Koronavīruss

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sveikas!
Kādas ir jūsu sajūtas par koronavīrusu? Vairums par šo vīrusu raizējas, bet ir daļa cilvēku, kuri patiesi vēsi uztver šo "pasaules satraukumu"... Visās aptiekās, kurās esmu bijusi, ir izpirktas medicīnas maskas. Vienā no aptiekām man izteica šādu frāzi: "No gripas katru gadu mirst tūkstošiem cilvēku, bet tieši koronavīruss pēkšņi pataisīts par ažiotāžu". Jāpiebilst, ka ar šo kaiti var sasirgt pat mājdzīvnieki, tādēļ internetā pavīdējuši videoklipi, kuros cilvēki uz ielām nosit suņus, rodas iespaids, ka ķīnā šī panika ir visai spēcīga.
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/222627-latvija-pret-jauno-koronavirusu-jau-izturas-piesardzigak-neka-citviet-eiropa/
25.02.2020 22:01 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Tenerife labs laiks.
https://failiem.lv/u/598ytkah#/
26.02.2020 15:50 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Varētu aiztaisīt robežas un miers.
? ? ?
Eu, nu, beidziet, nav taču mēris. ?
26.02.2020 14:23 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
lady1 @ 26.02.2020 14:12

A ko darīt? Nelidot mājās, sēdēt viesnīcā un gaidīt brīnumu, kad beigsies šis viss? Jābrīnās ir nevis par tiem cilvēkiem, bet par to ka nav visur stingras pārbaudes pirms izbraukšanas/iebraukšanas.

Varētu aiztaisīt robežas un miers. Lietuva tā plāno darīt
26.02.2020 14:20 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
lady1 @ 26.02.2020 14:12

A ko darīt? Nelidot mājās, sēdēt viesnīcā un gaidīt brīnumu, kad beigsies šis viss? Jābrīnās ir nevis par tiem cilvēkiem, bet par to ka nav visur stingras pārbaudes pirms izbraukšanas/iebraukšanas.

Nu lidot un saķert, izplatīt un mirt skan labāk, protams lol
26.02.2020 14:19 |
 
Reitings 83
Reģ: 24.11.2019
Deshka @ 26.02.2020 13:39
Mani vairāk izbrīna cilvēki, kuri turpina lidot uz un no vīrusa skartajām pilsētām. Latvijā noteikti būs saslimušie, tas ir tikai laika jautājums.

A ko darīt? Nelidot mājās, sēdēt viesnīcā un gaidīt brīnumu, kad beigsies šis viss? Jābrīnās ir nevis par tiem cilvēkiem, bet par to ka nav visur stingras pārbaudes pirms izbraukšanas/iebraukšanas.
26.02.2020 14:12 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Mani vairāk izbrīna cilvēki, kuri turpina lidot uz un no vīrusa skartajām pilsētām. Latvijā noteikti būs saslimušie, tas ir tikai laika jautājums.
26.02.2020 13:39 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Francijā apstiprināts pirmais nāves gadījums no jaunā koronavīrusa.
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/222659-francija-apstiprinats-pirmais-naves-gadijums-no-jauna-koronavirusa/
26.02.2020 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Par šo gribas teikt sargā sevi un Dievs Tevi sargās. Nu nevajag izaicināt likteni. Daudzi šo visu uztver pārāk bezatbildīgi. Es negribētu, lai dēļ, kāda kretīna, kurš redz grib paslēpot Itālijā un neatcels braucienu, sāktos viss arī LV, jo tie skaitļi ar saslimšanu tomēr Itālijā ir nopietni un Itālija ir jau pāris stundu lidojuma attālumā, lai tas sasodītais draņķis būtu pie mums.
Tiešām padomājiet par saviem vecvecākiem un maziem bērniem, kam imunitāte vairs nav tik spēcīga.
Un ja tas viss sāktos pie mums, mēs tam absolūti neesam gatavi. Ne slimnīcas, ne ārsti, ne mūsu ekonomika.
26.02.2020 12:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Gripa kā gripa, nekas unikāls tas nav, katru gadu tā mutējās.

Gripu un koronavīrusu neizraisa viens vīrusa veids.
Jā viņi abi ir vīrusi , kas nozīmē ka palīdzēt cilvēkam var tikai mazinot simptomus un pēc tam pievienojas komplikācijas.
Gripas gadījumā komplikācijas ir mazāk bīstamas.
Protams vakcīna tiks veidota,tā pat ka pret gripu. Gribi potē gribi nē.
Stipriniet imunitāti un viss būs o.k.

Muļķigs ieteikums cilvēkiem ar vairākām hroniskām saslimšanām vai cilvekiem kuriem ir imūndeficīts.
26.02.2020 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
? Tā ažiotāža presē, Ķinā un USA ir pārspīlēta, un daudzi dakteri to labi saprot, tikai citu valstu valdības pieklājības pēc seko lielo valstu piemēram un ievieš kaut kādus ierobežojumus. Gripa kā gripa, nekas unikāls tas nav, katru gadu tā mutējās. Jau ir gatavs vakcīnas un farmācijas kompānijas jau berzē rokas. Piekrītu iepriekš izteiktajam, ka zāles pret šo vīrusu ir bīstamākas, nekā pats vīruss.
Stipriniet imunitāti un viss būs o.k.
P.s. avio biļetēm smuki ir nokritušas cenas, vajadzētu kaut kur aizceļot. ?
26.02.2020 11:02 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Tweek @ 26.02.2020 10:52
Es noteikti pirkšu skafandru un staigāšu gāzmaskā un cimdos apkārt, ja būs kaut 1 gadījums LV :D
Ārzemju ziņās daudz kas par viņu vairāk ir rakstīts, zinātnieki paredz, ka no šī vīrusā būs 70 proc pasaules iedzīvotāji saslimuši, kā arī tiek izvirzīts hipotēze ka šis vīruss uzbrūk centrālajai nervu sistēmai, jo FB corona grupā ir video, ka viens gadījums Honkongā otrs Uhaņā, ka saslimušie sabrūk uz zemes un raustās kā epilepsijas lēkmē .
.
Man jau nu arī šķiet, ka ķers ļoti daudz valstis. Apollo rakstīts, ka Latvieši neatceļ savus braucienus uz skarto Itāliju. Atliks tikai 1 aizbraukt kaut kur un saķert to drazu un arī būs šeit!!

Man liekas, ka maskas jau tagad jaiepērk, jo šur tur jau paranoiskākie ir izpirkuši.
Piekrītu, ka ārzemju portālos ir vairāk info, pati arī tos vairāk lasu.
Kā jau rakstīju, nav pat tagad tiem kas aizbrauks, vakar masīca ar ar citiem latviešiem atgriezās no Itālijas, no vīrusa skartā apgabala, piektdien man draugs atgriežas no Tenerifes ar citiem latviešiem, kas bija ļoti tuvu vietai kur ari cilvēki ar vīrusu ir. Tā ka nu, vairs daudz nemainīs tie, kas izbrauc, es domāju, ka varētu būt jau ievests, tas ir tikai laika jautājums, kad atklās pirmo inficēto. Un noteikti ir daudzi LV iedzīvotāji, kas nevērsisies laicīgi pie ārsta, jo domās, ka viņš tak vienkārši saaukstējies ir, ka viņam jau nekas.
26.02.2020 10:58 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
ka viens gadījums Honkongā otrs Uhaņā, ka saslimušie sabrūk uz zemes un raustās kā epilepsijas lēkmē .

Šis varētu būt no augstas temperatūras. Kad ir liels drudzis tad arī sākas ķermeņa raustīšanās un konvulsijas.
Bet to vēl nevar zināt. Tas vīruss ir jauns koronavīrusa paveids un viss kas var būt.
Dažkārt liekas ka esam spēlītē Plague Inc.
26.02.2020 10:58 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es noteikti pirkšu skafandru un staigāšu gāzmaskā un cimdos apkārt, ja būs kaut 1 gadījums LV :D
Ārzemju ziņās daudz kas par viņu vairāk ir rakstīts, zinātnieki paredz, ka no šī vīrusā būs 70 proc pasaules iedzīvotāji saslimuši, kā arī tiek izvirzīts hipotēze ka šis vīruss uzbrūk centrālajai nervu sistēmai, jo FB corona grupā ir video, ka viens gadījums Honkongā otrs Uhaņā, ka saslimušie sabrūk uz zemes un raustās kā epilepsijas lēkmē .
.
Man jau nu arī šķiet, ka ķers ļoti daudz valstis. Apollo rakstīts, ka Latvieši neatceļ savus braucienus uz skarto Itāliju. Atliks tikai 1 aizbraukt kaut kur un saķert to drazu un arī būs šeit!!
26.02.2020 10:52 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Tāpēc man nav ticība, ka līdz mums neatnāks, piektdien draugs atgriežas no Tenerifes kopā ar vēl vismaz 20 cilvēku grupu no Latvijas, visi bija 8km attālumā no Tenerifē slēgtās viesnīcas dēļ tā slimā Itāļu daktera. Visi mierīgi atgriezīsies un nevienu nepārbaudīs.
26.02.2020 10:45 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nu šitā pārbauda tos, kas ielido Itālijā, izlidotājus nepārbauda.

Jap... Ja Latvija tik tiešām gribētu apturēt vīrusa izplatību jau saknē tad tā arī būtu jadara mūsu lidostās. Visi kas ielido no skartajām valstīm tiek pārbaudīti. Tas tikai būtu loģiski, bet nu valdība domā ka cilvēkam pienākums pašam ziņot un pa vidu vēl aplaist 10 cilvēkus :D
26.02.2020 10:39 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
https://failiem.lv/f/ae5wu9u7
Nu šitā pārbauda tos, kas ielido Itālijā, izlidotājus nepārbauda.
26.02.2020 10:33 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Tas pats pēdējais ko rakstīji, arī par to aizdomājos, ka ja nu kas, tu nevari ne samiļot, ne apciemot, neko.... protams arī ceru, ka mūs šis neskars, bet nu, kā ari rakstiju, man tuvinieki atgriežas no vietām kur ir vīrus, kā arī pašai paredzēts ceļojums, nezinu ko darīt.
26.02.2020 10:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
blacke
Zinot cik Latvijā ir tādu speciāli pretepidēmisko izolātoru es teiktu ka tur pat 100 vietu nevar savākt. Tas ir diezgan skumji. Ja kas tāds Latvijā nonāks lielā skaitā tad būsim dimbā.
Pagaidām izskatāska Latvijas instances tikai cer nevis rīkojas. Okey cilvēks paziņos ka jūtas slikti un atklās viņam koronavīrusu un tālāk? Kā atradīs visus cilvēks ko viņš varēja aplaist transportā, veikalā, autoostā un citās sabiedriskas vietās? Vēl aizvien nav skaidrs COVID-19 vīrusa izplatības cēļš. Tas tiek spekulēts kā gaisa pilienu ceļā. Tātad klepjot, noslaukot muti rokā, siekalu daļinas tiek pārnestas tālāk. Un tad tieši šī iemesla dēļ ir ļoti lipīgs. Pietiek ka cilvēks ieklepo sev rokā, pēc tam pieskaras transportā pie roktura un nākamais dabū šo vīrusu sev uz rokas, netīšām pieskaras savai sejai un vīruss nokļūst uz cilvēka, tālāk elpceļos utt. Vai arī klepo, nepiesedz laikā muti un visi mikrobi dodas brīvā vaļā.
Protams vienmēr būs kāds jauns vīruss par ko cepties,bet nedrīkst aizmirst ka ja šoreiz nesaslimsi ar to vīrusu, tad nakamreiz būs cits un iespējams nepaveiksies. Kā arī nāvju skaits ir diezgan liels un tie kas nomira, kādam bija ģimene,tuvinieki un tiem cilvēkiem ir sāpīgi, jo viņi nekā nevarēja palīdzēt, pat nevar apciemot savus tuvniekus, lai apteiktu pēdējos labos vārdus.
26.02.2020 10:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Galīgi neuztraucos. Gan jau pēc laiciņa uzradīsies jauns vīruss, par ko cepties, un par šo visi aizmirsīs. Mediji visu attēlo 100x sliktākā gaismā kā tas ir.
26.02.2020 10:00 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Es nezinu, es vispār nebrīnos par to kā pie mums pret šo attiecās, labi, ka vismaz 100 vietas ir. Uz jautājumu, ko darīs ja saslimušie būs vairāk atbilde bij, ka viņi cer, ka līdz mums tas neatnāks vispār.
Nu ok, ceram, cerēt noteikti ir labāk nekā rīkoties.
Vakar masīca lidoja mājas no Itālijas, no konkrēti Lombardijas apgabala kurš skaitās jau skarts ar šo vīrusu, arī viņus mierīgi palaida mājās lidostā pat nepārbaudot. Māsīca rakstija, ka lidostā pat nevienam masku vai cimdu nav, nekāda panika vai ierobežojumi.
26.02.2020 09:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits