Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķu attārpošana

 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Sveikas. Kādas tabletes pērkat un kā jūs iebarojiet viņas saviem kaķiem? Piejaucot barībai klāt vai kā savādāk?
Un kādas pērkat, cik +/- izmaksā?
Tikko dabūjam pieaugušu kaķeni, nu jau savi 5gadi noteikti būs, tā ka iepriekšējie saimnieki neko nav darījusi,tad nu jāuzņemas tagad man viss.
03.12.2019 14:47 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
Kiskismau @ 03.12.2019 16:48
coconut_xoxo Dīvaini ka google nekādu tādu informaciju neatrod ne latviski ne angliski. Ir pilieni pret parazītiem, bet tie parazīti ir ērces, blusas.
Kā arī tad interesanti tas līdzeklis strādā, iesūcas asinīs nonāk līdz zarnu traktam, tur izdalās un tad tārpi tos apēd un nomirst. :D Farmokoloģiski tāds mehānisms ir maz iespējams.
Un kāpēc tad man zināmajās kaķu kolonijās nelieto šādus lidzekļus , bet bāž mutē tabletes ? Manuprāt jauc kaut ko...

Manam kaķim arī tādus pilienus izrakstīja vet. ārsts. Kā viņi strādā - pati nesaprotu, bet ārsts teica, ka tas ir viens no labākajiem veidiem kā attārpot vai profilaktiski lietot.
03.12.2019 20:21 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
es savam tableti iebaroju, iespiežot slapjās barības gabaliņā. ir bijis ka vienreiz izspļauj, bet iespiežu citā gabaliņā un noēd. tablešu nosaukumu gan neatceros, bet bija pēc divām nedēļām jādod atkārtoti.
03.12.2019 19:12 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
coconut_xoxo @ 03.12.2019 16:27
Nē, ir gan tādi pilieni, ko iesmērē skaustā, tie ir gan pret tārpiem, gan blusām. Pavaicā vet aptiekā. Sākumā arī nezināju, bet vetārste ieteica. Esmu lietojusi tādus āra kaķiem un zinu. Bet nepatīk, jo tie ir ļoti liela ķīmija. Protams, nosaukumu vairs neatceros.
tie ir gan pret ērcēm, gan blusām .. navis tārpiem ... un nemaz tik sabi nestrādā :D
03.12.2019 17:05 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
coconut_xoxo Dīvaini ka google nekādu tādu informaciju neatrod ne latviski ne angliski. Ir pilieni pret parazītiem, bet tie parazīti ir ērces, blusas.
Kā arī tad interesanti tas līdzeklis strādā, iesūcas asinīs nonāk līdz zarnu traktam, tur izdalās un tad tārpi tos apēd un nomirst. :D Farmokoloģiski tāds mehānisms ir maz iespējams.
Un kāpēc tad man zināmajās kaķu kolonijās nelieto šādus lidzekļus , bet bāž mutē tabletes ? Manuprāt jauc kaut ko...
03.12.2019 16:48 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Nē, ir gan tādi pilieni, ko iesmērē skaustā, tie ir gan pret tārpiem, gan blusām. Pavaicā vet aptiekā. Sākumā arī nezināju, bet vetārste ieteica. Esmu lietojusi tādus āra kaķiem un zinu. Bet nepatīk, jo tie ir ļoti liela ķīmija. Protams, nosaukumu vairs neatceros.
03.12.2019 16:27 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
velelu lieku rīt nost .. iebarot nav iespējams rūgrās garšas dēļ .... man pat uz garnelēm atteicās ēst .. un tas jau ir līmenis....
vet aptiekā abāk pateiks pāpiedabūt norīt to tableti .. ir jāiziet kurss ar 3 tebletēm ja nemados pa noteiktiem termiņiem
03.12.2019 15:55 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ieteiktu nevis tabletes, bet labāk pastas. Ir nopērkamas visās vetaptiekās. Mani kaķi tās pastas uztver kā kārumu un laiza no karotes. Ir dažas pastas kuras var jaukt klāt slapjajai barībai.
Tabletes pēc savas pieredzes neiesaku, jo pirmkārt sanāk malziet mocīt kaķi, ne veinmēr sanāk tabletei iebarot ar pirmo reizi un kaķa siekalās viņa sāk izšķīst. Un ja ir liela tārpu invāzija, tad tablete veicina vemšanu, kas nozīmē ka atvems tārpus ar visu tableti. Mūsu kaķenei bija liela tārpu invāzija un tik stipri vēma ka atūdeņojās un bija jāved pie vetārsta. Tad tur arī ieteica pamēģināt pastas. Viena tulbiņa tās pastas maksā no 5-10 eiro. Pietiek tur vismaz 3 reizēm, jo daudzums ir uz svara. Ja kaķis sver 3 kg tad attiecīgi 3 ml un vienā tulbiņā bija 20 ml laikam. Protams ir jālasa instrukcija, jo katram ražotājam var būt citādāk.
Lai attārpotu kaķi vet īpaši nav vajadzīgs, tikai vajag zināt svaru.
Ja grib dot tabletes, tad youtube ir pamācības, ja ierakstīsi angliski.
https://www.miluliem.lv/products/Vitaminthe-10-ml-%252d-pasta-lente%C5%86u%2C-velt%C5%86t%C4%81rpu-un-c%C4%93rmju-inv%C4%81zijas-%C4%81rst%C4%93%C5%A1anai-su%C5%86iem-un-ka%C4%B7iem.html
manuprāt ka pēdējo reizi pirku šādu pastu.
Bet zinu, ka ir iespējams iegādāties pilienus, ko iepilina skaustā pret visiem parazītiem, arī tārpiem.
šaubos ka ir pielieni skaustā pret tārpiem, jo tārpi taču dzīvo vēderā. Tie nav blusas, kas barojas no asinīm un tāpēc pilieni nepalīdzētu. Tos iznīcina tikai iekšķīgi.
03.12.2019 15:24 |
 
Reitings 471
Reģ: 17.12.2012
Pati savus kaķus attārpoju katru gadu, dodu Drontal tabletes, bet katru reizi to daru kopā ar otru pusi - viens tur, otrs bāž tableti mutē, tad tur ciet un nedaudz pamasē kaklu, lai sāk strādāt rīšanas reflekss. Tas ir grūti, jo bieži kaķis izspļauj tableti, bet esmu jau iemācījusies, kā pareizāk to izdarīt. Bet zinu, ka ir iespējams iegādāties pilienus, ko iepilina skaustā pret visiem parazītiem, arī tārpiem.
Bet es noteikti iesaku aizvest kaķeni pie vetārsta, lai apskata. Ar to būtu jāsāk. Varbūt jadod speciāla barība, kāds ir veselības stāvoklis un palūdz pie reizes, lai iedod tableti, apstrādā ar pulveri pret blusām. Viņiem ir tādas speciālas 'pildspalvas', kurā ieliek tableti un ļoti ātri mincei iebaros tarpu zāles, nebūs pašiem mājās jāmokās. Turklāt, ja tikai nesen dabūjāt kaķeni, viņai būs liels stress, ja centīsies iespiest rīklē tableti vai uz skausta pilināt pilienus, jo tie ir jāiepilina zem spalvas uz ādas. Viņaj tas uzticību neraisīs. Labāk pie vetārsta un būsi droša, ka ar mīļdzīvnieku viss ir kārtībā.
Lai veicas! Un paldies, ka atgādināji, ka jāiedod attārpošanas zāles, tieši iegādājos, bet vislaik aizmirstu iedot ??‍♀️
03.12.2019 15:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits