Dzeramnauda

 
Reitings 13
Reģ: 02.01.2020
Sveikas, nejautāju par dzeramnaudas atstāšanu kafejnīcās vai restorānos.
Vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli par to, kuri būti tie gadījumi, kad dzeramnauda tiek gaidīta vai arī tieši pretēji - to pasniegt būtu pilnīgi nevajadzīgi? Vai atstājat dzeramnaudu taksometra šoferim, arī izmantojot bolt vai yandex? Ēdiena vai veikala iepirkumu piegādātājiem (rimi, barbora, nuko), ar noteikumu, ka par pasūtījumu jau ir tikusi veikta priekšapmaksa? Kā arī kāda būtu atbilstoša dzeramnauda par individuālajiem pakalpojumiem?
Pašai veinmēr ir bijis uzskats, ka vajadzētu par piegādi līdz pašām dzīvokļa durvīm pasniegt simbolisku samaksu, bet no otras puses, jau maksāju piegādes cenu.
27.01.2020 15:46 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Un laikam neesi strādājusi par kasieri, ja domā ka darbs ir viegls!

Kļūdies, 18gados uz vasaru arī pastrādāju pie kases.
27.01.2020 19:42 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bigsister @ 27.01.2020 19:20
Paga, paga es pareizi saprotu? Kasiera darbs ir smagāks nekā viesmīļa? :D Jā, protams, ir atkarīgs kādā uzņēmumā strādā, bet arī kasierim pa dienu var tikai pāris cilvēki ienākt veikalā.
Laikam nav tiešā vārda nozīmē skriets pa 12h uz kājām, apkalpojot neskaitāmus klientus.
Pastrādājot šādā darbā, man ticība neatļauj neatstāt kaut vai vismaz vienu eiriku apkalpojošajam personālam.

lasi uzrakstīto es runaju par kasiera darbu maximas veikalā šodien. Tāpat augstak minēti restorāni, kuros ir tikai nedaudz cilveku. Jā, es tiešām domāju ka kasiera darbs ir smagāks. Nopietni. Un laikam neesi strādājusi par kasieri, ja domā ka darbs ir viegls!
27.01.2020 19:30 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Paga, paga es pareizi saprotu? Kasiera darbs ir smagāks nekā viesmīļa? :D Jā, protams, ir atkarīgs kādā uzņēmumā strādā, bet arī kasierim pa dienu var tikai pāris cilvēki ienākt veikalā.
Laikam nav tiešā vārda nozīmē skriets pa 12h uz kājām, apkalpojot neskaitāmus klientus.
Pastrādājot šādā darbā, man ticība neatļauj neatstāt kaut vai vismaz vienu eiriku apkalpojošajam personālam.
27.01.2020 19:20 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
neatstāju dzeramnaudas nekam un nekur.
27.01.2020 19:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
ja uznes uz dzīvokli tad tā nav dzeramnauda, bet samaksa par darbu. Un interesanti par ko tad maksā 5 eiro par uznešanu, taburetes vai?

Sāksim ar to ka es dzīvoju 5 stāvā bez lifta ar šauru kāpņu telpu. Piegādes kompānijas piedāvā piegādi līdz dzīvokļa durvīm un par to arī maksāju. Bet kompānijām ir vienalga kādā kāpņu telpa, cik augstu jānes. Un tā nauda jau netiek maksāta uz rokas piegādātājam bet ar priekšapmaksu un cik ko tās naudas nonāk darbiniekiem to nevar zināt. Kad man stiepa augšā ledusskapi uz 5 stāvu tad likās pašsaprotami iedot vēl mazliet dzeramnaudu, jo tas nav viegls darbs.
Bet nu tu jau tik "gudri" ziņu pēkšķināt kā pīle mazā dīķi. ?
27.01.2020 18:49 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 27.01.2020 16:15
Atstāju tējas naudu kafejnīcās/restorānos kur ir viesmīļi, tad ja serviss ir bijis labs. Laicīgi atnes ēdienkarti, nav jāgaida pārak ilgi lai pateiktu pasūtījumu , pēc maltītes pajautā vai vēlas vēl kaut ko un pajautā vai atnest rēķinu. Parasti atstāju 2-10 eiro. Ir bijuši gadījumi, kad viesmīlis ir jāmeklē, jāgaida lai pateiktu pasūtījumu 30 min, lai gan var redzēt, ka savā starpā pie letes klačojas.
Ar taxi nebraucu.
Ja pasūtu ēdienu uz mājām tad arī cenšos iedot kādus 2-5 eiro.
Ja ir mēbeļu piegāde, tad dodu dzeramnaudu tikai ja uznes uz dzīvokli. Parasti līdz 5 eiro.
Manuprāt dzermnauda ir jādod tad, ja tu pats tā jūties ka jādod. Par labu pakalpojumu, labu attieksmi utt. Cilvēkiem kuri strādā apkalpošansa sfērā ir mazas algas un kādreiz tie pāris eiro nozīmē daudz un pa dienu savācas jau 10 eiro, kas nozīmē ka var nopirkt kaut ko veikalā. Pati agrāk strādāju par minimālo algu picērijā un katrs atsātais eiro tējas naudā nozīmēja ļoti daudz.

arī esmu strādājusi par minimālo algu ... kopā salasītos kādi 4 meneši visas dzīves laikā un.. no tiem darbiem esmu prom tieši atalgojuma dēļ ... bet atklati sakot strādajot ne par minimālo es rēinos ar naudu kas man ir un nekādas dzeramnaudas atsāt nevaru. Tāpat arī neuzskatu, ka maxima kasieris ir sliktāks par restorāna darbinieku. Atklāti sakot, es neuzskatu, ka viesmīlim ir jāsaņem tik pat cik kasierim veikalā, jo tas ir smagāks un intensīvāks darbs. Īpaši, ja runa iet par restorāniem ar neielu apmeklētāju skaitu. Un labprātāk kādreiz uz svētkiem atstātu dzeramnaudu maniem mīļākajiem kasieriem.
Ja mēs runājam par atalgonumu. Tad minimālā alga tiešām ir ļoti maza. Bet tāpat arī mediānas alga, un alga atalgiem speciālistiem. Ja cilveks ar augtākajām izglītībām, atbildību utt. var saņemt 700-1000 eiro uz rokas. Un ieskaitot arī ārstu, kuram starp citu ir diezgan ilgi jāmācās. Uzskatu ka 366 (minimālā pēc nodoekļiem) ir normāla alga restorānā strādājošam personālam,bez jebkādas izglītības un pieredzes, ja šādi tiek atalgots kvalificēts darbinieks. Cita lieta iz cenu līmenis Rīgā, kas ir Eiropas līmenī...arī restorānu cenu ziņā .... kamēr algas nav....
.. bet tas ir zemi atalgotā kavalifizētā personāla dēl, kas strādā prvātajā sektorā un eportē kaut ko. Tātad .. zemais atagojums restorānos ir tāpēc, ka cilveki LV nav maksātspējīgi (pirktspējīgi) ... un no kurienes tad, lai vēl par visu būtu iespējams maksāt dzeramnaudas?
27.01.2020 18:21 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kiskismau @ 27.01.2020 16:15
Atstāju tējas naudu kafejnīcās/restorānos kur ir viesmīļi, tad ja serviss ir bijis labs. Laicīgi atnes ēdienkarti, nav jāgaida pārak ilgi lai pateiktu pasūtījumu , pēc maltītes pajautā vai vēlas vēl kaut ko un pajautā vai atnest rēķinu. Parasti atstāju 2-10 eiro. Ir bijuši gadījumi, kad viesmīlis ir jāmeklē, jāgaida lai pateiktu pasūtījumu 30 min, lai gan var redzēt, ka savā starpā pie letes klačojas.
Ar taxi nebraucu.
Ja pasūtu ēdienu uz mājām tad arī cenšos iedot kādus 2-5 eiro.
Ja ir mēbeļu piegāde, tad dodu dzeramnaudu tikai ja uznes uz dzīvokli. Parasti līdz 5 eiro.
Manuprāt dzermnauda ir jādod tad, ja tu pats tā jūties ka jādod. Par labu pakalpojumu, labu attieksmi utt. Cilvēkiem kuri strādā apkalpošansa sfērā ir mazas algas un kādreiz tie pāris eiro nozīmē daudz un pa dienu savācas jau 10 eiro, kas nozīmē ka var nopirkt kaut ko veikalā. Pati agrāk strādāju par minimālo algu picērijā un katrs atsātais eiro tējas naudā nozīmēja ļoti daudz.

ja uznes uz dzīvokli tad tā nav dzeramnauda, bet samaksa par darbu. Un interesanti par ko tad maksā 5 eiro par uznešanu, taburetes vai?
27.01.2020 18:07 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Man nav ko @ 27.01.2020 16:12
Es atstāju kādu centu boltfood. Piegāde ir bezmaksas, tāpēc man paliek nedaudz žēl tā piegādātāja. Vienreiz vispār pasūtīju ēdienu uz mājām, ārā negaiss un šis ar riteni atminās. Viss galīgi izmircis un nosalis.. Iedevu 20€ un uzreiz var redzēt, ka cilvēks kļūst laimīgāks ? Bet tā ikdienā es neatstāju dzeramnaudu nekur.

parasti nepasūtu ēdienu, bet gatavoju pati bet par tevis pieminēto riteni ... tad šonedēļ tiesām redzeju ēdiena pārvadātāju uz riteņa braucam ... bija saulains laiks... šausminājos un domāju... bet ja līst.. kā tad viņi piegādā .. pa lietu ar riteni brauc vai.... un nākamajā dienā tās pašas firmas piegādātājs pa lietu brauc ... nu biju tiešām šokā... lieliski Tevi saprotu .... bet te runa nav īsti par dzeramnaudām... bet par likudošanu un darba devēju bezkaunības līmeni ... diemžēl ...
27.01.2020 18:05 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Atstāju tējas naudu kafejnīcās/restorānos kur ir viesmīļi, tad ja serviss ir bijis labs. Laicīgi atnes ēdienkarti, nav jāgaida pārak ilgi lai pateiktu pasūtījumu , pēc maltītes pajautā vai vēlas vēl kaut ko un pajautā vai atnest rēķinu. Parasti atstāju 2-10 eiro. Ir bijuši gadījumi, kad viesmīlis ir jāmeklē, jāgaida lai pateiktu pasūtījumu 30 min, lai gan var redzēt, ka savā starpā pie letes klačojas.
Ar taxi nebraucu.
Ja pasūtu ēdienu uz mājām tad arī cenšos iedot kādus 2-5 eiro.
Ja ir mēbeļu piegāde, tad dodu dzeramnaudu tikai ja uznes uz dzīvokli. Parasti līdz 5 eiro.
Manuprāt dzermnauda ir jādod tad, ja tu pats tā jūties ka jādod. Par labu pakalpojumu, labu attieksmi utt. Cilvēkiem kuri strādā apkalpošansa sfērā ir mazas algas un kādreiz tie pāris eiro nozīmē daudz un pa dienu savācas jau 10 eiro, kas nozīmē ka var nopirkt kaut ko veikalā. Pati agrāk strādāju par minimālo algu picērijā un katrs atsātais eiro tējas naudā nozīmēja ļoti daudz.
27.01.2020 16:15 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Es atstāju kādu centu boltfood. Piegāde ir bezmaksas, tāpēc man paliek nedaudz žēl tā piegādātāja. Vienreiz vispār pasūtīju ēdienu uz mājām, ārā negaiss un šis ar riteni atminās. Viss galīgi izmircis un nosalis.. Iedevu 20€ un uzreiz var redzēt, ka cilvēks kļūst laimīgāks ? Bet tā ikdienā es neatstāju dzeramnaudu nekur.
27.01.2020 16:12 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Neesmu mijonāre un dzeramnaudas principā neatstāju. Atstāju tiešām ja ir svētki restorānā,, bet tiešām cilveku grupa utt ... minimāli .... takšiem- viņi tāpat noapaļo uz augšu līdz pilniem eiro ... un to tad var uzskatīt par dzeramnaudu... un takšus minimāli izmantoju. Arī uz restorāniem eju ar draudzenēm lielākoties pusdienu piedāvājumu vai vēl kādu īpaso piedāvājumu laikā, izmantoju visas atlaižu kartes un kuponus vai eju uz lētākām vietām .. tāpēc ir pilnīgi skaidrs, kāpēc dzeramnaudas neatstāju. Pie frizieriem, tiesām nemaz neizvēlos visdārgākās frizetavas, ja ir izspēja nogriežu matus mazpilsetā, maksāju no manis prasīto summu par pakalpojumu. dzeramnaudas neatstāju. Par piegādēm utt.. ja ir samaksāts veikalā, tad neko nemaksājau, jo piegāde ir apmaksāta. Makāju tad, ja kaut kas tiek darīts papildus, par ko nav veikta apmaksa... mēbeles par kuru piegādi ir samaksāts... tiek uznestas.. par to tiek maksāts... bet tas ir atsevišķs darbs. Vispār dzeramnaudas neatbalstu, ir negatīva attieksme pret to. Pirmkārt no to ekspektācijas otrkārt no tā, ka tiek apiets VID un netiek maksāti nodokļi. Tas ir tas pats, kas piereģistrēt savu darbinieku uz minimālās ... bet maksat 2 000 uz rokas ... un tad tas darbinieks vēl ir maznodrošinātais un viņa ģimenei vis kaut kas pienākas... tikai nez kāpēc pret pirmo vid cīnās, bet par otra pastāvēšanu visi runā un neivnes kaut kā neuzskata to par krāpšanos ar nodokļiem. Ja darbinieks vēlas augstaku algu, lūzu pakalpojuma, ēdiena cenā ierēķiniet, tad zināšu cik tas maksā un izlemšu, tas ir ok man vai nav. Esmu pret dzeramnaudā, ja nu tiešām vienīgi kā samaksu par kaut ko extra, par ko es nesmu jau samakšājusi iepriekš.
27.01.2020 16:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Takšos mazliet atstāju, bet visādiem piegādātājiem gan nē, jo
jau maksāju piegādes cenu
.
Skaistumkopšanas nozarē atstāju dzeramnaudu tikai tad, ja mani apmierina sniegtā pakalpojuma kvalitāte. Gadījumos, ja manikīrs, matu griezums, utt. īsti neatbilst maniem priekšstatiem par to, kas ir kvalitatīvs, samaksāju tikai pakalpojuma cenu un ne centa vairāk.
27.01.2020 16:05 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Es atstāju parasti pāris eiro frizētavā, pie manikīra un savai uzacu meistarei. Taksī atstāju agrāk, tagad lietojot bolt ar kredītkarti vairs neatstāju. Ja maksātu skaidrā naudā iespējams atstātu. Un pasūtot ēdienu uz mājām cenšos kaut ko atstāt.
27.01.2020 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!