Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

AKTUÀLA TÈMA-VEGÀNS,VEĞETÀRIETIS,VISÈDÀJS

 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Sveiki visiem!
Tagad paliek diezgan populàrs un aktuàls vegànisms.
Kå arì pašlaik ir projekts-Neapėd zemeslodi.
Kà ir ar jums? Domas dalàs,cik cilvèku,tik viedokļu.
Es personìgi pati esmu visèdàja,bet nenosodu arì tos kas izvèlas vegànu un veğetàru uzturu. Pati klausos organismà..brìżiem varu bùt vegàns,brīżiem vegàns.tas mainàs periodiski.
Kà ir ar jums? Kas esat jūs un kàds ir jùsu viedoklis par veğetàru,vegànisku dzìvesveidu? :)
16.01.2020 16:08 |
 
Reitings 9996
Reģ: 19.11.2014
Veģetārieši netraucē, bet vegāni reizēm gan. Tie, kuri ir apsēsti ar to un uzspiež savu domu sabiedrībai.

Bomba! Ar to viņi atšķiras! Veğetārieši ir ok, bet vegāni apsēsti! ?
Es ēdu arī gaļu, bet pēdējā laikā spiežu uz interesantiem veğetāriem ēdieniem. Kaut kā negribas tik daudz to gaļu vairs.
16.01.2020 17:05 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Laikam būšu vienīgais vegāns šeit :D :D Fun times.
Jau kopš bērnības kur mums bija govis, vistas, zirgs, cūkas, truši likās dīvaini kāpēc mēs viņus ēdam vai sūtam uz lopkautuvi (toreiz man teica ka nesūta uz lopkautuvi, bet citu saimniecību), ja tie ir mani draugi, viņiem bija vārdi un viņiem nesu kārumus. Kad pusdienās bija kāds mans mīļš trusis tad to neēdu.
Pirms diviem gadiem paliku veģetāriet un tagad jau ilgu laiku vegāne. Filma dominio man atvēra acis par piena un olu industriju. Govs piens ir domāts teliņam ne mums.
Tad nu tagad "neapēd zemeslodi" izaicinājuma ietveros cenšos savu draugu pievērst tam, jo viņaprāt kafija bez piena nav iedomājama, lai gan pirms tam jau viņam taisīju kafiju ar sojas pienu un viņš atšķirību nejuta :D. Viņš arī ir veģetārietis un mājās ēd visu ko es taisu kas ir vegāns, bet ārpus mājas ēd veģetāri.
Nevienam nespiežu ēst vegāni, protams gribas lai citi to saprot un arī apzinās gan ētiskos aspektus gan ekoloģiskos un vismaz varbūt reizi nedēļā ed vegāni un 2 reizes nedēļā veģetāri, tas jau vien atstātu iespaidu.
Manuprāt vārds vegāns nav trends, bet cilvēki vienkārši sāk saprast ka tā vairs nevar. Ēst gaļu priekšā pakaļā, rītā vakarā. Cilvēki saprot, ka tā indusrtija ir aizgājusi par tālu. Rodas jauni pētījumi par vegānismu, par lopkopības industriju un cilvēkiem atveras acis. Agrāk 50-80 gados cilvēki domāja ka smēķēt ir veselīgi, jo tā teica reklāmas, bet pagāja gadi un parādījās pētījumi. Tieši tā pat tagad zinātnieki pēta ko tad istenībā var pārstrādāt mūsu zarnas un ko nē.
Vēl viens no iemesliem kāpēc rodas vairāk vegānu ir dēļ klimata pārmaiņām un vēlmas mazināt savu CO2 atsāto pēdu.
16.01.2020 17:03 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Ja ir iespēja gaļu neizvēlos, lašveidīgās zivis gaļas vietā?
16.01.2020 16:52 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Esmu visēdāja, taču brīžiem izteikti neprasās cūkgaļu, un tad arī to nepērku. Bez gaļas negribētu pavisam iztikt, jo uzturs, kas veidots tikai no zaļumiem, saknēm un pākšaugiem, šķistu vienveidīgs. Kopumā cenšos ēst veselīgi, bet noteikti ne veģetāri vai vegāniski. Skatos Mičules video, un mani neuzrunā tādas maltītes ilgtermiņā. Šad un tad es varētu un pat gribētu ēst kā viņa, bet ne jau to pārvērst par dzīvesveidu. Svētkos patīk uzšmorēt pīli vai tītaru, vasaras sezona asociējas ar tradicionālu sašliku, bet pēc sporta zāles ideāli iet iekšā vista
+ biezpiens vai tortilja ar vistu. Ar draugu dievinām labi izceptu jēru, mūsu mīļākā zupa ir biešu zupa ar kūpinātām ribiņām, un viņa mamma cep lieliskas karbonādes. Ļoti garšo arī zivis, un tās organismam arī ļoti nepieciešamas. Šovakar taps tītara gaļas kotletītes!
Veģetārieši netraucē, bet vegāni reizēm gan. Tie, kuri ir apsēsti ar to un uzspiež savu domu sabiedrībai.
16.01.2020 16:47 |
 
Reitings 312
Reģ: 01.10.2019
Visēdājs, bet pēdējā laikā ļoti uzrunā tieši veģetārs uzturs. Gaļu ēdu ja sagribās, nevis jo vajag ?
16.01.2020 16:46 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Katrs var ēst ko grib, kāds vēl te viedoklis par vegānu/veģetāru uzturu. Un kāda gan citiem daļa ko katrs ēd. ?
Tas pats kas vegānam pajautāt, ko Tu domā par cilvēkiem, kuri ēd gaļu.
Gribi ēst gaļu ēd, negribi neēd un viss.
16.01.2020 16:39 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Es šajā ziņā pieturos pie dabas likumiem, sakarā ar ko cilvēks nav ne gaļēdājs, ne zālēdājs, bet gan visēdājs un tā arī dzīvoju. Ēdu gan dzīvnieku valsts, gan augu valsts produktus. Man svarīgāk par visiem morālajiem aspektiem ir tas, lai manā organismā netrūktu nekādu uzturvielu, kas var notikt nesabalansētas ēšanas rezultātā. Visādas kapsulas un šaibas rīt dabiskas vitamīnu uzņemšanas vietā negrasos.
16.01.2020 16:36 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Visēdājs.
Viedokļa par citu ēšanas paradumiem nav. Varbūt neizprotu līdz galam trendu ievilkt šajā lietā mazus bērnus, piemēram, Milzarājas gadījumā, bet visādi citādi... Tas man netraucē :D
16.01.2020 16:32 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Visēdājs.
16.01.2020 16:21 |
 
Reitings 1205
Reģ: 21.05.2012
Man personīgi liekas, ka vārds “vegāns” jau mūsdienu pasaulē ir kā trends. Man pret viņiem nav iebildumu un man vispār ir pilnīgi vienalga ko katrs ēd, galvenais lai man neuzspiež savu viedokli. Man gaļa vienkārši garšo, pērku gaļu no BIO saimniecībām, kā arī olas.
16.01.2020 16:14 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
*brīžiem veģetáris
16.01.2020 16:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits