Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hronisks bezmiegs. Vēlos padomu,kā ārstēties

 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Labdien! Jau 5 gadus mokos ar bezmiegu. Esmu 21 gadu veca.
Bezmiega izpausmes:
1.ļoti trausls miegs. Ja uzmodina,vairs aizmigt nevaru.
2.pāragri pamostos. Nevaru pagulēt vairāk par 5 stundām. Krīzes brīžos guļu tikai 3 stundas. Tikai vienreiz nedēļā izdodas izgulēties
3.nevaru naktīs aizmigt bez palīglīdzekļiem - pārsvarā tas ir melatonīns, bet ir periodi,kad vairākas nedēļas dzeru trankvilizatoru miegam.
Par mani:
Šobrīd nav darba/mācību, jo gandrīz katru otro dienu esmu gultas režīmā. Diemžēl sevi nodarbinot - vienalga vai fiziski vai garīgi- tas nepalīdz. Ir tikai vēl sliktāk!
Stresa un pārdzīvojumu man nav. Man ir mīļš vīrs, laba ģimene, ir ēdiens, siltums, ūdens. Bezmiegu izjūtu kā fizioloģisku, jo tas nav atkarīgs no mana noskaņojuma.
Pēc štruntīgās nakts, pa dienu sāp galva un moka sirdsklauves. Ar katru dienu arvien sliktāk, jau grūti ir saņemties nomazgāties,saģērbties u.c.ikdienišķas lietas, jo sirds "nevelk", muskuļi ir pārguruši.
Piecus gadus analīzes bija "labas", bet nesen atklājās autoimūnu antivielu klātbūtne organismā. Konkrētu diagnozi vēl nevar noteikt,jo izmeklējumi apstājušies covid dēļ.
Sakiet lūdzu, medicīnas zinātāji/entuziasti - kā ir iespējams sevi ārstēt? Domāju,ka antidepresanti nelīdzēs,jo visām manām paziņām ir tikai sliktāk. Viens pat ir nonācis psih.slimnīcā..
Vai tas bezmiegs varētu būt no autoimūniem procesiem?
Vai ir jēga cerēt uz alternatīvo medicīnu tik neapskaužamā situācijā? Un ja jā, tad kādu? Jāpiemin,ka šos 5 gadus virspusēji ārstējos gan ar akupunktūru, gan ajūrvēdu,homeopātiju,bet bez panākumiem.
15.04.2020 16:14 |
 
Reitings 179
Reģ: 28.10.2017
Man arī bezmiega problēmas parādījās, bet nesen. Arī dzēru trankvilizatorus, bet tie nav tik labi. Pirms pāris dienām pamēģināju miega zāles - daudz efektīvāk un ir miega zāles kas kaitīguma/atkarības ziņā mazāk sliktas. Es sāku dzert Somnol un ļoti labas atsauksmes. Padalies ko miega speciālists ieteica.
02.06.2020 13:19 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ņemot vērā ka homeopātija ir ļoti liels atšķaidījums ka laboratorijā tur pat nevar atrast nevienu aktīvās vielas molekulas tad neiesaku. Varbūt placebo efekts vienīgi var nostrādāt. Nav ko tērēt naudu uz homeopātiju. Ieteiktu skatīties un mēģināt preparātus uz augu valsts bāzes. Varbūt Facebook pameklē Jāni Ulmi. Viņš nodarbojas ar ārstniecības augu audzēšanu un pats gatavo augu pulverus. Tā pati tēja vien ir tikai samalta un lieto piemēram smūtijā. Praktiski tiek apēsts augs nevis izdzerts uzlējums. Viņam dažādi maisījumi imunitātei, sirdij, visam kam vajadzīgs. Cilvēks zinošs sakombinēs tev maisījumu no augiem tieši miegam vai enerģijai. Tas būs jēdzīgāk nevis tērēt milzu naudu uz homeopātiju, augu pulveris būs lētāk un lielāks efekts.
02.06.2020 13:00 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Kāds ir Tavs uzturs? Varbūt esi kaut ko izslēgusi no savas ēdienkartes, ievēro kādu diētu?
02.06.2020 12:58 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Iesaku beigt pašārstēties un vērsties pie speciālista uz konsultāciju (psihiatra) un meklēt problēmas sakni!
02.06.2020 10:28 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Paceļu. Sakarā ar jaunāko jautājumu.
02.06.2020 09:52 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Pavasarī bezmiegs saasinājās, nu jau ir aizgājis diezgan traki, jo ir sava veida atkarība no trankvilizatoriem - esmu sākusi tos dzert biežāk nekā iepriekš.
Bet..varat man ar pirkstu nekratīt, esmu pieteikusies nākammēnes pie miega speciālista!
Galvenais jautājums, ko vēlos šobrīd uzdot - vai tik saudz gadu ielaistu bezmiegu ar, visticamāk, izjauktu miega arhitekoniku, ir iespējams atjaunot un uzlabot ar homeopātiju? Kāda ir jūsu, jūsu līdzcilvēku pieredze ar šo? Ņemam vērā, ka bezmiegs ir smags un nav saistīts ar trauksmi...
30.05.2020 23:33 |
 
Reitings 179
Reģ: 28.10.2017
Kāpēc tu lēnām iznīcini sevi. Psihiatra spmeklējums tādos gadījumos ir vajadzīgs, pēc tam arī psihoterapija. Savu aizspriedumu dēļ bojāt veselību. Man tiešām žēl.
17.04.2020 22:49 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
The mind suffers and the body cries out.
LoverBird @ 16.04.2020 18:34
Pirms ķerties klāt pie zālēm un zālītēm, varbūt bezmiega cēlonis ir neapzināta trauksme ? Varbūt ir kaut kas, kas Tevi dzīvē ļoti skumdina, neapmierina, kāds neizpausts talants, kas netiek likts lietā ? Pati esmu ilgstoši cīnījusies ar bezmiegu un bez psihoterapijas palīdzību būtu grūtu atkost šo patieso sakni šai problēmai. Varbūt ir vērts pamēģināt terapiju ? Parasti bezmiegs parādās kā dvēselis kliedziens, kas liek pārdomāt savu līdzšinējo dzīvi un iet uz priekšu.
17.04.2020 02:43 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Iemesli var būt jūra un arī risinajumi daudz. Tādēļ to visu labāk risināt kopumā - diēta, sports, sex (katru dienu nevajag un masturbēt ar labāk ne), alkohols, smēķēsana, hormoni.
Atoimunitātes problēmas risinājums, kas arī var stipri uzlabot miegu un pašsajūtu:
https://www.youtube.com/watch?v=9Imp8iztaJc
Bet kā pirmo tomēr vajadzētu risinat tieši miegu, jo tieši tas noved pie hormonu disbalansa, neveselīgāku ēdienu izvēles un galarezultātā slikta noskaņojuma, kas atkal traucē miega kvalitātei. Apburtos loks...
Ir tāda lieta kā nootropics un citas dabas vielas, kas ne tikai nomierina, bet uzlabo smadzeņu darbību. Ne jau viss labsajūtu un atslāinājumu radošais nāk no kaņepes... Ir daudzas olbaltumvielas, skābes, saknes, kas palīdz.
Šeit ir vesela plejāde ar dabīgiem antidepresantiem, ko var lietot vienlaicīgi un nesajust nekādus blakusefektus kā tikai to ka ir miers uz domāšana ir kristālskaidra papildus saņemot tādu bonus kā smadzeņu neironu augšanu, lielas koncentrācijas spējas, pozitīvu noskaņojumu un pat vairāk motivācijas:
https://www.youtube.com/watch?v=qY-8I57-g2o
Es neesmu mēģinājis visu, bet ja domāju par miegu, tad ir pāris preperāti:
#melatonīns,
#L-theanine (100 krūzītes zaļās tējas 1 kapsulā, var dzert jebkurā dienas laikā un tas samazinās bezcerības sajūtu un nomierinās. ļoti labi kopā arī ar rīta kafiju),
#5htp(aminoskābe, kas paaugstina serotonīna līmeni tādejādi nobalansējot stresa hormonu un mazina apetīti-trauksmes sajūtu),
#asinszāles tēja/kapsulas (st johns wort),
#badriāņa tinktūra/tabletes,
#Magne+B6. Ziemā biezi trūkst magnija, jo ēdam daudz par maz dārzeņu un zaļumu, tādēļ tas var būt labs uztura bagātinātājs, kas pirmos mēnešus var dot visai pozitīvu efektu.
Tālāk jau nāk tādi augi kā sēnes, kuri var palīdzēt risināt autoimnitātes problēmas ārstējot mikrofloru un citus iekaisumus. Labākās sēņu preperāti nerviem:
#Reishi - Nomierina nervus, stiprina imunitāti
#Chaga - mazina iekšējo iekaisumu un tādejādi arī var nomierināt (spēcīgākais antioksidants kāds vien ir)
#Lions mane - vairāk gan smadzeņu darbības stimulants, bet darbojas arī kā antidepresants.
Preperātus var pasūtīt ebay.co.uk, amazon.co.uk un atgādāt uz LV ar perceu.lv piegādes servisu, jo tā ir lētāk un varbūt ātrāk.
16.04.2020 20:11 |
 
10 gadi
Reitings 59
Reģ: 15.10.2010
Pirms ķerties klāt pie zālēm un zālītēm, varbūt bezmiega cēlonis ir neapzināta trauksme ? Varbūt ir kaut kas, kas Tevi dzīvē ļoti skumdina, neapmierina, kāds neizpausts talants, kas netiek likts lietā ? Pati esmu ilgstoši cīnījusies ar bezmiegu un bez psihoterapijas palīdzību būtu grūtu atkost šo patieso sakni šai problēmai. Varbūt ir vērts pamēģināt terapiju ? Parasti bezmiegs parādās kā dvēselis kliedziens, kas liek pārdomāt savu līdzšinējo dzīvi un iet uz priekšu.
16.04.2020 18:34 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Es Tavā vietā būtu pamatīgi uztraukusies, nevis forumā sēdējusi pēc padomiņa.
16.04.2020 18:32 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kaaamitis @ 16.04.2020 17:50
Freids, pavadu gultā,jo citādāk nemaz nevar - sirds kāpj pa muti laukā. Tā ka skriešana atkrīt. Man sports bezmiegu tieši pasriprina. Nevaru pakustēties,jo nav spēka-nav spēka,jo nekustos
Ēdu vseslīgi kopumā,neskaitot šī brīža karantīnu,kad ēdu vairāk baltos miltus,jo cita nekā nav vietējā veikalā. Kustos cik manos spēkos iespējams- apmēram 2 km lēnā tempā ar nūjām. Ātrāk un vairāk nevaru paiet. Sākas reibonis,sirdsklauves.

Kāds vēl bezmiegs? Te ir viss arsenāls, steigšus pie ārsta meklēt problēmas sakni. Izklausies pēc dārzeņa, kurš guļ gultā un uz neko citu nav nemaz spējīgs.
16.04.2020 18:32 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Bezmiegs, trausls miegs, sirdsklauves, nespēks. Te diagnoze jāmeklē un jāārstē vaina nevis jānovērš simptomi. Kas ar cukuru? varbūt nespēku rada tiešām kādi produkti vai arī ir hronisks nogurums. Ir lasīts par neārstējamu stāvokli kad cilvēks ir noguris visu laiku. Neesmu ārsts, bet ieteiktu paskatīties citu forumu kur ir cilvēki ar retajām slimībām. Varbūt atrodi kādu kam līdzīgs stāvoklis.
16.04.2020 18:18 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Kaaamitis @ 16.04.2020 18:11
Paldies, esmu izmēģinājusi plašu klāstu. Esmu atradusi,ka varbūt Relaxen kaut bišķi līdz, bet tikai tādā mērā,lai neauļo sirds. Tā citādi miegu nekas nespēj uz labo pusi ietekmēt. :(

es esmu dzērusi dr.pakalns relaxols pilienus, nesen parādījās arī hypnosols,kas tieši vairāk miegam, varbūt vērts to pamēģināt?
16.04.2020 18:16 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
blacke @ 16.04.2020 17:51

varbūt pamēģini kādus aptiekā pieejamos pilienus miegam? es kādreiz vakaros dzēru tēju, saucās mieram un miegam.
Paldies, esmu izmēģinājusi plašu klāstu. Esmu atradusi,ka varbūt Relaxen kaut bišķi līdz, bet tikai tādā mērā,lai neauļo sirds. Tā citādi miegu nekas nespēj uz labo pusi ietekmēt. :(
16.04.2020 18:11 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Mani arī sobrid moka bezmiegs. Bet man slikts posms dzīvē ir , un dēļ tā..
Arī tikai dzerot nomierinošus līdzekļus spēju aizmigt. Bet ir reizes kad tie arī nelīdz.
Nemācēšu neko ieteikt, pašai aktuāla tēma.
16.04.2020 17:56 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Kaaamitis @ 16.04.2020 17:44
Ok, baigi daudz visi šeit par zālīti rakstat, bet kādas vēl legālās metodes varat ieteikt? :D

varbūt pamēģini kādus aptiekā pieejamos pilienus miegam? es kādreiz vakaros dzēru tēju, saucās mieram un miegam.
16.04.2020 17:51 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Freids, pavadu gultā,jo citādāk nemaz nevar - sirds kāpj pa muti laukā. Tā ka skriešana atkrīt. Man sports bezmiegu tieši pasriprina. Nevaru pakustēties,jo nav spēka-nav spēka,jo nekustos
Ēdu vseslīgi kopumā,neskaitot šī brīža karantīnu,kad ēdu vairāk baltos miltus,jo cita nekā nav vietējā veikalā. Kustos cik manos spēkos iespējams- apmēram 2 km lēnā tempā ar nūjām. Ātrāk un vairāk nevaru paiet. Sākas reibonis,sirdsklauves.
16.04.2020 17:50 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Ok, baigi daudz visi šeit par zālīti rakstat, bet kādas vēl legālās metodes varat ieteikt? :D
16.04.2020 17:44 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.11.2019
Man tā kādreiz bija. Izmēģināju visu.
Tad jaunības dienās sanāca draugu kompānija uzpīpēt zāli. Noskaņojums bija fantastisks. Gulēju kā nosista.
Tad sanāca to darīt regulāri, apmēram divus mēnešus regulāri pīpēju zāli. Atmetu. Guļu joprojām kā nosista. ?Nezinu, kas to ietekmēja, bet jūtos lieliski. Nervus atlaida.
Nezinu, kā tas strādā, bet nu iesaku. Sliktāk nebūs un nevajag klausīties, ka zāle, uzreiz narkotikas, ka viss, atkarība. Galvenais sapratīgi un pareizi to darīt
16.04.2020 05:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits