Bezdarbs ārzemēs

 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Sveikas,
Pirms kāda laika nolēmu pabeigt studijas ārzemēs, Eiropas rietumos, jo uzņēmums tur pieņēma darbā un maksāja par mācībām - starptautiskais bizness.
Nu jau gads ir kā es esmu mācības un darbu beigusi un aizvien bezdarbniekos. Nesaprotu, kas notiek. Ir bijuši viļņi ar daudz CV aizsūtītiem, esmu mainījusi vairākkārt CV, tad ir bijuši arī mēneši, kad neesmu sūtījusi aiz bezcerības.
Pirms gada arī saderinājos ar vietējo, līdz ar to pati sevi iepinu tajā visā un aizbraukt nevaru. Ik pa laikam nāk domas virsū, ka pieļāvu kļūdu, aizbraucot no Latvijas, jo vienmēr viss dzīvē man bija izdevies, vienmēr bija darbs papildus studijām, biju labākā studente. Un tagad jūtos absolūti nevērtīga un nožēlojama. Kaut gan teikšu atklāti, ka aizbraucu, jo tā bija vienīgā iespēja uzsākt pastāvīgu dzīvi un nedzīvot vairs ar agresīvu tēvu, kuram bija parādījušās problēmas ar alkoholu.
Kad līgavainis ir komandējumā, man var paiet pat nedēļa, kad vispār nesocializējos ne ar vienu, jo pat negribas vairs ne ar vienu tikties. Un līdz ar to tam pa virsu ir izolācija un vientulība, esot vienai ārzemēs.
Man reāli likās, ka dzīve man bija paredzējusi vairāk, daudz mācījos, biju cerību pilna, daudz cīnījos. Un tagad ir bijis visilgākais laiks, kad man dzīve šķiet apstājusies un vairs neredzu nekādu pozitīvu turpinājumu. Papildus, jo ilgāks laiks paiet nestrādājot, jo mazākas iespējas paliek labu darbu atrast... Precizēšu, ka valodu problēmas nav. Bet dažādu iemeslu dēļ, mans profils atšķiras no vietējiem.
Vai kāda ir kam tādam gājusi cauri? Kā rīkoties? Kā iziet no šīs bezdarbnieku depresijas?
19.02.2020 17:29 |
 
Reitings 149
Reģ: 30.01.2020

Tendresse teksts @ 19.02.2020 17:29

Kura valsti?
19.02.2020 22:56 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Rietumeiropa - tie cilvēki jūtas pārāki par visiem pārējiem. Bez kontaktiem dabūt labu darbu ir ļoti grūti, ja tevi pat neaicina uz intervijām, tu nevari parādīt savas valodas zināšanas un pārliecināt par darba prasmēm. Ja tu gribi tur palikt, jādibina kontakti, jādraudzējas ar vietējiem, varbūt jāiestājas vēlreiz universitātē vai tālākizglītībā, jāiesaistās sabiedriskās akrivitātēs, labdarības projektos, lai tevi pazīst, lai pamana.
Mana pieredze nav pārāk iedvesmojoša, jo es diezgan ātri sapratu, ka man riebjas tas provinciālais miests, kurā centos iedzīvoties, tie aukstie, iedomīgie, mazizglītotie, aprobežotie cilvēki, un es ātri vien pēc prakses termiņa beigām biju prom. Ja tu tur esi jau gadu bez darba un bez draugiem, tad varbūt nav nemaz tik traki, kā esi aprakstījusi.
19.02.2020 22:46 |
 
Reitings 60
Reģ: 27.12.2019
gecko @ 19.02.2020 21:49
Man ir bijis līdzīgi, dzīvoju ārzemēs ar draugu kuram bija darbs, gan studijas, man nekā, ne draugu, ne darba, ne studijas, sēdēju mājās, staigāju pa veikaliem, darbu arī grūti atrast ja nav valodas un ja nav gribēšana to vispār meklēt jo tā vieta nebija priekš manis, mēs beigās izšķīrāmies, es atbraucu atpakaļ uz Latviju, vēl joprojām paslinkoju darba gaitās, pat lv nemeklēju darbu tanī laikā, ņēmu un vēl joprojām ņemu ko dod, JO man nav pieredze , so.... Man šķiet vajag būt vairāk gribasspēkam, kaut kādam mērķim uz ko tiešām gribi tiekties, varbūt pat izmisumam, jo tas nu bija tas kas man palīdzēja atrast darbu. Tā jau esmu slinks cilvēks, bet kad pienāk vajadzība tad piespiežu sevi, visu kas pēdējā brīdī parasti ir kas man nostrādā bet tas nav labi ilgtermiņam, plāno ilgtermiņā, bet pašlaik izskatās ka vajag tikt pāri savam slinkumam vai kas Tev
man ir pieredze bet ne tāda kādu gribētu :)
19.02.2020 21:51 |
 
Reitings 60
Reģ: 27.12.2019
Man ir bijis līdzīgi, dzīvoju ārzemēs ar draugu kuram bija darbs, gan studijas, man nekā, ne draugu, ne darba, ne studijas, sēdēju mājās, staigāju pa veikaliem, darbu arī grūti atrast ja nav valodas un ja nav gribēšana to vispār meklēt jo tā vieta nebija priekš manis, mēs beigās izšķīrāmies, es atbraucu atpakaļ uz Latviju, vēl joprojām paslinkoju darba gaitās, pat lv nemeklēju darbu tanī laikā, ņēmu un vēl joprojām ņemu ko dod, JO man nav pieredze , so.... Man šķiet vajag būt vairāk gribasspēkam, kaut kādam mērķim uz ko tiešām gribi tiekties, varbūt pat izmisumam, jo tas nu bija tas kas man palīdzēja atrast darbu. Tā jau esmu slinks cilvēks, bet kad pienāk vajadzība tad piespiežu sevi, visu kas pēdējā brīdī parasti ir kas man nostrādā bet tas nav labi ilgtermiņam, plāno ilgtermiņā, bet pašlaik izskatās ka vajag tikt pāri savam slinkumam vai kas Tev
19.02.2020 21:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits