Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pedagogu algas

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Esmu šodien pārskaitusies ne pa jokam! Esmu audzinātāja bd. Gadu strādāju dārziņā tālāk prom no mājām, alga pēdējo pus gadu bija 580eur uz rokas par pilnu slodzi. Jau likās maz, vēl ceļā aiziet. Piedāvāju darbu te pat pie mājām, nopriecājos, ka nebūs jābraukā, ietaupīšu 100eur uz ceļu, forši! Šodien saņēmu darba līgumu, parēķināju savu neto algu un man atkārās žoklis, nesanāk pat 500 uz rokas, es vēl palieku zaudētājos. Būtībā, mana iepriekšējā darba auklītes alga. Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko! Un tad brīnās, ka trūkst pedagogu! Kurš tev ies par tādu algu strādāt?
Man palicis pusotrs gads, ko studēt. Pabeigšu, augstākās diploms kabatā un adios! Aicinājums vai ne aicinājums, tā alga ir ņirgāšanās par pedagogiem! (e)
30.08.2018 14:41 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Skolotāji parasti ir pirmie kurus vaino, ja vecāku bērni kaut ko nemāk, vai nedara, bet visbiežāk problēma ir ģimenē! Cik daudz vecāki velta uzmanības saviem bērniem mācībās? Vai vecāki domā, ka bērna palaišana skolā izbeidz viņu pienākumu izglītot savus bērnus?
Es biju reiz seminārā, kurā vecāki bļāva cik bērniem daudz uzdod patstāvīgos darbus mājās, ka viņiem vispār nav laika mācīties kopā, un tad kaut kādi mārtiņmiķeļ dienas darbi jāsagatavo(radošie, kopā ar bērnu), esot taču darbs u.c. lietas, es nesaku, ka mājasdarbi ir maz, pati atceros ka manā laikā to nebija maz, bet jau fakts, ka vecāki paši negrib strādāt ar saviem bērniem, bet pieprasa lai skolotājs viņu bērnam ieliek visu ar karoti, ir negodīgi!
16.12.2019 08:47 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
watchingandtalking @ 15.12.2019 21:09
Es šodien lasīju, ka policijas šefs izmisumā, jo jaunie kandidāti īsti pat rakstīt neprot. Tad kaut kā automātiski radās jautājums, ja tie ir skolotāju darba augļi, tad par ko maksāt lielākas algas? ??

Jetta @ 15.12.2019 21:41

Es drīzāk teiktu, ka tie ir augstskolas lektoru darba augļi.

Nu augstskolā nemāca likt pieturzīmes, to tā kā vajadzētu iemācities jau vidusskolā.
Un ne jau skolotājs ir vainīgs pie tā vai māk vai nemāk gramatiku. Bet gan pats skolēns. Ja viņu neinteresē latviešu valoda vai nepadodas, tad neko skolotājs izdarīt nevar.
Tas ir tas pats, kad matemātika vai fizika. Ne visiem tā padodas, tas pats ar latviešu valodu. Lai cik skolotājs būtu foršs.
16.12.2019 08:32 |
 
Reitings 257
Reģ: 19.07.2017
Es arī Izmācījos pedagoģiju. Teikšu tā. Darbs ļoti patīk, bērni vienreizēji visos vecumposmos, arī ar ragainīšiem ir forši strādāt. Strādāju 2 darbos, lai nodrošinātu sev pilnu slodzi, uz rokas saņēmu 600 €. No darba aizgāju, jo es vairs nevarēju izturēt vecās korkas, kuras uzskata, ka ir viszines un jaunie neko neprot. Jebkura jauna inovācija ir kaut kas slikts, kaut kas pārspīlēts un nevajadzīgs. Es vienkārši nevarēju izturēt, ka es gribu darīt un attīstīties un raut tam visam līdzi gan audzēkņus, gan pašu iestādi, bet ja vienīgais atbalstītājs ir tikai vadība un kolektīvs ar vidējo vecumu 50+, sapulcē visam māj ar galvu, bet kad jāpalīdz vai jāiesaistās no 33 cilvēkiem ir tikai 4 palīgi, tad ir diez gan skumji. Nav brīnums, ka lielākoties ir uzskats, ka bērnudārzā audzinātājas neko nedara, jo pašas jau to ir parādījušas. Ir skumji redzēt, ka korkām vairāk interesē apspriest kolēģu vai audzēkņu vecāku dzīvi, klačoties par vadību. Tāda situācija bija iestādē, kurā es strādāju un kurā ik gadu nomainās kolektīvs vienos un tajos pašos posteņos. Es ļoti gribētu tikt iekšā feinā iestādē, pie izdarīgiem kolēģiem, bet tādas iestādes sev kolektīvu ir nokomplektējušas un vadība tur stingri ciet visus ?
15.12.2019 21:53 |
 
Reitings 257
Reģ: 19.07.2017
watchingandtalking @ 15.12.2019 21:09
Es šodien lasīju, ka policijas šefs izmisumā, jo jaunie kandidāti īsti pat rakstīt neprot. Tad kaut kā automātiski radās jautājums, ja tie ir skolotāju darba augļi, tad par ko maksāt lielākas algas? ??

Es drīzāk teiktu, ka tie ir augstskolas lektoru darba augļi.
15.12.2019 21:41 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es šodien lasīju, ka policijas šefs izmisumā, jo jaunie kandidāti īsti pat rakstīt neprot. Tad kaut kā automātiski radās jautājums, ja tie ir skolotāju darba augļi, tad par ko maksāt lielākas algas? ??
15.12.2019 21:09 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Sviire @ 14.12.2019 13:19
Tik vienkārši kā šķiet nav. Bērnu dārza audzinātājas darbs neaprobežojas ar bērnu ģērbšanu, tualeti ārā vešanu un kādu praktisku darbu veidošanu. Arī bērnu dārzā ir mācību plāns. Visas nodarbības ir ar kādu mērķi. Un vēl jau ir speciālie bērnu dārzi bērniem ar īpašām vajadzībām. Kaut vai ir grupas kur pēc speciālas metodes māca vājdzirdīgus vai nedzirdīgus bērniņus ar implantiem. Pie tam par katru darbību ko veic audzinātājas ir jāatskaitās žurnālā. Katru dienu tiek veikts ieraksts par veiktajām darbībām- tika darīts tas un tas un tiek mācīts/attīstīts tas un tas pēc mācību plāna.

Nu mums gan par katru darbību nebija jāatskaitās..
14.12.2019 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Sviire @ 14.12.2019 13:19
Tik vienkārši kā šķiet nav. Bērnu dārza audzinātājas darbs neaprobežojas ar bērnu ģērbšanu, tualeti ārā vešanu un kādu praktisku darbu veidošanu. Arī bērnu dārzā ir mācību plāns. Visas nodarbības ir ar kādu mērķi. Un vēl jau ir speciālie bērnu dārzi bērniem ar īpašām vajadzībām. Kaut vai ir grupas kur pēc speciālas metodes māca vājdzirdīgus vai nedzirdīgus bērniņus ar implantiem. Pie tam par katru darbību ko veic audzinātājas ir jāatskaitās žurnālā. Katru dienu tiek veikts ieraksts par veiktajām darbībām- tika darīts tas un tas un tiek mācīts/attīstīts tas un tas pēc mācību plāna.

Paldies par izklāstu, ļoti labi visu zinu un pirmsskolā esmu strādājusi 8 gadus par skolotāju.
Un lai strādātu iestādēs, kur bērniem ir kādas problēmas, vajag speciala skolotaja kvalifikāciju vai kursus.
Nu es uzskatu, ka tie plani nav tik gruti, lai macitos augstskola. Ok, kadi kursi, jā. Bet ne augstākā izglītība, it īpaši skolotājām, kas strādā ir jaunāko pirmsskolas vecumu.
14.12.2019 16:13 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Blanche @ 13.12.2019 10:21

Piekrītu, arī uzskatu, lai nomazgātu bērnam dibenu, nav nepieciešama augstāka izglītība. Un skolā neko neiemācīja tādu, kas baigi noderētu praksē.
Visus darbiņus, ko taisīt ar berniem var atrast pinterest. Un nekas cits arī nav vajadzīgs, galvenais, lai patīk un mīl bērnus.
Tik vienkārši kā šķiet nav. Bērnu dārza audzinātājas darbs neaprobežojas ar bērnu ģērbšanu, tualeti ārā vešanu un kādu praktisku darbu veidošanu. Arī bērnu dārzā ir mācību plāns. Visas nodarbības ir ar kādu mērķi. Un vēl jau ir speciālie bērnu dārzi bērniem ar īpašām vajadzībām. Kaut vai ir grupas kur pēc speciālas metodes māca vājdzirdīgus vai nedzirdīgus bērniņus ar implantiem. Pie tam par katru darbību ko veic audzinātājas ir jāatskaitās žurnālā. Katru dienu tiek veikts ieraksts par veiktajām darbībām- tika darīts tas un tas un tiek mācīts/attīstīts tas un tas pēc mācību plāna.
14.12.2019 13:19 |
 
Reitings 20
Reģ: 27.06.2019
Blanche @ 12.12.2019 09:25

Nu tad jāmaina skola, ar labāku attieksmi. Ir pietiekami daudz skolas, kur skolotājus novērtē, ir visi mācību materiāli, tikai pajautā, ko vajag un nopirks.

Jā, to saprotu, ka tā. Bet bērni ir tik forši un jau iepazīti, būtu žēl gan šķirties no viņiem, gan tas, ka viņiem tagad jau kuro reizi mainīsies skolotājs - tas viņiem noteikti neko labu nedos.
Šo māc. g. nolauzīšu un tad jau skatīšos, kur doties tālāk. :)
Vēl šodien uzzināju, ka ar identisku slodzi kursa biedrene novembrī saņēma par 130 eur vairāk.
Ir par ko aizdomāties... arī par to, kāpēc tik bieži te mainās skolotāji...
14.12.2019 02:37 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
DebesisIekritaTevī @ 13.12.2019 10:09
Nekad neesmu sapratusi, kāpēc vispār bērnu dārzu audzinātājiem ir nepieciešama augstākā izglītība, jo agrāk tāda prasība nebija. Nav jau nu tik prestiža profesija. Kur nu vēl, lai mācītos to maksas vietā, ja ir pietiekami daudz iespēju tikt budžetā. Piekrītu, ka problēma ir pašā autorē. Man savā darbā arī ir maza alga, bet es par to nečīkstu portālā lilit, bet dzīvoju tālāk un skatos, ko darīt lietas labā.

Piekrītu, arī uzskatu, lai nomazgātu bērnam dibenu, nav nepieciešama augstāka izglītība. Un skolā neko neiemācīja tādu, kas baigi noderētu praksē.
Visus darbiņus, ko taisīt ar berniem var atrast pinterest. Un nekas cits arī nav vajadzīgs, galvenais, lai patīk un mīl bērnus.
13.12.2019 10:21 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Nekad neesmu sapratusi, kāpēc vispār bērnu dārzu audzinātājiem ir nepieciešama augstākā izglītība, jo agrāk tāda prasība nebija. Nav jau nu tik prestiža profesija. Kur nu vēl, lai mācītos to maksas vietā, ja ir pietiekami daudz iespēju tikt budžetā. Piekrītu, ka problēma ir pašā autorē. Man savā darbā arī ir maza alga, bet es par to nečīkstu portālā lilit, bet dzīvoju tālāk un skatos, ko darīt lietas labā.
13.12.2019 10:09 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Panther @ 11.12.2019 22:16
Jā, diemžēl varu piekrist par algām.
Šobrīd studēju 3. kursā LU pedagoģijas fakultātē. Strādāju arī skolā par vispārējās pamatizglītības skolotāju, nedēļā sanāk 10 kontaktstundas + 40 min konsultācijas.
Vēl sanāk gatavoties uz stundām, uz katru stundu aptuveni 40 min, lai saplānotu. Tad vēl darbu labošana. Vienai klasei viens KD labojās aptuveni 3-4 h, protams, atkarībā no darba apjoma utt.
Un par šādu slodzi, neviena stunda neizkrita, par pagājušo mēnesi saņēmu 209 eur.
Un nerunājot vēl par papildus lietām, ko no tevis prasa skolas vadība - uzturēt/noformēt kabinetu, dažādu dokumentu aizpildīšana, obligāti iet vērot kolēģu stundas un pašam vadīt atklātās stundas, nenodrošina ar mācību materiāliem.
Skolā, kur strādāju nav pietiekami daudz mācību materiālu, piemēram, darba burtnīcas vienai klasei vispār kaut kur "iesētas" (varbūt ar skolotāju maiņu kāds sagribējis paņemt sev līdzi 30 liekas burtnīcas, katram gadījumam). Par skolotāja grāmatām vispār nerunāsim. Tās ņem, kur gribi. Biju pie vadības ar lūgumu kaut kā risināt šo problēmu, lai varu normāli strādāt, bet man atbildēja, ka nav un viss. Meklē kabinetā, ja nav, tad pērc pati par savu algu. Katra no grāmatām maksā pāri 10 eur.
Diemžēl darbs ar bērniem ir mana sirdslieta un tāpēc (vismaz pagaidām) domāju, ka savu nākotni saistīšu ar skolu. Tomēr žēl, ka to mežonīgo darbu neviens nenovērtē un pat izmanto, liekas, ka pat skolas administrācija uzskata mani par "muļķīti, kura nāks un pastrādās".

Nu tad jāmaina skola, ar labāku attieksmi. Ir pietiekami daudz skolas, kur skolotājus novērtē, ir visi mācību materiāli, tikai pajautā, ko vajag un nopirks.
12.12.2019 09:25 |
 
Reitings 20
Reģ: 27.06.2019
Jā, diemžēl varu piekrist par algām.
Šobrīd studēju 3. kursā LU pedagoģijas fakultātē. Strādāju arī skolā par vispārējās pamatizglītības skolotāju, nedēļā sanāk 10 kontaktstundas + 40 min konsultācijas.
Vēl sanāk gatavoties uz stundām, uz katru stundu aptuveni 40 min, lai saplānotu. Tad vēl darbu labošana. Vienai klasei viens KD labojās aptuveni 3-4 h, protams, atkarībā no darba apjoma utt.
Un par šādu slodzi, neviena stunda neizkrita, par pagājušo mēnesi saņēmu 209 eur.
Un nerunājot vēl par papildus lietām, ko no tevis prasa skolas vadība - uzturēt/noformēt kabinetu, dažādu dokumentu aizpildīšana, obligāti iet vērot kolēģu stundas un pašam vadīt atklātās stundas, nenodrošina ar mācību materiāliem.
Skolā, kur strādāju nav pietiekami daudz mācību materiālu, piemēram, darba burtnīcas vienai klasei vispār kaut kur "iesētas" (varbūt ar skolotāju maiņu kāds sagribējis paņemt sev līdzi 30 liekas burtnīcas, katram gadījumam). Par skolotāja grāmatām vispār nerunāsim. Tās ņem, kur gribi. Biju pie vadības ar lūgumu kaut kā risināt šo problēmu, lai varu normāli strādāt, bet man atbildēja, ka nav un viss. Meklē kabinetā, ja nav, tad pērc pati par savu algu. Katra no grāmatām maksā pāri 10 eur.
Diemžēl darbs ar bērniem ir mana sirdslieta un tāpēc (vismaz pagaidām) domāju, ka savu nākotni saistīšu ar skolu. Tomēr žēl, ka to mežonīgo darbu neviens nenovērtē un pat izmanto, liekas, ka pat skolas administrācija uzskata mani par "muļķīti, kura nāks un pastrādās".
11.12.2019 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Es mācījos 5 gadus medicīnu. Esmu sertificēta māsa un vienā darbā alga uz rokas ir 400Euro un otrā 500Euro. Savienot ir grūti un alga ir smieklīga, ja gribi vienu darba vietu. Latvija
11.12.2019 13:59 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Piemirsu, pārcelties uz citu pilsētu arī objektīvi nav iespējams. Visam (augstskolai ar 20 fakultātēm, labi amaksātam darbam) ir jāatrodas pastaigas attālumā.
11.12.2019 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Konkrētajā gadījumā man neliekas, ka problēma ir tik daudz zemajās algās kā pašas autores attieksmē. Pati nezin, ko grib. Studēt konkrētajā virzienā viņu bezmaz piespieduši. Nākotne -kaut kāds darbs, kur vajadzīga augstākā izglītība. Ar šādu domu gājienu nevajadzētu būt kaut kādām augstām ekspektācijām attiecībā uz savu nākotni.
11.12.2019 10:46 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Par melno darbu nemācēšu teikt,jaunībā esmu strādājusi pus gadu par istabeni viesnīcā, darbs nebija grūts, bet vadītājai bija autoritārs vadības stils, kas lika bēgt no turienes.
Tādā darbā, darba stundas aiziet ātri, jo fiziski kusties, redzams mērķis ir ?
Pedagoga darbs zināmā mērā ir dzīves aicinājums, atbildība liela, bet atgriezeniskā saikne ir nepartraukta, progress ir redzams, tas ir darbs kurš ir grūts bet gandarījuma pilns.
11.12.2019 07:00 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
hany_sany
Acīmredzami grāmatveža darbs fiziski nav tik grūts kā krāvēja darbs. Citādā ziņā tas varbūt ir grūtāks, bet kopumā, visticamāk, vairums cilvēku par mazākām grūtībām uzskatīs tās grūtības, kuras sagādā grāmatveža vai kāds cits "garīgs" darbs, kas, visticamāk, arī ir viens no galvenajiem cēloņiem tam, ka melnstrādniekiem mēdz maksāt vairāk.
Un tu neatbildēji uz jautājumu, kāpēc uzskatīt, ka ir negodīgi, ja melnstrādnieki saņem lielāku samaksu nekā kvalificēta darba veicēji, kaut arī vienlaikus citus labumus melnstrādnieki saņem mazāk.
10.12.2019 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
hany_sany @ 10.12.2019 18:16
kurā dārziņā tādas algas maksā?

Visos Rīgas pašvaldības dārziņos, ja strādā vairāk par slodzi. ?
10.12.2019 18:28 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
https://www.youtube.com/watch?v=zCuV-cVTtBY
10.12.2019 18:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!