Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs vai laba pašsajūta?

 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Labdien!
Man ir radusies situācijā ,kurā ,lai ir līdz galam izdomātu pareizo lēmumu ir vajadzīgs skatījums no malas.
Esmu jauna darba meklējumos. Man ir problēmas ar veselību, kuru dēļ grūti veikt 8h darbu..It kā var veikt, bet ir dienas, kurās ar mokām izturu tās 8h.
Vai Jūs labāk manā vietā ietu strādāt pilnu slodzi, saņemtu algu ar kuru varētu sevi pilnībā nodrošināt, iekrāt un nākotnē cerēt uz dzīvokļa iegādi, vai arī ietu uz nepilnu slodzi ,labāk justos, bet atkrīt iespēja iekrāt lielāku naudas summu, sapnis par dzīvokli , ceļojumi, lielāki pirkumi kā tādi ,lai sevi iepriecinātu. Būtībā ar pusslodzi varēšu atļauties daļēji nopirkt pārtiku ģimenei, kosmētiku, kaut ko no apģērbiem ,segt mob.rēķinus, aiziet kādreiz uz kādu filmu vai kādu lētāku kafejnīcu pasēdēt kopā ar draudzenēm un viss. Lielāki izdevumi 80eur un vairāk būtu jāplāno, jākrāj laicīgi.
Dzīvoju kopā ar vīrieti, tā ka nav tā ,kad man jānosedz visi rēķini par dzīvokli, pārtiku jeb attiecību modelis ir tāds, kur es varētu atļauties strādāt nepilnu slodzi. Es ieguldu kopdzīvē tik daudz naudas, cik pati vēlos, bet vīrietis vēlas, tomēr , lai es arī ,kaut ko ieguldu kopdzīvē.
Nākotnē plānojam bērnu..Arī ir pārdomas vai strādāt pilnu slodzi un būs lielāka dekrēta nauda, spēt nodrošināt pilnvērtīgi visu sev, bērnam , vai arī strādāt pusslodzes darbs, mierīgi sagaidīt dekrētu bez stresa, liekām ciešanām, bet tajā pašā laikā būs jāsamierinās ar mazu dekrēta naudu. Es arī vēl nezinu vai lielāks svars, palikšana stāvoklī neiespaidos vēl vairāk manu veselības stāvokli. Pēc būtības man patīk būt neatkarīgai sievietei, pašai sev visas pamatvajadzības nodrošināt nevis kādam prasīt, lai man, ko nopērk, bet no otras puses nevēlos arī regulāri just ciešanas.
08.02.2020 13:08 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Mūsdienās cilvēki/ jaunieši ir gudrāki - viņi sevi saudzē.
Arī man pašsajūta būtu pāri visam. Jebkurā gadījumā arī nestrādātu darbu, kas neizraisa patīkamas emocijas.
10.02.2020 16:21 |
 
Reitings 42
Reģ: 03.02.2020
laba pašsajūta, nekad nenopelnīsi tik daudz, lai pēc tam samaksātu ārstiem un kosmetologiem par izsarītā kaitejuma novēršanu :D
10.02.2020 09:02 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Ja, es strādāšu pusslodzes darbu, tad ilgāk par noteikto darba laiku nestrādāšu. Ja strādāšu pilnu slodzi, tad vairāk vadīšos pēc pašsajūtas, ņemšu īsas pauzītes, ja vajadzēs..Ja mani dēļ tā atlaidīs, tad nebūs lemts tādā darba vietā strādāt.
Jāiemācas veselību, sevi likt pirmajā vietā... Jācer atrast saprotošu darba devēju. Ilgstoši raut 8h dienā, tikai ar 1h pauzi rada veselības problēmas, padziļina tās. Redze beigās arī paliks kā kurmim.
10.02.2020 09:01 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man ir daudz darba visu laiku, man pietika ar galvas reiboņiem un slimības lapu, lai smadzenes nostātos pareizajā vietā un es sāktu nostādīt savu veselību augstāk par gandrīz visu. Tas, vai darbinieks pats izkustās ik pēc stundas, ir viņa paša atbildība. Kādam cerberim ir jābūt dd, lai aizrādītu par nelielu vingrošanu darba vietā, nespēju iztēloties. Pie mums uz darbu nāk darba aizsardzības speciālisti un skatās, vai galds un krēsls ir novietoti pareizi, māca vingrojumus, kurus var izpildīt darba vietā... muguras problēmas ir katram otrajam. Ārsts var izrakstīt aprīkojumu, kas darbiniekam jālieto ofisā un darba devējam tas jāapmaksā - kā piemēram kāju vai muguras paliktņi. Tava veselība ir tava atbildība, ja tu redzi izeju tikai pāriešanā uz pusslodzi, tad dari tā. Bet ko darīsi, kad atkal būs steidzams darbs, kas jāizpilda šodien? Sēdēsi nekustoties līdz vakaram, kaut arī tev būs pusslodze? Un saņemsi par to tieši 2x mazāk?
09.02.2020 12:17 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Tātad es varu izmantot 1h pusdienas pārtraukuma un vajadzības gadījumā vēl ņemt mazos pārtraukumus šad tad dienas gaitā? Protams, ka katru dienu neņemšu, bet tajās dienās, ja jutīšu, kad pēc tam slikti būs, ja nebūs papildus pārtraukums paņemts, tad būs vien jāņem.
Ko Jūs dariet tādos birojos, kur lielākā daļa sēž kā pielīmēti pie datoriem un citreiz pat neiet pusdienas pārtraukumā? Vienkārši uzliekat ignoru, lai sēž un paši pa kabinetu pēkšņi sāksiet staigāt, vai arī izejiet ārā uzelpot svaigu gaisu? Kā tā neuzkrītošāk ņemt pauzīti, lai nesaņemtu aizrādījumu par to, kas it kā pienākas? Var kafiju aiziet pagatavot, uz wc, bet tas jau aizņem dažas minūtes, ne jau katru stundu skraidīs gatavot kafiju, uz wc. Var kādreiz parunāties ar kolēģi, ja vien viņai nav daudz darba, ir noskaņojums uz sarunu.
Ja Jums gadās tādi steidzamie darbi, kuri uzrodas tajā pašā dienā un jāpabeidz tajā pašā dienā, ir vairāku stundu garumā, vai arī pat aizņem visu dienu, tad arī spējat sevi nostādīt veselība pirmajā vietā, lai visi gaida? Es tā nespēju. Tur ir mana problēma. Sēdēšu , darīšu steidzamo darbu vairākas stundas, vai pat traģiskākā gadījumā visu dienu bez pauzes..
09.02.2020 11:47 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Ja ir smēķētāji, kas smēķe ik pa stundai. Tad nav arī nekādas problēmas apmeklēt wc ikstundas un izstaipīties. Pie datora sēdošajiem norma ir izkustēties reizi 45min.
09.02.2020 09:42 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Es neesmu darba aizsardzības likuma speciāliste, bet 100%, ka darba devējs nedrīkst liegt tev izkustēties ik pēc stundas.
"Stāvošie" galdi tagad arī daudz kur ir.
Ja ir tādas paliekošas veselības problēmas, tad varbūt ir vērts pat apdomāt profesijas nomaiņu.
08.02.2020 21:15 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
LaumaLilit
Paldies par darba ieteikumu.
Kāds cits var ieteikt darba vietu, kur ir daļēji sēdošs darbs, bet daļēji jāveic darbs, kurš ir kustībā, vai arī stāvot? Vai ir darba vietas, kur ir modernie galdi, kur gan var pacelt uz augšu galdu un strādāt stāvot kājās, vai arī izvēlēties sēdēt? Man pat īsti nav ideju ,kur ir vajadzīgi tādi darbinieki, kuri gatavi darboties, bet ir vajadzīgs darbs, kur darba veic sēžot un otru daļu ,kaut kā citādāk darbojoties?
Doublechoco
Es neko daudz nezinu par darba drošības noteikumiem. Vari man sīkāk pastāstīt? Darba drošības noteikumi visām vietās ir vienādi ,vai arī katra darba vieta izstrādā individuāli? Kā pēc noteikumiem, ja ir ilgstošs darbs pie datora? Ir noteikts minūšu skaits, ko var izmantot ik pēc stundas ,lai pastaigātos, atpūtinātu acis?
Cik es esmu strādājusi, tad pārsvarā lielākā daļa ir kā pielipuši pie datoriem un 1-2cilvēkiem kolektīvā izkustas, iet ar citiem runāties. Ir smēķētāju kategorija, kura iet regulāri smēķēt un tādejādi arī mazliet atvilkt elpu.
08.02.2020 20:41 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tieši gribēju prasīt, kas tā par vainu, kas liedz darba vietā atrasties ilgāk par 4 h, var taču nomainīt darba vidi.
Mēs ofisā gan kustamies, gan vingrojam, darba devējam ir jāievēro darba drošības principi un izkustēties ik pēc h ir norma.
08.02.2020 19:27 |
 
Reitings 6
Reģ: 22.08.2018
Varbūt apdomā darbu online kazino? Jā, darbs sēdošs (ja strādāsi kā spēļu prezentētājs, uz kāršu jaucējiem gan tas neattiecas), bet ik pēc 1-1,5h ir 30 min pārtraukums, kā arī, cik zinu, tad gan ELT, gan Evolution ir sporta zāle darbiniekiem, kur var aiziet izstaipīties.
08.02.2020 17:50 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Pilnīga atlabšana iespējama ar operāciju, kurai es neesmu pašlaik psiholoģiski gatava.
Ir ,kaut kas ,ko var darīt, lai uzlabotu situāciju, bet tas nemaina situāciju līdz galam, problēma nezudīs. Esmu izgājusi jau 2 rehabilitācijas posmus, 2 dažādas procedūras.
Mugura netur ilgstošu, vienveidīgu slodzi sēdot vai ejot.
Ārsta ieteikums ir darbā ik pēc 1h pastaigāt vai veikt vingrojumus. Ne visās darba vietās varēs ik pēc 1h,kaut kur pēkšņi sākt, kaut kur iet, jo citur ir tik daudz darba, kad vispār liekam solim nav laiks, citur tādu regulāru staigāšanu uzskatīs vienkārši par slinkumu, izvairīšanos no darba. Vingrošanu vispār nekur nesapratīs. Parasti darbos vienīgā iespēja ir izkustēties pusdienas pārtraukumā. Ja es tieši pateikšu intervijā par savu problēmu, tad man vispār nebūs lemts atrast darbu..vismaz ne lielāku par minimālo algu. Pilnvērtīgi es varu veikt pusslodzes darbu. 8h darbs mēdz arī sagādāt sāpes.
Ārpus darba es veicu fiziskās aktivitātes.
08.02.2020 16:04 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Nezinu, kas or par problēmu. Nav informācijas, bet ja operācija netiek veikta ātei, tad bieži ir tā, ka var iztikt bez tās. Mana Ome lauza mugurkaulu jaunībā un nodzīvoja ilgu mūžu 83. Līdz izdomāja aiziet... Viņa praktizēja fastingu, sekoja līdzi kalcijam uzturā un vina bija arī ārsts (veterinārijas). Iekšējas traumas prasa ilgu atkopšanās laiku.
Bet ja tas ir kāds artrīta paveids, tad D3+k2 vai D3+kalcijs+ taukvielas var mazināt sāpes.
08.02.2020 15:46 |
 
Reitings 18
Reģ: 08.02.2020
Radikāli, ko mainīt var ar operāciju, kuras atveseļošanās periods ir ilgs, kā arī uz to atveseļošanās periodu nebūs iespēja strādāt. Ja operācijas laikā, kas noies šķērsām, tad sekas būs vēl lielākas, nepatīkamākas nekā ir tagad.
08.02.2020 15:04 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Jā. Es neko daudz nezinu par mugurkaula problēmām... Bet ja sāpes nav radušās no traumas vai iedzimtības, tad visdrīzāk jālūkojos izslēgt no uztura lietas, kas rada iekaisumus un praktizēt dzīvesveidu, kas to mazina.
08.02.2020 15:01 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
.Putns.
Es jau esmu bijusi pie ārsta ,konsultējusies.
08.02.2020 14:48 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Vislabākais būtu uzdot jautājumu par veselību un raksturot savas problēmas, vecumu utt. Jo mainot darbu nenozīmē, ka veselība uzlabosies. Var drīzāk notikt otrādi. Šeit ir daudz dažādi cilvēki, ar dažādām pieredzēm tajā skaitā veselības jomā.
Veselība ir viena no vērtīgākajām lietām, ko par mazākiem ienākumiem ir grūtāk uzlabot.
08.02.2020 14:40 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Man pašsajūta būtu pirmajā vietā. Un iekrāt var vienmēr. Ja pelnīsi mazāk, tas vienkārši aizņems vairāk laika, bet tas nav neiespējami.
Nezinu, kādas tieši problēmas tev ir, bet regulāri mokot sevi beigās var iznākt tā, ka grūti sapelnīto naudu nāksies tērēt sačakarētās veselības labošanai, nevis kārotajām lietām.
08.02.2020 14:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits