Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Patiess stāsts: Covid-19 analīzes gaido. Negatīvs vai pozitīvs?

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Dieviete.lv šodien sazinajās un intervēja Juri (vārds mainīts), kuram ir radušās aizdomas par to, ka viņš varētu būt inficējies ar vīrusu Covid-19. Šobrīd Juris gaida analīžu rezultātus.
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/223654-patiess-stasts-covid-19-analizes-gaidot-negativs-vai-pozitivs/ (1.DAĻA)
Vai arī tev ir bijušas aizdomas par saslimšanu ar Covid-19? Vai esi nodevusi analīzes? Ar pieredzi dalies komentāros.
25.03.2020 21:35 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
01.04.2020 20:22 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Raksta turpinājums - Covid-19 analīze apstiprinās https://dieviete.lv/zinas/223733-patiess-stasts-covid-19-diagnoze-apstiprinas-2-dala/ (2.DAĻA)
Ja tev ir kādi jautājumi, mēs varam tos pajautāt!
28.03.2020 13:15 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
amsterdama @ 28.03.2020 10:15
Slimība var noritēt vispār bez simptomiem. Tad jau jātestē būtu visi.

Protams, bet es atbildēju par to, kāpēc testi jāveic. Latvijā jau pirmajiem saslimušajiem vairs nav simptomi, bet testa pozitīvs. Un tādu - slimo bez simptomiem ir gaužām maz. Vērtīgāk tomēr testēt saslimušos.
28.03.2020 10:35 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Ir svarīgi zināt, jo pēc simptomu pazušanas tas vīruss vēl var būt iekšā. Tā nu tu tiecies ar ģimeni, it kā, ārēji vesela, bet patiesībā aplipini visus un transmisija turpinās. Tests, pēc tam, ir jāveic atkārtoti.
Slimība var noritēt vispār bez simptomiem. Tad jau jātestē būtu visi.
28.03.2020 10:15 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
amsterdama @ 28.03.2020 08:45
Būtiska nianse visos šajos stāstos, kas man neaiziet, ir testa jēga? Ļaudis pie mazākajām saaukstēšanās pazīmēm kā sadeguši skrien taisīt Covid 19 testu, pat gatavi maksāt 80 EUR. Ko tas tests, viņuprāt, maina? Kas tālāk? Ja saslimšana nav smagā formā -kā sēdēji mājās (pašizolācijas gadījumos), tā sēdi. Nekādu zāļu nav, nekāda īpašā ārstēšana nenotiek!

Ir svarīgi zināt, jo pēc simptomu pazušanas tas vīruss vēl var būt iekšā. Tā nu tu tiecies ar ģimeni, it kā, ārēji vesela, bet patiesībā aplipini visus un transmisija turpinās. Tests, pēc tam, ir jāveic atkārtoti.
28.03.2020 09:48 |
 
Reitings 241
Reģ: 04.02.2020
amsterdama @ 28.03.2020 08:45
Būtiska nianse visos šajos stāstos, kas man neaiziet, ir testa jēga? Ļaudis pie mazākajām saaukstēšanās pazīmēm kā sadeguši skrien taisīt Covid 19 testu, pat gatavi maksāt 80 EUR. Ko tas tests, viņuprāt, maina? Kas tālāk? Ja saslimšana nav smagā formā -kā sēdēji mājās (pašizolācijas gadījumos), tā sēdi. Nekādu zāļu nav, nekāda īpašā ārstēšana nenotiek!

Jā, daļēji taisnība, tomēr arī man gribētos zināt, vai man šis tests ir pozitīvs, ja parādītos simptomi. Pat ja vieglā norisē, cilvēks vismaz zina pozitīvs vai negatīvs. Personīgi, ja es aizietu uz analīzēm un atpakaļ dabūtu rezultāts - pozitīvs, tad uzsāktu ārstēšanos un pilnīgi izolētos no savējiem tuviniekiem, pat ja slimība noris viegli, tāpat cilvēks ir infekciozs. Un ja saņemtu atpakaļ atbildi negatīvs, tad vismaz zinātu, ka uztraukties nav par ko, dzertu zāles un ārstētu saaukstēšanos. Šajā ziņā ļoti daudz nostrādā domas un psiholoģiskais stāvoklis. Ja cilvēks šajā pandēmijas laikā vienkārši apaukstējas un zina, ka Covid tests negatīvs, tad arī ir mierīgs un ārstēšanās notiek daudz ātrāk, bet ja pozitīvs, tad saprot, ka jāizolējas no savējiem tuvajiem un sabiedrības, lai neapdraudētu citus. Protams, pašizolācija jāievēro mums visiem, bet cilvēki tāpat iet uz darbu, uz veikalu, aptieku u.c, tāpēc 100% tas nenotiek. Bet ja esi slims, vismaz sēdi, ārstējies un neapdraudi citus. Tas pats būtu, ja cilvēkam ir simptomi, bet paļaujas uz parastu saaukstēšanos un tāpat iziet uz veikalu, uz ielas u.c, uzreiz ir draudi sabiedrībai. Labāk lai cilvēki skrien uz analīzēm, nekā izturas vieglprātīgi
28.03.2020 09:43 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Būtiska nianse visos šajos stāstos, kas man neaiziet, ir testa jēga? Ļaudis pie mazākajām saaukstēšanās pazīmēm kā sadeguši skrien taisīt Covid 19 testu, pat gatavi maksāt 80 EUR. Ko tas tests, viņuprāt, maina? Kas tālāk? Ja saslimšana nav smagā formā -kā sēdēji mājās (pašizolācijas gadījumos), tā sēdi. Nekādu zāļu nav, nekāda īpašā ārstēšana nenotiek!
28.03.2020 08:45 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Šodien būs stāsta turpinājums! Diemžēl rezultāti ir Covid-19 pozitīvs!
27.03.2020 10:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits