā. Nebiju resns bērns, bet ar miesu uz kauliem. Tad vēl divreiz gadā meitenes un puišus atsevišķi veda uz māsiņas kabinetu svērties, mērīties. Atceros, ka tas laiks mani iedzina kompleksos, lai gan biju tikai 10-13 gadus veca. Toreiz visām meitenēm bija jāizģērbjas plikām , paliek tikai apakšbikses, jākāpj uz svariem un māsiņa skaļi sauc ciparus un komentē. Atceroties drebuļi skrien pār kauliem.
Tas viss aizsāka manas neveselīgās attiecības ar ēdienu. Jau 14 gadu vecumā uzskatīju sevi par resnu. Vasarā nedēļu pārtiku tikai no svaigiem gurķiem, skrēju apkārt mājai, pēc tam sākās mazliet anoreksisjas tieksmes. Zaudēju daudz svara. Vēlāk mamma ar tēti izšķīrās kas noveda pie binge eating. Vienu dienu neēdu neko un otrajā dienā pārēdos tā ka acis un vēders sprāga ārā.
Tas viss lika pieņemties svarā.
Tagad esmu mazliet pāri normālam svaram, bet vismaz esmu apmierināta ar to kā ēdu.
Vairāk nav bing periodi kuriem seko badošanās. Vairāk piedomāju pie to ko ēdu.
Ja vienu dienu sagribas burgerus tad ēdu, bet zinu ka nākamajā dienā ēdīšu salātiņus vai ko veselīgu. Cenšos neveselīgu pārtiku ēst vienreiz nedēļā, lai gan jaunais Hesburger VEKE burgers to padara par ļoti grūti lietu :D
Problēmas diētā, rada darba grafiks. Visu dienu nav laika neko paēst , bet vakarā izsalkums ir tik liels ka nevar neēst.
Nākotnē ceru sākt sportot un ēst veselīgāk, jo zinu ka vajadzētu no diētas izslēgt miltu izstrādājumus, bet nevaru :D
29.05.2020 09:48 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ar ēšanu man iet slikti. Uznāk dienas, kad ēdu nepārtraukti, citreiz atkal pietiek ar 2 ēdienreizēm dienā. Bieži ēdu no stresa, nevis no izsalkuma. Cenšos, lai mājās nav tādas lietas kā saldējums, konfektes, cepumi, bulciņas... nopērku pa mazam daudzumam, jo, nopērkot daudz, viss tiks apēsts uzreiz.
Lietas, kas ļoti garšo vispār cenšos neēst, jo nevaru apstāties, nesen pacienāja ar ļoti garšīgu kūku, pēc tam visu dienu tā garša stāvēja domās. Labāk tad neēst nemaz.
29.05.2020 09:36 |
 
Reitings 283
Reģ: 03.11.2019
Silvera @ 29.05.2020 09:19
Nekad neesmu diži daudz domājusi par saviem ēšanas paradumiem. Kamēr mans organisms un vielmaiņa ļauj, es izbaudu, ka varu ēst visu, ko vien gribu. Zinu, ka mūžīgi gan jau tā nebūs un zinu arī, ka šāda attieksme ir visnotaļ vieglprātīga, jo:
- dzeru daudz kafijas;
- viena no galvenajām piedevām, ko lieku teju pie visiem ēdieniem, ir majonēze;
- bieži garšo sālīts ēdiens;
- salīdzinoši maz dzeru ūdeni;
- mēdzu ēst diezgan vienveidīgi.
Turklāt nenodarbojos ar sportu. Bet nu.. tiešām nejūtu vajadzību neko mainīt pagaidām.
Lūdzu, noraksturo savu vienas tādas vidējas dienas ēdienkarti.
29.05.2020 09:30 |
 
Reitings 283
Reģ: 03.11.2019
Es apzinos, ka man tas lielā mērā dēļ stresa, garlaicības, slikta garastāvokļa u.t.t. Tā teikt - emocionālā ēšana. Bet arī ar visu šo apziņu gandrīz nespēju sevi piespiest/nomotivēt pārmaiņām.
29.05.2020 09:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!