Par finansiālu palīdzēšanu vecākiem

 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Aizdomajos šodien par tēmu...
Vai jūs atbalstāt finansiāli savus vecākus?
Piemēram, mammu, ja viņa nestrādā, kaut ir darbspējas vecumā, jo vietējā ciemā nav darba, bet dzīvo ar vīrieti (pie viņa), kurš strādā, bet nav īsti apmierināts ar situāciju, ka viņai nav pašai savi ienākumi?... Vai man kā bērnam vajadzētu viņu atbalstīt un dot viņai naudu, lai ir pašai sava nauda, piemeram, kādus 100e mēnesī, vai arī tomēr ne, ja vēl nav veca vai slima?
Ka Jums šķiet un kā rīkotos Jūs?
27.11.2019 17:22 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
hany_sany @ 29.11.2019 13:23
sieviete gados var 14 no vietas nostrādāt intensīvā tempā? tu beigsi vienreiz .. ej pati kādā kogzāģētavā nostrādā 14 h un tad ver muti veļā lai tādas muļķības pateiktu.

Par ko Tu runā? ??
Kādas 14 h un kāda vēl kokzāģētava? Kur te ir muļķības? Stulba tiešām esi.
29.11.2019 13:39 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Blanche @ 29.11.2019 11:38

Vietējās nozīmes maršrutos tādas mēnešbiļetes nemaz nav iespējams iegādāties.
Bet nu pieņemsim, ka parasti autobuss apmēram maksā 2,50 par 50 km. Dienā izietu 5 euro. Mēnesī par 22 d.d. ir 120 eiro, tas ir ja katru dienu jābrauc, bet parasti kādos veikalos ir maiņu darbs, tad lētāk sanāktu.
Minimālā alga 310 eiro “uz rokas”.
Paliek pāri 190 eiro pašai.
Te ir vienkārša atbilde, ka cilvēks NEGRIB neko darīt lietas labā, jo ir labi kā ir. Un tev var piedāvāt simtiem risinājumu, bet ja nav vēlmes, tad nekas nenotiks.
sieviete gados var 14 no vietas nostrādāt intensīvā tempā? tu beigsi vienreiz .. ej pati kādā kogzāģētavā nostrādā 14 h un tad ver muti veļā lai tādas muļķības pateiktu.
29.11.2019 13:23 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Turklāt, šeit jau neiet runa par to, ko viņa grib vai negrib, tā jau ir viņas dzīve un viņas izvēle, runa iet par mani kā par bērnu, vai man, ņemot to visu vērā, vajadzētu vai tomēr nevajadzētu viņu atbalstīt finansiāli.
No vienas puses, es ļoti piekritu un pat dusmojos, ka dzīvojusi savu dzīvi tā, ka šobrīd ir kur ir un vēl aizvien izdara nepareizas izvēles, bet no otras puses, man arī ir viņas žēl, tādēļ palīdzu ar naudu.
Lai vai kā, paldies visiem par viedokļiem, esmu izlēmusi tomēr nedot naudu patstāvīgi, bet gan tikai uz svētkiem un kad tiešām būs nepieciešamība-zālēm vai kam tādam.
29.11.2019 12:39 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Jetta-viņai nav tiesības, lai pirktu viņai golfinu.
29.11.2019 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Jetta @ 29.11.2019 12:30
Piekritīšu, ka te drīzāk izskatās, ka cilvēks pats negrib kaut ko lietas labā darīt, jo ir kas dod. Kamēr būs kas dod un atbalsta, tikmēr, atļaušos šo vārdu, parazitēs uz bērnu rēķina. Darbspējīga sieviete labākajos gados pieķērusies pie veča. 50 km nu dien nav nekas. Ja ir tik lielas problēmas ar transportu es apsvērtu domu nopirkt tad viņai lētu golfiņu ar ko tikt uz darbu, gan jau uzrastos vēl kāds no tā mazā ciema, kuram vajadzētu tuvāko pilsētu.

Domāju, ka mammai nav tiesību, tad jau būtu sen iegādāts auto
29.11.2019 12:33 |
 
Reitings 257
Reģ: 19.07.2017
Piekritīšu, ka te drīzāk izskatās, ka cilvēks pats negrib kaut ko lietas labā darīt, jo ir kas dod. Kamēr būs kas dod un atbalsta, tikmēr, atļaušos šo vārdu, parazitēs uz bērnu rēķina. Darbspējīga sieviete labākajos gados pieķērusies pie veča. 50 km nu dien nav nekas. Ja ir tik lielas problēmas ar transportu es apsvērtu domu nopirkt tad viņai lētu golfiņu ar ko tikt uz darbu, gan jau uzrastos vēl kāds no tā mazā ciema, kuram vajadzētu tuvāko pilsētu.
29.11.2019 12:30 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
MsInga @ 29.11.2019 12:00
Sviire, es nevaru iedot “makšķeri”, ja viņa to nevēlas. Un tam arī ir vajadzīgs talants, vēlme, ķēriens un uzņēmība, tas nav tik vienkārši.
Un, ka jau teicu, ne par biznesa idejām šeit iet runa...

Nu te arī ir atbilde - nevēlēšanās.
Ja cilveks pats negrib neko darit, tad neviens cits nepalīdzēs.
Tā ka ja Tev ir tik mīksta sirds, tad turpini dod 100 eiro arī turpmāk un visi laimīgi.
29.11.2019 12:05 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Sviire, es nevaru iedot “makšķeri”, ja viņa to nevēlas. Un tam arī ir vajadzīgs talants, vēlme, ķēriens un uzņēmība, tas nav tik vienkārši.
Un, ka jau teicu, ne par biznesa idejām šeit iet runa...
29.11.2019 12:00 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ir nežēlīgi dot naudu un pēc tam izlemt kā nē vairāk negribu dot. Tāpēc saku ka vajag " makšķeri" nevis vienīgā alternatīva ka jābrauc uz pilsētu strādat ko māte protams negrib. Un ja nekāda dižā izglītība nav, nav īpašu prasmju tad bēdīgi. Rīgā pat apkopējas ja ir pazīšanās var mēnesī nopelnīt virss 700 uz rokas ja domā ko tīra un kur un kam. Laukos, bēdīgi. Ja es būtu dziļos laukos tad gatavotu grāmatas vai kādu poligrāfijas izstrādājumu uz pasūtījumu. Nekur nav jāiet, blakus vīrietim palūdz bērniem lai atved materiālus un aiziet. Lai izdodas atrast labāko risinājumu! Man šajā diskusijā vairs nav ko darīt. Starp citu ja Jūsu māte prastu pagatavot maučus ar pērlītēm nopirktu pa 20 eiro. Labi lai veicas!
29.11.2019 11:50 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
woman_wonderland @ 29.11.2019 11:22
Tas, kas rakstīja par autobusa izdevumiem.. mēneša biļete - izdevīgākais variants strādājošam cilvēkam.
Ja līdz tuvākajai pilsētai 50km, tur noteikti nemaksās pat 100 eiro, kur nu 150 eiro tā mēneša biļete :D nefantazējiet
40 km maksā vairāk nekā 100 eiro mēnesī... un ēnesī jau principā vienmēr ir 21, 22, 23 darba dienas ... reti kad 0 vai 19 ..... un minimālās algas stundas likme ir atkarīgā no mēneša darba dienu skaita valsts darbos stŗādājošajiem...
29.11.2019 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
woman_wonderland @ 29.11.2019 11:22
Tas, kas rakstīja par autobusa izdevumiem.. mēneša biļete - izdevīgākais variants strādājošam cilvēkam.
Ja līdz tuvākajai pilsētai 50km, tur noteikti nemaksās pat 100 eiro, kur nu 150 eiro tā mēneša biļete :D nefantazējiet

Vietējās nozīmes maršrutos tādas mēnešbiļetes nemaz nav iespējams iegādāties.
Bet nu pieņemsim, ka parasti autobuss apmēram maksā 2,50 par 50 km. Dienā izietu 5 euro. Mēnesī par 22 d.d. ir 120 eiro, tas ir ja katru dienu jābrauc, bet parasti kādos veikalos ir maiņu darbs, tad lētāk sanāktu.
Minimālā alga 310 eiro “uz rokas”.
Paliek pāri 190 eiro pašai.
Te ir vienkārša atbilde, ka cilvēks NEGRIB neko darīt lietas labā, jo ir labi kā ir. Un tev var piedāvāt simtiem risinājumu, bet ja nav vēlmes, tad nekas nenotiks.
29.11.2019 11:38 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Sviire @ 29.11.2019 10:17
Ir tāda lieta kā vienkāršotā grāmatvedība. Nav jau SIA jātaisa. Kad man bija biznesa vadība ko liek visos lielajos NVA kursos nemaz nav tik traki. Ja bērni var atbalstīt ar 100 eiro tad uz nomaksu datoru arī var paņemt. Vecums? Nu un? Ja jau Džema Skulme savos pāri 90 darbojās ar Facebook un ir daudz pensionāru kas arī 70 gados labi strādā ar datoru vismaz Rīgā kur tas ir pieejams tad nu dators nav lieta ko nevarētu apgūt sieviete darbspējīgā vecumā. Es tikai ieteicu iedot cilvēkam makšķeri nevis zivi. Kur būtu problēmas iemācīties pērļot vai adīt smalkus cimdus vai apsveikuma kartiņas gatavot un pārdot kaut vai meistardarbs.lv nu jā ja ir standarta produkts tad ar to protams nenopelnītu daudz. Ja cilvēkam nav uzņēmības tad lai autore turpina dot naudu un aizmirst šo diskusiju. Jo kāds diskusijas mērķis īsti nav skaidrs. Dot naudu nedot? Iespējas it kā strādāt ir te problēmas ka pieaugusi sieviete kā mazs bērns pieķērusies vīrietim un nevar bez viņa ne mirkli dzīvot. Vieta it kā kur dzīvot pilsētā ir, bet tur nedzīvo vīrietis, atkrīt. Autobuss dārgi maksā. Tie visi ir tikai attaisnojumi lai autores māte varētu dzīvot nedarot neko savā labā. Ja nebūtu bērnu tad visticamāk sieviete strādātu jo nebūtu jau variantu un nebūtu ne mazākās pīkstēšanas ka autobuss dārgs vai neērts braukšanas laiks. Autorei vienkārši gribējās dzirdēt vairākuma nostāju ka nauda nav jādod, bet neko mainīt arī negrib. Tad priekš kam šī diskusija sava ego spodrināšanai?
uz NVA kursie ir jātiek. Un jābūt reģistrētai. Tas nozīmē, ka tie kuris vēl kādu pus gadu gadu jāgaida, 3 mēneši jāiziet ...un tikai tad vispār var sākt kaut ko darīt .. nu tā nav pat ākstīšanās..
29.11.2019 11:37 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Woman_w, tur nav pieejama mēnešbiļete tajos autobusos. Tur ir divas kompānijas tiem businiem, un katrs no tiem kursē divreiz dienā, kas nozīme, ka viņai būtu jāizmanto dažādas kompānijas.
29.11.2019 11:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Pat ar minimālo māte savilktu galus, jo vismaz kaut kādu daļu nebūtu spiesta prasīt no sava vīrieša.
Un vīrietis būtu kaut cik atvieglotāks.
Jautājums, vai viņa to grib. Bet šķiet, ir saprotams, ka nē. Ir labi tāpat.
29.11.2019 11:23 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Tas, kas rakstīja par autobusa izdevumiem.. mēneša biļete - izdevīgākais variants strādājošam cilvēkam.
Ja līdz tuvākajai pilsētai 50km, tur noteikti nemaksās pat 100 eiro, kur nu 150 eiro tā mēneša biļete :D nefantazējiet
29.11.2019 11:22 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Lūdzu, liecies miera ar to biznesu, šī diskusija nav par biznesa idejām laukos, bet par to, vai jūs atbalstat finansiāli savus darbspējīgos vecākus.
Es nevaru viņai piespiest tikt gala ar atkarību no veca un strādāt pilsēta, kur nu vēl biznesu veidot. Es varu tikai izlemt, atbalstīt finansiāli vai nē, un tas ir tas, ko nevaru šobrīd izlemt :D
29.11.2019 11:21 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Pamatizglītība pluss kkadi kursi
29.11.2019 11:09 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
MsInga kartiņas bija tikai piemērs tāpēc jau teicu ka jāizdomā produkts kas nav citiem, bet cilvēki to gribētu. Kāda vispār ir Jūsu mātes izglītība? Jūs šobrīd mātei dodat "zivi". Izdomājiet kā iedot "makšķeri"
29.11.2019 11:06 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Sviire, nu nevar ar kartiņu taisīšanu dziļos laukos nopelnīt sev reālu iztiku. Tur tomēr ir jābūt arī talantam kaut kādam... Par biznesu vispār nekomentēšu, kā jau teicu, jo man uz tādam lietām nav jāspiež, tas viņai pašai jāgrib.
Diskusijas mērķis-saprast, cik un vai citi atbalsta finansiāli savus vēl darbspējīgos vecākus, lai varu pati sev izdarīt secinājumus, ir man iemesls justies slikti, parstajot dot naudu vai arī ne. Bet, pat ja es pārstātu dot naudu katru mēnesi, es jebkura gadījumā vienmēr to dotu uz svētkiem un tiešām kad vajadzīgs-zālēm, ārstam, utt
29.11.2019 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Sviire @ 29.11.2019 10:17
Ir tāda lieta kā vienkāršotā grāmatvedība. Nav jau SIA jātaisa. Kad man bija biznesa vadība ko liek visos lielajos NVA kursos nemaz nav tik traki. Ja bērni var atbalstīt ar 100 eiro tad uz nomaksu datoru arī var paņemt. Vecums? Nu un? Ja jau Džema Skulme savos pāri 90 darbojās ar Facebook un ir daudz pensionāru kas arī 70 gados labi strādā ar datoru vismaz Rīgā kur tas ir pieejams tad nu dators nav lieta ko nevarētu apgūt sieviete darbspējīgā vecumā. Es tikai ieteicu iedot cilvēkam makšķeri nevis zivi. Kur būtu problēmas iemācīties pērļot vai adīt smalkus cimdus vai apsveikuma kartiņas gatavot un pārdot kaut vai meistardarbs.lv nu jā ja ir standarta produkts tad ar to protams nenopelnītu daudz. Ja cilvēkam nav uzņēmības tad lai autore turpina dot naudu un aizmirst šo diskusiju. Jo kāds diskusijas mērķis īsti nav skaidrs. Dot naudu nedot? Iespējas it kā strādāt ir te problēmas ka pieaugusi sieviete kā mazs bērns pieķērusies vīrietim un nevar bez viņa ne mirkli dzīvot. Vieta it kā kur dzīvot pilsētā ir, bet tur nedzīvo vīrietis, atkrīt. Autobuss dārgi maksā. Tie visi ir tikai attaisnojumi lai autores māte varētu dzīvot nedarot neko savā labā. Ja nebūtu bērnu tad visticamāk sieviete strādātu jo nebūtu jau variantu un nebūtu ne mazākās pīkstēšanas ka autobuss dārgs vai neērts braukšanas laiks. Autorei vienkārši gribējās dzirdēt vairākuma nostāju ka nauda nav jādod, bet neko mainīt arī negrib. Tad priekš kam šī diskusija sava ego spodrināšanai?

Nu adīt cimdus, pērļot, gatavot kartiņas, tur ar gribasspēku ir par maz, tur jābūt talantam, jo ne katram tas ir pa spēkam un ne visiem padodas.
29.11.2019 10:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!