Sievietes kuras nekad nav strādājuās.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Man loti patika mana tante. Diemžēl tā arī nenodzīvojot lidz 100 gadiem viņa ir aizgājusi mūžībā. Ir tik daudz lietu ko es viņā apbrīnoju. Viena no tā ir viņas karjeras izvēle. Viņa izvēlējās būt mājsaimniece. Un viņai tas izdevās lieliski. Zinu ka nekad nespēšu būt tik lielieka kā viņa. Bet ir lietas kas mani pārsteidz. Viņa nekad nebija strādajusi algotu darbu... bet protams stŗadāja... ikkatru dienu ģiemenē. Un tas ir grūts darbs. Un pārstiedz mani tas, ka šobrīd es teiktu ir tāda kā pat negatīva attieksme pret sievietēm, kas nestrādā. Bet viņa nestrādājā pēc otrā pasaules kara un visus PSRS laikus ( tas laikam nebija viegli). Tad kāpēc bija pilnīgi normāla attieksme pret nestrādāšanu tajā laikā ( ne no valsts puses protams) ... un tāda kā negatīva attieksme mūsdienās... kad itkā viss ir pietiekami ... nav bads pēc kara utt. Kas veido šo negatīvo attieksmi? Tas kā mātes ir uzaudinājušas savus dēlus- par memukiem un aprēķinātajiem? Vai tomēr tas, ka citām sievietēm skauž, ka kāda var dzīvot labi nestrādājot? Kādas ir jūsu domas šajā sakarā? Varbūt jums pašiem/pašām ir negatīvas domas par sievietēm, kuras nekkad nav strādajušas? Kas ir veidojis šādu nostāju? Vai uzskatāt ka negatīva nostāja pret nestrādājošām sievietēm ir tikai sabiedrībs zemākajos slāņos?
paldies par atbildēm.
29.01.2020 13:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Arī - ja pēkšņi būs vajadzība iekārtoties darbā, vai tas maz izdosies? Ko darba devējs padomās par pieaugušu cilvēku, kam gadiem nav nekādas darba pieredzes?
29.01.2020 15:21 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Ja bagāts vīrs var nesēdēt mājās, dragā rinķī pa skaistumsaloniem, spa, restorāniem, u.c izklaidēm.
Vai tad lielākā daļa sieviešu nesapņo par šādu dzīvesveidu?
29.01.2020 15:16 |
 
Reitings 157
Reģ: 02.11.2010
Mums abiem ir dzivibas/ veselibas apdrosinasana, viirs pr mani ari maksa prnsijas fonda , nedzivojam latvija, te savādāk, bet bail nav!
Un kāpēc man būtu vīram jāpiekāpjas tikai tāpēc , ka vińš vienigais pelnitajs? Woow! Protams , ka nē! Nav man gan viss jādara kā vińš grib, es teiktu , ka viss notiek kā es gribu, vińam nemaz nepatik planot majai vai vakarinam
Vai izmlaidem- tas viss man jakarto :D Naudu ieskaita man kontaa katru menesi cik vajag un es rikojos talak!
Es pat zinu daudz gimenes kur sieviete strada, bet uz pusi tik labi nav .
29.01.2020 15:16 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Zinu vienu šādu ģimeni jau gados, bet vīrietis ir tiešām turīgs un iekrājumi ir lieli.
29.01.2020 15:13 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es nestrādāju un darbu nemeklēju. Vīrietis uztur 100% gan mani gan bērnus. Kāda vaina ? Nejūtu sliktu attieksmi, nauda vienmēr ir, nekā netrūkst. Nekad nav nekas jālūdzas vīram, un vińam labāk patīk , ka esmu mājās nevis 30 h nedēłā strādāju.

Nav bail ka kaut kas ar vīru notiks un viņa vairāk nebūs un tad paliksi bez pelnītāja un naudas? Protams var jau teikt ka jā tas notiktu tad meklētu darbu, bet kur 30-40 gados ņem cilvēku bez pieredzes? Par pārdevēju protams, bet vai tad varēsi atļauties tagadējo dzīvesveidu? Šaubos...
Kā ari nav bail ka vecumdienās nebūs nekādas pensijas? Protams var likt bankas kontā un krāt, bet vai var sakrāt tik daudz?
Ko tu dari ikdienā? Tīri māju visu dienu? Un vīrs jau visu dienu nav mājās tad kāpēc viņam tik svarīgi lai esi mājas?
Es personīgi nevarētu sēdēt visu dienu mājas. Vismaz uz pusslodzi vajadzētu darbu. Vismaz pamainīt tas 4 sienas kurās atrodos.
29.01.2020 15:05 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Redpill @ 29.01.2020 14:44
Man nav pretenzijas par šādu izvēli būt par full time mājsaimnieci, bet ir riskani ja vīrs pametīs.
Vēl no otras puses... nevari daudz argumentēt/iebilsts vīram, jādara vis ko viņš liek, jāizpatīk, jo tev pašai nav opciju.

Piekrītu. Kamēr attiecības harmoniskas, viss kārtībā. Bet nekad jau nevar zināt, kā dzīve izvērtīsies. Uzskatu, ka nav ne vainas būt mājsaimniecei, ja vien ir hobiji un kādas citas prasmes. Bet plānam B tomēr vienmēr jābūt.
29.01.2020 15:02 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
turbopeka @ 29.01.2020 14:29
Es nestrādāju un darbu nemeklēju. Vīrietis uztur 100% gan mani gan bērnus. Kāda vaina ? Nejūtu sliktu attieksmi, nauda vienmēr ir, nekā netrūkst. Nekad nav nekas jālūdzas vīram, un vińam labāk patīk , ka esmu mājās nevis 30 h nedēłā strādāju.
Man nav pretenzijas par šādu izvēli būt par full time mājsaimnieci, bet ir riskani ja vīrs pametīs.
Vēl no otras puses... nevari daudz argumentēt/iebilsts vīram, jādara vis ko viņš liek, jāizpatīk, jo tev pašai nav opciju.
29.01.2020 14:44 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Analogiski, sievu 100% uzturu, bet paraleli, veidoju, lai pensija tomer butu ari sievai.
29.01.2020 14:37 |
 
Reitings 157
Reģ: 02.11.2010
Es nestrādāju un darbu nemeklēju. Vīrietis uztur 100% gan mani gan bērnus. Kāda vaina ? Nejūtu sliktu attieksmi, nauda vienmēr ir, nekā netrūkst. Nekad nav nekas jālūdzas vīram, un vińam labāk patīk , ka esmu mājās nevis 30 h nedēłā strādāju.
29.01.2020 14:29 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Tev neapnīk ik pa pāris mēnešiem taisīt šādu tēmu? :D
Paļauties tikai uz vīrieti ir diezgan stulbi un bezatbildīgi. Vīrietis var būt un nebūt, tāpēc man liekas tikai loģiski, ka sieviete, kurai vēl ir bērni, domā arī pa B plānu.
Esmu runājusi ar saviem draugiem-vīriešiem. Reti kuram, patiesībā, patīk doma, ka sieviete nestrādātu pilnīgi neko. Ne jau nauda galvenais arguments, jo visi kā viens ir uzsvēruši, ka sievietei ir jāatrod savs hobijs. Darbs, kontakts ar cilvēkiem, domāšana, tas viss cilvēku padara interesentāku sev un arī citiem, viņš nenotrulinās, jo atzīsim - iesēdēties mājās ir gluži vienkārši, bet piecelties un sākt kaut ko darīt, tam vajag motivāciju un gribasspēku. Nu par ko runāt ar cilvēku, kas sēž mājās un vienīgais dienas prieks ir iziešana šopingā pēc jaunas somiņas? Jā, jā, jā, ne visas tā dara, bet es citus piemērus neesmu redzējusi. Man pat tīri idejiski nav ne jausmas, ko sieviete visu dienu var darīt, piemēram, mazpilsētā, kur iespējas ir diezgan limitētas, ikdienā nav tik daudz kursu vai citu sevis izglītojošu pasākumu.
Un vecumdienas? Ko darīs, kad vecais pirmais nomirs? Grauzīs tapetes vai dzīvos uz bērnu kakla?
Laiki tagad tiešām ideāli, cilvēkiem nav daudz lietu par ko iespringt, bet darbs nav tikai ienākumu avots. Sievietes, kas nestrādā man nerada skaudību, bet gan zināmu žēlumu. Paskatos instagrammā viņu ikdienu un liekas bezgala tukša dzīve. To es arī rakstīju tavā iepriekšējā tēmā
Ja studē kaut ko, vai iet kursos, tad ir savādāk. Man liekas tāds baigais tukšums un neinteresanti. Protams, atpūsties un baudīt dzīvi ir ok, bet ar ko?! Vīrs taču strādā, bērni ir skolā vai dārziņā. Šoppings un ēšana ārpus mājas? Ceļojumi? Ja tie ir katru mēnesi uz eksotiskām valstīm un vīram ir tāds darbs, kas nes piķi, nevis reālu strādāšanu, tad to es tiešām varu saukt par dzīves baudīšanu. Savādāk liekas kaut kā pat mazliet vientuļi.
29.01.2020 14:16 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
elii666 @ 29.01.2020 13:54
Man ir grūti aptvert, kā pieaudzis, veselīgs cilvēks var aizvadīt dzīvi, ne dienu nestrādājot. Kā neapnīk visu laiku tikai pa mājām kasīties? Vai tiešām negribas apgūt jaunas lietas, nodarbināt smadzenes ar jauniem uzdevumiem?
Mana vecmāmiņa bija labs piemērs - kamēr viņa strādāja, viss bija kārtībā, bija normāls, sakarīgs cilvēks, neskatoties uz cienījamo vecumu. Tikko iesēdās mājās, drīz vien demece bija klāt.
Un vai tās nestrādajošās dāmas arī vecumdienās būs laimīgas, kad pensijas nebūs, jo nebūs valstij maksājušas nodokļus?

Kāds sakars tam, ja nav darba, tad demence klāt ??
Ir taču tāpat daudz ko darīt
29.01.2020 14:03 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
elii666 @ 29.01.2020 13:54
Man ir grūti aptvert, kā pieaudzis, veselīgs cilvēks var aizvadīt dzīvi, ne dienu nestrādājot. Kā neapnīk visu laiku tikai pa mājām kasīties? Vai tiešām negribas apgūt jaunas lietas, nodarbināt smadzenes ar jauniem uzdevumiem?
Mana vecmāmiņa bija labs piemērs - kamēr viņa strādāja, viss bija kārtībā, bija normāls, sakarīgs cilvēks, neskatoties uz cienījamo vecumu. Tikko iesēdās mājās, drīz vien demece bija klāt.
Un vai tās nestrādajošās dāmas arī vecumdienās būs laimīgas, kad pensijas nebūs, jo nebūs valstij maksājušas nodokļus?

neiznu kā, bet tenatei īstenībā bija laba pensiju .. un par to mana ģimene vēl cepās,... ka kāds strādaja... bet redz saņem tik .. bet viņa nestrādāja.. bet saņem tik .. un kundze līdz 8 gadiem nodzīvoja pie pilna prāta ...
demence jau ir no vecuma nevis palikšanas mājās.
29.01.2020 13:57 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
elii666 @ 29.01.2020 13:54
Man ir grūti aptvert, kā pieaudzis, veselīgs cilvēks var aizvadīt dzīvi, ne dienu nestrādājot. Kā neapnīk visu laiku tikai pa mājām kasīties? Vai tiešām negribas apgūt jaunas lietas, nodarbināt smadzenes ar jauniem uzdevumiem?
Mana vecmāmiņa bija labs piemērs - kamēr viņa strādāja, viss bija kārtībā, bija normāls, sakarīgs cilvēks, neskatoties uz cienījamo vecumu. Tikko iesēdās mājās, drīz vien demece bija klāt.
Un vai tās nestrādajošās dāmas arī vecumdienās būs laimīgas, kad pensijas nebūs, jo nebūs valstij maksājušas nodokļus?

ir taču tāda lieta kā sociālā dzīve. Ir ģimenū kopā sanākšanas. Ir savas interseses un interešu klubi. Ir pasākumi. Ir sporta zāles. Ir ļoti, ļoti daudz kas!
29.01.2020 13:56 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Arta* @ 29.01.2020 13:49
Kaut kādiem saviem ienākumiem, manuprāt, vajadzētu būt katrai sievietei, pat tām, ko vīrs/draugs pamatā uztur. Lai vismaz sev paketes un dezodorantu un vīrietim dzimšanas dienas un Ziemassvētku dāvanas var nopirkt par savu naudu, ne prasīt vīrietim tādām lietām naudu.
To vai jebkurai sievietei obligāti ir jāstrādā pilnas slodzes darbs un pilnībā jāvar sev visu nodrošināt, tas vēl ir diskutabls jautājums.

Var taču mierīgi vīru aizsūtīt pēc tāda sīkuma kā paketēm uz veikalu ... un īsti nesaprotu to lietu par davanām .. vai jūsu vīrietis tiešām vēlas dāvanas? Gaida tās? Un nav tā, ka saka man neko dāvanā nav jādāvina? Jo atkāti mani tas pārsteigtu kopējās attiecbās.
29.01.2020 13:54 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Man ir grūti aptvert, kā pieaudzis, veselīgs cilvēks var aizvadīt dzīvi, ne dienu nestrādājot. Kā neapnīk visu laiku tikai pa mājām kasīties? Vai tiešām negribas apgūt jaunas lietas, nodarbināt smadzenes ar jauniem uzdevumiem?
Mana vecmāmiņa bija labs piemērs - kamēr viņa strādāja, viss bija kārtībā, bija normāls, sakarīgs cilvēks, neskatoties uz cienījamo vecumu. Tikko iesēdās mājās, drīz vien demece bija klāt.
Un vai tās nestrādajošās dāmas arī vecumdienās būs laimīgas, kad pensijas nebūs, jo nebūs valstij maksājušas nodokļus?
29.01.2020 13:54 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Kaut kādiem saviem ienākumiem, manuprāt, vajadzētu būt katrai sievietei, pat tām, ko vīrs/draugs pamatā uztur. Lai vismaz sev paketes un dezodorantu un vīrietim dzimšanas dienas un Ziemassvētku dāvanas var nopirkt par savu naudu, ne prasīt vīrietim tādām lietām naudu.
To vai jebkurai sievietei obligāti ir jāstrādā pilnas slodzes darbs un pilnībā jāvar sev visu nodrošināt, tas vēl ir diskutabls jautājums.
29.01.2020 13:49 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kas ir naoticis Jūsu dzīvē, ka jums ir radies šāds viedoklis?
29.01.2020 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Katrai sievietei ir jāstrādā nekādas mājsaimnieces nav pieļaujamas. Ja vien maajas nav mazu bernu, citadak kategoriski ne un Tev ari ieteiktu
29.01.2020 13:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits