Vajag ļoti steidzami palīdzību!

 
Reitings 21
Reģ: 26.02.2020
Labdie, visapkārt! Vēršos šeit pēc padoma, ja kāda man tiešām var palīdzēt. Es lūdzu, nedodiet mani par šo ko teikšu...
Situācija sekojoša: Iepazinos ar puisi internetā. Tikāmies, pavadījām kopā laiku, likās viss būs forši. Puisim 19 gadi,man 18. Puisis strādā Valmiermuižā par pildītāju( laikam). Es eju skolā, neklātienē, 11.klasē.
Nepagāja ilgs laiks, kad sākām dzīvot kopā. Abi nolēmām, ka tas būs mums abiem kā pārbaudījums vai spēsim sadzīvot. Kādu laiku izsargājāmies ar gumiju, bet tad drauga mamma pastāstīja par kalendāro metodi. Nolēmām pamēģināt. Es nezināju, ka vajag pagaidīt 3 dienas pēc ovulācijas, lai būtu drošās dienas. Un protams, esmu stāvoklī( 8.nedēļa). Stulbi, bezatbildīgi, naivi...jā.
Māsa atteicās palīdzēt un saka ka vienīgais šādā situācijā ir aborts. Tā domā arī mamma, ome, tētis...visa ģimene. Vecāki man skaidri lika saprast, ka mani neatbalstīs nekādā gadījumā. Drauga vecāki saka tieši to pašu. Viņi saka ka aborts man ir vislabākais variants.
Draudzene piedāvāja dzīvot pie viņas, bet viņa dzīvo ļoti trucīgos apstārkļos. Un māsa teica, ka ja sociālie uzzinātu ka es tādā vidē audzinu bērnu, man bērnu atņemtu.
Parunāju arī ar kādu citu draudzeni un viņas mammu. Viņas saka, lai nekādā gadījumā netaisu abortu, jo es pati to vēlā ļoti nožēlošu. Bet īsti klausīties viņā nevar, jo pašai ir 5 bērni un dzīvo uz pabalstiem, visi bērni mācās palīgskolās viņai, un mātei nav vidējās izglītības. Tikai pamatizglītība. Es varu vēl runāt daudz un gari.....tāpēc nobeigšu pagaidām. Es nezinu kā man labāk rīkoties.
Man ir bail par aborta sekām tālāk nākotnē, jo cita pēc tam var vēl dzemdēt 10 bērnus un nekas nav, citai atliek uztaisīt vienu abortu un viss....neauglība. Un pēc tam skriet un izmest tūkstošus lai tiktu pie bērna?? Lūdzu dodiet man padomu, bet godīgu.....
26.02.2020 22:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3680
Reģ: 31.10.2010
Būtu savādāk, ja tu būtu pieaugusi sieviete ar saviem ienākumiem un iekrājumiem. Bet tu vēl tikai mācies skolā.
27.02.2020 15:02 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3680
Reģ: 31.10.2010
Man ģimene un drauga vecāki( arī draugs) pateica ka neatbalstīs. Atbalsts man būs 0%

Nu tad vēl vairāk - ja tevi absolūti neviens neatbalstīs, tad kā tu to bērnu domā izaudzināt? Gribēties vai negribēties var daudz ko, bet šajā gadījumā jādomā racionāli. No plikas mīlestības neizdosies ne paēst, ne apģērbt, ne ko citu.
27.02.2020 14:58 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Ieteiktu arī šķirties no drauga un viņa gimenes, jo ātrāk, jo labāk.
Labi, man ir 23gadi, mācos, darbs nav baigi labi atalgots, bet nespēju iedomāties, ka līgavainis vai viņa ģimene pateiktu, ka mani neatbalstīs, lai taisu abortu( ja tomēr neplānoti paliktu stāvoklī.)

++++
Patiesībā šī situācija liekiski atklāj, kādi ir cilvēki tev apkārt.
Es tādus vispār neturētu tuvumā. Tā ir necieņa pret sevi.
Nospļaujies, apgriezies un maini savu dzīvi.
27.02.2020 14:51 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Pirmkārt, izvērtē, kas tie par cilvēkiem tev apkārt... kas tevi grūtā brīdī neatbalsta un pat necenšas palīdzēt rast kaut kādu risinājumu.
Kurš ir teicis, ka pēc tam (pat pēc aborta veikšanas) varēsi uz viņiem paļauties un viss būs pa vecam? Varbūt tas būs uz tevi atstājis tādu iespaidu, ka attiecības būs mainījušās un ceļi jāšķir pa visam (puisi ieskaitot). Plusā vēl (varbūt) dabūsi milzīgu vainas apziņu, par bērniņa abortēšanu.
Varbūt šis ir laiks, kad pašai apjaust, ka esi pietiekami spēcīga, lai savu dzīvi nokārtotu pati. Štruns par pārējiem. Nāks labāki laiki un cilvēki.
Reti kura sieviete ir pilnīgi gatava grūtniecībai. Un reti kurš bērns "nāk", kad viss ir ideāli (un vai tā vispār jebkad būs?).
Sēdi uz gultas malas un domā.
27.02.2020 14:47 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Ieteiktu arī šķirties no drauga un viņa gimenes, jo ātrāk, jo labāk.
Labi, man ir 23gadi, mācos, darbs nav baigi labi atalgots, bet nespēju iedomāties, ka līgavainis vai viņa ģimene pateiktu, ka mani neatbalstīs, lai taisu abortu( ja tomēr neplānoti paliktu stāvoklī.)
Ja viņiem tagad Tavs bērniņš nav vajadzīgs, diezvai nākamais arī būs.
Protams, ja nelabvēlīga ģimene, zemi ienākumi, slikti apstākļi, tad nebrīnos.
27.02.2020 14:42 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Neapskaužamā @ 27.02.2020 14:12
Man ģimene un drauga vecāki( arī draugs) pateica ka neatbalstīs. Atbalsts man būs 0%

Tad viss skaidrs, taisi abortu.
27.02.2020 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Mani vairāk uztrauc risks, kas var būt pēc pirmās grūtniecības. Drauga mamma 19 gados arī uztaisīja abortu, ķirurģisko. Taisīja Vidzemes slimnīcā....nu palika pēc tam stāvoklī. Bet ja nu man nenoveicas?!

Meitene, tā iespēja ir tik maza, nevienaam nav bijušas problēmas ko zinu un tie pat ir aborti kas veikti 70to beigās un 80to sākumā, pat vairākkārtīgi veikti un nekādu kompilkāciju. Ņemot vērā ,ka tagad tas viss ir daudz caurskatāmāks risks ir tuvu nullei. Reāli nebojā sev dzīvii
ar sīko tagad,īpaši ja zini ka atbalsta nebūs.
Pat dzemdes popila noņemšan ir abrzīvāka kā aborts tagad.?
27.02.2020 14:32 |
 
Reitings 40
Reģ: 11.01.2020
Neapskaužamā @ 27.02.2020 14:08
Nevajag mani tagad nosodīt, es lūdzu palīdzību. Ja tu to nevari sniegt, tad neko nerunā.
Es jau ieteicu! Izlec pa logu āra! Mazāk problēmu,mazāk stulbu cilvēku! Pasaulei vieglāk!
27.02.2020 14:16 |
 
Reitings 21
Reģ: 26.02.2020
Tweek @ 27.02.2020 11:08
Pēc tava raksta saprotu, ka jūs abi esiet pilngadīgi. Nu tātad tikai tu vari izvēlēties ko darīt, ja gribi abortu taisi, ja negribi netaisi.
Ja tavs draugs ir gatavs tevi un bērnu uzturēt, tad vēl labi.
Vispirms vajag aprunāties ar TAVU draugu!! Un tikai jums abiem KOPĀ ir jāizlemj ko darīt.
Man ģimene un drauga vecāki( arī draugs) pateica ka neatbalstīs. Atbalsts man būs 0%
27.02.2020 14:12 |
 
Reitings 21
Reģ: 26.02.2020
Amora7 @ 27.02.2020 13:38
Kā,var izdomāt atstāt bērnu silītē? Aitu bars! Par izlekšānu no loga neesi mēģinājusi domāt? Ja,jau taisies bērnam visu dzīvi sabojāt?! Pilni bērnunami dēļ šitādam stulbām babam! Taisi abortu un miers! Atradi,kur prasīt padomu!
Nevajag mani tagad nosodīt, es lūdzu palīdzību. Ja tu to nevari sniegt, tad neko nerunā.
27.02.2020 14:08 |
 
Reitings 40
Reģ: 11.01.2020
Kā,var izdomāt atstāt bērnu silītē? Aitu bars! Par izlekšānu no loga neesi mēģinājusi domāt? Ja,jau taisies bērnam visu dzīvi sabojāt?! Pilni bērnunami dēļ šitādam stulbām babam! Taisi abortu un miers! Atradi,kur prasīt padomu!
27.02.2020 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Funny @ 27.02.2020 13:21

Bet sile ir kur tu anonīmi atsakies no berna, katra pilsētā ir uzstādītas.

Nav gan katrā
27.02.2020 13:28 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Neapskaužamā @ 27.02.2020 10:39

Noteikti ka nav labs variants. Es šito piedāvāju vecākiem...galīgi garām. Mamma teica:'' Un ja nu tas bērns dzimst kropls, kurš viņu ņems?"
Jāpiebilst ka mana veselība arī nav laba: slimoju ar smagu epilepsiju, ar anēmiju un citām problēmām. Neesmu arī emocionāli un fiziski gatava.

Bet sile ir kur tu anonīmi atsakies no berna, katra pilsētā ir uzstādītas.
27.02.2020 13:21 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Jā par šo arī gribēju pieminēt, ja neesi jaunā “Childfree” piekritēja un plāno savas dzīves laikā tikt pie bērna, tad par šo vajag aizdomāties, ka pēc tam vari netikt pie bērna, tad kad būtu “gatava”( lieku pēdiņās, jo nav tāda īstā momenta).
P.s. Kad man pieteicās mazais, es galīgi nebiju gatava ne fiziski, ne morāli. Tagad skatos uz viņu un nevaru aprakstīt emocijas, tā ir beznosacījuma mīlestība.
Nav jāseko sistēmai- izglītība, karjera, māja, nauda un, tad tikai bērns. Mēs nezinām cik ilgi būsim šajā pasaulē un es novēlētu katram dzīvot pilnvērtīgi un izmantot visu ko dzīve var sniegt.
Un varu derēt, ka vairākums kam nav bērnu ieteiks Tev abortu, bet tie, kam ir bērni tomēr dziļi sirdī cerēs, ka to neizdarīsi, jo viņi zin ko tas nozīmē. Arī ar bērniem var gadīties tā, ka Tevi atlaiž no darba, nav naudas, nevar sameklēt darbu ar visu diplomu kabatā un, vēl pie tam, kad esi “gatavojies” pirms.
27.02.2020 12:53 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Palasīju ka ir veselības problēmas, noteikti konsultējies ar ārstu un izvērtē visus riskus. Iespējams kamēr esi jauna organisms grūtniecību pardzīvos labāk nekā ja izvēlesies dzemdēt pēc 30. Tev pašai jāizlemj vai gribi būt mamma. Visādi var būt. Bērniņš piesakās vislabākajā laikā pat tad ja liekas ka tā nav. Sievietes rokās ir izvēle vai ļaut notikt brīnumam. Un mūsu valstī grūtnieču aprūpe ir bez maksas izņemot dažus gadījumus. Kas nozīmē ka par ginekologu un noteiktām analīze un pārbaudēm nebūs jāmaksā.
27.02.2020 12:30 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ieteiktu griezties grūtniecības krīzes centrā. Paskaties Google vai www.pardzivibu.lv Ja neesi Rīgā tad gan jau ir iespēja griezties pēc palīdzības arī savā mazpilsētā. Ir krīzes centri kas nodrošina arī dzīves vietu ja nepieciešams. Ieklausies sevī, ja izvēlies bērniņu paturēt zini ka ir pabalsti. Ja nebūsi strādājusi, valsts vienalga maksā bērnu kopšanas pabalstu 171 eiro mēnesī, ja būsi strādājusi tad vairāk. Vēl ir vienreizējs bērnu piedzimšanas pabalsts ko izmaksā vienreiz bērnam piedzimstot un iesniedzot attiecīgos dokumentus kas ir mazliet vairāk kā 400 eiro. Plusā no vīrieša var pieprasīt alimentus un tos vari dabūt arī ja vīrietis atteiksies atzīt bērnu par savu, tev par tiesu nebūs jāmaksā, bet kā vīrieti dabūt uz paternitātes testu tā jau ir tiesas problēma. Par tiesas izdevumiem būs jāmaksā vīrietim ne tev. Un ja gadījumā tev nav dzīves vieta tad jau teicu ir krīzes centri kas to nodrošina. Paskaties interneta par pabalstiem un ja izdomā bērniņu paturēt laicīgi stājies uzskaitē. Lai viss izdodas lai vai kāds būtu tavs lēmums autore!
27.02.2020 12:22 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Pēc tava raksta saprotu, ka jūs abi esiet pilngadīgi. Nu tātad tikai tu vari izvēlēties ko darīt, ja gribi abortu taisi, ja negribi netaisi.
Ja tavs draugs ir gatavs tevi un bērnu uzturēt, tad vēl labi.
Vispirms vajag aprunāties ar TAVU draugu!! Un tikai jums abiem KOPĀ ir jāizlemj ko darīt.
27.02.2020 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Puisis strādā, viss kārtībā. Tev ar drīz 18, sāc strādāt, Valmierā darba iespējas ir. Bērniņu atstāj, pēc gadiem 6 tev būs 24, bet viņš jau skolā ies. Būsi vēl jauna un bērns jau liels. Būs forši! ?
27.02.2020 11:00 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Taisīt vai netaisīt abortu ir tikai un vienīgi Tava izvēle.
Saprotams, ka bērna esība var ietekmēt Tavu dzīvi uz kādu laiku - vai būs līdzekļi uzturēt, vai varēsi/nevarēsi strādāt, mācīties. Bet tas ir laika jautājums, protams, arī Tavas motivācijas un ambīciju. Ar bērnu nav tā, ka viss kļūst neiespējams.
Ja nu bērnu paturi, domā par darbu un mācību pārtraukumu, lai pabalsts būtu.
27.02.2020 10:52 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Neapskaužamā @ 27.02.2020 10:39

Noteikti ka nav labs variants. Es šito piedāvāju vecākiem...galīgi garām. Mamma teica:'' Un ja nu tas bērns dzimst kropls, kurš viņu ņems?"
Jāpiebilst ka mana veselība arī nav laba: slimoju ar smagu epilepsiju, ar anēmiju un citām problēmām. Neesmu arī emocionāli un fiziski gatava.

Taisi abortu un nečīksti, pati vainīga pie tā kādā situācijā esi. Nu nebūs bērni - nebūs, ko darīt.
27.02.2020 10:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits