Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Savas dzīves noteicējs

 
Reitings 85
Reģ: 16.06.2013
Sveikas! Vēlos ļoti parunāt ar meitenēm/sievietēm, kas ir izveidojušās savu nišu darba sfērā. Vai var padalīties ar padomiem. Esmu nonākusi pie atziņas, kā parastais 8-17 darbs kāda cita labā man neder. Varbūt izklausās ļauni, bet tomēr..vēlos saprast kā tas realizējas dzīvē.paldies;
06.12.2019 11:47 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Taisīt biznesu var, bet var arī nopelnīt 2x vairāk nekā šobrīd un to izdarīt pusgada laikā. Otru pusgadu veltot savām lietām - aizbraucot pastrādāt uz ārzemēm.
Var arī censties nodrošināt sev tik lielu neatkarību darbā, ka uztversi visu daudz vieglāk. Bet tam nepieciešami uzkrājumi, varbūt ar savs auto un savs miteklis par ko nav jāmaksā hipotēka.
07.12.2019 01:06 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Kiskismau @ 06.12.2019 15:10

Smieklīgs jo? Zinu cilvēku kurš paņēma no bankas 5k. Gribēja taisīt personalizētēs zeķes un kaut ko vēl ar latviešu rakstiem. bizness nogāja pa brubuli, un tagad jāmaksā bankai un arī kaut kādi parādi par nesamaksāto īri utt. Teica vismaz 3 gadus maksās ar tagadējo algu.

Jābeidz jaukt hobijs ar biznesu.
Es 16 gadu vecumā sāku aktīvi pirkt un pārdot datortehniku/sporta preces un tamlīdzīgas lietas uz/no ārzemēm. Es sāku ar pārdesmit latiem. Daudz ko pirku štatos, pārdevu šeit, regulāri sēdēju forumos, ebajā, ssā, arī skelbiu, meklējot dīlus. Paralēli tam strādāju algotu darbu. Tagad jau 4 gadus strādāju pilnībā pats sev. Man patīk strādāt pašam serv, es gūstu baudu nevis no darba kā tāda, bet no neatkarības pelnīt pašam sev.
Lai sāktu, nevajag neko vairāk, kā pareizu ideju, pareizā laikā un ar pareizo izpildījumu. Nauda ir svarīga, bet vairumam ideju realizāciju nevajag neko vairāk par pāris desmitiem vai simtiem eiro, ko nu katrs var sagrabināt.
VIsiem puikām, kuri pie manis vasarā nāk prasīt pēcdarba(remontēju un pārdodu sporta preces, darbā nevienu neņemu), iesaku nopirkt zāles pļāvēju, trimmeri un iet pie kaimiņiem piedāvāt nopļaut zāli. Sadrukāt skaistas vizītkartes. Pasūtīt sev "uzņēmuma" t-kreklu ar rekvizītiem. Vienoties sākumā par vienkāršu darījumu - zāle tiek nopļauta un saimnieks samaksā tik, cik uzskata par pareizu, tādējādi pierādot sevi un savu varēšanu. Ja būs pareizais ķēriens, es garantēju, ka pareizajos privātmāju rajonos vasarā puika spēs atpelnīt zāles pļāvēju un trimmeri pāris dienu laikā. Ziemā piedāvās tīrīt sniegu. Un pēc pāris gadiem šis puika, visticamāk, pelnīs vairāk par abiem saviem vecākiem kopā ;)
06.12.2019 20:04 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Funny tam cilvēkam jau arī bija pašam savi iekrājumi kurus ieguldīja. Nezinu cik lieli, bet jā... Protams tajā biznesā viss tika sasteigts un nepārdomāts, dēļ tā ka kādu laiku bija tas baigais trends visu pirkt ar latviešu zīmēm vai ar uzrakstu ''latvietis''.
06.12.2019 16:07 |
 
Reitings 1205
Reģ: 21.05.2012
Droši vispirms jāizvedo savs biznesa plāns - ko vēlies darīt. Manuprāt mūsdienās vispār ir grūti uzsākt savu biznesu, jābūt labai idejai, kā arī labai reklāmai. Sākumā būs daudz jāiegulda, lai izliktu reklāmas soc tīklos, vai google, tas daudz maksā, bet ja domā, ka ideja ir laba, tik uz priekšu, kas neriskē - nevinnē! ?
06.12.2019 15:27 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
5k ta Sicene, ire + algas vismaz 2x ar nodokli + komunalie telpas.
Tad nodokli, kases aparats individuali, materials.
Te ar si summu uzreiz jabut zirga 1 menesa laika.
Lai kaut cik drosi butu vajag vai ideja+ investors vai 20 000€ kabata startam.
06.12.2019 15:24 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kiskismau ieteikums par kredītu bankā biznesam ir smieklīgs.

Smieklīgs jo? Zinu cilvēku kurš paņēma no bankas 5k. Gribēja taisīt personalizētēs zeķes un kaut ko vēl ar latviešu rakstiem. bizness nogāja pa brubuli, un tagad jāmaksā bankai un arī kaut kādi parādi par nesamaksāto īri utt. Teica vismaz 3 gadus maksās ar tagadējo algu.
06.12.2019 15:10 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Mēs ar čomu šādas sievietes/biznesus saucam par Kinfieldu.
Uztaisa jau startā fiasko nolemtu biznesu un pēcāk sūdzas visiem un visur, ka redz nogremdēja biznesu.
Bizness ir 24/7/365. Katrs maksātspējīgs klients var noteikt, kad es celšos un kad iešu gulēt. Tas nenozīmē ka nevajag uzņemties risku un vidot biznesu. Tas nozīmē to, ka nenormēts darba laiks būs tikai tad, kad pēc daudziem, iespējams, pēc vairākiem desmitiem gadu ar mega, mega atdevi un "smartest guys in the room" mindsetu Tu tiksi līdz savam kabinetam ar stikla sienu. Tad Tu varēsi algot kādu, kurš visu darīs Tavā vietā un darbam pievērsties tikai tad, kad pati to vēlēsies.
Kiskismau ieteikums par kredītu bankā biznesam ir smieklīgs.
Darba devēji pieredzi vērtē reti. Kad sen atpakaļ strādāju kā darba ņēmējs, reti kuram interesēja mana pieredze. Darba devējiem interesēja manas zināšanas, nevis tas, cik gadus esmu kādā kantorī beņķi deldējis un kā mans amats tika nosaukts darba līgumā.
06.12.2019 14:41 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Cik viegli ir kaut ko pamainīt, ja darba devējs vērtē pieredzi?
06.12.2019 14:30 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja tev ir ideja un attiecīgi finansejums tad uz priekšu. Bet sākt biznesu tikai tāpēc ka "gribas" ir muļķigi. Ja jāņem kredīts no bankas, tad uzmanīgi lai beigās nesanāk parādi. Kā ari jabūt gatavai ar nebeidzamiem nodokļu un vid atgādinājumiem.
Varbūt tā vietā lai strādātu 9-17 darba laiku pamaini sfēras, paskaties maiņu darbu vai kaut ko netradicionālu.
06.12.2019 14:03 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja Tev ir ideja, kura spēs Tev nodrošināt algu, ar kuru varēsi gan nodokļus nomaksāt, gan arī pensijai atlikt vai iemaksāt, tad uz priekšu.
Citiem paiet vairāki gadi, lai vispār iegūtu atpazīstamību, klientu loku, regulārus ienākumus, kuri nosegtu visus izdevumus un saņemtu arī peļņu.
Piekrītu abiem iepriekšējiem komentētājiem.
06.12.2019 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Nereti tie strādājošie paši sev strādā pat vēl vairāk kā 8h dienā + lai ko uzsāktu parasti vajag ievērojamus finanšu ieguldījumus + bizness ir bizness, tas var vienā mirklī iet un vienā mirkl'i vairs neiet vai pat vispār nevienu mirkli neaiziet, bet dzīvošanai naudu tad vajag ik mēnesi + reālā peļņa grūti nosakāma un tā var būt mainīga + ļoti liela daļa naudas aiziet nodokļos ko maks''asi pati nevis kā paarsti darba devējs .... toties paarstā darbā tev ir ienākumi ar kuriem vari ik mēnesi rēķināties .. nav tik liels stress vaitik viss būs un sanāks .. konkrēts darba laiks ar ko arī var r''ekināties... utt
Ir ļoti daudz biznesmeņu kuri pat nevis ko nopelna bet aiizet pat mīnusos un bankrotē.. protams ik pa laikam kādam arī veicas un labi nopelna.. bet ļoti bieži tādi arī ļoti daudz strādā...
tas ka strādāsi maz un pelnīsi labi tikai tadel ka busi biznesmene.. labak uz to neceret.. tas ir liels retums
06.12.2019 12:57 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ja tev labāk patīk nenormētais darbalaiks 12-14 stundas dienā ar pāris brīvdienām mēnesī, pašai maksāt nodokļus un visu pārējo, skaidroties VID, skaidroties ar klientiem, gaidīt samaksu no klientiem mēnešiem ilgi, tad freelance ir pareizā izvēle.
Es aizgāju atpakaļ strādāt kāda cita labā...
06.12.2019 12:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits