Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārkāpumi un ziņošana par tiem.

 
Reitings 40
Reģ: 22.10.2019
Biju izveidojusi tēmu par to, ka vēlos ziņot par bijušā drauga likuma pārkāpumiem. Nolēmu pacelt jaunu tēmu tieši par pārkāpumiem un ziņošanu par tiem.
Vēlos zināt jūsu viedokli un attieksmi pret likuma pārkāpumiem.
Vai esat saskārušiem ar paziņu, draugu, komersamtu, darba devēju utt. nelikumīgām darbībām? Izvairīšanos no nodokļiem, nelegālu nodarbināšanu, aplokšņu algām, darba drošības noteikumu neievērošanu, darba stundu neievērošanu, valsts valodas likuma pārkāpumiem, naudas atmazgāšanu un dažādiem citiem pārkāpumiem.
Vai esat ziņojuši par pārkāpumiem?
Kādos apstākļos sūdzētos un kādos ne?
Kāpēc esat par ziņošanu, ja saskaraties ar pārkāpumiem un kāpēc esat pret?
13.01.2020 19:53 |
 
Reitings 40
Reģ: 22.10.2019
Es arī nekad neemsu sūdzējusies, bet šajā gadījumā, man viss liekas nepareizi. Un tagad es mēģinu atrast pareizo atbildi starp visiem tiem - kā darīt.
Bet ja esat ziņojušas par pārkāpiem, vai kāds ir redzējis reālas izmaiņas? Cik ātri viņi reaģē?
17.01.2020 12:21 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Esmu pieredzējusi daudz ko, bet man sūdzēties nav asinīs. Ja vien runa nav tiešām par nopietnu, smagu noziegumu - slepkavība, laupīšana, utt - es nebāžu degunu svešās darīšanās. Sūdzambībeles ir nevēlami cilvēki lielākajā daļā kolektīvu.

pilnīgi piekrītu šim. Neesmu stukača un neciešu arī ka citi tādi ir.
14.01.2020 21:07 |
 
Reitings 35
Reģ: 18.02.2019
Kāda mana darīšana gar citu lietām? Mums “lieliski” kaimiņi pazvanīja VID’AM pr komercdarbību. Jo redz manam vīrietim rokas neaug no dirsas un pats māk gan saremontēt , gan sapulēt un arī nomazgāt mašīnu. ā, riepas stāv zem nojumes, priekš sacensībām, kurās aiziet vairāki riepu komplekti. Kaimiņiem redz nepatika , ka paši visu darām. Vai arī nepatika , ka esam jauni un spējam atļauties labāku mašīnu kā citi? Šausmas. Nevienam nenovēlu tādu kaimiņus un skaidrošanos ar VID, jo viņiem jau nekas vairs neinteresē. Un iestāstīt , ka paši ar šļūteni mazgājam mašīnu, ir bezjēdzīgi. Es ceru, ka “stučītājas” pirms ver savu muti, ir 100% pārliecinātas par to ko un kam stāsta.
14.01.2020 17:37 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Ziņoju pēc saviem morāles un personīgā labuma kritērijiem.
14.01.2020 07:50 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Bezvējš @ 13.01.2020 21:28
Nu piemēram situācija - darba devējs oficiāli izmaksā minimālo algu, pārējo izmaksā aploksnē. Darba devējam
izdevīgi, iespējams arī nodarbinātajam šķiet, ka viņam tas ir izdevīgi, jo alga viņaprāt iespējams ir lielāka, nekā tad, ja visa alga tiktu maksāta oficiāli. Vai arī nodarbinātajam ir bail ziņot, jo var palikt bez darba. Tādu gadījumu ir ļoti daudz un nodarbinātais ar to samierinās.
Bet, kad nonāk līdz tam, ka nepieciešama slimības lapa, vai bērnu kopšanas atvaļinājums, sociālās iemaksas bijušas tik mazas, ka nodarninātais saņem praktiski neko.

Lielā daļā Latvijas šobrīd reāla bezdarba nav.
Starp citu, ja darba devējs visu maksātu legāli, alga nemaz nevarētu būt būtiski mazāka, jo par to mazāko algu viņam vnk nebūtu, kas strādā. SSE Riga mācībspēki nu jau ir zinātniski izpētījuši, ka visās nozarēs ir uzņēmumi, kas neizvairās no nodokļu nomaksas, bet aplokšņu algas pamatā ir peļņas maksimizēšana, nevis darbinieka ieguvums.
Diez vai ir praktiska jēga par tādu ziņot, ja tas darbinieks tur taisās turpināt strādāt. Taču noteikti vajag paziņot VIDam, ja nav intereses tur strādāt.
13.01.2020 22:43 |
 
Reitings 145
Reģ: 24.10.2017
law7 @ 13.01.2020 21:07

Zinu, bet izteicos vispārīgi. Vairumam cilvēku noziedzīgu nodarījumu smaguma pakāpju iedalījums neko daudz neizsaka.

Bet tomēr noziedzīgā nodarījuma klasifikāciju izsaka Krimināllikuma 7.pants ?
13.01.2020 22:11 |
 
Reitings 40
Reģ: 22.10.2019
Nu piemēram situācija - darba devējs oficiāli izmaksā minimālo algu, pārējo izmaksā aploksnē. Darba devējam
izdevīgi, iespējams arī nodarbinātajam šķiet, ka viņam tas ir izdevīgi, jo alga viņaprāt iespējams ir lielāka, nekā tad, ja visa alga tiktu maksāta oficiāli. Vai arī nodarbinātajam ir bail ziņot, jo var palikt bez darba. Tādu gadījumu ir ļoti daudz un nodarbinātais ar to samierinās.
Bet, kad nonāk līdz tam, ka nepieciešama slimības lapa, vai bērnu kopšanas atvaļinājums, sociālās iemaksas bijušas tik mazas, ka nodarninātais saņem praktiski neko.
13.01.2020 21:28 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
KKKetrina @ 13.01.2020 21:00
par kriminālpārkāpumiem
Par mazāk smaga noziegumu vai kriminālpārkāpuma neziņošanu- Krimināllikums atbildību neparedz. Tikai par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem, ja tiek gatavots vai jau ir izdarīts.

Zinu, bet izteicos vispārīgi. Vairumam cilvēku noziedzīgu nodarījumu smaguma pakāpju iedalījums neko daudz neizsaka.
13.01.2020 21:07 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Starp citu, Eiropas valstīs, kurās ir vislielākais % laimīgu cilvēku, ziņošana par citu personu likumpārkāpumiem ir vispārpieņemta lieta. Jo likumi demokrātiskā valstī savā būtībā ir pilsoņu vienošanās, kādā sabiedrībā vēlamies dzīvot, un, ziņojot par likumpārkāpumiem, sabiedrība kopumā nodrošina sev labāku dzīvi.
13.01.2020 21:05 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Piebildīšu, ka esmu egoiste un ziņoju par lietām, kas mani skar vai varētu skart personīgi. Piemēram, ja kaimiņi izīrētu dzīvokli, nemaksātu nodokļus, bet īrnieki man netraucētu, tad ne prātā nenāktu ko stučīt.
13.01.2020 21:00 |
 
Reitings 145
Reģ: 24.10.2017
par kriminālpārkāpumiem
law7 @ 13.01.2020 20:36
Kopumā esmu par ziņošanu par likumpārkāpumiem. Zināmā mērā uz to, kādos gadījumos ir attaisnojami neziņot par smagāko likumpārkāpumu daļu - noziegumiem, atbildi sniedz Krimināllikums. Par neziņošanu atbildība nav paredzēta šauram nozieguma izdarītāja tuvāko cilvēku lokam, mācītājiem, advokātiem.
Taču "likumpārkāpumi" ir ļoti plašs jēdziens. Tādēļ labāk precizēt, par kādiem likumpārkāpumiem ir runa.

Par mazāk smaga noziegumu vai kriminālpārkāpuma neziņošanu- Krimināllikums atbildību neparedz. Tikai par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem, ja tiek gatavots vai jau ir izdarīts.
13.01.2020 21:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Šo to esmu ziņojusi, bet ne par pārāk populārām lietām (tas bija saistīts ar valsts valodu, veselības aprūpi, datu aizsardzību). Iestādes nebija ieinteresētas šīs lietas izskatīt, teiksim tā.
Domāju, ka pārkāpumus nodokļu jomā, darba aizsardzībā, uztver ieinteresātāk.
13.01.2020 20:57 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Esmu pieredzējusi daudz ko, bet man sūdzēties nav asinīs. Ja vien runa nav tiešām par nopietnu, smagu noziegumu - slepkavība, laupīšana, utt - es nebāžu degunu svešās darīšanās. Sūdzambībeles ir nevēlami cilvēki lielākajā daļā kolektīvu.
13.01.2020 20:54 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Kopumā esmu par ziņošanu par likumpārkāpumiem. Zināmā mērā uz to, kādos gadījumos ir attaisnojami neziņot par smagāko likumpārkāpumu daļu - noziegumiem, atbildi sniedz Krimināllikums. Par neziņošanu atbildība nav paredzēta šauram nozieguma izdarītāja tuvāko cilvēku lokam, mācītājiem, advokātiem.
Taču "likumpārkāpumi" ir ļoti plašs jēdziens. Tādēļ labāk precizēt, par kādiem likumpārkāpumiem ir runa.
13.01.2020 20:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits