Koronavīruss

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sveikas!
Kādas ir jūsu sajūtas par koronavīrusu? Vairums par šo vīrusu raizējas, bet ir daļa cilvēku, kuri patiesi vēsi uztver šo "pasaules satraukumu"... Visās aptiekās, kurās esmu bijusi, ir izpirktas medicīnas maskas. Vienā no aptiekām man izteica šādu frāzi: "No gripas katru gadu mirst tūkstošiem cilvēku, bet tieši koronavīruss pēkšņi pataisīts par ažiotāžu". Jāpiebilst, ka ar šo kaiti var sasirgt pat mājdzīvnieki, tādēļ internetā pavīdējuši videoklipi, kuros cilvēki uz ielām nosit suņus, rodas iespaids, ka ķīnā šī panika ir visai spēcīga.
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/222627-latvija-pret-jauno-koronavirusu-jau-izturas-piesardzigak-neka-citviet-eiropa/
25.02.2020 22:01 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Bet viņi tieši teica, ka gultas vietas pietiek 100 cilvēkiem.

100 cilvēkiem vienā slimnīca. Ja nu būtu vairāk? Vai citas slimnīcas arī nav jāgatavo, vismaz jāizstāsta kādam režīmam būtu jābūt, kādas zāles pielieto ārstējot? Vienkārši sajūta ir ka mazliet vienaldzīgi izturas un ja kaut kas notiks tad pa galvu pa kaklu skries un darīs.
Tāpat arī pa radio un ziņās raksta, stāsta, ka nevajag doties uz vīrusa skartajām vietām.

Radio un ziņās stāsta to ko masu mediji grib un vēlas. Protams tur ir neliela ietekme Veselības inspekcijai vai SPKC. Bet runa ir par to ka mediķiem kuri nestrādā NMPD vai RAKUS netiek doti oficiāli paziņojumi, vadlīnijas. Es piemērams ziņas neskatos, radio neklausos. Izmantoju sociālos tīklus , tur protams var visādus brīnumus atrast. Parasti kad sākas gripas epidēmija SPKC visiem ārstiem un ārstniecības iestādēm nosūtas vadlīnijas kā rīkoties, kāda veida gripa būs, kā atšķirt gripu no parastas saslimšanas utt. Šogad vienīgais papīrs ko dadabūjām ir ka ja ierodas pacients kurš bijis Ķīnā un ir aizdomas par inficēšanos tad jāzvana NMPD un jāveic analīzes. Bet galvenais ka vīrusa pazīmes nav norādītas :D Ir pielikti klāt pdf pielikumi, bet tie nestrādāja kad mēģināju lejuplādēt. Iespējams tagad strādā, neesmu pārbaudījusi otreiz.
Man tāds informācijas daudzums liekas par maz. Mēdiji jā tie kaut ko runā, bet no SPKC vai citām veselības instancēm kuru mums ir daudz liekas ka pa maz. Protams, kā iedzīvotājam ar to info pietiek, bet kā medicīnas darbiniekam gribētos vairāk, jo tomēr es domāju par savu drošību.
26.02.2020 09:53 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Mani vairāk uztrauc ceļošana, pašai ir biļetes aprīlī uz Portugāli, nezinu kas līdz tam būs. Masīca vakar atgriezās no Itālijas, draugs piektdien atgriežas no Tenerifes, bail tikties ar saviem tuvākajiem tagad arī.
26.02.2020 09:27 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Kiskismau @ 26.02.2020 06:24
Tikko redzēju rakstu vienā no Latvijas ziņu mājaslapām ka Kariņš saka - esmu pārliecināts ka Latvijas dienesti un mediķi ir gatavai koronavīrusam Latvijā. ? Šitas man liekas skumji smieklīgi. Jā RAKUS ir varbūt gatavs, bet gatavs labi ja 100 cilvēku uzņemšanai. Vietā kur es strādāju mēs pat nezinām simptomus. Tikai tik cik pats esi izlasījis no Facebook vai interneta. Latvijas veselības dienesti ir ļoti vienaldzīgi un neveic nekādus pasākumus lai sagatavotu mediķus. Gan jau izsūtīs kaut kādu informāciju tad kad būs pirmie gadījumi un pats mediķis jau būs salsimis. Vispār ļoti bezatbildīgi.
Tā pat arī netiek atgādināts Latvijas sabiedrībai ka jāmazgā rokas, ka nevajadzētu lidot uz Itāliju utt. Nekāda oficiālā informācija no veselības dienestiem netieku dota. Bieži vien liekas ka tos vada mērkaķi, jo arī citos jautājumos viņu ir nekompetenti.
Pēc manām domām šis vīruss ir gana bīstams. Nevajadzētu skatīties uz to eh kas gan tur liels, slimo tikai vecie un hroniski slimi. Ar gripu arī katru gadu slimnīcā nonāk darbspējīgi cilvēki kuriem imunitāte kaut kādu iemeslu dēļ ir pazeminājusies un sākas komplikācijas. Kā arī un vai jūs gribētu lai jūsu vecmammas vai mammas ap 50 saslims ar šo vīrusu cita cilvēka dēļ? Es šaubos.
Šis vīruss ir jauns, vēl nav izpētīts un izveidota vakcīna tāpēc nevajag uzvesties vieglprātīgi. Kā arī tas ir vīruss nevis baktērija, tātad tas nozīmē ka vai nu ārste ar antiviraliem preparātiem vai neārstē nemaz un vienkārši mazina simptomus. Principā tieši tā pat kā gripai zāļu nav, vienkārši imunitātei pašai ir jātiek galā. Tas ka ārste ar antivirālu preparātu kurš ir HIV sastāvā tas ir dzirdēts, bet nav dzirdēt kā to ārstētu Latvijā.

Bet viņi tieši teica, ka gultas vietas pietiek 100 cilvēkiem. Arī skatījos sižetu.
Tāpat arī pa radio un ziņās raksta, stāsta, ka nevajag doties uz vīrusa skartajām vietām.
26.02.2020 09:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vakar bija uz pieņemšanu tantiņa kurai ir hroniskās iesnas un viņa pēc 3 dienām brauc uz Vāciju. Gribēja lai uzraksta izrakstu ka viņai ir hroniskās iesnas nevis koronavirūs. :D Teica ka kaimiņiene esot dzirdējusi ka Vācijā uz robežas visus kuriem ir iesnas ņēmot ciet un liekot izolātorā uz 2 nedēļām :D
26.02.2020 08:54 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Labs veids, kā izslēgt Ķīnu no ekonomiskās spēles lauciņa.
Liels tracis, kurš sāk līdzināties masu psihozei. Īpaši jau no latviešu puses. Ceļojumu grupā fb vispār bail ieiet. ??
26.02.2020 08:17 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Esmu dzirdējusi TV,ka šis vīruss nav jauns,bet agrāk bijis sastopams tikai dzīvniekiem.Kā arī,kas to lai zin,vai nav apzināti radīts cilvēkiem.Un par to,ka mūsu valsts tam nav gatava,par to es nešaubos,jo tie,tur augšā,manuprāt,vispār neko neņem nopietni.
Pati pagaidām vēl nesatraucos,bet apzinos,ka viss var būt.
26.02.2020 07:09 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tikko redzēju rakstu vienā no Latvijas ziņu mājaslapām ka Kariņš saka - esmu pārliecināts ka Latvijas dienesti un mediķi ir gatavai koronavīrusam Latvijā. ? Šitas man liekas skumji smieklīgi. Jā RAKUS ir varbūt gatavs, bet gatavs labi ja 100 cilvēku uzņemšanai. Vietā kur es strādāju mēs pat nezinām simptomus. Tikai tik cik pats esi izlasījis no Facebook vai interneta. Latvijas veselības dienesti ir ļoti vienaldzīgi un neveic nekādus pasākumus lai sagatavotu mediķus. Gan jau izsūtīs kaut kādu informāciju tad kad būs pirmie gadījumi un pats mediķis jau būs salsimis. Vispār ļoti bezatbildīgi.
Tā pat arī netiek atgādināts Latvijas sabiedrībai ka jāmazgā rokas, ka nevajadzētu lidot uz Itāliju utt. Nekāda oficiālā informācija no veselības dienestiem netieku dota. Bieži vien liekas ka tos vada mērkaķi, jo arī citos jautājumos viņu ir nekompetenti.
Pēc manām domām šis vīruss ir gana bīstams. Nevajadzētu skatīties uz to eh kas gan tur liels, slimo tikai vecie un hroniski slimi. Ar gripu arī katru gadu slimnīcā nonāk darbspējīgi cilvēki kuriem imunitāte kaut kādu iemeslu dēļ ir pazeminājusies un sākas komplikācijas. Kā arī un vai jūs gribētu lai jūsu vecmammas vai mammas ap 50 saslims ar šo vīrusu cita cilvēka dēļ? Es šaubos.
Šis vīruss ir jauns, vēl nav izpētīts un izveidota vakcīna tāpēc nevajag uzvesties vieglprātīgi. Kā arī tas ir vīruss nevis baktērija, tātad tas nozīmē ka vai nu ārste ar antiviraliem preparātiem vai neārstē nemaz un vienkārši mazina simptomus. Principā tieši tā pat kā gripai zāļu nav, vienkārši imunitātei pašai ir jātiek galā. Tas ka ārste ar antivirālu preparātu kurš ir HIV sastāvā tas ir dzirdēts, bet nav dzirdēt kā to ārstētu Latvijā.
26.02.2020 06:24 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es vairāk baidos no zālēm ar kurām ārstē šo vīrusu. Gripu ārstē ar paracetamolu utt. kas neatstāj īpašas blaknes. Koronu pašlaik ātstē ar vienu no zāļu sastavdaļām ar kurām ārstē hiv, tas nozīmē pamatīgi iejaucās imunsistēmā un ārstēšana un tās sekas un blaknes mani biedē vairāk.
25.02.2020 23:50 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Arī uzskatu, ka cilvēki ceļ paniku lielāku nekā vajadzīgs. Arī lasīju, ka gripa esot bīstamāka. Kā arī cilvēki, kas ir bijuši inficējušies un izslimojuši - tas skaitlis ir daudz, daudz lielāks pret to cik ir miruši, bet to visi mēdiji palaiž garām. Tāpat arī to, ka mirušie ir pamatā veci cilvēki, cilvēki ar hroniskām slimībām, ar sirds slimībām, ar plaušu slimībām. Tie, kam tā jau veselība čupā. Protams esam piesardzīgi, it sevišķi ja jāceļo, bet neceļam lieku paniku.
25.02.2020 23:11 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
citrons144 @ 25.02.2020 22:44
Cilvēki īsti nepareizi uztver kapēc šis vīruss ir bīstams. Nejau cilvēkiem pašiem, jo kā jau teica tās pašas gripas dēļ slimo un mirst vairāk cilvēki. Bet gan tāpēc, ka šis var atstāt sekas un pasaules ekonomiku. Viss drīzāk jau ir radījis sekas. Jo vairāk cilvēki slimo, jau vairāk naudas valstij ir jāpatērē, mazāk cilvēki ir darbspējīgi kā rezultātā valstī neienāk nodokļi, bet tie tiek izmantoti lielākā apjomā. + Protams ir satraucoši, ka ir radies jauns vīruss

Piekrītu. Es domāju, vēl viens svarīgs faktors ir tas, ka nav izstrādātas vakcīnas un cilvēki baidās no jaunā un nezināmā.
Lai arī gripa ir daudz izplatītāka un prasa vairāk upuru, ir vakcīnas un gripu "pazīst" visi.
25.02.2020 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 709
Reģ: 13.01.2011
Cilvēki īsti nepareizi uztver kapēc šis vīruss ir bīstams. Nejau cilvēkiem pašiem, jo kā jau teica tās pašas gripas dēļ slimo un mirst vairāk cilvēki. Bet gan tāpēc, ka šis var atstāt sekas un pasaules ekonomiku. Viss drīzāk jau ir radījis sekas. Jo vairāk cilvēki slimo, jau vairāk naudas valstij ir jāpatērē, mazāk cilvēki ir darbspējīgi kā rezultātā valstī neienāk nodokļi, bet tie tiek izmantoti lielākā apjomā. + Protams ir satraucoši, ka ir radies jauns vīruss
25.02.2020 22:44 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Mazaa_saulite @ 25.02.2020 22:27
Nu tieši tā, katru gadu mirst tūkstošiem cilvēku citu vīrusu dēļ, un pēkšņi par tieši šo sāk runāt mediji nepārtraukti.
Un stulbāku vīrusa nosaukumu vēl nevarēja izdomāt.

Tas nav izdomāts tāpat vien, jo vīrusam nosaukumu vajag, bet gan pēc tā, kā vīruss ir uzbūvēts. Šajā gadījumā vīrusam ir kroņveidīga forma, kronis, latīņu val. corona.
25.02.2020 22:38 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Nu tieši tā, katru gadu mirst tūkstošiem cilvēku citu vīrusu dēļ, un pēkšņi par tieši šo sāk runāt mediji nepārtraukti.
Un stulbāku vīrusa nosaukumu vēl nevarēja izdomāt.
25.02.2020 22:27 |
 
Reitings 52
Reģ: 30.01.2020
Apbrīnojami, ka uztraucas par respiratoriem, nevis par vitamīniem imūnās sistēmas uzlabošanai un uzturēšanai.. šis fascinē!
25.02.2020 22:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!