Hronisks bezmiegs. Vēlos padomu,kā ārstēties

 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Labdien! Jau 5 gadus mokos ar bezmiegu. Esmu 21 gadu veca.
Bezmiega izpausmes:
1.ļoti trausls miegs. Ja uzmodina,vairs aizmigt nevaru.
2.pāragri pamostos. Nevaru pagulēt vairāk par 5 stundām. Krīzes brīžos guļu tikai 3 stundas. Tikai vienreiz nedēļā izdodas izgulēties
3.nevaru naktīs aizmigt bez palīglīdzekļiem - pārsvarā tas ir melatonīns, bet ir periodi,kad vairākas nedēļas dzeru trankvilizatoru miegam.
Par mani:
Šobrīd nav darba/mācību, jo gandrīz katru otro dienu esmu gultas režīmā. Diemžēl sevi nodarbinot - vienalga vai fiziski vai garīgi- tas nepalīdz. Ir tikai vēl sliktāk!
Stresa un pārdzīvojumu man nav. Man ir mīļš vīrs, laba ģimene, ir ēdiens, siltums, ūdens. Bezmiegu izjūtu kā fizioloģisku, jo tas nav atkarīgs no mana noskaņojuma.
Pēc štruntīgās nakts, pa dienu sāp galva un moka sirdsklauves. Ar katru dienu arvien sliktāk, jau grūti ir saņemties nomazgāties,saģērbties u.c.ikdienišķas lietas, jo sirds "nevelk", muskuļi ir pārguruši.
Piecus gadus analīzes bija "labas", bet nesen atklājās autoimūnu antivielu klātbūtne organismā. Konkrētu diagnozi vēl nevar noteikt,jo izmeklējumi apstājušies covid dēļ.
Sakiet lūdzu, medicīnas zinātāji/entuziasti - kā ir iespējams sevi ārstēt? Domāju,ka antidepresanti nelīdzēs,jo visām manām paziņām ir tikai sliktāk. Viens pat ir nonācis psih.slimnīcā..
Vai tas bezmiegs varētu būt no autoimūniem procesiem?
Vai ir jēga cerēt uz alternatīvo medicīnu tik neapskaužamā situācijā? Un ja jā, tad kādu? Jāpiemin,ka šos 5 gadus virspusēji ārstējos gan ar akupunktūru, gan ajūrvēdu,homeopātiju,bet bez panākumiem.
15.04.2020 16:14 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Kāds jau minēja, bet tikai pievienošos- jāsāk ar uzturu un h2o sakārtošanu, fiziskā aktivitātes svaigā gaisā(piemēram skriešana). Nesapratu par to gultas režīmu. Kādēļ Tu katru otro dienu pavadi gultā?
Antidepresanti, ir galējs līdzeklis, kas tiešām var visu tikai pasliktināt un nekādas garantijas nedod
16.04.2020 00:08 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Reiz skatījos seriālu par mediķiem tur bija gadījums ar jaunu vīrieti kas arī nevarēja aizmigt slikti gulēja viņš ieradās slimnīcā un viņam konstatēja retu iedzimtu genētisku kaiti. Tam vīrietim visi vīriešu kārtas radinieki neviens dzimtā nebija nodzīvojis ilgāk par 40 atklājās ka organismam kaut kas sagājis grīstē un vīrietim izkrita miega fāze ko nevarēja ārstēt. Praktiski kamēr organisms tur viss ok kad miega bads par lielu tad viss cauri... Bet tas tikai seriāls. Neesmu miega speciālists. Visādi var būt kaut vai smadzeņu audzējs. Te ir jāmeklē varbūt informācija internetā dažādos rakstos par miegu un vēlams zinātniskos ja ir pieejams. Pieraksti kaut vai dienasgrāmata savu dienas ritmu kādus simptomus, ēdienkarti pēc tam analizē. Vēl protams ir medikamenti,bet neviens forumā neko neizrakstīs. Man draugam līdzīgi, bet tur vēl citas problēmas viņam trauksme un vēl šis tas viņam kventapīnu uzrakstīja. Palīdz.
15.04.2020 17:44 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Cik dzirdēts ir pārbaude miegā kur mēra smadzeņu viļņus un pēta miega fāzes. Bez klasiskas miega higiēnas un režīmā ievērošanas grūti ko ieteikt. Kā ar aptiekā noperkamajiem miega sīrupiem? apoteha ir nopērkams augu izcelsmes sīrups uz alkohola bāzes, pārējās ir uz cukura izvilkumu bāzes. Tur ir augi kas veicina mieru un iemigšanu. Kā ar režīmu? Esi izmēģinājusi? Piemēram gribi iet gulēt plkst 23. Pēdējā maltīte pāris stundas pirms miega, bet arī badoties nevajag. Plkst 21:30 pamazām telpā kurā uzturas samazina gaismas intensitāti. Var paklausīties nomierinošu mūziku nekādu šausmu filmu. Plkst 22:30 iedzer tēju kas veicina miegu piparmētru vai apiņus. Vai jebkas cits skatoties kāda ir reakcija uz augiem organismam. Un 23 gaisma nost un gulēt. Kaut vai mierīgi apgulties ja nenāk miegs. Un tā katru vakaru? Un kas ar bioloģisko ritmu? Ir cilvēki kas piemēram ir aktīvi tieši vakarā un naktī,bet labākais miegs ir pa dienu. Man tā ir visaktīvākā esmu no plkst 16-3 no rīta. Ideāli būtu man 4 iet gulēt un mosties 11 vai 12 bet nu dzīves ritms neļauj.
15.04.2020 17:35 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Esi mēģinājusi uz mēnesi izslēgt noteiktas pārtikas grupas?
Paziņai bija arī bezmiegs, slikta pašsajūta utt. Ģimenes ārsts ieminējās ka tas varētu būt saisīts ar kādu diētas aspektu. Maz pamazām viņa katru mēnesi izslēdza noteiktu produktu grupu. Pie piena produktu izslēgšanas viņai palika labāk. Turpmākus testus ko ģimenes ārsts piedāvāja veikt lai apstiptinātu piena nepanesamību, viņa nevēlējās , jo bija apnicis staigāt pa ārstiem un bija priecīga ka problēmas atrisinājās.
Tas viss gan nav saistīts ar autoimūnu saslimšanu, bet dažkārt autoimūnās saslimšans atvieglo kāda diēta. Piemēram krona slimības laikā iesaka izvairīties no gaļas un pākšaugiem jo tie var izraisīt "uzliesmojumu"
Jogu esi mēginājusi?
15.04.2020 17:23 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Sviire @ 15.04.2020 17:02
Vai esi bijusi uz miega laboratoriju un veikusi pārbaudes tur?
Nē, neesmu tur bijusi. Biju zvanījusi - interesējusies, bet uzreiz pateica,ka diagnosticē tikai žokļu problēmas,krākšanu,apnoju..vai kkā tā.
15.04.2020 17:22 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Vai esi bijusi uz miega laboratoriju un veikusi pārbaudes tur?
15.04.2020 17:02 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
arī ar cbd eļļu ir līdzīgi

Kaut kā izsitos no domas, bija domāts, ka līdzīgi kā vispār ar marihuānu kā tādu LV, ir kam labāks produkts un ir kam sliktāks. Tāpat arī ar cbd eļļu kantoriem
15.04.2020 16:43 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
bigsister @ 15.04.2020 16:35

Es mēģināju, bet man diemžēl nepalīdzēja. Cik lasīju tur jālieto vismaz divus mēnešus no vietas un, tad tikai kaut kas sāks uzlaboties.
Man atkal vajadzēja ātrākās metodes.

arī ar cbd eļļu ir līdzīgi, jo šobrīd Latvijā tas ir jauns produkts, ir kompānijas,kam ir labāka eļļa un kam ir sliktāka, jāpievērš arī uzmanību procentam.
Un pareizi tu saki,ka ir jālieto ilgāku laiku, lai būtu rezultāti jūtami.
15.04.2020 16:41 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
blacke @ 15.04.2020 16:32

jā, tā ir, bet nevajag ieteikt to cilvēkam uzreiz, LV būs ļoti grūti atrast pārdevēju,kas zinās,ko pārdod. Tad jau labāk cbd eļļu mēģināt ar lielāku %.

Es mēģināju, bet man diemžēl nepalīdzēja. Cik lasīju tur jālieto vismaz divus mēnešus no vietas un, tad tikai kaut kas sāks uzlaboties.
Man atkal vajadzēja ātrākās metodes.
15.04.2020 16:35 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Katz @ 15.04.2020 16:27
Tur iedalās divās kategorijās - indica un sativa. Indica kā reizi ir miedziņam (ja nejaucu.)

jā, tā ir, bet nevajag ieteikt to cilvēkam uzreiz, LV būs ļoti grūti atrast pārdevēju,kas zinās,ko pārdod. Tad jau labāk cbd eļļu mēģināt ar lielāku %.
15.04.2020 16:32 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Katz @ 15.04.2020 16:25
Pamēģini uzpīpēt medicīniskiem nolūkiem, moš atlaidīs.

Tieši šobrīd šādi ārstēju savu bezmiegu.
15.04.2020 16:30 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tur iedalās divās kategorijās - indica un sativa. Indica kā reizi ir miedziņam (ja nejaucu.)
15.04.2020 16:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Pamēģini uzpīpēt medicīniskiem nolūkiem, moš atlaidīs.
15.04.2020 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits