Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skolas laiku "krutie" un bullies

 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Sveikas.
Iespaidojoties no Twitter diskusijas un PieciLV video par bullies (apbižotājiem(?)) izdomāju uzsākt šādu diskusiju - atceroties skolas laiku (visticamāk - pamatskola, varbūt vidusskola), kad visi bijām atkarīgi no vecākiem un varējām būt tik "stilīgi" (piem ģērbšanās ziņā), cik turīgi un rocīgi bija mūsu vecāki, cik tālu ir tikuši jūsu klasesbiedri, kuri klasē bija autoritātes un krutie?
22.01.2020 16:53 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Skolas laiku atceros diezgan negatīvi, mācījos klasē skolā kurā nebija tie labākie bērni, jo rajons kurā tā atradās skaitījās ne visai labs, tā kā dzīvoju priekšpilsētā, daži bija nežēlīgi, varēja sist, spert, apsaukāt ļoti sliktos un pazemojošos vārdos, atsevišķiem kadriem bija acīmredzamas ģimenes problēmas, kas tagad analizējot atspoguļojās skolās. No labām ģimenēm fiziski un emocionāli vardarbīgi bērni nenāk, vardarbību iemācās ģimenē, kur vecāki savstarpēji risina šādā veidā attiecības, acīmredzot māti sita un lamāja tēvs, vai bērniem trūka mātes esamība un klātbūtne. Par dažiem šādiem bērniem man nav informācijas, facebook viņi nav, vai arī burtiski viena bilde.
Šobrīd skatos kā mani bērni aug bērnudārzā, un redzu, ka jau tie mazie kuriem ģimenē ir reālas problēmas, ir vardarbīgi pret citiem, viņi burtiski atdarina to ko redz mājās, gan rupji vārdi, gan fiziska citu bērnu aizskaršana, un viņi pat neapzinās ka tas ko viņi dara ir slikti.
23.01.2020 16:07 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Kad mācījos pamatskolā, tad izteikti bija nodalīti saucamie ‘slāņi’. Tajos laikos krutie un bullies bija vieni un tie paši cilvēki manā klasē. Par mani smējās, jo man bija labas sekmes - sauca par zubri, tikai ar ļaunākiem un aizskarošākiem teicieniem pazemoja. Kontaktu ar šiem cilvēkiem neuzturu, bet, cik esmu apskatījusi facebook, tad - meitene, kura visvairāk apbižoja citus, dzīvo pie vecākiem un mācās Turībā. Puisis, kurš arī apsmēja citus, strādā Rimi un ir meitene, kopā divi bērni.
Pārceļoties un uzsākot mācības ģimnāzijā, bija liela atšķirība, jo cilvēki netika vairs iedalīti pēc izskata vai vecāku maka biezuma. Tur vairāk cilvēkus vērtēja pēc gudrības un mācīties bija stilīgi. Nebija sašķeltība, visi bija draudzīgi.
23.01.2020 15:09 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Man grūti veikt secinājumus. Vidusskolā bullies īsti nebija. Pamatskolā bija.
Populārie, kas bija kaut cik mērķtiecīgi, cik zinu, par dzīvi nesūdzas, bet neviens nav neko tādu īpašu sasniedzis. Mid level manager at the best.
Bullies no pamatskolas ir pamatā ārzemēs vai uz vietas dara zema līmeņa darbus, bez jebkādām ambīcijām. Tāpat arī populārie, kas slinkoja.
22.01.2020 22:03 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nesazinos ar pilnīgi nevienu no bijušajiem klasesbiedriem. ar tā laika draudzenēm vēl dažus gadus pēc skolas sazinājos, bet tas arī viss. bet mums tādi baigie krutie un izlēcēji klasē arī nebija. nu bija dažas tādas iedomīgas, ar skarbām piezīmēm, daži puiši kas centās drusku izcelties. fb profilus skatījusies esmu, pēc bildēm un augstskolu saraksta un darba vietas jau liekas, ka diezgan labos amatos tikuši palielam visi. dažiem bildes vecas, nekāda info nav, un daži vnk nav soc tīklos atrodami.
22.01.2020 21:39 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es mācījos parastā vidusskolā, kur nebija tādu baigi bagāto ģimeņu tikai kāda virs vidējā dzīves līmeņa.
Bija klasē grupa kura izsmēja visus pārējos tai skaitā mani. Biju emo tajos laikos un bija grūti.
Tagad tie kas izsmēja viens ir UK un sēž cietumā par to ka vairākas reizes ir apzadzis veikalu.
Otrs nepabeidza vidusskolu, aizbrauca uz UK, pus gadu nodzēra jēgu un padzīvoja kā bezpajumtnieks. Pēc kāda laika saņēmās, iekārtojās darbā un tagad ir divi bērni ar teiksim tā maucīga paskata sievieti no Polijas.
Meitene no tās grupas izmēģināja 3 augstskolu programmas un tagad strādā Spānija pie mātes restorānā. Protams pelna labi, bet tas viss dēļ vecākiem un pati neko nav sasniegusi.
Dēļ šīs apsmiešanas viens puisis vidusskolas pēdējā gadā izdarīja pašnāvību...
Puisi ko apsmeja pamatskolā aizsūtīja uz speciālo internātskolu bērniem ar garīgām problēmām. Iespējams ja viņš nebūtu apsmiets tad būtu iederejies klasē, jo viņam cik toreiz sapratu bija tikai uzmanības traucējumi. Dēļ tā ka viņu apsmēja viņš sāka mest ar krēsliem un draudēja tiem bērniem.
22.01.2020 21:18 |
 
Reitings 90
Reģ: 18.01.2020
Esmu ievèrojusi, ka tie, kas skolā bija krutie, vēlāk kaut kur nozūd un vispār viņus nemanu vai arī palikuši pelēki, bet tie apceltie ir pacēlušies uz augšu, pārsvarā vai nu tie cilvēki paceļas vai neiztur un nolaižas zemu arī dzīvē.
Bet cik daudz aktieri, dziedātāji skolā nav bijuši apceltie, tas viņiem savā ziņā palīdzējis izaugt stipriem un devis mērķi kļūt labākiem.
22.01.2020 20:11 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Tb Es
22.01.2020 19:44 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Esmu nesaprotu tā vārda “apbērnošanās” nozīmi, tā skaitās kā kaut kāda diagnoze vai rādītājs tam, ka Tava dzīve ir sūds?
Var arī strādāt prestižā darbā, veidot biznesu un jā audzināt bērnus.
Un jā, var arī skolā būt tas “krutais” un pie reizes ar smadzenēm, lai saprastu, ka citus nolikt ir stulbi.
22.01.2020 19:28 |
 
Reitings 257
Reģ: 19.07.2017
Tā no manas vecās vidusskolas klasē sneviens nav nogājis no ceļa, visi strādā, lielākai daļai ir vismaz bakalaura grāds kādā jomā. Bet karma gan ir atmaksājusi tām, kuras bija "spicās". Mani atstūma, izsmēja, jo neģērbos krutās drēbēs (ak, šis laiks, kad parādījās new yorker), vilku ko humpalās ome dabūja vai kāds cits atdeva un bonusā biju apaļīga ar akni pa visu seju. Tagad spicās meitenes, nu vismaz 90% no viņām ir apvēlušās, mollīgas palikušas.
22.01.2020 19:16 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Bagātie manā klasē draudzējās ar visiem un nevienu neizsmēja. Patiesībā pat slēpa,kur dzīvo. Patīkami cilvēki visi bija,audzināti. Tie arī ir dibinājuši ģimenes,uzņēmumus,apprecēja inteliģentas meitenes.
Ar meitenēm savādāk. Viduvējības vai labos amatos,savu uzņēmumu nav. Bet nav arī pārdevēju veikalos.
Viens gan nodzeras..žēl. Bet viņš nebija krutais,parasts puisis.
22.01.2020 19:10 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Es agràk biju atstumta izskata un stila dèļ. Man gaume nebij tà labàkà tajà laikà. Līdz vidusskolai pat saskàros ar izsmiešanu.
Kà ir tagad? - viens sèž cietumà(pavisam nopietni).
Meitenes kas izmèja visvairàk-tagad viena nav baigà skaistule un arī tad nebija ,ar viņu vispàr nesazinos.cik zinu problèmas ar lieko svaru. Pèc 10.klases saspèra zibens. (Lai vai kà nodarija pàri,tomèr nevienam nenovèlu). Otra-Esmu piedevusi jo vińa man no sirds atvainojàs pėc pàris gadiem un to es ĺoti novèrtèju. Tagad ik palaikam sazinàmies. Ir bagàts vìrietis un 2 audżu bèrni.
Vidusskolà- viens kre*īns mani dienu no dienas pazemoja klases priekśā. Beigàs grupai tas vairs nebij smieklīgi un visi pavèrsàs pret viņu. Pat tie puiśi kas mani pàris reizes ķircinàja. Tomèr pats tagad nav nekàdà aukstà amatà. Par viņu gan neko nevèlos dzirdèt. Tikai esmu piedevusi,lai paśai vieglàk dzìvot. Principà ir cilvèki ar kuriem esmu palikusi draugos,bet ar tiem kas nodarijuśi pàri vissmagàk nesazinos un paśiem tagad ìsti labi neiet dzīvė.
22.01.2020 18:56 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Ja skatos, kam no manas klases ir visveiksmīgākās profesionālās karjeras, tad gandrīz nevienu no viņiem vecāki nekur nav iekārtojuši. Cita lieta, ka vecāki ir gudri audzinājuši savus bērnus.
Visaugstākie panākumi ir tiem, kuri auguši 2-3 bērnu ģimenēs. Laikam jau tieši ģimenē, kurā zinamā mērā ir konkurence, sadarbošanās ar kaut vienu brāli vai māsu, attīstās dzīvei noderīgas prasmes.
22.01.2020 18:39 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Mācījos valsts ģimnāzijā - nekādu apbižotāju nebija, klase vispār bija draudzīga. Šobrīd, kad mums ir virs 30, visiem jau sen kā ir augstākās izglītības, kas pārsvarā iegūtas vietās, studiju programmās, kurās bija lieli konkursi iestājoties. Neviens nestrādā mazkvalificētu darbu. Visaugstākie profesionālie panākumi ir mērķtiecīgākajiem un apsviedīgākajiem no manas klases.
Vairumam no mums ir bērni, gandrīz visi aug pilnās ģimenēs un viņiem nav pusbrāļu, pusmāsu.
22.01.2020 18:33 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Doublechoco @ 22.01.2020 18:18
Manu klasesbiedru vecāki iekārtoja viņus darbā savos biznesos, par nākotni viņiem nav jāuztraucas, pat tiem, kas tā arī nepabeidza savas dārgās biznesa studijas, aizrāvās ar narkotikām un spēlēja pokeru.
Turīgo vecāku meitām iet labāk, bet viņas arī nevienu neapcēla. Izlecējām iet ne tik gludi, ar naudu tomēr var vairāk panākt, nekā ar bitchy raksturu.

Vai ne!? Ir grūti iedomāties,ka cilvēks,kura vecākiem ir veiksmīgs bizness,izaugot strādā maximā par krāvēju. Tomēr iespējas un kontakti tādiem ir ?
Cita lieta,ja no nelabvēlīgas ģimenes nāk...tad,jā stāsts varētu būt skumjāks
22.01.2020 18:25 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Manu klasesbiedru vecāki iekārtoja viņus darbā savos biznesos, par nākotni viņiem nav jāuztraucas, pat tiem, kas tā arī nepabeidza savas dārgās biznesa studijas, aizrāvās ar narkotikām un spēlēja pokeru.
Turīgo vecāku meitām iet labāk, bet viņas arī nevienu neapcēla. Izlecējām iet ne tik gludi, ar naudu tomēr var vairāk panākt, nekā ar bitchy raksturu.
22.01.2020 18:18 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Hm,mana statistika atšķirās ? Vairāk vai mazāk visi strādā labos amatos vai ir savs bizness vai veiksmīgi aprecejās ?
22.01.2020 18:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3680
Reģ: 31.10.2010
Pamatskolā bija vairākas meitenes, kas apcēla un apsmēja atsevišķus klasesbiedrus nesvarīgu lietu dēļ, mani ieskaitot. Par visām nezinu, bet viena no viņām tagad dzīvo ASV. Ar ko tieši viņa tur nodarbojas - nav ne jausmas, bet gan jau slikti nedzīvo, ja reiz izdevies tik tālu pārcelties.
22.01.2020 17:49 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
No manu klašu loka 8-24 gadu griezuma.
Krutie: 1) halture, 2)saeima padomdevejs, 3) Lattelecom menedzeris
Bully: 3 maxima strada, 2 rimi, parejie zinamie apbernojas.
22.01.2020 17:43 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Principā tie '' krutie'' nesasniedza neko.
Kura strādā par asistentu, kas ārzemēs par istabeni, čaļi vispār vēl tusē kā pusaudži un iet uz aparātiem. Čaļiem gandrīz visiem šķirtas ģimenes jau, lai gan ir zem 30 g.
Nu viss dzīvē nāk atpakaļ. Nav ko lielīties ar vecāku naudu.
22.01.2020 17:38 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Pamatskolas laikos bija 2 '' krutās", izsmēja tās meitenes, kuras nevarēja atļauties ģērbties tam laikam stilīgi utt. Tgd apskatot viņu profilus fb un redzot dzīvē - nu nav tā, ka viņas izskatās pēc supermodelēm, nu tāds vienkāršs paskats, un apģērbs tāds pieticīgs.
Un puisis no manas klases pamatskolā ļuuuoooti stipri apcēla citu puiku klasē, iekaustīja, ņirgājās par viņu un kas tgd, tgd dzīvo dziļos laukos, gana govis un nodzerās pamazām.
Žēl, ka bērni ir tik nežēlīgi. Domāju, ka tgd ir vēl trakāk nekā bija manos laikos.
22.01.2020 17:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!