Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārmaiņas dzīvē

 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Krīzes (vīrusa) dēļ pēdējā laikā daudzi piesardzības vai finansiālu apsvērumu dēļ atsakās no iepriekš ierastiem, regulāriem izdevumiem jeb pakalpojumiem un precēm. No kā tagad atsakāties un uz ko sanāk naudu ietaupīt jums? No kā noteikti negrasāties (nevēlaties) atteikties un kāpēc? Vai arī varbūt nekas nav mainījies?
30.03.2020 17:12 |
 
Reitings 18
Reģ: 31.10.2018
Pamainijās krietni finansu situācija uz labo pusi, draugs aizraujas ar akciju tirgus lietām un painformēja lai investēju options trading uz strauji krītošajiem indeksiem, kā SPY, SPCE, TSLA.
No 1500€ tagad ir 47200€ :)
Bija gan vairāk, taču zaudēju uz brīdi, kad asv laikam iepludināja milzīgas summas lai tirgus strauji neaizietu pa burbuli un tādējādi pacēlās atkal akciju vērtība...
Beigu beigās sanāca mazie ziemassvētki :)
Kā brokeri izmantoju kopīgo paziņu asv, kurš pats izmanto RobinHood kā brokeri sev, un papildus eToro kurā paši darbojāmies.
01.04.2020 13:41 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Nākamnedēļ lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu uz trim mēnešiem
31.03.2020 21:06 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Kas mainijas.
Ieguldu pensiju 3 limeni, nedaudz akcijas sapirkos, skatos auto vai nekustamo.
Jo sobrid cenas krit, un var pa leti meginat dabut preces, kas nakotne klus atkal dargakas :)
Ta teikt aktivi iekrajumus tereju.
31.03.2020 20:58 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Nekas baigi nav mainījies. Vienīgais tas, ka retāk eju uz veikalu pēc pārtikas.
Uz kafejnīcām bieži neeju, tusēties neeju, uz sporta zāli neeju, pie manikīrēm nestaigāju, skropstas nelieku.
Braucot lielāku attālumu kādreiz gāju kaut ko paēst pa ceļam. Tagad no tā izvairos.
Pa lulatu bodēm vispār patīk pavazāties, bet tagad nekur lieki nevazājos. Nekādu baigi izmaiņu manā dzīvē nav. Pagaidām ir tikai pluss, ka degvielas cenas krītas gaismas ātrumā, šur tur dīzelis jau zem eirika. Patīkami ?
31.03.2020 20:40 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2020
biezie kauc un žēlojās, ka šiem visas iestādes aizklapētas, tai pašā laikā vis mazāk skartie ir tie, kas piekopj minimālisma dzīvesveidu un ir pēc rakstura introverti kam baigi nevajag socializēties
31.03.2020 11:30 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Valstii, kuraa es dziivoju, viss ir ciet pagaidaam, iznjemot paartikas veikalus, benziintankus un aptiekas. Arii straadaaju no maajaam paslaik, liidz ar to nauda teereejaas tikai eedienu piegaadei, un mums naak iztiiriit maaju 2x nedeeljaa. Un 1x nedeeljaa aizbraucam uz paartikas veikalu, kur paarsvaraa sapeerkos paartiku sunim un kakjim. Vispaar, ietaupaas tagad naudinja, protams! Bet tas taa vairaak piespiedu kaartaa, jo reaali viss ir ciet.
31.03.2020 07:29 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Kad bija 2008 g krīze, es biju vēl maza un īsti to visu nesapratu. Tāpēc vienmēr esmu gan strādājusi daudz, gan tērējusi daudz. Tagad ir tāda neliela panika iekšā no nezināmā.
Zobārstu man atcēla, gribēju tikt pie ginekologa viss atcelts.
Ceļojumi atcelti. Īsti jau tagad nav to naudu kur tērēt nemaz.... uz manikīruem utt eju, ja būs traki, varu arī neiet. Vienīgais ko tiešām pašlaik ierobežoju ir iepirkšanās, šķiet, sezona mainās vajadzētu to un to, un to, bet turos, tas pašlaik nav primāri ( labāk atlikt naudiņu) un vispār labāk mazāk vazāties ārpuss mājām lieki. Bet nu.... ja viss tā turpināsies, nebūs labi....
31.03.2020 07:01 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Pagaidām īsti nekā, jo vienmēr esmu dzīvojusi vienkārši, reti apmeklēju restorānus vai cafe, apmēram 1x pa 2 mēn, vasarā ok biežāk dēļ izbraucieniem, netusējam pa klubiem, bāriem vispar, reti šopingoju, kosmētika tikai nepieciešamākais, frizieris ik pa 5-6 mēneši, manikīrs 3x pa 2 mēneši, drēbes reti, šomēnes gan nopirku dažas drēbes 90 eiro vērtībā, jo bija akūta nepieciešamība.
Tatad nogriezt vēl ko? Ko gan, viss jau gandrīz pa minimumu
30.03.2020 21:42 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Mēs ar draugu esam sapirkuši viskaut ko pirms ārkārtas stāvokļa (visādus saldētus našķus, pelmeņus, pārslas, u.t.t.) un tagad vienkārši to visu ēdam un uz veikalu ejam tikai pēc tādām precēm kā piens vai maize. Ir ļoti daudz marinētu un saldētu lauku labumu mājās (visādi salātiņi, kabacīši) tāpēc iztiekam ar tiem un neko lieku uz veikalu neejam pirkt.
Nav vajadzīgas jaunas drēbes, jo strādāju no mājām un ārā var iziet ar tām pašām kas jau ir, kaut gan tā doma nepamet, ka gribas kaut ko jaunu nopirkt ???
Tā kā pieraksts skropstām un manikīram ir tuvāk pie aprīļa beigām, tad vēl neko atcēlusi neesmu, bet domāju, ka varēšu arī paciesties ilgāk, ja nu netikšu nekur.
30.03.2020 21:40 |
 
Reitings 850
Reģ: 03.01.2013
Baseina abonements iesaldēts
Manikīrs/pedikīrs izpaliek uz nenoteiktu laiku
Frizieris pagaidām izpaliek( eju labi, ja 2reiz gadā un tieši pirms Lieldienām gribēju galus apgriest)
Costa ciet-netērējas nauda kafijai
Vispāer viss ir ciet un nav nekur jāiet un jātērējas lieki.
Tiesa, interneta veikalos ir atlaides un šo to esmu pasūtījusi ?
gan jau arī izpaliks atvaļinājums LV ?lai gan ceru, ka līdz tam laikam būs daudz maz mierīgāka un stabilāka situācija un varēs apciemot savējos.
30.03.2020 20:53 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Pagaidām man nav liela vajadzība knapināties kādā jomā. Daļu no agrākajām lietām nedaru tikai tāpēc, ka tās vairs nav pieejamas, līdz ar ko ietaupās nauda, kas uz tām aizgāja. Iepriekš bieži gāju uz kino, tagad tas ir slēgts. Izpaliek ceļa izdevumi diviem transportiem, jo uz darbu vairs nav jāiet. Nu un no mājas izejot tikai paretam, apģērbs un apavi tik ātri nenovalkājas, jauna iegāde nav vajadzīga.
30.03.2020 18:59 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Labi, ka pie ārstiem paspēju, ļoti jūtu līdzi cilvēkiem, kam plānotās operācijas atcēla. Plānota nenozīmē, ka var vēl pagaidīt, cilvēks visdrīzāk tāpat pārāk ilgi gaidīja

Jā cilvēki, kuriem atcēla izmeklējumus ļoti neapmierināti. Zvanīju šodien saviem pacientiem un daļa bija ļoti sašutuši, jo 3 mēnešus gaidīja un tagad atkal uz mēnesi atliekas. Bet darīt neko nevar. Tādi MK noteikumi, viņiem vienalga par rindām un cik ilgi cilvēks gaida. Drīz tie pacienti kuriem bija ambulatorā vizīte/operācija kļūs par akūtiem pacientiem un nonāks stacionārā kur jau saskarsies ar lielākām komplikācijām un lielāku iespēju saķert vīrusu uzņemšanā.
30.03.2020 18:40 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Mani ienākumi nesamazinājās, bet vispārēja panika un krīzes gaidas liek bāzt naudu zeķē.
Lielākā daļa pirkumu sanāk internetā, tāpēc varu 100x izvērtēt savu pirkuma grozu un visbiežāk nenopērku neko. Atjaunot pavasara garderobi nevajag, jaunu sporta tērpu nevajag, kosmētiku nevajag, pie friziera aiziet vajag, bet nevar. Gēllaku noņēmu tieši pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas. Kaķim labu barību un smiltis sapirku vairumā par labu cenu, pāris mēnešiem pietiks.
Pārtikai mazāk laikam neaiziet, jo strādājam no mājām un tāpat nav daudz laika gatavot. Bieži pasūtam gatavu ēdienu.
Labi, ka pie ārstiem paspēju, ļoti jūtu līdzi cilvēkiem, kam plānotās operācijas atcēla. Plānota nenozīmē, ka var vēl pagaidīt, cilvēks visdrīzāk tāpat pārāk ilgi gaidīja :(
30.03.2020 18:30 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Iegādājos pārtiku tikai pēc saraksta un nedēļas ēdienreižu plāna.
Negatavoju "eksotiskus" ēdienus kur jāpērk dārgas sastāvdaļas. Pieturos pie parastās latviešu virtuves. Mazāk sastāvdaļu jo labāk.
Jā gribu gardumus, gatavoju pati.
Milti mājās ir, saldētavā pērnās ogas arī vēl ir.
"Tīru pagraba krājumus". Vienvardsakot ēdu to, kas ir, lai nebūtu jāmet ārā. Taupu uz pārtiku. Jo ir daudz kas, kas ir jāizlieto.
Paralēli jau seju zaļumus podiņos, dārzeņus, lai varētu vēlāk dārzā pārstādīt dobēs. Zinu, ka dārzeņi, ogas un augļi man būs. Mūsdienās tas viss veikalā maksā bargu naudu, cenas gandrīz kā pērkot gaļas produktus.
Protams drēbes nepērku vairs internetā.
Pa veikaliem tagad nestaigāju un arī iepriekš nestaigāju.
Mašīnas nav, uz darbu nebraucu jo skaitos uz slimības lapas. Ceļa izdevumi izpaliek.
Iepriekš pa saloniem arī nestaigāju baigi,
Mājās sevi sakopju. Uzacis, mati utt. Vienīgi manikīrs izpaliek, bet ok, var dzīvot arī bez tā pagaidām.
30.03.2020 18:22 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Nekas daudz nav mainījies. Cenšos nepirkt daudz apģērbu, lietot to kas ir
30.03.2020 18:18 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tie minētie ietaupījumi smieklīgi. Daži cilvēki par tādām lietām tik sapņotu. Kā saka first world problems.
Nu man nevis sanāks taupīt, bet vienkārši nav citas izvēles. Kaķiem vairs nevarēšu atļauties pirkt kvalitatīvo kaķu barību un smiltis. Nāksies savilkt jostas arī man un pirkt lētāko pārtiku nevis to ko gribas. Lētākas tējas utt.
Ja to var saukt par taupīšānu tad nebraucu ar sabiedrisko un ietaupas naudas par mēnešbiļeti, bet tā kā sēžu mājās tad elektrības rēķins ceļas.
Ietaupīsies dezoderants, jo sēžot mājās tik pat kā nesvīstu un nav vajadzīgs lietot.
Vispār te laikam nav neviens kuru pamatīgi ietekmē šis laiks, jo paziņu lokā ir tādi kuri nezin kā izdzīvos un samaksās rēķinus.
30.03.2020 18:11 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
pagaidām pilnīgi nekas nav mainījies. skaistumkopšanas procedūras neapmeklēju arī iepriekš, vazāties pa tirdzniecības centriem nekad nav baigi paticis, uz veikalu pēc pārtikas uc precēm aizeju kad nepieciešams, tāpat kā iepriekš. klubus vai bārus apmeklēju reizi dažos mēnešos, un vēl nemaz negribas uz tādiem. degviela tērējas tāpat kā vislaiku, jo mājās nesēžu un daudz laika pavadu braucot pie dabas vai pie dažiem draugiem ciemojoties.
30.03.2020 17:41 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Es vairs nepērku apģērbu, aksesuārus. Neapmeklēju skaistumkopšanas speciālistus. Nepatērēju degvielu. Nav izdevumu par izklaides pasākumiem (piemēram, kino), neeju uz restorāniem un bāriem. Nav jāmaksā par sporta zāli, jo vīrusa dēļ tā ir slēgta un abonements iesaldēts. Šad un tad braukāju ar taxi, arī to vairs nedaru. Nepērku dāvanas draugiem, jo vienkārši vairs neeju ciemos. Tā kā arī sēžu pašizolācijā pēc ceļojuma un pārtiku man atnes citi cilvēki (pēc manis nosūtīta saraksta), produkti, maltītes ir plānotas un lielākoties arī nenopērku daudz kā lieka, piemēram, našķus vai preces uz atlaidi, kas, pašai staigājot pa veikalu, bez maz vai ielec groziņā. Šobrīd sanāk arī tikpat kā nelietot dekoratīvo kosmētiku, taču, kad kaut kas beigsies, noteikti uz to netaupīšu. Tāpat arī krēmiem, sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem netaisos taupīt.
Aiz gara laika esmu iztīrījusi visādus plauktus un kastes, kur atradu dažādu preču iepakojumus (senus favorītus, kurus laikā gaitā iemainīja veikalu plauktos atrasti jauni atklājumi), kurus noteikti izlietošu, pirms iegādāšos jaunus. Piemēram, divi iepakojumi ar zilo mālu masku, trīs puspilnas pudelītes ar matu kondicionieri, sena Gucci smarža, kas tagad pēkšņi patīk, 10 gadus vecs tamborēts peldkostīms, kas šajā vasarā būs must have, superīgs un joprojām labi smaržojošs lūpu spīdums, stilīgas vasaras sandales, kuras nez kāpēc pirms 2 gadiem uzvilku vienreiz un tad par tām aizmirsu, divas Crest zobu pastas, vesela kaudze ar krūšturiem, kuri man vienā brīdī ( kad pieņēmos svarā) bija par lielu, bet tagad der kā uzlieti utt. Arī šeit veidojas ietaupījumi, jo šīs lietas kādu laiku nepirkšu.
30.03.2020 17:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!