Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzeramnauda

 
Reitings 13
Reģ: 02.01.2020
Sveikas, nejautāju par dzeramnaudas atstāšanu kafejnīcās vai restorānos.
Vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli par to, kuri būti tie gadījumi, kad dzeramnauda tiek gaidīta vai arī tieši pretēji - to pasniegt būtu pilnīgi nevajadzīgi? Vai atstājat dzeramnaudu taksometra šoferim, arī izmantojot bolt vai yandex? Ēdiena vai veikala iepirkumu piegādātājiem (rimi, barbora, nuko), ar noteikumu, ka par pasūtījumu jau ir tikusi veikta priekšapmaksa? Kā arī kāda būtu atbilstoša dzeramnauda par individuālajiem pakalpojumiem?
Pašai veinmēr ir bijis uzskats, ka vajadzētu par piegādi līdz pašām dzīvokļa durvīm pasniegt simbolisku samaksu, bet no otras puses, jau maksāju piegādes cenu.
27.01.2020 15:46 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Kad eju uz kādām skaistumkopšanas procedūrām (nagi, kosmetologs, uzacis uc.) tad atstāju. Protams arī ja labi apkalpo viesmīlis atstāju, ja slikti neatstāju. Takšos neatstāju vairs kopš apmaksa ir ar karti, bet yandex ir opcija atstāt arī no kartes, ja šoferis bijis sakarīga un brauciens patīkams, tad atstāju.
06.02.2020 14:47 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.06.2016
Viņa ir ļoti, ļoti slima galvā, man piemēram ši valsts ir pie kājas, mani čakarē, tapēc es čakarēju valsti, ja ir iespēja nosūkt kādu nesamaksātu nodokli, tad to izmantoju un man neinteresē ka es viņai ar to bojāju valsti :D:D
06.02.2020 12:19 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019

Meitenīt, es Tev ļoi iesaku padomāt, kam Tu raksti. Vienu vēstuli atvēru, pārējām man laika nav.
29.01.2020 14:59 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
dievietis2 @ 29.01.2020 12:31
Kāds vispār ir spējīgs izlasīt, ko viņa raksta? ?

Nē.
Tas ir psihiski slims cilvēks un tādus vajag izolēt no sabiedrības.
Sākot ar to, ka ar varu tiek uzspiests savs viedoklis, beidzot ar to, ka viņa plānoja taisīt pašnāvību un gaidīja, ka kāds no mums nāks un viņu mierinās.
29.01.2020 13:51 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
vienspats @ 29.01.2020 10:54
Nereālistiska liekas tieši starpība starp sieviešu un vīriešu vidējiem atalgojumiem Latvijā. Tevis apkopotajā statistikā tā ir 33,3%, bet Centrālās statistikas pārvaldes statistikā laika posmā no 2007. gada līdz 2018. gadam tā ir robežās no 15,2%-17% (izņemot 2010. gadu, kad tā ir 18,5%).
2018. gadā vidējā (nevis mediāna) bruto darba samaksa vīriešiem bija 1041 eiro, bet sievietēm 883 eiro. Tātad neto darba samaksa (rēķinot bez apgādājamiem) vīriešiem būtu ~755 eiro, bet sievietēm ~656 eiro. Tātad neto starpība pie vienādiem nosacījumiem būtu 13,1%, kas ir mazāka kā bruto starpība (15,2%).
Statistika ņemta no Latvijas statistikas gadagrāmata 2019 80.lpp.

gads? sūti jaunākus datus. Un ja neizini tad ienākumu atšķirība tiešām ir diezgan liela... jo jāskatās arī sfēras kur strādā....
apskaties kāds tad ir videjais latvietis Jānis un vidējā latviete Kristīne... atrodi tos rakstus.. tas ir 1.
otrs, kurš gad .. un kas tas ir ... apkopojum ... gadagrāmata... tatād šeit redzams
https://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/sociala/sociala__dsamaksa__isterm/DS210m.px/table/tableViewLayout1/
ka sievietes doinē broto atalgojumā 700-1000 eiro uz papiīra .. un no turienes tad cidējā Kristīne varētu saņemt 600 uz rokām ... LV ... 21,9 % sieviešu atalgojumu grupa
un videjais Jānis 900 saņemt varētu jo vīrieši dominē ienākumu kategorija 1000-1500 eiro uz papīra- 22,2% oktobra mēnesī 2019. gadā ....
tāpat arī sievietes lielakoties audzina vienas bernus kas veido 30 ar kaut ko procentus... bet vīrieši tikai 4,6 % tātad vismaz 30 (un tas ir vismaz) no tās noželojamās algas vēl arī savus bērnus uztur ....(no visiem vecākiem domāts) ... tāpat ieviešu pārsvars ir pilsetās... kamēr vīriešu laukos ... laukos nav nedz autostāvvvietu nedz sabiedriskā transporta izdevumu ikdienā.... nemaz nerunājot par dzīvesveitas izmaksām vai to, ka sabieriskās ēdināšanas pakalpojumi maksā citas summas. Secinajums ... visvairāk tik tiešām ir sieviešu kura saņem atalgojumu ap 600 eiro uz rokām .. viņas dominē pilētās, kur ir augtāki izdevumi dzīvošanai. Tātad realitātē vīrieši algas pirktspēja īstenībā ir nevis 50 % augstāka, bet pat vairāk. Un tas ir ja mēs nepieminam to,ka liela daļa ir vientuļās mātes un to ka LV sabiedrība ir tik aptaurēta un slima ka mani vērtētu negatīvi ja es vasarā pasataigātos ar topiņu un sortiem un nebūtu noskuvusi vai novaksejusi kājas un paduses. Diemzēl. Bet tas tā ir. Tātad sabiedrības pieņemto normu un standartu dēļ sievietēm no zaviem zemajiem ienakumiem ir jātērē lielas summas skaistumkopšanā, lai viņa tiktu uzkstīta vienkārši par normālu.
Nereālistiska liekas tieši starpība starp sieviešu un vīriešu vidējiem atalgojumiem Latvijā. Tevis apkopotajā statistikā tā ir 33,3%, bet Centrālās statistikas pārvaldes statistikā laika posmā no 2007. gada līdz 2018. gadam tā ir robežās no 15,2%-17% (izņemot 2010. gadu, kad tā ir 18,5%).

pirmkārt uzraksit korekti ... kā tu to rēķini .... vai Sievietes pelna par 33,3 % mazāku algu nekā vīrieši ... vai vīrieši pelna par 50% augstāku algu nekā sievietes... no kura skatapunkta tas tiek apskatīts .. sāksim ar to ... zini liela starpība 33 un 50 %
un iela daļa sieviesu strādā apkalpojosajā sfērā .. vīriešu celtniecībā, masīnbūvē/rementā, pārvadājumos, bizness un protams izbrauc uz ārsemēm strādāt arosksolu darbus. Ļoti reālsitisks skatījums ar tām starpībām .... tāpēc ļoti reālistiks jautājums via tiešām uzskatāt ka sieveitei būtu jāmaksā vēl arī dzeramnauda ... un par visu? kāpēc tā uzskatāt?
29.01.2020 12:48 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
dievietis2
Es pat vairs nelasu, paņemu vienu teikumu kurš ātri uzmetot aci ir tāds saprotamāks un pakaitinu cilvēku. Nesaprotu kā tādu palagu var uzrakstīt.
29.01.2020 12:34 |
 
Reitings 14
Reģ: 24.01.2020
Kāds vispār ir spējīgs izlasīt, ko viņa raksta? ?
29.01.2020 12:31 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 28.01.2020 16:26

Nē nē tu atsūti konkrētu tabulu vai linku. Mēģināju atrast no kurienes tā tava satistika nāk, bet kaut ka nesanāca. Ak jel apgaismo...
Nebrīnos ka tev tādi zināmi cilvēki. Un ko var darīt ka prātiņa. Kā arī nesaprotu kā tad viņi apmaksāja rēķinus ? uz ātrajiem kredītiem dzīvoja?

a tu muļē esi vai tikai izliecies? Tak aizņemās no visiem .. pa 10 eiro uz nedēļu ... jo visu algu pirmajā nedēļā notrieca braucot uz darbu ar teksi ne sabiedrisko... nu tad vēl protams lietas par velti vajag dabūt ..un tādas ir ne tikai meitenes, bet arī puiši ... jā čiksa gāja no sūdabedres ... nezināja nevienu valdodu sūdīgi mācījās .. ahujenākā izmantotaja bija...un ne jau tikai puišus izmantoja .. neesi meitene ja neizni cik ļoti viena meitene izmanto citu un cik aktuāla problēma ir tās sociālās dāmas kas ir interesantas ar kontaktiem ... un tev pielīp un vienmēr visu grib ''na haļavu'' un pieradušas to dabūt .... .. viduškiras meitenēm kas ir gan skaistas, gan gurdas tādas ir vienkārši sērga... un bieži vien nav nedz skaistas, nedz gudras... un izmanto gan finansiāli, gan norakstot vai uzveļot kopējos projektus, gan arī ar kvalitatīvāku kontaktu iegūšanu... nu jā ..tad par to ciksu ... tai vismaz bija seja .. aa un pakaļa... par ko viņa tā uztraucās ka ''nokritās'' .. viss lepnums... nu jā .. ši bija no kaut kāda tur Rīgas sūda rajoņčika .. sākumā iekārtojās Afla Apranga veikala ... untad es ar viņu iepazinos .. interesanta ... sociāla .. ana vecuma .. partneris, lai dotos izklaidēties ... tikai sūda Aprangās strādājošajiem ( tie vēl bija citi laiki) uz jaunākajām Arimax ta naudiņas nav .... un vispār tam un šim nav .. reāli viņai nemaz nebija tik lielu ienakumu kā man ... bet ziniet pēc tērēšanās .... nu ienakumi tiktu sajaukti vismaz .. + interesanta , sociāla... - visus cilvekus redz kā iespēju gūt materiālos labumus.. izsisties uz aukgsu ... bet no ta ko viņas paziņa teica par to ka viņa sāka strādāt taja veikalā .. cik izsitās uz augšu.. nu tad sapratu ka no kaut kādiem totalākajiem sūdien nāk .... nu iztēreja naudu krutās lupatas... ar taksīšiem uz darbu utt.. tad nau naudas nav ēdiena utt.. aizņemās no manis kādu 10 .. bet tiešām atdeva..... ... atru dienu gāja aizņemties ēdienu .. sīkums... bet kat tas ir 1vierzienua un ar baigo regularitāti ...khmmm
vienreiz dabūju biļetes uz koncertu... sanāca tā ka reāli dabūjam ieeju par velti ... nu ko taisāmies .... uz konceru viņai protams vajadzēja jaunās drēbēs gērbties ... nu ne savās protams ... vispār ciest nevaru cilvekus... kuri ir relatīvi sveši ... un kuriem ir mode mainīties .. vai aizņemties drēbes visām iziešanām.. lai redz iskatītos savādāk .. savos instagram postos ut. .. nu un rotas lietas un kosmētiku citu arī vajag ... . labi satiasījāmies ... ēdam un dzeram pie manis ... lai nav jamaksā par alkoholu klubā jo ne tikai viņai naudas nav bet mēneša beigās man arī nav un man viņai arī aizdevu .. ...zināju ka nedzeršu jo nedēļas nogalē vēl braucu pirkties visu nākamajai nedēļai, lai nav jāskraida pa vidu, kad man laika nav .... viss viņai na haļavu protams viņai .. ... bet kokčikā maz vodkas ... nu ko salēju visu .. ko man gandrīz tuksu pudeli turēt... tad par stipru .. a limonādi nopirku 0,5 pudelē tā lai izlieto un pieliet vairs nevar ... vajdzēja jaukt un pārjaukt ar manējo ... un visu grīdu noliet... esjam uz pieturu ... tur iet kaudze sabiedrisko gaidām to uz kuru viņai mēnešabiļete... nav vasara uz klubu ejot vilnas dzemperi un zeķubikses neģērbju .....sabiedriskajā sūkstās un runā ka vajadzēja taksi (ko par 10 ko eisdevu vai? Kas tad grib maksāt?) .. ok aizbraucam tiekamies ar 2 citām beitenēm (no 1. no kuras dabūju biļeti) ... un te skat paziņa vinās .. tā nu sāk stāstit to .. to .. kā sī redz gandrīz vai izsitusies līdz Aprangai (:D :D nice) .. ok klubs....... aa un te krutākais kā viņa dejoja.. un ka viņa te atnāca copēt vīrieti ... kurš bijjūtu .. nu teiksim sociāli austākā līmenī nekā viņa... tad viņai vēl vajadzēja dert .. a naudinas tak nav ... un vajdzēja redzeit no manis aizņemties... (ak tās un tie kam nekā nav bet visu ajag un grib no citiem) ... un es pati nedzeru jo man maz naugas .. nice ... pie bāra vēl kaulēja nost cenu .. bet nenkauleja :D ... nu tāds vispār pizdzec... ... nu un man jau radās negatīvs iespaids par viņu ka viņa .. kā lai saka baigā iznamtotaja ... tā viņas attieksme .... protams pa dzīvi pret visiem ... .. vispār viss beidzās ar mani mēginot no viņas atkaratīties tā teikt nemanāmi minimizējot kontaktus ... un vēlāk viņa pārvācās tpfu ... atbrīvo no tādā draudzenītēm ..... vēlak satieku puisi ar kuru man likas .. tikā kaut kā nedaudz ir kopā .... ejam kopā uz sabiedriskā pietru.... nu šis stāsta līdzīgus stāstiņu .. tikai viņa kaut kā mēģināja minimizēt kontaktus utt vēlāk .. ... jā .. iemesls... nu tāpēc ka ekonomiskais statuss tāds ka vinai .. a viņai vajag labāku... tā ka jā ...elepmentāri izmantojot visus citus sev aprkārt ... un ja nabaga sukstosies vīrietīši domā ka rez viņus nabadziņus tikai zimanto ... tak muļi sen azis vajadzēja atvērt ne jau jūs vienīgos un lielākoties jūs vēl kaut ko pretī dabūjat ...... un katrai meitenei kas nāk no vidušķiras būs bijušas daudzas tādas draudzenes :) ļoti labi zinu :) ...
nu paskatījos viņas sociālos profilus ... ko lai saka to ka nedaudz uzlaboja savu darba vietu zināju kad viņa pārvācas .. bet dabūja arī attiecības ko gribēja .... uzkāpa tā teikt pa sociālajām kāpnēm .. .. ir sarerinājusies un ir sīkais ...
izmantoja visus .. kaut vai pa sīkumiem... un dabūja visu ko gribēja...
,.... a te nabaga pamuļka asītājām vēl grib iesmērēt, lai šīs maksatu pusi dzīvokļa īres ar draugu .. varbūt nesaņemot algu kā esošais draugs ... dārgās ... sāciet reiz sevi cienīt ... un tiešām ir lietas, ko no šīs sieveites var pamācīties ... nevis atrasties attiecībās kurās uzskaita ka tu esi lietojusi viņa ūdeni un elektrību un par to nemaksā ....
.... man nepatīk ka mani izmanto pat pa sikumiem un no visām izmantotājām mēģinu atkratīties ... par vīriešiem pat nekonmentēšu ....
bet protams ir tādi paši vīriesi kā sī meitene... īpaši tie .. kuriem vienmeŗ ir bijis pa pilnam sieviesu uzmanības .... un viņi var pat nebūt skaisti un seksīgi .... un uzkstīt ka nevis viņam jāmaksā par randiņu bet tev.. tā ka dāmas uzmantietis...
29.01.2020 12:20 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Nereālistiska liekas tieši starpība starp sieviešu un vīriešu vidējiem atalgojumiem Latvijā. Tevis apkopotajā statistikā tā ir 33,3%, bet Centrālās statistikas pārvaldes statistikā laika posmā no 2007. gada līdz 2018. gadam tā ir robežās no 15,2%-17% (izņemot 2010. gadu, kad tā ir 18,5%).
2018. gadā vidējā (nevis mediāna) bruto darba samaksa vīriešiem bija 1041 eiro, bet sievietēm 883 eiro. Tātad neto darba samaksa (rēķinot bez apgādājamiem) vīriešiem būtu ~755 eiro, bet sievietēm ~656 eiro. Tātad neto starpība pie vienādiem nosacījumiem būtu 13,1%, kas ir mazāka kā bruto starpība (15,2%).
Statistika ņemta no Latvijas statistikas gadagrāmata 2019 80.lpp.
29.01.2020 10:54 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Var LV dzīvot būt ar izglītību un nezināt no kurienes statistik nāk? tiešām?

Nē nē tu atsūti konkrētu tabulu vai linku. Mēģināju atrast no kurienes tā tava satistika nāk, bet kaut ka nesanāca. Ak jel apgaismo...
man zināmo cilveku lokā tie kas strādāja par gandrīz minimālo algu arī visvairak brauca ar taksi un gāja uz restoraniem un bāriem un arī visdārgākas krosenes pirka ...

Nebrīnos ka tev tādi zināmi cilvēki. Un ko var darīt ka prātiņa. Kā arī nesaprotu kā tad viņi apmaksāja rēķinus ? uz ātrajiem kredītiem dzīvoja?
28.01.2020 16:26 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 28.01.2020 15:38

Vispār atklāti sakot rodas iespaids ka tu nesarpoti ko cilvēki raksta un teksta būtību. Tev prasīja parādīt satistiku nevis sava galvā izdarītu kaut kādu aprēķinu , kurus sauc par satsitiku... Staistika ir kaut kas apkopots un pierādīts nevis galvā izdomāts. un tas ka ieliec pa vidam vārdu mediāna nepadara to tekstu ticamāku vai gudrāku.
Kas grib tas dod dzeramnaudu, kas negrib nē. Ja mums būtu tik maz naudas tad diez vai varētu atļauties iet uz kafejnīcām un restorāniem, braukt ar taxi. Cilvēki, kas strādā par minimālo neiet uz restorānu ar taksi nebrauc un viņiem arī nav ko iedot. Ja kāds plena vairāk, tad kāpēc gan viņš nevarētu iedot dzeramnaudu? Kas tur tāds slikts? Katram ir sava izvēle un neviens te necenšas mainīt citu domas. Dari kā tev liekas pareizi un viss. Nedzīvojam ASV kur dzeramnauda ir 99% obligāta.

man zināmo cilveku lokā tie kas strādāja par gandrīz minimālo algu arī visvairak brauca ar taksi un gāja uz restoraniem un bāriem un arī visdārgākas krosenes pirka ...
Var LV dzīvot būt ar izglītību un nezināt no kurienes statistik nāk? tiešām?
https://www.csb.gov.lv/lv/sakums
lūdzu pētiet visas tabulas lai rastos visaptverošs priekšstats
28.01.2020 16:12 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vispār radās iespaids, ka tās, kas par visu maksa dzeramnaudu ir tās kas trādā šajās nozarēs un mēģina te mainīt sabiedrības domu gājienu un uzkata, ka viņām par visu ir jāmaksā dubultā. Atklāti sakot!

Vispār atklāti sakot rodas iespaids ka tu nesarpoti ko cilvēki raksta un teksta būtību. Tev prasīja parādīt satistiku nevis sava galvā izdarītu kaut kādu aprēķinu , kurus sauc par satsitiku... Staistika ir kaut kas apkopots un pierādīts nevis galvā izdomāts. un tas ka ieliec pa vidam vārdu mediāna nepadara to tekstu ticamāku vai gudrāku.
Kas grib tas dod dzeramnaudu, kas negrib nē. Ja mums būtu tik maz naudas tad diez vai varētu atļauties iet uz kafejnīcām un restorāniem, braukt ar taxi. Cilvēki, kas strādā par minimālo neiet uz restorānu ar taksi nebrauc un viņiem arī nav ko iedot. Ja kāds plena vairāk, tad kāpēc gan viņš nevarētu iedot dzeramnaudu? Kas tur tāds slikts? Katram ir sava izvēle un neviens te necenšas mainīt citu domas. Dari kā tev liekas pareizi un viss. Nedzīvojam ASV kur dzeramnauda ir 99% obligāta.
28.01.2020 15:38 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
vienspats @ 28.01.2020 13:09
hany_sany, ja statistika nav tevis pašas izdomāta/apkopota, tad lūdzu norādi no kurienes statistika ņemta. Šobrīd tavi skaitļi izskatās pārāk tālu no reālās situācijas.

kas tieši tev nelikas reālistiski. Run iet par vidējo algu valstī ... LV Latvijā ... nevis Rīgā .. Rīgā maksā vairak .. bet pasības darbā kāda ciemā un Rīgā būs vienkārši nesalīdzināmas. ...
alga nav mediāna.... tas ko saņem 50 % sabiedrības daļas ... bet videjā... tas nozīmē, ka vidējo ļoti paceļ lielās algas....īpaši vīriešiem ( vairak vīriesu ar ļoti augstām algām) ...
pazīstu pa pilnam cilvēku kas palna algu no 500- 1500 eiro uz rokām ....un šī alga ir Rīgā un tie kas pelna to 1000- 1500 nu tas skaitās ka viņi vēl afigenna pelna... vismaz no darba devēju puses un tas nav nekāds vidējais latvietis .... pilns ar izglītotām sievietēm kas ir smagi mācījušās un smagi strādā un saņem algu 500 -800 eiro apmērā Rīgā .. tāpēc es te jautaju .... kādas tur vēl dzeramnaudas ... es nevaru atauties aiziet uz restorānu un statistiski to nevearētu atļaoties ar videjais aritmētiskais ne tikai mediānas latvietis ... un man te pārmet par tām dzeramnaudām ... un vēl uzskata ka ne tikai restorānā jāmaksā .. bet vēl frizētavās un pat peigādatājiem un taksistiem.... no kādas naudas atvainojos? mēs ar tiem viesmīļiem gandrīz vai vienā līmenī esam tikai viņiem ir zemākas prasibas darbā.
Vispār radās iespaids, ka tās, kas par visu maksa dzeramnaudu ir tās kas trādā šajās nozarēs un mēģina te mainīt sabiedrības domu gājienu un uzkata, ka viņām par visu ir jāmaksā dubultā. Atklāti sakot!
28.01.2020 14:40 |
 
Reitings 214
Reģ: 16.11.2019
Neatstaju dzeramnaudas. Prieks kam? Katrs pakalpojumu sniedzejs pats min cenu par kuru rekinos. Tapec nav nekad ienacis prata frizierei, manikirei vai kam vel atstat naudu vairak. Vienigi restorana shad tad, jo ta esot pienemts.. bet ne ipashi patik, uzskatu, ka viesmilim jebkurs jaapkalpo pietiekami labi un darba devejiem jamaksa vinam alga nevis mums. Taksim jaa, noapaloku uz augsu, lai nav jaskaita centi. Bet visuma nedavaju naudu pa labi vai pa kreisi, tapec ari varu atlauties dzivot labi, jo naudu nemetaju.
28.01.2020 14:09 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
hany_sany, ja statistika nav tevis pašas izdomāta/apkopota, tad lūdzu norādi no kurienes statistika ņemta. Šobrīd tavi skaitļi izskatās pārāk tālu no reālās situācijas.
28.01.2020 13:09 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
ņemot vērā statistiku ka vīrieši LV saņe 900 eiro uz rokas un sievietes 600 ... un tas ir vidēji nevis pat mediāna. Vai jūs tiešām domājat, ka sieveitei arī būtu jāatstāj dzeramnauda... un vēl arī visās iespējamās vietās?
28.01.2020 10:12 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Niknais @ 27.01.2020 23:07
Ta hany sany tik pareiza ka vemt gribas, redz dzeramnaudas atstasana vinai pretnelikumiga jo nodoklus nemaksa utt. Ka valsts nem mus ta mes nemam valsti. Es piemeram 2 gadus nostradaju neoficiali, biju bezdarbniekos un cita darba kjepa visu sanemu, uzreiz vareja just atskiribu ka menesi sanem 1400€(+no bezdarbniekiem 3 menesi 450), nevis pec nodokliem butu kur 950. Un pabalsts garam. Katrs cinamies zem saules par savu vietu. ;)
Runajot par dzeramnaudam atstaju taksi, restoranos, baros

kāda valsts... tu zodz no citiem cilvekiem... kuriem liec maksāt par to ka tev ir ceļs pa kuru braukt, par to ka tev šodien neuzbruka par to, ka pats esi gādis bērnudārzā un skolā.... un par to neko nomaksāji.... un piedevām tavi ģimenes ļocekli saņem pensiju.... kuru tu viņiem nesamaksā no saviem nodoekļiem, bet liec samaksāt citiem strādājošajiem, kuri nesaņem pat tavu algu ... un piedevām vēl liec sev samaksāt bezdarbnieka pabalstu.... tā ir bezkaunība augstākajā līmenī, un tādu cilveku dēļ LV ir kur viņa ir un minimālā alga ir 430 vai 440 .. cik nu viņa ir
28.01.2020 10:05 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Es esmu strādājusi klientu apkalpošanā gan pašos zemākajos, gan ne tik zemos amatos un zinu kā tas ir, kad pavisam niecīga daļa no pakalpojuma cenas tiek tā cilvēka, kurš to patiešām sniedz, kabatā. Piemēram, klients par ekskursiju maksā 60 eur, bet gids saņem 10 eur, no kuriem viņam pašam pēc tam jāsamaksā nodokļi (true story).
Bet es arī zinu, kādam jābūt servisam, un es neatstāšu dzeramnaudu vienkārši par ēdienkartes laicīgu pienešanu un pajautāšanu, vai gribu desertu. Ja cilvēks tiešām pacenties sniegt labu servisu, vai ja man personīgi šķiet, ka cena par pakalpojumu ir neadekvāti zema, tad dzeramnaudu atstāju. Pat ja pakalpojumam ir priekšapmaksa ar karti. Bet tas notiek reti.
27.01.2020 23:31 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.01.2020
Un kā ar dpd un omnivas kurjeriem?
Ir ļoti daudz sfēru, tieši apaklpojošam personālam, kas nav ne tuvu labi apmaksātas, bet vai tiešām kāds atstāj atlikumu arī kasierim? Vai to starpību ir iespējams paturēt sev?
Pati nekad neesmu strādājusi kādā no šiem iepriekš minētajajiem amatiem, tapēc aizdomājos, varbūt man tie pāris eiro par pakalpojumu neko nenozīmēs, bet pakalpojuma sniedzējam gan.
27.01.2020 23:22 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.06.2016
Ta hany sany tik pareiza ka vemt gribas, redz dzeramnaudas atstasana vinai pretnelikumiga jo nodoklus nemaksa utt. Ka valsts nem mus ta mes nemam valsti. Es piemeram 2 gadus nostradaju neoficiali, biju bezdarbniekos un cita darba kjepa visu sanemu, uzreiz vareja just atskiribu ka menesi sanem 1400€(+no bezdarbniekiem 3 menesi 450), nevis pec nodokliem butu kur 950. Un pabalsts garam. Katrs cinamies zem saules par savu vietu. ;)
Runajot par dzeramnaudam atstaju taksi, restoranos, baros
27.01.2020 23:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits