Kāzas

 
Reitings 6
Reģ: 16.01.2020
Sveikas! Šobrīd jūtos pilnīgi salauzta un galīgi nezinu, ko darīt.
Man ir 23, manam draugam 26. Mēs jau divus gadus dzīvojam kopā un viss attiecībās ir superīgi. Es ļoti stipri viņu mīlu, zinu, ka viņš mani arī mīl. Kad uzsākām kopdzīvi un runājām par t, kādu mēs redzam savu nākotni, abi zinājām, ka kādreiz vēlaimies kāzas un bērnus. Abi runājām, ka vēlamies kādu dienu veidot ģimeni. Bet laikam lielākā problēma bija tas, ka neesam precizējuši konkrētu vecumu, kad tas ietilpst plānos.
Tā nu mēs jau divus gadus esam nodzīvojuši. Un jau kādu laiku es sāku arvien vairāk un vairāk domāt par to, ka es jau lēnām gaidu bildinājumu no drauga puses. Varbūt ne gluži šobrīd, bet tuvāko pāris gadu laikā. Tad nu lūk, pēdējā laikā gandrīz visi mūsu draugi precās un šodien es izlēmu pacelt šo tēmu, un konkrēti pajautāt, kad viņš īsti domā mani bildināt un kā viņš uz to skatās.
Viņa atbilde mani maksimāli šokēja un neko citu kā tikai raudāt es šobrīd nevaru. Viņš pateica, ka ļoti stipri mani mīl. Taču viņš uzskata, ka dzīvē viss jāsasniedz un tikai pēc kādiem 10 kopdzīves gadiem var skatīties uz kāzu pusi. Un ātrāk, ka pēc 10 gadiem viņš noteikti neko tādu nedarīs. Šobrīd es jūtos vienkārši salauzta. Liekas, ka viss tas, par ko es vienmēr esmu sapņojusi, ko es vienmēr esmu gribējusi un gaidījusi, vienkārši sabruka. Es ļoti labi apzinos, ka tas bija jāprecizē un jāizrunā jau krietni ātrāk, bet tagad galīgi nezinu, ko darīt. Es viņu tiešām no visas sirds ļoti stipri mīlu un jūtos arī ļoti mīlēta, bet ko man darīt? Es negribu tāpēc šķirties un pamest šo cilvēku. Taču kāzas man vienmēr bija ļoti ļoti svarīgas
16.01.2020 22:00 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Taču kāzas man vienmēr bija ļoti ļoti svarīgas
Svarīgas kāzas vai svarīga laulība?
Raugies uz to visu pozitīvi - īpaši ja esi jau izsapņojusi savas kāzas: pēc 10 gadiem varēsi atļauties tieši tādas kāzas, kā esi sapņojusi.
Ja steigsies, vari piedzīvot vilšanos savās ekspektācijās attiecībā uz kāzām, un tad pārdzīvosi vēl vairāk, nekā ja gadiem ilgi gatavosies.
17.01.2020 16:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Redpill
Amerikā tas likums ir uz precētiem pāriem. Ja esi neprecējies tad arī neko nedabūt.
manuprāt Latvijā, ja neesi precējies, tad mantu dala pēc tāda principa, ka ja tu vari pierādīt ka piedalījies tās pirkšanā tad tikai dabū to. Ja nav palikuši nekādi konta izraksti vai čeki tad principā pierādīt ka tu to pirki nevar. Protams, kāds likuma gudrāks cilvēks var izlabot, jo es tajā visā orientejos švaki.
17.01.2020 15:25 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Kā pie mums ir ar likumiem? USA ir tā ka ja šķirās 95% gadijumos īpašums (nekustamais/auto) paliek sievietei.
Tā sauktais 'divorce rape'
17.01.2020 14:55 |
 
Reitings 6
Reģ: 16.01.2020
Arī runājot par īpašumu, budžets mums ir kopīgs. Un veicot kaut kādu lielāku pirkumu, noteikti maksāsim abi. Un, manuprāt, pirkt kopīgu īpašumu, neesot laulībā, ir muļķīgi.
17.01.2020 14:41 |
 
Reitings 6
Reģ: 16.01.2020
Mēs dzīvojam kopā divus gadus. Attiecībās esam 4 gadus, un vēl pirms tam gadu bija attiecības, kad viņš nedzīvoja Latvijā. Ja skaita arī to gadu ar long distance relationship, tad kopā jau 5 gadi.
17.01.2020 13:18 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Piekrītu Skarlet_
17.01.2020 13:05 |
 
10 gadi
Reitings 825
Reģ: 02.10.2010
Nestreb karstu. Tev ir tikai 23, viņam tikai 26. Jūs esat kopā tikai 2 gadus.
Šie visi skaitļi noteikti neliecina, ka standartā būtu jau jāskan kāzu maršam un jāsāk domāt par bērnu.
Iespringt uz to, ka nosauca kaut kādus 10 kopā būšanas gadus arī nevajag. Cilvēki mainās, domas mainās. Es kādreiz teicu, ka neprecēšos, nu esmu precējusies. Kādreiz domāju, ka nekad nedzīvošu mājā, bet nu kārtojam dokumentus par mājas celtniecību. Un vidū nav pagājuši ne tuvu desmit gadi, pa kuriem domas mainījās.
Varbūt paies 3 vai 4 gadi un draugs pats jau vēlēsies bērnus, precēties. Nekas nav akmenī kalts.
Nevajag tagad sabojāt labas attiecības.
17.01.2020 13:03 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
26 gados jau lielākā daļa vēl ir zaļi gurķi, nav uzkāpuši pa karjeras kāpnēm, nav lieli ienākumi, nav savs īpašums.
17.01.2020 12:50 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
10 gadus noteikti negaidītu. Arī tagad nešķirtos, bet šo jautājumu pārcilātu vēlreiz, atliekot emocijas malā.
Ja domā par bērniem, tad tavs vīrietis plāno bērnus ap 40 gadu vecumu? Zinu cilvēkus, kam tas ir ok, man tā nav un šķiet, ka arī tev nē. Es ļoti šaubos vai 12 gadi (ieskaitot jau jūsu 2 gadus nodzīvotos un vēl 10 kā testa režīmu - būs, nebūs) ir optimāls laiks, lai saprastu, otrs der vai nē. Tā var visu dzīvi taustīties un neko neizdarīt. Šāds laika posms vēl ir saprotams tiem, kas ir kopā no padsmitgadu vecuma, tad jā, kamēr pabeidz skolu, iekārtojas darbā, dzīvē kaut ko sasniedz, nobriest emocionāli un materiāli, varbūt jau iegūst īpašumu, vārdusakot, sasniedz kaut ko un dodas tālāk, jo maz ticams, ka kāds draudzējoties no 16 gadu vecuma, ir gatavs kāzām pēc 5 gadu kopā būšanas, kad abiem vēl īsti nekā nav. Nezinu kas vēl tik ļoti jāsasniedz 26 gados, kas būtiski traucētu ģimenes dibināšanai. Lielās līnijās jau visam vajadzētu būt puslīdz sakārtotam normālai dzīvei.
17.01.2020 12:47 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
sniegpulksteniite @ 17.01.2020 12:40
Tev jāsaprot vai viņš vispār kādreiz gribēs ģimeni, precēties, vai arī jau ir izdomājis, kad nekad nekas nebūs, bet pasaka Tev variantu pēc 10gadiem, lai kāda būtu līdzās, jo patīc, vajag kādu blakus, bet nekad neko vairāk ar Tevi negribēs. Citi izdomā nākotnes termiņus, lai sieviete vairs neceļ augšā to tēmu, liek mierā.
Es viņa vietā arī tā darītu, vienīgi varēja patiekt ka pēc 5 gadiem... (*Un kad 5 paies, tad vēl pēc 5, ja tik ilgi būs kopā) lai šamai mazāk jāraud...
17.01.2020 12:47 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tev jāsaprot vai viņš vispār kādreiz gribēs ģimeni, precēties, vai arī jau ir izdomājis, kad nekad nekas nebūs, bet pasaka Tev variantu pēc 10gadiem, lai kāda būtu līdzās, jo patīc, vajag kādu blakus, bet nekad neko vairāk ar Tevi negribēs. Citi izdomā nākotnes termiņus, lai sieviete vairs neceļ augšā to tēmu, liek mierā.
17.01.2020 12:40 |
 
10 gadi
Reitings 3009
Reģ: 13.11.2011
Es saprotu tavu situāciju, man arī negribētos gaidīt 10gadus, lai sāktu domāt par bērniņu, ņemot vērā, ka tev jau tad būtu 30+. Es noteikti tavā vietā uzreiz nešķirtos, padzīvotu un tad redzētu. Agrāk es arī nesapratu cilvēkus, kas pēc gada, diviem uzreiz skrien precēties, man likās, ka jānodzīvo vismaz 4gadi, lai kārtīgi iepazītu cilvēku, bet tagad domas mainījušās. Ar savu draugu arī esmu kopā 2 gadus un nevaru jau sagaidīt bildinājumu, kas citiem liekas ātri. Cilvēki ir atšķirīgi, dod savam mazliet laiku.
17.01.2020 12:21 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
50% laulības izjūk, pilnīgi pamatotas bailes ir tavam draugam
17.01.2020 12:09 |
 
Reitings 6
Reģ: 16.01.2020
Jā, diezgan skaidri pateica, ka savas domas nemainīs. Un ātrāk par 10 gadiem kopdzīves par kāzām pat nedomās. “Tikai nodzīvojot vismaz 10 gadus kopā, var iepazīt cilvēku un saprast, vai ir īstais.” Pateica, ka arī mīl mani un lai es par to nešaubos, bet tāda ir viņa nostāja, kuru viņš netaisās mainīt.
Es arī saprotu, no kurienes viņam ir pamats tādai domāšanai. Jo viņa mamma palika stāvoklī 17 gadu vecumā, tāpēc steidzami vajadzēja precēties. Tapec abi apprecējās 18 gados. Loģiski, ka tādas attiecības nebija ilgas un viņi ātri pašķīrās. Drauga tēvs pārstāja kontaktēties ar savu dēlu. Un tikai pēc vairākiem gadiem mana drauga mamma satika jaunu vīrieti, kuram bija tāda pati situācija ar kāzām 18 gadu vecumā un bērnu no pirmās laulības. Viņi joprojām dzīvo kopā neprecējušies un principā tas vīrietis arī bija kā tēvs manam draugam. Tieši no šāda scenārija mans draugs arī baidās (es tā pieļauju). Bet viņam nav 18, pēc 3-4 gadiem viņam arī nebūs 18.
17.01.2020 11:42 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Ja tu dzīvotu kopā ar superīgu čali kas tev patīk un vis ir ideāli, bet viņš paziņotu ka negrib precēties/bērnus tuvāko 10 gadu laikā.
Vai so so čali, kas tev nevisai patīk, bet viņš uzreiz ir ar mieru tevi bildināt, precēt, taisīt bērnus.
Kuru tu izvēlētos?
Vai meklēsi 3 variantu?
17.01.2020 11:35 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Un tas man ir šobrīd ir ļoti sāpīgi, jo zinu, ka viņam nav pieņemams mans variants un man viņa.

Kā tu zini ka viņam nav pieņemams tavs variants? Tā arī teica kā nē nekādā gadījumā neprecēsies ātrak, vai arī to visu esi "sapratusi" no vienas sarunas?
Un vai viņs teica ka tevi neredz kā savu sievu?
Kādi viņam ir iemesli kāpēc grib precēties vēlāk?
tikai pēc 10 kopdzīves gadiem tu vari iepazīt cilvēku un saprast, vai tiešām velies būt ar viņu kopā

Varbūt viņš tā teica, jo negrib sasteigt kāzas un tad šķirties. Es arī uzskatu ka pēc 2 kopdzīves gadiem nevar iepazīt cilvēku. Ātrakais pēc 5 gadiem.
17.01.2020 10:59 |
 
Reitings 6
Reģ: 16.01.2020
Kādai sievietei kāzas nav svarīgas, kādai ir. Un esmu no tām, kurai IR svarīgas.
Iekrājumi mums ir, dzīvojam diezgan labi, un viss ir forši. Kas arī man šajā situācijā lika aizdomāties ir fakts, ka draugs pateica “tikai pēc 10 kopdzīves gadiem tu vari iepazīt cilvēku un saprast, vai tiešām velies būt ar viņu kopā.”
Man nav pieņemams scenārijs, kur cilvēki dzīvo kopā jau 7-8 gadus un vīrietis neredz otru cilvēku kā savu sievu. Tāds ir mans uzskats. Es ļoti respektēju arī drauga uzskatus un viedokli, un noteikti negribētu, lai tiktu bildināta tikai tāpēc, ka es tā gribu un viņš nē. Un tas man ir šobrīd ir ļoti sāpīgi, jo zinu, ka viņam nav pieņemams mans variants un man viņa.
17.01.2020 10:51 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Turklàt nejau tu esi ar viņu attiecìbàs savu gadiem izplànoto vai izsapņoto kàzu dèļ ?
Kaut ieraksts liecina par pretèjo..
Jo vairàk vińam to kàzu padarìśanu uzspiedìsi jo drìzàk viņš vispàr pàrgribès kàzas un vispàr paliksi bez nekà.
16.01.2020 23:12 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Atlika uz 10 gadiem, tas ir labais ? šamā apraudājās...
16.01.2020 23:05 |
 
Reitings 1205
Reģ: 21.05.2012
Neredzu iemeslu lai šķirtos - ja viens otru mīlat, un viss apmierina attiecībās. Kādēļ Tu tik ļoti vēlies precēties? Domāju, ka nevajag viņam uzspiest to , ka jābildina, jāprecas.. Tas taču ir jāgrib no sirds.
16.01.2020 22:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits