AKTUÀLA TÈMA-VEGÀNS,VEĞETÀRIETIS,VISÈDÀJS

 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Sveiki visiem!
Tagad paliek diezgan populàrs un aktuàls vegànisms.
Kå arì pašlaik ir projekts-Neapėd zemeslodi.
Kà ir ar jums? Domas dalàs,cik cilvèku,tik viedokļu.
Es personìgi pati esmu visèdàja,bet nenosodu arì tos kas izvèlas vegànu un veğetàru uzturu. Pati klausos organismà..brìżiem varu bùt vegàns,brīżiem vegàns.tas mainàs periodiski.
Kà ir ar jums? Kas esat jūs un kàds ir jùsu viedoklis par veğetàru,vegànisku dzìvesveidu? :)
16.01.2020 16:08 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Blanche
Tātad Tava atbilde ir "Jā". Sekojoši, ja kāda persona sistemātiski izvēlas ēst cilvēkus, maksājot par viņu slepkavošanu, tad tāda rīcība, Tavuprāt, nav nosodāma un nav nepareiza? Pareizi?
17.01.2020 12:32 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Es atkal nesprotu, kāpēc gan vecāki nevarētu savu bērnu barot veģetāri/vegāniski. Tā it kā, ja uzspiež gaļu bērnam, kurš nemaz nesaprot, kas tas ir, skaitās okey, bet dot cita veida uzturu, redz, uzreiz ir šausmas. Pierādīts pat, ka bieži vien tieši cilvēki, kuri lieto dzīvnieku produktus, ir ar uzturvielu deficītu, jo maltītes nav sabalansētas, trūkst dārzeņu, salikto ogļhidrātu utt. Es labāk savu bērnu pieradinātu pie dārzeņiem , nevis nagetiem un friškām.

Lūk, šādi pierādītāji man tieši besī :D Protams, protams, tie, kas visēdāji ēd tikai friškas un nagetus :D Smieklīgi. Tas ir tikpat tups apgalvojums, kā es teiktu, ka veģetārieši ēd lapas. Bet es to neteicu. Un tieši šādi braucieni no viena grāvja otrā man riebjas visēdājos, vegānos un pārējos.
17.01.2020 10:56 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Skatos to interviju un tur ta meitene kura bija veģetāriete un tagad ēd gaļu ir tāda divkose. Gaļai pieskarties negrib, viņai tas liekas pretīgi pieskarties jēlai gaļai, bet ēst gan viņu ēd. Dīvains cilvēks, kurs ignorē no kurienes gaļa nāk un kas tas ir.
17.01.2020 10:45 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Blanche @ 17.01.2020 08:42

Kāda Tev daļa, ko cits liek savā šķīvī un kunģī. ? Katrs ēd ko grib. Nav tur nekas nosodāms. ?
Labs video par tēmu
https://m.youtube.com/watch?v=yDhqJQHzgAA

https://m.youtube.com/watch?v=yDhqJQHzgAA
17.01.2020 08:42 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
plutarh @ 16.01.2020 20:40
Blanche
Vai Tu vēlies teikt, ka cilvēka pārtikas izvēles nevar būt nosodāmas?

Kāda Tev daļa, ko cits liek savā šķīvī un kunģī. ? Katrs ēd ko grib. Nav tur nekas nosodāms. ?
Labs video par tēmu
https://m.youtube.com/watch?v=yDhqJQHzgAA
17.01.2020 08:42 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man gan šķiet,ka vińa èd sabalansèti un uzņem visas nepieciešamàs uzturvielas. Ir jàpaseko līdzi arì live video ko viņa ir stàstijusi. Vińa vispàr ir labs piemèrs par to kà bùt vegànam

Kur tad viņai ir tā mock meat? Viņa pati viena video teica ka nekad nepērk tādas lietas, tikai ja iet uz restorānu. Tofu jā viņa dažkārt taisa. Bet brokastīs tikai smooty es nevarētu. Pēc stundas jau gribas ēst.
+vińa to neuzspiež agresìvi,ka visiem tagad ir jàbùt vegàniem un jàatsakàs no gaļas un dzìvnieku izcelsmes produktiem

Tas tu neesi redzējusi cik agresīva un viņa var būt kad aizstāv savu viedokli. Un viņa arī viena Facebook grupā rakstīja ka but veģetāriete ir tik par slikti cik būt gaļēdājam. Kā abi nogalina dzīvniekus. Varbūt tagad kad viņa pīpē zāli tad ir vairāk chill bet gadu atpakaļ viņa bija viens no annoying vegan.
17.01.2020 07:22 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Es galu parstaju est gadu atpakal. Nemaz neprasas. Grutak ir izslegt piena izstradajumus. Es govs pienu un olas vispar neperku. Pa retam sanak kaut ko apest, kas satur pienu vai olas. Pedeja laika vairak censos skatities ko lieku mute. Tur, kur es dzivoju it ipasi pedeja laika loti daudz alternativas ir pieejamas.
Esmu kaut kas starp vegetarieti un vegan. Nepatik man sevi iedalit kaut kada kategorija, bet nu. ?
16.01.2020 23:41 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
user90586
Nevaru, protams, spriest par visiem video, bet, cik redzēti, tur reti ir pākšaugi, rieksti, mock meat, bet dominē augļi, ar ko, neapēdot milzīgu apjomu, nevar uzņemt adekvātu olbaltumvielu daudzumu.
vińa to neuzspiež agresìvi,ka visiem tagad ir jàbùt vegàniem un jàatsakàs no gaļas un dzìvnieku izcelsmes produktiem.
Vai Tu nepiekrīti tam, ka visiem, kuriem ir iespēja ēst vegāniski, jāatsakās no dzīvnieku izcelsmes produktiem?
16.01.2020 23:38 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Bet nu cik cilvèku tik viedokļu..kars domà un dara kà vèlas :)
16.01.2020 23:18 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
plutarh @ 16.01.2020 20:59

Precīzāk sakot, viņa ēd neveselīgi. Kaut arī vegānisma ietvaros uzņemt pietiekami daudz olbaltumvielu ir ļoti vienkārši, viņas reklamētajos ēdienos to nav pietiekami.

Man gan šķiet,ka vińa èd sabalansèti un uzņem visas nepieciešamàs uzturvielas. Ir jàpaseko līdzi arì live video ko viņa ir stàstijusi. Vińa vispàr ir labs piemèrs par to kà bùt vegànam. +vińa to neuzspiež agresìvi,ka visiem tagad ir jàbùt vegàniem un jàatsakàs no gaļas un dzìvnieku izcelsmes produktiem. ?
16.01.2020 23:17 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Viņa ēd diezgan dīvaini.

Precīzāk sakot, viņa ēd neveselīgi. Kaut arī vegānisma ietvaros uzņemt pietiekami daudz olbaltumvielu ir ļoti vienkārši, viņas reklamētajos ēdienos to nav pietiekami.
16.01.2020 20:59 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kā arī viena lieta...ir liela atšķirība starp vegan un plant based.
Vegan ir vairāk dzīvesveids plant based ir diēta. Tāpēc ir daži cilvēki kuri uzskata ka ir vegan lai gan velk ādas kurpes, lieto produktus ar dzīvnieku sastāvdaļām vai kuri ir testēti uz dzīvniekiem. Tāpēc ja runa ir par tikai kā diētu tad pareizāk būtu teikt plant based (nezinu pareizi latviskotu tulkojumu - augu bāzēts uzturs?)
Un to kā Mičule ēd galīgi nevajadzētu uztvert par pamatu kā visi vegāni ēd. Viņa ēd diezgan dīvaini. ? Es piemēram nevarētu paēst tikai no makaroniem ar sēklu mērcīti un tomātiem. Man vajag klāt kādu sojas cīsiņu, tofu, falafel vai ko citu. Var teikt ka es ēdu latviešu ēdienus bez dzīvnieku iejaukšanas. Kartupeļi, štovēti kāposti un sojas cīsiņus. Vakar piemeram soļanka.
16.01.2020 20:53 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Blanche
Un kāda gan citiem daļa ko katrs ēd.

Vai Tu vēlies teikt, ka cilvēka pārtikas izvēles nevar būt nosodāmas?
16.01.2020 20:40 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Citreiz bērns augot pats jau atsakās no gaļas. Ir draudzenes bērns, kurš ēdot zupu jau atsijā gaļu malā, ēdot pirmo reizi pelmeni to spļāva āra, jo gaļa negaršo. Desu gan ēd...bet tā reāli vienkārši atsakās un janem vērā ka ģimene ir visēdāji.
16.01.2020 20:37 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Kiskismau izteica visu tik labi, ka nav ko piebilst.
Esmu vairāk kā pusi dzīves veģetārietis un tagad kā trešais gads vegānismā.
16.01.2020 20:34 |
 
Reitings 10
Reģ: 03.12.2019
Ēdu gaļu, bet ne katru dienu. Zivis man garšo labāk.
Ir mēğināti visi tie sojas, rīsu, auzu un kokosriekstu pieni..ļoti negaršīgi un ūdeņaini. Bet tas ir gaumes jautājums.
16.01.2020 20:18 |
 
Reitings 17
Reģ: 21.12.2018
Esmu veģetāriete, bet piena produktus arī lietoju ļoti reti. Gribētos iztikt bez, bet šad tad tomēr sanāk. Ar laiku atteikšos pilnībā.
Es atkal nesprotu, kāpēc gan vecāki nevarētu savu bērnu barot veģetāri/vegāniski. Tā it kā, ja uzspiež gaļu bērnam, kurš nemaz nesaprot, kas tas ir, skaitās okey, bet dot cita veida uzturu, redz, uzreiz ir šausmas. Pierādīts pat, ka bieži vien tieši cilvēki, kuri lieto dzīvnieku produktus, ir ar uzturvielu deficītu, jo maltītes nav sabalansētas, trūkst dārzeņu, salikto ogļhidrātu utt. Es labāk savu bērnu pieradinātu pie dārzeņiem , nevis nagetiem un friškām.
16.01.2020 20:05 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
+1 Kiskismau
16.01.2020 18:57 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
visēdājs. nevarētu savu dzīvi iedomāties bez gaļas un citiem dzīvnieku valsts produktiem.
16.01.2020 17:24 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Veģetārieši netraucē, bet vegāni reizēm gan. Tie, kuri ir apsēsti ar to un uzspiež savu domu sabiedrībai.

Ir daudz kuteklīgu tēmu. Viena no tām ir ko katrs liek savā šķīvī. Cilvēkiem nepatīk mainīt savus paradumus. Manuprāt, vegāni nevis uzspiež savu domu, bet cenšas izglītot un daudziem tas nesanāk, jo sāk izklausīties pēc uzbrukuma vai aizvainojuma.
Esmu sastapusies ar gaļas ēdājiem kuri ir tieši tik pat kaitinoši kā daži vegāni. Piemēram paņem novicina gaļas gabalu gar degunu. Kas tur tik smieklīgs nesaprotu. Paņemšu novicināšu falafel gar degunu arī būs smieklīgi... Vai arī tie kuri cenšas strīdēties pretī un pat neieklausas ko mēģina teikt... Politika, reliģija un ēdiens ir tēmas par kurām ar dažiem cilvēkiem labāk nerunāt :D
16.01.2020 17:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits