Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vegitatīvā distonija

 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Sveikas meitenes! Lūdzu jūs atsaukties, jo nesaprotu vai man būtu iemesls satraukumam vai nē. Man jau dažus mēnešus ir tāda jocīga galva, bet nevar īsti saprast vai sāp vai nē. Bet man bija sākumā savādākas izpausmes, kad parādījās VD. Tikai pēc kāda laika itkā tās pazīmes pazuda un izteikti sāka sāpēja galva no vietas vismaz mēnesi. Tagad vairs nav tik bieži, bet var būt tādas mazas tirpas vai nepatīkamas sajūtas pierē vai denińos vai biežāk pie ausīm spiedošas sajūtas. Vai kādai ir bijis līdzīgi? Bet sajūta tāda, ka ir pazudusi tā VD, vienīgais galva. ?
06.04.2020 21:36 |
 
Reitings 13
Reģ: 15.01.2019
Lilitova @ 07.04.2020 23:03
Paldies par ieteikumu. Varētu pamēgināt, varbūt esmu jau tikusi cauri vd, bet ar to metodi varētu pārliecināties. Bet vai tev aizprojām sāp dažreiz tā galva? Un vai arī uzreiz pamostoties ir bijušas tādas jocīgas sajūtas galvā? Tajās dienās man it īpaši visu dienu un līdz naktij viņas nerimstas.

Jā, citreiz sāp. Bet tas ir tikai tad, kad ir kkāds emocionāls pārdzīvojums bijis, kad raudu vai esmu ļoti sastresojusies par kko. Bieži no stresa savelkas muskuļi sprandā un mugurā un tad arī ir nereālas sāpes galvā.
Gan jau zini, ka sportošana palīdz VD, agrāk likās, ka tās ir pupu mizas, bet man tiešām palīdz! Vēl man palīdz mans hobijs. Kad nodarbojos ar to, tad arī visas sliktās domas un emocijas pazūd.
09.04.2020 15:43 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.03.2020
Lilitova @ 08.04.2020 10:49
Es jau esmu bijusi arī pie psihiatra. Nekas tāds kā VD un tas arī bija viss ko viņš saskatīja manā situācijā. Esmu jau diegan tam visam tikusi pāri bez zālēm. Pulss man ir normāls 80, lēkme nav bijusi mēnesi vai bik vairāk. Esmu ļoti pat tikusi ar sevi galā. Bez zālēm var tikai tad, ja apzinās, ka ar sevi labāk patīk strādāt nevis nomākt tos simptomus ar depresantiem, jo pa lielam ar viņiem nevar izārstēties. Man pazīstamajam jau 10 gadus viņa ir un ar depresantiem nav ticis galā. Tas tikai tāpēc, ka nav sācis strādāt ar sevi un dzer tikai depresantus. Vienīgais man tā galva ir savāda un temperatūra svārstās visu laiku no 37,2 un 36,6.

Hmm... ieteiktu varbūt aiziet pie kāda cita psihiatra vienkārši. Jo man pašai pieredze ir bijusi tāda, ka daži nav visai advancēti un neredz reālo situāciju. Piemēram, no stresa var arī krist mati ārā. Ir gadījums, kad meitene nonāk slimnīcā no tā un ārste, kas bija tikko beigusi rsu pateica, ka tā nevar būt. Bet tur katram muļķim bija saprotams, ka tas ir no stresa un pēc tam normāli ārsti visu atrisināja
08.04.2020 14:17 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Lilii @ 08.04.2020 08:05

Nu tad viss skaidrs! ĀTRI pie psihiatra un zāles! Šādos gadījumos NEKĀDI svaigi gaisi un aktiviātes nevienam vel nav palīdzējuši. Antidepresanti, neiroleptiķi, garastāvovokļa stabilizatori vai trankvilizatori - un tad jau varēsim tālāk runāt. Ja ir šitā, tad vienīgais ārsts ir psihiatrs. Psihologs vispŗ nav ārsts un neirologs arī nav ārsts par šāda tipa kaitēm. Un tā nav VD - tie ir jau citi traucējumi. Lielākā daļa cilvēku, kuri jūt, ka viņiem ir grūti, domā, ka tā ir VD vai depresija, un neiedomājas, ka ir tonna ar cita veida problēmām
Es jau esmu bijusi arī pie psihiatra. Nekas tāds kā VD un tas arī bija viss ko viņš saskatīja manā situācijā. Esmu jau diegan tam visam tikusi pāri bez zālēm. Pulss man ir normāls 80, lēkme nav bijusi mēnesi vai bik vairāk. Esmu ļoti pat tikusi ar sevi galā. Bez zālēm var tikai tad, ja apzinās, ka ar sevi labāk patīk strādāt nevis nomākt tos simptomus ar depresantiem, jo pa lielam ar viņiem nevar izārstēties. Man pazīstamajam jau 10 gadus viņa ir un ar depresantiem nav ticis galā. Tas tikai tāpēc, ka nav sācis strādāt ar sevi un dzer tikai depresantus. Vienīgais man tā galva ir savāda un temperatūra svārstās visu laiku no 37,2 un 36,6.
08.04.2020 10:49 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.03.2020
Lilitova @ 07.04.2020 22:52
esmu bijusi pie speciālistiem. Gan pie neirologa un psihologa un veikusi to testu. Apstiprināja vd. Man veselu gadu bija smagi pārdzīvojumi un pat ne uz mirkli nekas nelika justies labi. Katru reizi cita vaina un kautkas ne tā. Tad nāca virsū depresija. Bija daudz jāstrādā ar sevi, lai turpinātu pabeigt svarīgus darbus un nevarēju nolaist rokas. Lēkmes bija arī tādas, ka klabēja zobi, drebuļi un elpas trūkumi. Visādus pigorus tā VD darīja ar mani, bet daļa vainas pat nezinu no kā īsti bija. Jocīgi tikai liekas tas, ka pēc tās sirds uzreiz sekoja ar galvu visādas kņudoņas un sāpes un no sirds spiešanām vairs nebija ne miņas. Man pat ir bijis tā, ka pulss 120 miera stāvoklī. Tas bija tik traki. Pat svaigs gaiss nelīdzēja un aktivitātes.

Fiksi uz Veldres ielu un bez nekādām ierunām:)
08.04.2020 08:05 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.03.2020
Lilitova @ 07.04.2020 22:52
esmu bijusi pie speciālistiem. Gan pie neirologa un psihologa un veikusi to testu. Apstiprināja vd. Man veselu gadu bija smagi pārdzīvojumi un pat ne uz mirkli nekas nelika justies labi. Katru reizi cita vaina un kautkas ne tā. Tad nāca virsū depresija. Bija daudz jāstrādā ar sevi, lai turpinātu pabeigt svarīgus darbus un nevarēju nolaist rokas. Lēkmes bija arī tādas, ka klabēja zobi, drebuļi un elpas trūkumi. Visādus pigorus tā VD darīja ar mani, bet daļa vainas pat nezinu no kā īsti bija. Jocīgi tikai liekas tas, ka pēc tās sirds uzreiz sekoja ar galvu visādas kņudoņas un sāpes un no sirds spiešanām vairs nebija ne miņas. Man pat ir bijis tā, ka pulss 120 miera stāvoklī. Tas bija tik traki. Pat svaigs gaiss nelīdzēja un aktivitātes.

Nu tad viss skaidrs! ĀTRI pie psihiatra un zāles! Šādos gadījumos NEKĀDI svaigi gaisi un aktiviātes nevienam vel nav palīdzējuši. Antidepresanti, neiroleptiķi, garastāvovokļa stabilizatori vai trankvilizatori - un tad jau varēsim tālāk runāt. Ja ir šitā, tad vienīgais ārsts ir psihiatrs. Psihologs vispŗ nav ārsts un neirologs arī nav ārsts par šāda tipa kaitēm. Un tā nav VD - tie ir jau citi traucējumi. Lielākā daļa cilvēku, kuri jūt, ka viņiem ir grūti, domā, ka tā ir VD vai depresija, un neiedomājas, ka ir tonna ar cita veida problēmām
08.04.2020 08:05 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Candysip @ 07.04.2020 13:15
Man bija līdzīgi. Ļoti ilgu laiku sāpēja galva, bet man bija arī panikas lēkmes, bet tajā laikā es nezināju, kas ir VD. Biju pie neirologa, teica, ka tā varētu būt migrēna vai arī VD, bet nekas nebija skaidrs un uz laiku par visu aizmirsu. Tad vēlreiz biju jau pie cita neirologa, kurš nosūtīja uz encefalogrammu (EEG), kas skaidri parādīja, ka man ir VD, jo bija izmainīta reakcija uz impulsiem. Varbūt ieteiktu Tev pamēģināt tikt uz šādu izmeklējumu, vismaz nomierinātu sevi un tālāk jau varētu strādāt ar to.
P.S. Pēc tā, ka 100% uzzināju, ka man ir VD, sāku strādāt ar savām domām un viss pāriet. Jūtos kā cits cilvēks.
Paldies par ieteikumu. Varētu pamēgināt, varbūt esmu jau tikusi cauri vd, bet ar to metodi varētu pārliecināties. Bet vai tev aizprojām sāp dažreiz tā galva? Un vai arī uzreiz pamostoties ir bijušas tādas jocīgas sajūtas galvā? Tajās dienās man it īpaši visu dienu un līdz naktij viņas nerimstas.
07.04.2020 23:03 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Un vēl tas, ka es tajā laika posmā, kad spieda sirdi un skrēja ātri sāku dzert ārsta izrakstītus depresantus. Likās ka paliek labāk un dzēru tikai nedēļu, bet pārtraucu dēļ tās galvas. Un atmetu roku tiem depresantiem. Negribēju tās zāles. Likās ka pamainīju tos vd simptomus, ja reiz galva sāka sāpēt, bet vai tas tā var būt, ka pietika ar nedēļu , lai nespiestu vairs sirdi , bet pārietu uz galvu vd simptomi. Bet galvas sāpes bija mēnesi izteiktas. Pat nekādas pretsāpju tabletes nelīdzēja. Vēlāk tikai ik pa laikam parādījās tādas vairākas sajūtas galvā pa visām galvas pusēm.
07.04.2020 22:59 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Lilii @ 07.04.2020 12:59

Uz VD noteikti būtu jāsāk ar to, ka ir jāsaprot nervu stāvoklis un tad, kad iespējams, jāveic pie klīniskā psihologa tests(analīzes), kas ļauj noteikt, kādā stadijā ir psihe, līdz ar to arī uzrādītos problēma. Jo, ja jūties labi, nav nekādu afektīvu traucējumu, nav nekādu depresiju u.t.t.., neizskatās pēc VD. Vienīgais izņēmums ir, ja Tev ir gadiem ilgi bijuši nervu traucējumi un kā rezultātā ik pa laikam uznāk šādi fiziski simptomi. Bet tipiskākie tomēr ir - slikta dūša, vemšana, caureja, nekoordinētas sāpes, problēmas ar cistītveidīgām slimībām, gastroenteroloģiskas problēmas u.t.t. Ja Tev būtu lēkmes, tad Tevis minētie simptomi varētu tikt attiecināti uz neirotiskām problēmām, jo tad, ja ir smaga stadija, tad ķermenis izstrādā visādus pigorus:D
esmu bijusi pie speciālistiem. Gan pie neirologa un psihologa un veikusi to testu. Apstiprināja vd. Man veselu gadu bija smagi pārdzīvojumi un pat ne uz mirkli nekas nelika justies labi. Katru reizi cita vaina un kautkas ne tā. Tad nāca virsū depresija. Bija daudz jāstrādā ar sevi, lai turpinātu pabeigt svarīgus darbus un nevarēju nolaist rokas. Lēkmes bija arī tādas, ka klabēja zobi, drebuļi un elpas trūkumi. Visādus pigorus tā VD darīja ar mani, bet daļa vainas pat nezinu no kā īsti bija. Jocīgi tikai liekas tas, ka pēc tās sirds uzreiz sekoja ar galvu visādas kņudoņas un sāpes un no sirds spiešanām vairs nebija ne miņas. Man pat ir bijis tā, ka pulss 120 miera stāvoklī. Tas bija tik traki. Pat svaigs gaiss nelīdzēja un aktivitātes.
07.04.2020 22:52 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Limonāde @ 07.04.2020 08:39
Drošības pēc aizej nodod analīzes uz Laima slimību jeb Laima boreliozi.
Laima man nevarētu būt. Ērce točna nav bijusi piesūkusies.
07.04.2020 22:42 |
 
Reitings 13
Reģ: 15.01.2019
Man bija līdzīgi. Ļoti ilgu laiku sāpēja galva, bet man bija arī panikas lēkmes, bet tajā laikā es nezināju, kas ir VD. Biju pie neirologa, teica, ka tā varētu būt migrēna vai arī VD, bet nekas nebija skaidrs un uz laiku par visu aizmirsu. Tad vēlreiz biju jau pie cita neirologa, kurš nosūtīja uz encefalogrammu (EEG), kas skaidri parādīja, ka man ir VD, jo bija izmainīta reakcija uz impulsiem. Varbūt ieteiktu Tev pamēģināt tikt uz šādu izmeklējumu, vismaz nomierinātu sevi un tālāk jau varētu strādāt ar to.
P.S. Pēc tā, ka 100% uzzināju, ka man ir VD, sāku strādāt ar savām domām un viss pāriet. Jūtos kā cits cilvēks.
07.04.2020 13:15 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.03.2020
Lilitova @ 06.04.2020 22:21
Es teiktu, ka jā. Bet reizēm pieķeru sevi pie tā, ka domāju tieši pa tām sajūtām. Piemēram kad daru kautko, kas man patīk tad aizmirstās sajūtas un un tad liekas, ka neko vairāk nejūtu. No VD man ir bijušas sirds klauves, spiedošas sajūtas uz sirdi. Tikai tas viss man ir pārgājis. Papildus galvai man ir temperatūra jau pusgadu visu laiku 37,2. Agrāk visu laiku bija 36,6 un tad mainījās pēkšņi. Interesanti ir tas, ka no paša rīta līdz vakaram tā temperatūra ir 37,2 un uz nakti tikai nokrītas uz 36,6. Jocīgi liekas. Kas tas varētu vispār būt? Varbūt tā galva ir uz iedomām? Es nevaru nekādīgi saprast ? jo ir tādas spiedošas sajūtas nevis sāpīgas un lokalizējās arī uz pakausi un visu laiku mainās ik pa dienām.

Uz VD noteikti būtu jāsāk ar to, ka ir jāsaprot nervu stāvoklis un tad, kad iespējams, jāveic pie klīniskā psihologa tests(analīzes), kas ļauj noteikt, kādā stadijā ir psihe, līdz ar to arī uzrādītos problēma. Jo, ja jūties labi, nav nekādu afektīvu traucējumu, nav nekādu depresiju u.t.t.., neizskatās pēc VD. Vienīgais izņēmums ir, ja Tev ir gadiem ilgi bijuši nervu traucējumi un kā rezultātā ik pa laikam uznāk šādi fiziski simptomi. Bet tipiskākie tomēr ir - slikta dūša, vemšana, caureja, nekoordinētas sāpes, problēmas ar cistītveidīgām slimībām, gastroenteroloģiskas problēmas u.t.t. Ja Tev būtu lēkmes, tad Tevis minētie simptomi varētu tikt attiecināti uz neirotiskām problēmām, jo tad, ja ir smaga stadija, tad ķermenis izstrādā visādus pigorus:D
07.04.2020 12:59 |
 
10 gadi
Reitings 529
Reģ: 23.04.2011
Drošības pēc aizej nodod analīzes uz Laima slimību jeb Laima boreliozi.
07.04.2020 08:39 |
 
10 gadi
Reitings 221
Reģ: 11.03.2013
Decembrī biju pie Neirologa jo mani nosūtija kardiologs. Es domaju man ar sirdi problemas. Bet izradas ta ir VD.
Tas ko man pateica. Kad manai matei ir bijušas grūtas dzemdības ar mani. Un smadzenes impulsi Vai viļņi (EEG) tiek nodoti savadak neka veselam cilvekam. Tapec kad šie impulsi iziet no ramjiem tad man sakas šis neoatikamas sajutas roku tirpshana un sajuta kad ģībšu. So... Daktere teica kad ja ir šie kritiskie punkti kad šķiet kad - ģībsi, jeb arī tas var izpausties savadak. Man ir jaizdara tā lai šie smadzeņu viļņi neiiziet nonramjiem. Ir jāmaina tie impulsi. To var izdarit padzeroties aukstu udeni, jeb iedurot sev ar adatu... un Sports piemeram Bokss. Jo vajak tadu sporta veidu kas ir uz reaktivitati un atrumu.
Iespejams šo tonuzrakstiju medicīniski nepareizi. Tad atvainojos.
Pats labakais kad man visu bernibu bija problemas un man piedevaj epilepsiju. Bet nu kas zina. Var jau but kad man vina bija.
07.04.2020 07:11 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Temats ir plašs, bet informāciju var atrast meklētājā: anti inflamatory...
Galvenie punkti:
1. Super miegs- sleep hygene
2. Bez stresa- nootropics https://www.youtube.com/watch?v=qY-8I57-g2o
3. Nekairinošs uzturs + D vitamīns+omega3+K2 vit+Magnijs
4. Microbiome
5. Sports
Pa lielam, viss tas pats, kas izsargājoties no slimībām, infekcijām, vīrusiem. Nav tādas maģiskās tabletes.
ir jau šis tas runāts forumā, bet tā ir kompleksa vispārēja ķermeņa disfunkcija, kuras cēlonis problēmu komplekss:
http://lilit.dieviete.lv/forums/topic/217727-veselibaattiecibas-vegetativa-distonija/
06.04.2020 23:37 |
 
Reitings 54
Reģ: 06.04.2020
Lilii @ 06.04.2020 21:46
Tie ir vienīgie simptomi? Neizklausās galīgi pēc VD
Es teiktu, ka jā. Bet reizēm pieķeru sevi pie tā, ka domāju tieši pa tām sajūtām. Piemēram kad daru kautko, kas man patīk tad aizmirstās sajūtas un un tad liekas, ka neko vairāk nejūtu. No VD man ir bijušas sirds klauves, spiedošas sajūtas uz sirdi. Tikai tas viss man ir pārgājis. Papildus galvai man ir temperatūra jau pusgadu visu laiku 37,2. Agrāk visu laiku bija 36,6 un tad mainījās pēkšņi. Interesanti ir tas, ka no paša rīta līdz vakaram tā temperatūra ir 37,2 un uz nakti tikai nokrītas uz 36,6. Jocīgi liekas. Kas tas varētu vispār būt? Varbūt tā galva ir uz iedomām? Es nevaru nekādīgi saprast ? jo ir tādas spiedošas sajūtas nevis sāpīgas un lokalizējās arī uz pakausi un visu laiku mainās ik pa dienām.
06.04.2020 22:21 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.03.2020
Tie ir vienīgie simptomi? Neizklausās galīgi pēc VD
06.04.2020 21:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits