Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik bieži maināt darba vietas?

 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Sveikas!:)
Cik bieži maināt/esat mainījušas darba vietas? Kādi ir bijuši iemesli?
Ko kopumā domājat par biežu darba vietu maiņu?
Kāda ir Jūsu pieredze?

Ceru, izveidosies interesanta diskusija!
10.12.2019 16:39 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
1. Prakse ~4 mēneši, sapratu, ka tur nav vērts palikt strādāt ilgāk, lai arī bija iespēja.
2. 1,5 gadi. Neapmierināja alga un uzņēmuma vadības lēmumi. Plānoju pamest, bet pirms to paguvu, uzņēmums bankrotēja.
3. Tekošajā darba vietā gandrīz 2 gadi. Šobrīd dzīvē ir tāda situācija, kad ir ļoti kritiski jāvērtē darba pamešanas iespēja, jo ir faktori, kas šobrīd to ierobežo (ne problēma atrast jaunu darbu), bet vēlos pamest, jo neredzu izaugsmi savā virzienā ilgtermiņā un kompānijai ir daži ne pārāk izdevīgi nosacījumi, kas man arī liedz uztvert šo darbavietu kā labu darba vietu, kur palikt.
Principā pamata pamešanas iemesli ir bijuši alga un vadības vispārīgā attieksme/rīcība.
17.12.2019 21:55 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.08.2015
Esmu nomainījusi kādas 2 darba vietas (vienā darba vietā biju 3 mēnešus, otrā 1 mēnesi)... sāku ar ļoti zemas kvalifikācijas darbu un zemu atalgojumu (jo paralēli studēju), kad ieguvu izglītību, skatījos uz savas izglītības amatiem un no viena darba šobrīd esmu tikusi pie 3 darbiem reizē.
Pārsvarā noteicošais bija atalgojums un vide (kolēģi,lokācija u.c.), pārsvarā to pasaka pats prāts priekšā- "klau,ar šito darbu ir jābeidz attiecības".
Iemesls,kāpēc strādāju 3 darba vietās ir tāds, ka katru dienu esmu citur, citā vidē un dienas viena pēc otras neatkārtojās. Iespējams, ja strādātu vienā darbā un katru dienu,tad sajuktu no vienveidības... Šobrīd esmu ļoti apmierināta un uzskatu,ka katram ir savas vēlmes un par tām jācīnās, pat, ja maini darbu katru mēnesi! Kas meklē,tas atrod! :)
16.12.2019 22:19 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Rosèy @ 11.12.2019 19:58
Esmu strādājusi vairākos darbos:
1) 2gadi - lai būtu darbs
2) ~1gads, tad tajā pašā iestādē, augstākā amatā, jomā, kurā man ir izglītība ap 2 gadi
3) mainīju dzīvesvietu un nostrādāju 1,5 gadu vēl augstākā amatā kā 2.darba vietā. Šeit man ļoti nepatika - nenovērtēja, mans darbs bija vajadzîgs ķeksīša pēc.
4) pēc nedēļas būs pilni 3 mēneši jaunajā darba vietā. Esmu ļoti apmierināta, dinamisks darbs, apgūstu daudz jauna, man uzticās un galvenais-manis padarītais ir vajadzīgs!
Esmu HR speciāliste. Intervijas norisinās brīvā formā, bez rāmjiem-galvenais, lai izprastu, vai kandidāts ir atbilstošs un arī darba devējs un tā mērķi ir atbilstoši kandidātam.
Ja kandidāts spēj intervijas sarunas laikā argumentēt un pierādīt, ka ir patiesi ieinteresēts un atbilstošs, tad bieža darba vietu maiņa iepriekš ir sekundāra.
Kā arī prasītā darba pieredze nav akmenī kalta, atkārtošos, ja spēj pārsist citus kandidātus, tad pieņems arī bez tās 5 vai 3 gadu pieredzes.
Iz dzīves - uz interviju bija atnākusi studente, bez darba pieredzes un kandidāti ar bagātu pieredzi un zināšanām konkrētajā jomā. Bet ko tā pieredze dod, ja cilvēkam nav dzirksts acīs par to, ko dara? Studente bija entuziasma pilna, pārliecinoša, gatava mācīties, lai strādātu..un tika pieņemta darbā. Strādā jau 2 gadus un ir ļoooooti laba darbiniece! :)
Es uzskatu, ka ir jāspēj darbiniekos saskatīt brīdi, kad viņi ir gatavi kāpt augstāk un darīt vairāk. Ja darbinieks jau ir ceļa jūtīs, cita darba meklējumos, paaugstinājums var nenodrošināt ilglaicīgu sadarbību. Protams, pie nosacījuma, ja ir ko dot vairāk šim darbiniekam-amats, atalgojums, dažādi labumi.

Paldies par tavu pieredzi. Tieši trūka HR viedoklis. :)
Prieks, ka ir HR speciālisti, kas domā ārpus rāmjiem un ir gatavi dot iespēju arī tiem, kuriem pieredzes nav. Jo tas darbinieks iegūstot pieredzi var kļūt par lielāku speciālistu, kā tas kuram ir tikai izglītība tajā jomā.
11.12.2019 21:30 |
 
Reitings 1604
Reģ: 26.01.2016
Kā arī viena lietotāja komentārā minēja, ka draudzene atrunā no stāšanās bezdarbniekos. Varbūt nav slikti, jo nav zināms, kad atradīs jauno darbu. Lai maciņā nesvilpo vējš. Bet, ja pie manis uz interviju atnāktu cilvēks, kurš ir bijis bezdarbniekos, es par to neskatītos ar šķību aci. Ja cilvēks vairs nejūt sevi esošajā darbā, kur nostrādājis ilgus gadus, manuprāt, ir ok, ka iepauzē un kādu laiku velta sevis pašizziņā un jauna darba meklējumiem. :)
11.12.2019 20:03 |
 
Reitings 1604
Reģ: 26.01.2016
Esmu strādājusi vairākos darbos:
1) 2gadi - lai būtu darbs
2) ~1gads, tad tajā pašā iestādē, augstākā amatā, jomā, kurā man ir izglītība ap 2 gadi
3) mainīju dzīvesvietu un nostrādāju 1,5 gadu vēl augstākā amatā kā 2.darba vietā. Šeit man ļoti nepatika - nenovērtēja, mans darbs bija vajadzîgs ķeksīša pēc.
4) pēc nedēļas būs pilni 3 mēneši jaunajā darba vietā. Esmu ļoti apmierināta, dinamisks darbs, apgūstu daudz jauna, man uzticās un galvenais-manis padarītais ir vajadzīgs!
Esmu HR speciāliste. Intervijas norisinās brīvā formā, bez rāmjiem-galvenais, lai izprastu, vai kandidāts ir atbilstošs un arī darba devējs un tā mērķi ir atbilstoši kandidātam.
Ja kandidāts spēj intervijas sarunas laikā argumentēt un pierādīt, ka ir patiesi ieinteresēts un atbilstošs, tad bieža darba vietu maiņa iepriekš ir sekundāra.
Kā arī prasītā darba pieredze nav akmenī kalta, atkārtošos, ja spēj pārsist citus kandidātus, tad pieņems arī bez tās 5 vai 3 gadu pieredzes.
Iz dzīves - uz interviju bija atnākusi studente, bez darba pieredzes un kandidāti ar bagātu pieredzi un zināšanām konkrētajā jomā. Bet ko tā pieredze dod, ja cilvēkam nav dzirksts acīs par to, ko dara? Studente bija entuziasma pilna, pārliecinoša, gatava mācīties, lai strādātu..un tika pieņemta darbā. Strādā jau 2 gadus un ir ļoooooti laba darbiniece! :)
Es uzskatu, ka ir jāspēj darbiniekos saskatīt brīdi, kad viņi ir gatavi kāpt augstāk un darīt vairāk. Ja darbinieks jau ir ceļa jūtīs, cita darba meklējumos, paaugstinājums var nenodrošināt ilglaicīgu sadarbību. Protams, pie nosacījuma, ja ir ko dot vairāk šim darbiniekam-amats, atalgojums, dažādi labumi.
11.12.2019 19:58 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
arī šī lapa ar kustīgām bildītēm ir slodze smadzenēm, ja runājam par bērna datora un telefona limitēšanu, tad arī pieaugušajiem tas pilnīgi noteikti ir attiecināms, iedomājies, tu jau piecelies un ieslēdz datoru, internetu un jau smadzenes strādā pilnā ručkā, tad 8 stundas dragā pie datora ar stresa piesitienu, atnāc mājās atkal dragā, māja, bērni, internets, pilns tv ar negatīvo info, cilvēka smadzenes vienkārši uzkaras un viss, rodas izdegšanas sindroms, no kura atgūties var pat līdz pus gadam, nezinu kā šobrīd to diagnosticē, bet daudzi nolemj aiziet no darba un ņemt bezdarbnieka pabalstu, reti kuram nozīmē slimības lapu, slimības lapu nozīmē vien galējā variantā kad jau sirds mazspēja vai insults, diemžēl fakts. Rādītāji dramatiski Eiropā, cik daudz bērnu jau slimo ar garīga rakstura problēmām, runas traucējumiem, nepieciešami psihologi, tik mežonīgā informācijas apjomā tādas problēmas kļūs arvien aktuālākas. Ja ir sakarīgi cilveki otrā pusē, tad neņems vērā tos 9 mēnešus, cilvēks savas darba spējas 9 mēnešu laikā nezaudē, gluži pretēji, varbūt pat labāk atguvies un spējīgāks kā pārguris, izdedzis darbinieks ;)Es esmu vienā intervijā runājusi ar uzņēmuma HR vadītāju tieši par šo atpūtas pauzi un izdegšanu, ļoti sakarīga intervija bija, pat izveidojās plaša diskusija kurā bijām vienisprātis, starpcitu arī pēc tam aicināja strādāt, tā kā, atklātība mūsdienās ir augstu vērtējama, vairs nestrādā šitie stulbi padomi ko publicē cv portāli ko un kā runāt intervijās, ka tik izskatīties labāk un skaistāk, ja gribi uzlikt maskas un melot - aiziet, bet sakarīgiem vadītājiem standarta teksti vairs nestrādā!!!
11.12.2019 18:30 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Standby, nesatraucies daudzi vecāki tam iziet cauri, pilnīgi normāls arguments, kad ar bērnu vēl pavadīsi kopā, nostrādāties varēsi visu dzīvi. Daudzi paņem restartu, pilnīgi normāli, pie mūsdienu informācijas apjoma, uzsveru - informācijas, jo fiziska slodze ir skaidri saprotama ka smaga, bet neviens īpaši nerunā par garīgo slodzi, ja atskatamies 20 gadus atpakaļ, daudzas lietas risināja lēnāk, informācijas apmēri bija krietni mazāk, pat datori bija paši vienkāršākie ar minimālām interneta iespējām, visa komercija citā līmenī bija, mūsdienās izdegšana nav iedomas, bet reāla garīga piepūle, ar kuru nesaskārās mūsu vecmammas tik masveidīgi....
11.12.2019 18:16 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Standby @ 11.12.2019 10:33
Amorcita, man tas būtu 9 mēnešus. Tad es ņemtu bērnu no privātā dārziņa laukā līdz sāks valsts iestādē iet.

Domāju, ka tas nekas traks nav, pie tādas darba pieredzes gads pārtraukuma ģimenes labā.
Ja visu laiku sēdētu bezdarbniekos, tad savādāk ( ik 2 gadus).
11.12.2019 11:23 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Amorcita, man tas būtu 9 mēnešus. Tad es ņemtu bērnu no privātā dārziņa laukā līdz sāks valsts iestādē iet.
11.12.2019 10:33 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Standby @ 11.12.2019 09:59
Interesanta tēma patiesībā un forši būtu,ja kāds HR speciālists šo pakomentētu.
Pēdējā darba vietā esmu oficiāli 9 gadus, tai skaitā 2 bērna kopšanas atvaļinājumi. Faktiski sanāk 5 gadi. Gribu prom iet,pasēdēt bezdarbniekos, bet draudzene saka,ka darba devējiem nepatīk tādas pauzes bez darba,labāk jebkur nekā bezdarbniekos.

Piekrītu, gribētos dzirdēt HR viedokli.
Par bezdarbniekiem - ja tas ir mēnesis vai 2 mēneši, nekas traks tas nebūtu. Nepieciešams laiks , lai atpūstos un atrastu sev vēlamo darbu!
1 mēnesi biju bezdarbniekos, tas laiks man bija ļoti vērtīgs!
11.12.2019 10:22 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Interesanta tēma patiesībā un forši būtu,ja kāds HR speciālists šo pakomentētu.
Pēdējā darba vietā esmu oficiāli 9 gadus, tai skaitā 2 bērna kopšanas atvaļinājumi. Faktiski sanāk 5 gadi. Gribu prom iet,pasēdēt bezdarbniekos, bet draudzene saka,ka darba devējiem nepatīk tādas pauzes bez darba,labāk jebkur nekā bezdarbniekos.
11.12.2019 09:59 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Chrishma @ 11.12.2019 00:59
Varu derēt, ka tu dzīvo UK, sēdi kaut kaur pie dārzeņu pakošanas iekārtas, saņem 1.2k mēnesī un domā, ka LV viss ir slikti. Tipisks UK latviešu bazars. Tikai nelaime tā, ka paši LV nebija gatavi palustināt savu dirsu darba tirgū un grib, lai tādiem pīkstētājiem nez kādas algas maksā. Ja godīgi, es priecājos, ka šī suga aizvācās uz UK un strādā tur cehos un dzīvo savas dzīvītes, mazāk mums te parazītu. Piekrītu katram kiki007 vārdam! Lai kaut ko sasniegtu ir jācīnās un brutāli jāstrādā. Arī es, redzot CV, tādu mētāšanos pa darbiem, uzskatu kā mīnusa zīmi un šitie attaisnojumi “mani kolēģe izēda@ ir pilnīgs lol.
man tāds jautājums.. un tagad uz mirkli aizmirsti savu raganas būtību.. pieņemsim ka tavā darbā nevar labi nopelnīt un 70 kolēgu piestrādā.. nu teiksim ekorta nozarē... nu tā neoficiāli ... tu arī paliktu tādā darbā? ... un tu saproti to, pie kā tas beigās novestu ? jo tādu gadījumu ir tik tiešām tik daudz ...jo cilvēks jau ir savas vides produkts
11.12.2019 09:27 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Chrishma @ 11.12.2019 00:59
Varu derēt, ka tu dzīvo UK, sēdi kaut kaur pie dārzeņu pakošanas iekārtas, saņem 1.2k mēnesī un domā, ka LV viss ir slikti. Tipisks UK latviešu bazars. Tikai nelaime tā, ka paši LV nebija gatavi palustināt savu dirsu darba tirgū un grib, lai tādiem pīkstētājiem nez kādas algas maksā. Ja godīgi, es priecājos, ka šī suga aizvācās uz UK un strādā tur cehos un dzīvo savas dzīvītes, mazāk mums te parazītu. Piekrītu katram kiki007 vārdam! Lai kaut ko sasniegtu ir jācīnās un brutāli jāstrādā. Arī es, redzot CV, tādu mētāšanos pa darbiem, uzskatu kā mīnusa zīmi un šitie attaisnojumi “mani kolēģe izēda@ ir pilnīgs lol.
pēc sevis nepsried unja sūdā strādā kur neviens izņemot tevi negrib stradāt un darbinieki tā arī pasaka ka nestrādās pie tevis algas dēļ .. nu tad nedodies te uz forumu savus mēslus izliet kāds UK .. kurš UK te pieminēja .. es UK vispār tikai Londonā caurbruacot esmu bijusi .. ja pašai ģimene strādā cehos jo LV nevarēja iekārtoties tad par citiem tāpat nav jādomā... un tas nav nekas nosodām ... bet tavs stulbums un iedomas, ka viss ir atkarīgs cik smagi ''cīnies''.. tas gan ir nosodāms jo ir stulbums .. laikam no tāda paša cilvēka puses
11.12.2019 09:24 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Doublechoco @ 10.12.2019 23:53
Miss eXperte ļoti, ļoti šaurā jomā, ar ļoti šauro pierīti - kurš tavus studiju darbus rakstīja? Google translate? Vai maksāji kādam? LU ekonomiste :D
ja esi krāpniece un stulba tad par citiem nav jāspriež no sava skatapunkta... kā kāds vispār var būt tisk stubs lai iedomātos, ka augstskolā var tikt ar pamatskolas izglītību
11.12.2019 09:19 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Kiskismau @ 11.12.2019 07:03
Pagaidām strādāju 2 gadus. Ir vēlme iet kur tālāk, bet visos darba piedāvājumos prasa VISMAZ 3 gadu pieredzi. Tātad vēl viens gad jānostrādā te pat lai ietu kur augstāk. Esmu arī sūtījusi CV un domājusi varbūt piedos to vienu gadu un paņems, bet nope. Darbu vēlos mainīt, jo gribētos lielāku atalgojumu un novērtējumu no vadības.
Mani visvairāk fascinē, ka hany ar savu lielo intelektu, pat nevar ielādēt auto correct, lai nebūtu tāda kļūdas un divpunktes katrā teikuma galā. ?

Es atkal bieži esmu novērojusi, ka prasa vismaz 2 gadu pieredzi, ir protams arī 3 un 5gadi!
Bet diezvai tas ir tas noteicošais faktors, tu vari būt arī labs speciālists- ja tev ir gada pieredze, viss atkarīgs no paša cilvēka.
Veiksmīgi!
11.12.2019 09:07 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Kiki007 @ 10.12.2019 22:29
Tas ko es gribu pateikt-karjeras izaugsme neatnāk tāpat vien. Ir jābūt mērķim, darbam un izturībai. Es neeju prom tāpēc,ka kādam nepatīku. Man ir pie vienas vietas,ko par mani domā un saka kolēģi, es atnācu strādāt, pelnīt naudu un realizet sevi.
Darbs ir jāplano stratēģiski,jāsaprot kāpēc Tu tur stradā-atalgojums, pieredze, saskati izaugsmi utt. Un nepadodies sīkumu deļ.
Ja darbam nav pievienotās vērtibas,tad ej prom. Nevajag savu laiku izniekot.

Piekrītu, ka daudz, kas tomēr atkarīgs no paša. Mani kaut kā iekšēji salauza, ļoti svarīgas ir darba attiecības, kolēģi, vadība.
Varbūt pēc gadiem 5, man arī būs pilnīgi citas prioritātes un redzējums uz darbu kā tādu!
Novēlu arī turpmāko izaugsmu tev!
11.12.2019 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Sorry, noraavaas teksts.
Pirmajaas 2vaas darba vietaas nostraadaaju katraa pa 2g, tad naakamajaa 4g, iepriekseejaa darba vietaa biju 6g un tagadeejaa arii esmu gandriiz 4g. Darba vietas vieneer mainiiju peec daudz labaakaam un jo apnikums jau mazliet iestaajaas. Darba vietaas kur esmu bijusi 4 un 6 gadus abaas nebiju visu laiku tai pasaa amataa, bet tik ilgi tur nostraadaaju, jo bija paaugstinaajumi. Tagadeejaa darbaa arii peec 2g mani paaugstinaaja un tagas nepilnus 2g esmu jaunajaa amataa... Jau pamazaam skaots atkal uz kaut ko augstaaku, bet pagaidaam nav baigaa steiga, jo tagadeejais darbs man ljoti, ljoti patiik.
11.12.2019 08:37 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Man ir liela darba pieredze...
11.12.2019 08:32 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Doublechoco @ 10.12.2019 23:53
Miss eXperte ļoti, ļoti šaurā jomā, ar ļoti šauro pierīti - kurš tavus studiju darbus rakstīja? Google translate? Vai maksāji kādam? LU ekonomiste :D

Joma,draudziņ, ir plaša un starptautiska! ?
Tas,protams,ir traki,ka Tev kā latviešu valodas gramatikas ekspertam nav dzīvē paveicies. Raksturs draņķīgs,pat bail domāt par uzvedību dzīvē,ja ieraksts forumā izsauc tādu žults lēkmi, bet komati taču ir vietā... kāpēc joprojām esi tik nelaimīga, nav skaidrs!? ?
11.12.2019 08:32 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Pagaidām strādāju 2 gadus. Ir vēlme iet kur tālāk, bet visos darba piedāvājumos prasa VISMAZ 3 gadu pieredzi. Tātad vēl viens gad jānostrādā te pat lai ietu kur augstāk. Esmu arī sūtījusi CV un domājusi varbūt piedos to vienu gadu un paņems, bet nope. Darbu vēlos mainīt, jo gribētos lielāku atalgojumu un novērtējumu no vadības.
Mani visvairāk fascinē, ka hany ar savu lielo intelektu, pat nevar ielādēt auto correct, lai nebūtu tāda kļūdas un divpunktes katrā teikuma galā. ?
11.12.2019 07:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!