Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērna uzvedība mājās pēc bērnudārza

 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
Sveikas.
Problēma liela,un pat vairs nezinu ko darīt, kā rīkoties mūsu situācijā,mums ir 3 gadus veca meitiņa,kura uzsāka iet bērnudārzā septembrī. Gāja smagi, nu tikai 2 nedēļas paliek uz gulēšanu dārziņā.
Kā jau visiem bērniņiem var uznākt savi stiķi, niķi. Bet šobrīd mums katrs vakars pārvēršas pilnīgā vājprātā,tiklidz jāiet gulēt. Pēkšņi vajag konkrēti tās bikses vilkt, un nevienas citas, tad tiek meklēta maika, bet tieši tā ko vēlēsies, vannā jāiet, tas nekas ka es pirms 5 min.piedāvāju. Gulēt negrib iet ne pa kam, bet miegs nāk un acis spīd. Līdz ko sāku klāt gultu, tā ir viss, tiek pielikts punkts mierīgam bērnam, sāk raudāt un arvien trakāk un trakāk, līdz histērijai.
Un tā nebija līdz šim kamēr nebija bērnudārzs. Es teiktu tā-kā no bērnudārza ārā, tā bērns izmainās pavisam,arī klausīt nevēlas, bet dažreiz var forši sarunāt, izņemot vakarus kad jāiet pie miera.
Vēl tikko noprasīju audzinātājai, vai mans bērns vispār guļ diendusu, uz ko atbildēja ka guļ un pati pat ļoti priecājoties, jo sākumā arī tur nevēlējās gulēt. Nu ar dārziņu viss labākajā kārtībā ir, bet mājās ir vienkārši vāks. Man pēdējie nervi iet ārā. Tētis mums arī saķēris galvu un vairs nezinot kā rīkoties tādos brīžos ar meitu. Nolaižas rokas. Kā palīdzēt bērnam? Varbūt vajag doties pie ārsta uz konsultāciju? Es pieļauju, ka tāda veidā notiek kaut kāds protests, kā jau minēju šis sākās tiklīdz sāka doties uz dārziņu.
Lietojam šobrīd relaxen balzamu,bet šķiet ka neko nelīdzēs šis mums.
Baidos, ka bērnam šis var ieiet kā pieradums un tas tagad notiks visu laiku,vai sāks izturēties vēl trakāk. Visu laiku mēģinām sarunāt visu, visu, runāt un stāstīt, bet kā pret sienu. Man kauns jau iziet no dzīvokļa, ko tie kaimiņi domā, ka katru vakaru ir šāds cirks.
Paldies par jebkuru atbildi.
10.11.2019 20:50 |
 
Reitings 26
Reģ: 31.05.2014
LittleSun12, nosūtīju Jums PM
26.01.2021 09:33 |
 
Reitings 78
Reģ: 05.12.2020
LittleSun12 @ 05.01.2020 17:32
Es atgriežos. Mūsu vakari ātri palika mierīgi pēc ģimenes ārsta. Vispār viss bija palicis superīgi, uz dārziņu ar prieku kā iepriekš un arī mājās super mierīgi. Diemžēl viss mainījās,kad bērns no dārziņa atnāca ar saplēstu divdaļīgo kombi-bikses un jaka. Bikses pilnībā pāri ceļiem viss pa vīli, atrauts pat audums dupšu daļā ar visu šuvju vietu. Pēc šī mums sākās dārziņā raudāšana, pēdējās trīs dienas vispār līdz šausmām, ne par ko nevēlas iet, kliedz un dreb. Es nesaprotu, šis vairs nav īsti normāli. Audzinatajas ir informētas un jautāju, vai nav noticis kas tāds par ko man būtu jazin, viņas nezinot. Par uzvedību jautāju ceturtdien, kurā brīdī viņuprāt tāda palika, arī to nezinot. Vairs neko negaidīju, un pieteicu sarunu pie vadības. Ceturtdien viņa man pretī skrēja ārā no grupas, tik ļoti raudāja un sejā bija manāms uztraukums, bērns visu dienu gaidījis kad beidzot kāds būs pakaļ. Es biju šokā, paskatoties uz viņu šķiet, ka bērns būtu pārbaidīts. Mums vēl bieži nav mūsu viena audzinātāja, nāk aizvietotājas, rezultātā man pat nav kam jautāt par dienas gaitu, jo tās taču nav mūsējās audzinātājas.
Mēs pieļaujam domu izlikt uz maiņu dārziņu vai vispār izņemt uz kādu periodu. Bet vienam saprast šo visu situāciju ir grūti, jo neviens neko nav ne redzējis, ne dzirdējis.

Un to Jūs risināt šeit anonīmi Lilit forumā?? Nu nopietni???🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Tas viss ir jaizrunā ar skolotājām, auklītēm u.tt nevis šeit.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
26.01.2021 02:02 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Oi, veca diskusija... kur viņas te uzpeld
25.01.2021 23:44 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Piekrītu visam augstāk minētajam par to, ka bērns uzkrātās emocijas pašauj vaļā vakarā - mājās. Jo viņš savādāk nemāk apstrādāt stresu, tad dara to pa savam.
Ja tā padomā, mans bērns dara līdzīgi, ir mazliet jaunāks, bet arī oktobrī uzsāka bd gaitas. Bet kaut kā neiedomājos, ka viņam ir kaut kādas problēmas.
Bet nu es daudz pašizglītojos un konsultējos ar savu terapeitu, kura man izskaidroja ļoti daudz ko, kas ļauj saprast un pieņemt bērna uzvedību un tādējādi palīdzēt viņam.
Uzskatu, ka, šajā gadījumā, ar bērnu viss ir kārtībā un nevajag neko nomierinošu dot, bet vecākiem ir kārtīgi jāiedziļinās bērna vecuma posmos, emocijās un noteikti jāizlasa tie materiāli, ko meitene piedāvāja augstāk. Pati arī labprāt palasītu.
Pārsvarā bērns nav pret vecākiem, bet izmisīgi prasa uzmanību arī tad, kad kliedz un “spītējas” un vēl dažādi “nepieņemami” uzvedas. Galvenais būt klāt.
25.01.2021 23:43 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
parunasimparlaiku @ 08.09.2020 11:47
Man kursa biedrenei ir šī problēma. To sauc par autismu. Labāk sākt ātrāk, nekā, ka bērns visu mūžu durdomā pavada. Jo ir acīmredzams, ka šim bērnam ir grūtības adaptēties dažādas vidēs un pārmaiņas izsauc neremdināmu psihozi.

Vai vispār lasīji visu rakstu, kur radās problēma? Izskatās, ka nē. Kā arī vai lasīji pēdējo manu ierakstu, kur minēju kā mums iet šobrīd un kā lietas ir atrisinātas?
Un bērns ir pilnībā pārbaudīts, arī uz tavu variantu. Mums šobrīd viss ir lieliski un bērns komunicē ar visiem kā normāls bērns. Dažreiz der padomāt, ka ir arī citi ārējie apstākļi kuros ciešs bērns un var izlikties, ka tā varētu būt. 😊
25.01.2021 19:15 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
LittleSun12 @ 08.09.2020 11:42
šķiet, ka te kādam citam būtu jāārstējas.
Man kursa biedrenei ir šī problēma. To sauc par autismu. Labāk sākt ātrāk, nekā, ka bērns visu mūžu durdomā pavada. Jo ir acīmredzams, ka šim bērnam ir grūtības adaptēties dažādas vidēs un pārmaiņas izsauc neremdināmu psihozi.
08.09.2020 11:47 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
parunasimparlaiku @ 08.09.2020 01:43
Jāiet pie galvas daktera. Izrakstīs antipsihotiķus, sēdēs mierīga, gulēs 17h dienā. Labāk laicīgi dzemdē otru bērnu, varbūt būs vesels.
šķiet, ka te kādam citam būtu jāārstējas.
08.09.2020 11:42 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Jāiet pie galvas daktera. Izrakstīs antipsihotiķus, sēdēs mierīga, gulēs 17h dienā. (Dzēsts).
08.09.2020 01:43 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
Pēc ilgāka laika posma ienācu šeit palasīt šo diskusiju.
Varu teikt, ka mums viss ir atrisinājies. Mēs veiksmīgi nomainījām dārziņu. Atradās tikai viena mamma, kas vēlējās mainīt, jo viņiem tuvāk mājām, mums tālāk. Daudzi teica, ka varbūt nevajag, jo tālāk mums ceļš katru dienu, bet tomēr ar tēti nolēmām mēģināt, jo katrā gadījumā sliktāk nevajadzētu būt, bet tieši otrādi ar cerību uz atrisinājumu un bērnam veiksmīgu dārziņā iešanu.
Kopumā pēc tā trakuma ar to dārziņu veco, pasēdēja mājās pāris mēnešus, jaunā dārziņa vadītāja ar interesi klausījās un zināja pat ko ieteikt, ko nevarētu teikt par veco, kur šamējai neinteresēja absolūti nekas, kā tikai pamest pildspalvu un parādīt, ko jāparaksta gan man, gan jaunajai mammai, kas vēlējās pāriet uz mūsu dārziņu. Sapratu, ka būs pareizi un tālāk tiksim galā. Meita pirmo dienu pašā sākumā tikai raudāja, audzinātāja ļoti iedrošināja mazo, sūtīja man bildes, pat zvanīja un piedāvāja sagaidīt no rīta manu bērnu pie durvīm, jo tajā dienā bija citā grupā pati. Un tā mums viss aizgāja, ar prieku, ar prieku palika jau diezgan ātri un brīvdienās dārziņu prasa joprojām. Nekādas zāles, nekādi sīrupi. Tikai vides maiņa un esam ļoti apmierināti.
07.09.2020 15:28 |
 
Reitings 850
Reģ: 03.01.2013
Gribētos uzzināt vai un kā śī problēma atrisinājās :)
23.04.2020 11:32 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Lasu diskusiju un raucu uzacis.
Audzinātājām ir pienākums zināt, kurš ir saplēsis drēbes, vai izdarījis otram pāri. Audzinātājas var neteikt, norādot uz konkrētu personu, bet obligāti ir jāinformē vecāki, ka tāds un tāds starpgadījums bijis. Protams, mazie ir neuzmanīgi, aktīvi un paši var saplēst/ sasisties utt., tas ir neizbēgami, bet ja sākas šāda reakcija tad tas nav bijis bērna paša izraisīts starpgadījums.
Noteikti iesaku mainīt dārziņu, vai grupiņu, ja ir tādas iespējas.
23.04.2020 10:25 |
 
Reitings 1
Reģ: 22.04.2020
Te būs dažas labas idejas, manam bērnam ļoti patika.
https://www.mazaisdara.lv/blogs/
23.04.2020 00:04 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Njaaa...Tas dārziņš, ko varu ieteikt, atrodas Rīgā. Tad jau nederēs.
Briesmīgi klausīties.
Veiksmi Jums!
05.01.2020 20:31 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
Meita tik labi vēl nerunā, ir ko labi prot pateikt, ir ko sliktāk, tagad veras valodiņa vaļā, ar cerību ka kaut kad man pateiks skaidrāk lietas.
05.01.2020 20:21 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
blacke @ 05.01.2020 18:06

Es esmu novērojusi pati, kad pat privātajos bērnu dārzos bērni tiek sisti un purināti uz viņiem tiek kliegts, esmu redzējusi skatu kā audzinātāja paceļ divus divgadniekus aiz vienas rokas un iestiepj iekšā. Ja par dārziņu ir bijušas sūdzības jau tad diemžēl, bet noteikti tiek vērsta kaut kāda veida vardarbība pret bērnu/bērniem. Ir runāts ar citiem vecākiem vai kādam ir līdzīgas problēmas?
Pilnīgi gribas samīļot Jūsu bērnu, tik žēl, ka ar bērniem izvēlas strādāt cilvēki kuru vieta būtu kūtī mēslus slaucīt..
Es ieteiktu sarunā mazliet bablefot, ka bērnam zilumi vai ka bērns stāsta, ka viņam tiek darīts pāri utt. Paskatīties kā uz to reaģē audzinātājas, ja protams viņas būs blakus.
Ko vispār pats bērns, nesūdzas, ka pret viņu darziņā slikti izturas? Lai gan bērniem tā atstāstīšana ir savādāka.. Novēlu izturību un noteikti neatstāt šo tāpat vien.. kaut vai bērna skapīti kādu noklausīšanās ierīci, vai āras jakai kabatā, varbūt izklausās paranoiski, bet kas cits sargās mūsu bērnus, ja ne mēs paši.
Diemžēl arī izklausās, ka bd nav ieinteresēts risināt situāciju.
Par to saplēsto apģērbu arī neviena audzinātāja nezin kur tika saplēsts?

Neesmu runājusi, bija doma rakstīt un jautāt, bet kaut kā nesaņēmos, tikai tāpēc ka visi priecīgi un laimīgi nāk uz dārziņu, un tad rodas sajūta, ka tikai mēs no bēdu ielejas. Un vēl kāpēc, tāpēc ka viena bērna mamma ir pati mūsu dārziņā audzinātāja, citā grupā, kas ir nākusi vairākas reizes pie mūsējiem uz grupu kādu aizvietot. Sākumā, pirmajā sapulcē uzzinājām visi, ka aukle bija rāvusi meitenes aiz matiem, aiz rokām.Un arī tad audzinātāja neesot neko tādu ievērojusi. Šis liek domāt, ka tur visi strādā pēc vienas sistēmas. Šī aukle ātri notinās, mēneša laikā bija prom, atnāca cita un tieši ar šo jauno aukli bērns aizgāja ļoti labi dārziņā. Bet šobrīd šis tas ir gan pamainījies un rīt es iešu konkrēti jautāt kurš tajā dienā bija, lai nav tā ka aizeju un jau metos vainot, lai paši redz kurš ir bijis un kāpēc ir tādas sekas šobrīd. Bez ievērības noteikti šo neatstāšu,šausmīgi žēl to bērnu, sirds plīst, tas nav niķis noteikti
05.01.2020 20:09 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
Bembijs55 @ 05.01.2020 19:20
Nu ārprāts!
Ko pats bērns saka? 3 gadu vecumā taču jau runā, vismaz kaut cik. Saplēsts kombinezons ir vienkārši šausmas. Kāpēc nereaģēji uzreiz, tajā pašā dienā. Es nebūtu aizgājusi no bērnudārza bez paskaidrojuma.
Bērns ir stresā. Nedrîkst viņu tur vairs vest, tam ir jābūt skaidram! Zinu vienu brīnišķīgu privātu dārziņu, ar vietiņām varētu būt pagrūti, bet ļoti pretimnākoša vadība. Ja interesē, varu iedot kontaktus.
Bet par kādām kamerām un noklausīšanās ierīcēm var būt runa, ja trauma JAU ir notikusi. Tu ved bērnu uz to pašu vietu, kur viņam ir bijis liels pārdzīvojums un viņam ir bail. Tas traumu var tikai padziļināt un Tu nezini, kas tieši ir noticis un Tu nezini, kādas sekas var atstāt tas, ka māte, kam būtu jābūt drošības un beznosacījuma mīlestības simbolam, viņu atkal un atkal ved uz vietu, no kuras viņam ir reāli bail, nereaģē un viņas skaidru protestu.

Es pat nezinu, mums šis pirmais gads kad uzsākām, un nebiju droša acīmredzot vai vajag traci taisīt,bet tagad kad redzu kāds ir bērns palicis pēc tā visa, tad ir simtiem jautājumu un šis noteikti liks man domāt un darīt uzreiz turpmāk. ?Tieši tā, par to pašu es domāju, ka ja es vedu, tad sanāk ka es nezinu kādas sekas tas var atstāt uz bērnu. Bija doma piesaistīt izglītības pārvaldes psihologu, bet acīmredzot pa šo nedēļu vēl neviens nestrādāja, jo nevarēju sazvanīt. Mēs no Liepājas esam.
05.01.2020 20:03 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Nu ārprāts!
Ko pats bērns saka? 3 gadu vecumā taču jau runā, vismaz kaut cik. Saplēsts kombinezons ir vienkārši šausmas. Kāpēc nereaģēji uzreiz, tajā pašā dienā. Es nebūtu aizgājusi no bērnudārza bez paskaidrojuma.
Bērns ir stresā. Nedrîkst viņu tur vairs vest, tam ir jābūt skaidram! Zinu vienu brīnišķīgu privātu dārziņu, ar vietiņām varētu būt pagrūti, bet ļoti pretimnākoša vadība. Ja interesē, varu iedot kontaktus.
Bet par kādām kamerām un noklausīšanās ierīcēm var būt runa, ja trauma JAU ir notikusi. Tu ved bērnu uz to pašu vietu, kur viņam ir bijis liels pārdzīvojums un viņam ir bail. Tas traumu var tikai padziļināt un Tu nezini, kas tieši ir noticis un Tu nezini, kādas sekas var atstāt tas, ka māte, kam būtu jābūt drošības un beznosacījuma mīlestības simbolam, viņu atkal un atkal ved uz vietu, no kuras viņam ir reāli bail, nereaģē un viņas skaidru protestu.
05.01.2020 19:20 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
Īstenībā traki. Kas tās par audzinātājām un vadību, kuras nekā nezina.. kā var nezināt to, ka kombis saplīsis.. es tur tādu haju uztaisītu, ja vadība neareģētu.
Rīgas Departamentam jāraksta vēstule, lai pārbauda to iestādi.
05.01.2020 18:15 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
LittleSun12 @ 05.01.2020 18:00

Jā, šo mēs ģimenē un ārpus tās kuriem ir bērni, un vispār visus savus iesaistījām, visi kā viens saka pilnīgi to pašu,ka tas nav vairs ok. Jo meita skrēja arī pie audzinātājām, mūsējām gan tikai, pie rociņas, diemžēl arī tur uzticība ir pilnībā zudusi. Bērna uzvedība vien atspoguļo, ka kaut kas nav. Tas tā grauž. Dārziņš valsts, diemžēl jau 2017.gadā bija arī beztabu par rokas pacelšanu, apsaukāšanu, kas vēl vairāk tomēr rada to spriedzi, ka nav ne jausmas ko domāt, nāk kaut kādas svešās, un velns zin ko dara ar tiem bērniem. Runašana būs rīt, bet zinot situāciju tur loģiski, ka viss tiks slēpts. Es kad piektdien zvanīju pieteikt, kad sacīju, ka mūsu audzinātāja bieži mēdz nebūt, nepabeidzot savu sākamo vispār ko ar to vēlējos pateikt man atcirta - "nu audzinātājas vispār mēdz arī slimot, tas tā ja nu kas" piedošanu, ja tā slimošana ir ik parnedēļu, pa kādām dienām nav. Nezinu, zinot savu bērnu ja viss ir kārtībā,tad tā tam nevajadzētu tagad pēkšņi būt.
Mēs tieši šo iespēju apsveram, jo sanāk ka mums vispār nav citas izvēles vairs. Tas par tām ierīcēm.

Es esmu novērojusi pati, kad pat privātajos bērnu dārzos bērni tiek sisti un purināti uz viņiem tiek kliegts, esmu redzējusi skatu kā audzinātāja paceļ divus divgadniekus aiz vienas rokas un iestiepj iekšā. Ja par dārziņu ir bijušas sūdzības jau tad diemžēl, bet noteikti tiek vērsta kaut kāda veida vardarbība pret bērnu/bērniem. Ir runāts ar citiem vecākiem vai kādam ir līdzīgas problēmas?
Pilnīgi gribas samīļot Jūsu bērnu, tik žēl, ka ar bērniem izvēlas strādāt cilvēki kuru vieta būtu kūtī mēslus slaucīt..
Es ieteiktu sarunā mazliet bablefot, ka bērnam zilumi vai ka bērns stāsta, ka viņam tiek darīts pāri utt. Paskatīties kā uz to reaģē audzinātājas, ja protams viņas būs blakus.
Ko vispār pats bērns, nesūdzas, ka pret viņu darziņā slikti izturas? Lai gan bērniem tā atstāstīšana ir savādāka.. Novēlu izturību un noteikti neatstāt šo tāpat vien.. kaut vai bērna skapīti kādu noklausīšanās ierīci, vai āras jakai kabatā, varbūt izklausās paranoiski, bet kas cits sargās mūsu bērnus, ja ne mēs paši.
Diemžēl arī izklausās, ka bd nav ieinteresēts risināt situāciju.
Par to saplēsto apģērbu arī neviena audzinātāja nezin kur tika saplēsts?
05.01.2020 18:06 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.06.2019
blacke @ 05.01.2020 17:41

Kā tas var būt, ka audzinātājas neko neredz un nezin? Viņas tur ir lai pieskatītu bērnus un sekotu līdzi situācijai,kas tas par sviestu. Un kāpēc bērns atnāca saplēstām drēbēm, to arī nezin? Kurā dirsā(es atvainojos) tās audzinātājas skatās ja neredz elementāras lietas, kas notiek apkārt? Kas par bērnu dārzu tas ir, valsts vai privātais?
Pēc aprakstītā spriežu, ka ir kaut kas noticis ar bērnu kāda trauma, bļaušana, purināšana, kāds ir ir kaut ko bērnam izdarījis tas ir 100% skaidrs. Strādāju ikdienā ar bērniem nu jau desmit gadus, esmu izgājusi dažādus kursus un apmācības, tāpat vien bērnam nebūtu tādas panikas ja jāiet uz bērnu dārzu, es nezinu, laikam meklētu kaut kādas mini slepenās kameras un liktu bērnam pie apģērba, kad iet uz dārziņu vai kaut kādas lietas, kas vismaz ieraksta skaņu, tur kaut kas nav tīrs, no vienkārša rakstura vai negribēšanas iet uz bd bērnam nebūtu tādu emociju.

Jā, šo mēs ģimenē un ārpus tās kuriem ir bērni, un vispār visus savus iesaistījām, visi kā viens saka pilnīgi to pašu,ka tas nav vairs ok. Jo meita skrēja arī pie audzinātājām, mūsējām gan tikai, pie rociņas, diemžēl arī tur uzticība ir pilnībā zudusi. Bērna uzvedība vien atspoguļo, ka kaut kas nav. Tas tā grauž. Dārziņš valsts, diemžēl jau 2017.gadā bija arī beztabu par rokas pacelšanu, apsaukāšanu, kas vēl vairāk tomēr rada to spriedzi, ka nav ne jausmas ko domāt, nāk kaut kādas svešās, un velns zin ko dara ar tiem bērniem. Runašana būs rīt, bet zinot situāciju tur loģiski, ka viss tiks slēpts. Es kad piektdien zvanīju pieteikt, kad sacīju, ka mūsu audzinātāja bieži mēdz nebūt, nepabeidzot savu sākamo vispār ko ar to vēlējos pateikt man atcirta - "nu audzinātājas vispār mēdz arī slimot, tas tā ja nu kas" piedošanu, ja tā slimošana ir ik parnedēļu, pa kādām dienām nav. Nezinu, zinot savu bērnu ja viss ir kārtībā,tad tā tam nevajadzētu tagad pēkšņi būt.
Mēs tieši šo iespēju apsveram, jo sanāk ka mums vispār nav citas izvēles vairs. Tas par tām ierīcēm.
05.01.2020 18:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits