Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs citā pilsētā

 
Reitings 5
Reģ: 14.05.2014
Sveicinātas!
Vēlējos izkratīt sirdi, kā arī uzklausīt kādas citas domas.
Kā jau zināms, gan lielākās, gan mazākās pilsētās pastāv bezdarbs. Arī mani tas ir skāris - salīdzinoši lielā pilsētā, pēc augstskolas beigšanas sirdij tīkamu darbu nav izdevies atrast. Pēkšņi man tiek piedāvāts darbs dzimtajā pilsētā, kurā agrāk bija doma atgriezties, tomēr, cik ātri doma uzpeldēja, tik ātri arī pazuda. Šobrīd ir salīdzinoši labs piedāvājums, no vienas puses - jā, varētu mēģināt. No otras puses - nedomāju, ka esmu gatava dzīvot starp divām pilsētām, jo otrai pusītei šeit ir labi atalgots darbs un zinu, ka dzimtajā mazpilsētā viņam nebūtu tādas iespējas.
Braukāt un tikties tikai nedēļas nogalēs šķiet neiespējami pēc 7 kopdzīves gadiem. Kā arī atgriezties dzīvot pie vecākiem, vismaz sākumā. Tomēr, dzīvojot šeit, ilgstoši esmu bez darba un tādu piedāvājumu, kādu esmu saņēmusi, šaubos vai šeit saņemšu, ja līdz šim nekā nav bijis. Brīžiem pat rodas sajūta, ka šī pilsēta man ar darba neesamību vēlas pateikt - šī nav tava vieta.
Kā jūs rīkotos - vai pieņemtu darba piedāvājumu un dzīvotu starp divām pilsētām?
09.03.2020 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Es dzīvoju Jelgavā, strādāju Rīgā.
Itkā laika ziņā nav tik traki: 50min ar vilcienu un ap 20min pēc tam trolejbusā. Daudzi braukā, es to daru tikai 2 gadus, bet jau jūtu, ka esmu no šī ceļa nogurusi. Jā, ar mašīnu ir nedaudz ātrāk un nav jāpakļāujas sabiedriskā transporta grafikam, bet tas ir uz pusi dārgāk un tad šķiet, ka labāk ietaupīt naudu sev nevis notriekt ceļā, par, cik sabiedriskie kursē bieži.
Labprātīgi nekad, nestrādātu citā pilsētā, bet daudz, kas jau arī atkarīgs no algas.
Ja Tev īsti sabiedriskie sakarīgi nekursē un ar mašīnu notriec puss algu, tad varbūt tomēr savā pilsētā pameklē mazāk apmaksātu darbu ( summa tatad būs tāda pati, kā ja puss algu nobraukātu ceļā) . Vai kā citas minēja, pastrādā gadu CV ierakstam un pieredzei. Katrā ziņā patstāvīgam darbam šis variants neizklausās izcils.
10.03.2020 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Es pienjemtu darbu, lai sakraatu pieredzi, un peec pusgada saaktu aktiivi pieteikties darbam Riigaa. Ar vismaz kaut kaadu pieredzi naakamo darbu atrast buus daudz, daudz vienkaarsaak.
Un arii ja tu pasaki sev un savai otrajai pusiitei, ka saada dziivosana starp pilseetaam ir, piemeeram, uz gadu, tad ir daudz vienkaarsaak ar to samierinaaties un sadziivot.
10.03.2020 10:27 |
 
Reitings 5
Reģ: 14.05.2014
Paldies visām par komentāriem un viedokļiem!
Attālums starp pilsētām ir aptuveni 90 km, laiks ceļā aptuveni 1h 20min. Protams, laika gaitā būtu jādomā par auto iegādi, bet, ja brauktu ikdienā, tad tā būtu arī diezgan liela summa degvielai. Beigu beigās no algas nekas pāri nepaliktu.
10.03.2020 07:57 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Datzia @ 09.03.2020 14:19
Sveicinātas!
Vēlējos izkratīt sirdi, kā arī uzklausīt kādas citas domas.
Kā jau zināms, gan lielākās, gan mazākās pilsētās pastāv bezdarbs. Arī mani tas ir skāris - salīdzinoši lielā pilsētā, pēc augstskolas beigšanas sirdij tīkamu darbu nav izdevies atrast. Pēkšņi man tiek piedāvāts darbs dzimtajā pilsētā, kurā agrāk bija doma atgriezties, tomēr, cik ātri doma uzpeldēja, tik ātri arī pazuda. Šobrīd ir salīdzinoši labs piedāvājums, no vienas puses - jā, varētu mēģināt. No otras puses - nedomāju, ka esmu gatava dzīvot starp divām pilsētām, jo otrai pusītei šeit ir labi atalgots darbs un zinu, ka dzimtajā mazpilsētā viņam nebūtu tādas iespējas.
Braukāt un tikties tikai nedēļas nogalēs šķiet neiespējami pēc 7 kopdzīves gadiem. Kā arī atgriezties dzīvot pie vecākiem, vismaz sākumā. Tomēr, dzīvojot šeit, ilgstoši esmu bez darba un tādu piedāvājumu, kādu esmu saņēmusi, šaubos vai šeit saņemšu, ja līdz šim nekā nav bijis. Brīžiem pat rodas sajūta, ka šī pilsēta man ar darba neesamību vēlas pateikt - šī nav tava vieta.
Kā jūs rīkotos - vai pieņemtu darba piedāvājumu un dzīvotu starp divām pilsētām?

Man ir diezgan līdzīga situācija.Nav tiesību un auto. Dzīvoju 50 km no Rīgas, mazpilsētā, kur autobuss ir ārkārtīgi reti ( sanāk darba dienās ceļos 5.50 un 7 ir autobuss, mājās esmu tikai 19, jo autobuss ir 17.40 ). Šī autobusa kursēšas dēļ nevaru strādāt darbu no 9 līdz 18, jo mājās nekādīgi netieku.
Draugam ir labs darbs, 40 km no mūsu dzīvesvietas, strādāt tajā pilsētā arī nebūtu prāta darbs, jo būtu atkarīga no viņa ( tomēr ja nu ir atvaļinājumi, slimības lapas vai brīvdienas(, uz to pilsētu sabiedriskā transporta nav vispār.
Šobrīd esmu bez darba, un arī lūkojos pie darba iespējām , lai būtu maksimāli izdevīgi, taču izskatās tur nekas nesanāks.
Protams, es arī varu doties uz Rīgu pie vecākiem un strādāt jebkurā darbā Rīgā, taču arī tad man ir jāaizmirst par attiecībām. Tā lūk!
09.03.2020 18:34 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
bet cik ilgi ar masinu butu jabrauc?
09.03.2020 18:09 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Tweek, izlasi autores rakstīto. Kāds sakars. Tavs padoms neder viņai nekādi.
09.03.2020 17:47 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Kur pati dzīvo un kur ir darbs, kurā pilsētā?
Es katru dienu braucu 40 km. Kā iepriekšējā darbā tā arī jaunajā. Ar personīgo mašīnu.
Hm... Atkarīgs jau nu cik tālu darba vieta no dzīv. Vietas. Varbūt ir iespēja ar kādu darba kolēģi braukt kopā, varbūt ir kāds kas brauc cauri un var savākt?
09.03.2020 17:04 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
citi katru dienu no Preiliem uz Rigu brauc pa darbam, un dzivi

Jā autore arī tāpat domātu, kā tie "citi", tad nebūtu šādas diskusijas. Es personīgi nevēlētos braukāt no Rīgas un Preiļiem pilnīgi katru darba dienu. Varbūt vēlētos vienīgi tad, ja tas būtu sapņu darbs, par to maksātu ļoti lielu naudu, un man nebūtu svarīgas savas attiecības (brīvais laiks, ko pavadām kopā)
09.03.2020 16:44 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
citi katru dienu no Preiliem uz Rigu brauc pa darbam, un dzivi.
09.03.2020 16:37 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Tur rakstīts, ka ar sabiedrisko nevar paspēt, iespējams nekursē konkrētā laikā kad vajag.
09.03.2020 16:00 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2020
ko nozīmē nevar paspēt uz sabiedrisko? nevajag ilgi pie spoguļa sēdēt ?‍♂️
09.03.2020 15:43 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Man personīgi attiecības ir ļoti svarīgas, nespētu būt "jūrnieka sievas" tips... Ja tas darbs dzimtajā pilsētā nav Tavs sapņu darbs jeb tas, ko vienmēr esi gribējusi, es tavā vietā neietu tik lielu soli atpakaļ, atgriežoties pie vecākiem, prom no mīļotā vīrieša. Nedomāju, ka dzīve tagadējā pilsētā caur darba neesamību mēģina tev pateikt, ka "šī nav tavā vieta", jo dzīve arī mēdz uzlikt pārbaudījumus. Pamēģini uzlikt sev kādu dedlainu, uzstādījumu, piemēram, atrast darbu līdz augustam, un tad, ja neizdosies, tad lūkoties pavisam citā virzienā. Tas, protams, ja tavs mīļotais uz šo laiku var tev nedaudz finansiāli palīdzēt un tu spēj būt pieticīga. Vai arī, var jau arī tikmēr pastrādāt par kādu viesmīli, pārdevēju, tikmēr cītīgi skatoties darba sludinājumus savā jomā (un ja kāds prasa - tā arī teikt). Jo ar tiem darba sludinājumiem ir tā, ka nekā nav, nav, un te pēkšņi - kaut kas foršs nokrīt (jāčeko katru dienu), vai arī pēkšņi liktens piespēlē kādu paziņu vai paziņas paziņu kas saka - ei, ir viena vakance, kas tevi varētu interesēt.
09.03.2020 14:46 |
 
Reitings 5
Reģ: 14.05.2014
Diemžēl nav personīgā transportlīdzekļa un ar sabiedrisko transportu nevar paspēt.
09.03.2020 14:41 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Kāpēc nevari katru dienu vienkārši braukāt uz to otru pilsētu uz darbu un vakarā atpakaļ? Ļoti daudzi cilvēki ikdienā braukā piemēram uz Rīgu no Bauskas, Aizkraukles, Ogres utt. Kur problēma? Citam ceļš uz darbu 10min, citam stunda un vairāk.
09.03.2020 14:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits