Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesību zinātne

 
Reitings 7458
Reģ: 24.11.2019
Sveiki!
Vēlos studēt tiesību zinātni (bakalaurs), taču ir daži jautājumi, uz kuriem vēlētos dzirdēt Jūsu atbildes, ieteikumus:
* Kur labāk studēt - LU vai RSU? (nepilna laika neklātiene jeb sestdienās)
* Kā ir ar mācību apjomu - ir iespējams apvienot ar darbu ikdienā?
Būtu priecīga arī vienkārši dzirdēt viedokļus, pieredzi no tiem, kas ir studējuši tiesību zinātni un strādājuši ikdienā kādu darbu vienlaikus.
Paldies jau iepriekš!
17.05.2020 21:14 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Nestrādāju, bet studēju LU, klātienē. Atbirums ir tiešām liels. Pēc pirmās sesijas -50 cilveki apmeram. Ja izdzīvo pirmo sesiju, tad tālā ir vieglāk(nu, vismaz man šķiet, ka ja ne vieglāk mācīteis, tad vismaz vieglāk uztveru visu un tā nestresoju)
Pasniedzēji - super! Savas jomas profesionāļi! Pasniedzēju del vien ir verts studēt LU.
Attieciba uz grūtumu - nepārtraukti ir jāmācās, Ipasi, ka grib but starp labākajiem, tad ir diez gan smagi noturēt latīņu, bet ir to verts :)
01.06.2020 23:37 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Jebkura skola iedos tikai visparigas zinasanas par visu tiesibu zinatni, neatkarigi LU, RSU utt. Specialas zinasanas noteikta sfera iegusi tikai praktizejot. Labi juristi strada saura nozare, advokati nem tikai konkretus Kriminallikuma pantus, kuros specializejas. Mantojuma tiesibas, tad tikai mantojuma tiesibas. Diploms un studijas ir tikai rokturis, lai vieglak pavertu durvis nakotnei.
20.05.2020 13:09 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Lu Juridiskā fakultāte ir spēcīga un pat ļoti un to arī zin darba devēji. Man vīrs tagad studē otro gadu LU neklātienē, sanāk katra otrā 6diena. Teiksim tā ir smagi, lai neteiktu vairāk. Pirmais pusgads bija gaļas mašīna, kuru daudzi neizturēja. Pašlaik no 120 viņi ir palikuši 40. Jāmācās ir daudz, bet visu var apvienot, nav nekas neiespējams. Tupa zubrīšana gan neko nedod, jo ir ļoti daudz kāzusi no dzīves jārisina un jāsaprot lietas būtība.
20.05.2020 11:28 |
 
Reitings 7458
Reģ: 24.11.2019
Paldies par Jūsu atsauksmēm, tās ļoti palīdzēja! :)
20.05.2020 09:55 |
 
Reitings 34
Reģ: 22.08.2013
Es studēju RSU klātienē un strādāju paralēli, varēja apvienot ar darbu, tiesa gan alga nebija baigi lielā, tomēr visam pietika. Ja mācības sestienās, tad zini jau, ka sestdienās darbu neliksi, bet mums katru mēnesi mainījās lekciju grafiks un dažreiz bija grūti salikt maiņas.
Saistībā ar to, ka neklātienē mācoties nevar iegūt atbilstošas zināšanas - arī klātienē mācoties var slinkot un neko neiemācīties. Viss atkarīgs no apņēmības un spēka, kas pēc darba nedēļas būs palicis.
Domāju, ka salīdzinot ar LU, stradiņos būs vieglāk, bet nedomāju, ka tāpēc mācību kvalitāte būs sliktāka, ja vien pati esi gatava daudz strādāt, lasīt utt. RSU ir ļoti daudz jāraksta referāti, ar to ir jārēķinās, ka pēc darba nāksies daudz rakstīt darbus. Un šķiet, ka RSU ir vieglāk sarunāt kaut ko. Priekšmetu pie citas grupas, mājasdarba iesniegšanu citādāk, kavētas lekcijas atstrādāšanu attālināti utt. Ja turēsi sevi grožos un neielaidīsi parādus, viss būs labi, pasniedzēji un personāls ir diezgan saprotoši un pretimnākoši
20.05.2020 09:16 |
 
Reitings 59
Reģ: 18.05.2020
Bet DU gan nav neklātienes laikam.
18.05.2020 23:42 |
 
Reitings 59
Reģ: 18.05.2020
Ja Tu to ļoti gribēsi,tad tas izdosies! Lai gan Tu daaaaudz reiz metīsi mieru, tā būs. ? arī neklātienē jau būs tie paši pasniedzēji,vienkārši Tev būs daudz, daudz vairāk jāmācās pašai. Un bieži vien neklātienē sastapsi daudz tādus,kuri jau strādā šajā jomā un vienkārši papildus mācās. Līdz ar to, savā ziņā būs grūtāk,bet ir arī plusi. Pamēģini varbūt šajā jomā kaut ko atrast (darba ziņā domāju)? Tiesas sēžu sekretārs,tiesas sekretārs?
P.S. Daugavpils Universitāte arī, manuprāt,nav slikts variants, tur ir atsevišķi lieliski pasniedzēji!
18.05.2020 23:41 |
 
Reitings 7458
Reģ: 24.11.2019
Zhuzhuu, paldies par atbildi!
Šīs ir studijas, kurās gribu studēt un tās izprast, jo saprotu, ka man tās noderēs it visur. Mani arī ļoti priecē tas, ka paveras tik dažādas iespējas pēc tam, izvēloties maģistru.
Vienīgi rodas tāds jautājums sev - vai tikai ar apņēmību es varēšu izturēt līdz galam? Un arī, protams - vai mācoties neklātienē, iegūšu labas un kvalitatīvas zināšanas, jo nevēlos maksāt naudu par studijām, kurās man netiek sniegts pats labākais.
18.05.2020 21:20 |
 
Reitings 7458
Reģ: 24.11.2019
Tiesību zinātnes bakalaurs nebeidzas tikai pie jurista profesijas, bet gan paver iespējas studēt tālāk maģistrā arī ko citu kā, piemēram, biznesa vadību, socioloģiju, diplomātiju, sabiedriskās attiecības, u.c.
Atbildot uz otru komentāru... man nav citas izvēles, jo manu iztiku, maksu par studiju kredītu neviens cits man nenodrošinās. Esmu spiesta iet strādāt darba dienās un mācīties sestdienās, lai varētu normāli dzīvot. Turklāt es neesmu no Rīgas, tāpēc pat, ja mācītos klātienē, tas nozīmētu maksu par kopmītnēm un sabiedrisko transportu ikdienā, un man nav neviena, kas par to maksātu.
Īsumā - klātiene man neder.
Taču paldies, ka izteici viedokli par skolu!
18.05.2020 21:09 |
 
Reitings 59
Reģ: 18.05.2020
Sveika.
Principā ir jāizlemj,vai gribi būt nopietns jomas profesionālis vai tikai "papīru" vajag? Manuprāt, šo jomu kārtīgi neklātienē grūti apgūt, saku, kā cilvēks ar pieredzi. ?
Es izvēlētos RSU. Man patīk tur esošā sistēma, pasniedzēji, piedāvātie priekšmeti,novirziens. Bet tas protams,kas kuram tuvāks, arī LU ir labs variants! Izpēti kārtīgi! Papēti programmas, pasniedzējus utml.
Katrā ziņā,cik strādāju šajā jomā, neesmu dzirdējusi neko labu par Turības absolventiem un Baltijas Starptautiskās akadēmijas absolventiem. Tāda ir mana pieredze.
18.05.2020 21:08 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Man šķiet, ka studēt tiesību zinātnes nepilna laika neklātienē vispār nav tā labākā ideja. Tā ir gana nopietna joma, to būs salīdzinoši grūti pienācīgā līmenī apgūt, studējot šādā režīmā.
Kad pati biju studente, tad bija grūti novērtēt, cik labi vai slikti ir tas, ka studēju LU. Tagad, kad jau gana ilgi esmu strādājusi nozarē, esmu priecīga, ka esmu studējusi LU. Būtiskākā atšķirība - LU tiesību zinātnēs ir tālu priekšā citām augstskolām mācībspēku sastāva ziņā. Tam ir ļoti liela nozīme. Tā kā gadu gaitā esmu iemantojusi vairākus draugus, labus paziņas, starp dažādu augstskolu tiesību zinātņu mācībspēkiem, labi zinu, kādēļ tas tā ir. Par to es gan šeit neizteikšos.
18.05.2020 20:21 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Katru gadu beidz 3000 juristi bakalaurus.
Nahuj šito studēt vispār.
18.05.2020 20:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!