Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hipotekārais kredīts!

 
Reitings 30
Reģ: 18.11.2019
Sveiki! Esam nolēmuši iegādāties māju,gatavojamies šim procesam!Gribētu zināt,kāda bija jūsu pieredzē? Cik,ilgs bijis proces,kādi banku nosacījumi?! Visa visumā jūsu pieredzi par šo procesu.
20.11.2019 21:31 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Meja,
Grūti jau tā ieteikt. Es izvēlējos pēc atrašanās vietas, lai nav tālu no darba. Un, protams, ņemot vērā manu budžetu. Vienam patiks pilsētas centrā, otram patiks vairāk prom no satiksmes, kur vairāk zaļš. Tur jau vairāk jāsaprot, ko pati vēlies. :)
23.11.2019 14:30 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.08.2015
Kādus jaunos projektus varat ieteikt? Varbūt ir dzirdētas labas atsauksmes par kādu, šobrīd aktīvi meklēju.
Kā arī, cik lielu summu sakrājāt pirmajai iemaksai?
23.11.2019 08:03 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Ambers
Risks jau pastāv vienmēr.... Bet tāpēc jau ir līgums, kur ir atrunāti termiņi, ja viņi nenodod māju ekspluatācijā līdz tādam un tādam datumam, projekta pasūtītājam ir jāatskaita mana iemaksātā naudu atpakaļ. Protams, cik godprātīgi viņi to izdarītu, nav ne jausmas, jo vazāties pēc tam pa tiesām arī nav forši. Bet tā kā projekta attīstītājs turpat jau ir uzcēlis vienu māju un šī ir otra, tad ticamības procents man ir diezgan augsts.
22.11.2019 12:33 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Dzhila @ 21.11.2019 22:38
Pats process :
1. Gājiens uz banku, noskaidroju, cik vispār man dod. Bija stipri liela atšķirība no tā, ko uzrādīja banku kalkulators mājas lapās. Deva mazāk. Apmeklēju visas bankas, lai salīdzinātu likmes un cik daudz dod.
2. Izvēlējos dzīvoklis jaunajā projektā, kuru vēl ceļ. Tā ir lētāk, bet pacietīgi jāgaida, kad māja tiks uzcelta. Iemaksāju dzīvokļa rezervācijas naudu. Banka pati piedāvāja dzīvokļa nākotnes vērtējumu, piekritu. Tas maksāja 100eur.
3. Noslēdzu ar banku kredītlīguma, banka visu sakārtoja ar Altum (jauno speciālistu programma), kas maksāja uz 230eur.
4. Iemaksāju pirmo iemaksu 7%, pārējo sedz Altum.
5. Viss, sēžu un gaidu, kad uzcels. Viss process aizņemtu ap 2 nedēļām, bet man bija aizķeršās no pašas projekta attīstītāja, kuri nevarēja izčammāties sagatavot priekšpirkuma līgumu.

Tev nav bail par kādām problēmām, kad vēl ceļ/ būvē
Man viena paziņa arī rezervēja dzīvokli, kuru tik cēla. Viss tika sakārtots, bet radās problēmas ar ekspluatāciju. Viņai reāli visa situācija nervus noēda. Bija iemaksāts avanss par to dzīvokli, pieteikts bankai hipotekarais...un tad sākās ar to nodošanu ?‍♀️
22.11.2019 11:58 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Gromova @ 21.11.2019 13:08
Amerbers cik,ilgs bija proces? Un,kā ir ar to vērtētāju? Jums bija savs cilvēks jāmeklē,kas nosaka šo īpašuma vērtējumu,vai bankai ir savs?

Process aizņēma nepilnu mēnesi(tikšanās, hipo. līguma parakstīšana, notārs, zemesgrāmata u.t.t) Novērtētāju mums palīdzēja atrast dzīvokļa iepriekšējie saimnieki un SEB banka piekrita tam. ( nez kāpēc SWEDBANKAI ir paši savi novērtētāji un citiem neuzticoties). Mums likās, ka noritēja viss raiti.
22.11.2019 11:49 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Mums vēl iegādājoties māju samērā agrā vecumā bija arī doma, ka hipo kredītu vismaz apmaksāsim samērā ātri (pirms 50 gadu vecuma), nevis tikai pensijas vecumā kā lielākā daļa.
22.11.2019 10:15 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Piekrītu Dzhila viedoklim. Kad mēs pirkām daudzi arī teica, ka neprāts pirkt, bet tagad cenas tikai aug, hipo procenti pa nedēļām pat kāpj augšā. Gaidīt kaut kādu ideālo, izdevīgo brīdi brīžam arī šķiet kā aizbildinājums un muļķa mierinājums.
Bankas konsultants stāstīja savu personisko pieredzi, kad viņš pirms aptuveni kādiem pieciem gadiem pirka dzīvokli, visi teica, ka šausmīgi dārgs un būs drīz lētāk. Nekā nebija. Cenas tikai pieauga. Un tieši tajā pašā ēkā tādu pašu dzīvokli tagad pārdod, nu, vismaz uz pusi dārgāk.
22.11.2019 10:12 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Visi to krīzi gaida, par to runā jau kādus 1,5gadu, bet cenas tik turpina kāpt. Ja būs krīze, tad tā nebūs tik dramatiska kā pagājušā, un cenu kritums nebūs tā, ka puse no cenas nokrīt. Tāds ir manas domas un cik dzirdēts, to saka arī ekonomikas speciālisti, kā arī paši būvnieki un attīstītāji. kaut vai, ja salīdzinu sava projekta cenas- kopš marta cenas ir kāpušas, ja pirktu tagad- samaksātu kādus 3tk vairāk par savu dzīvokli. Un kā māklere teica, kad māja būs gatava, tas ir aptuveni pēc gada, viņi cenas pacels vēl mazliet.
Un, ja paskatās uz inflāciju, tā joprojām ir pozitīva, nekas nekur nekrīt. Protams, nezinām, kas notiks rīt, bet nedomāju, ka šis ir sliktākais laiks, lai iegādātos mājokli.
22.11.2019 09:29 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Funny @ 22.11.2019 06:35
nakamie 3 gadi krize.
Sobrid ir max cena nekustamajam, pirkt nav prata darbs tirgot ka reiz.

Toties atkal hipo procenti ir zemi un tagad to ņemt ir kā reiz! :) Jā, cenas ir lielākas, bet jāparēķina, kas tomēr ir izdevīgāk - lielāka cena vai lielāki procenti, kas ilgtermiņā krietni sadārdzina pat lēta īpašuma kopējās iegādes izmaksas.
Jātur acis vaļā, mēs dabūjām super izdevīgu mājas piedāvājumu. Neesmu pilnībā informēta par jauno projektu dzīvokļiem Rīgā, bet tie gan laikam ir kosmosā dārgi. Uzmetu aci, vidēji divistabu dzīvoklis ir vismaz uz pusi dārgāks nekā mūsu māja (!!!) pierīgā.
22.11.2019 07:17 |
 
10 gadi
Reitings 3009
Reģ: 13.11.2011
Jā, par krīzi arī esmu dzirdējusi.
22.11.2019 07:03 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
nakamie 3 gadi krize.
Sobrid ir max cena nekustamajam, pirkt nav prata darbs tirgot ka reiz.
22.11.2019 06:35 |
 
10 gadi
Reitings 3009
Reģ: 13.11.2011
Meitenes, kurām nav palīdzējis Altum, kā jūs sakrājāt pirmajai iemaksai? Cik ilgi jums tas nācās? Reali skatoties dzīvokļus ss un uzreiz aprēķināto pirmo iemaksu, sanāk ap vismaz 10 000 un uz augšu. Bet, cik es esmu runājusi, cenas tagad ir kosmoss, visi saka, ka vaigot pāris gadus nogaidīt. Vienīgi, ja jau nav atrasts vēlamais.
Dzhila, ja nav noslēpums, kuru projektu tu gaidi? Cik lielu dzīvokli paņēmi? :) man lokācija ļoti patīk jaunajam projektam, ko ceļ pie Krasta Lido.
21.11.2019 23:04 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Pats process :
1. Gājiens uz banku, noskaidroju, cik vispār man dod. Bija stipri liela atšķirība no tā, ko uzrādīja banku kalkulators mājas lapās. Deva mazāk. Apmeklēju visas bankas, lai salīdzinātu likmes un cik daudz dod.
2. Izvēlējos dzīvoklis jaunajā projektā, kuru vēl ceļ. Tā ir lētāk, bet pacietīgi jāgaida, kad māja tiks uzcelta. Iemaksāju dzīvokļa rezervācijas naudu. Banka pati piedāvāja dzīvokļa nākotnes vērtējumu, piekritu. Tas maksāja 100eur.
3. Noslēdzu ar banku kredītlīguma, banka visu sakārtoja ar Altum (jauno speciālistu programma), kas maksāja uz 230eur.
4. Iemaksāju pirmo iemaksu 7%, pārējo sedz Altum.
5. Viss, sēžu un gaidu, kad uzcels. Viss process aizņemtu ap 2 nedēļām, bet man bija aizķeršās no pašas projekta attīstītāja, kuri nevarēja izčammāties sagatavot priekšpirkuma līgumu.
21.11.2019 22:38 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Nesen bija līdzīga diskusija, jau tur rakstīju, ka šeit zemāk aprakstītie desmit soļi ir diezgan tuvu patiesībai, protams, ar dažām izmaiņām, skatoties individuāli pēc situācijas.
Mums viss ļoti ātri noritēja, protams, pateicoties visu pušu pretimnākošai un operatīvai darbībai. Hipo pieteikums, pēc nedēļas vienā dienā - kredīta līgums, darījuma konta trīspusējais līgums, notārs, zemesgrāmata. Tad atlikušie sīkumi (pirmpirkuma tiesību atteikums, zemesgrāmatas apstiprinājums, bankas pārskaitījums pārdevējai) prasīja vēl aptuveni nedēļu. Kopumā laikam sanāca kādas 2,5 nedēļas no pieteikuma līdz atslēgām, tomēr jāatzīst nācās diezgan ļoti paskubināt attiecīgās puses, lai ātrāk notiktos viss, piemēram, lai ar īpašnieci vienotos, ka visu darām vienā dienā, lai zemesgrāmatā pieņemtu dokumentus bez pirmpirkuma tiesību atteikuma, domē vairākas reizes bakstītu, ka esam iesnieguši dokumentus un gaidām viņu atbildi, kā arī pēc naudas saņemšanas patramdīt pārdevēju, lai beidzot izvāc mantas no vasarnīcas un nodod mums atslēgas. Cik saprotu, mūsu vienas dienas vizīte visbiežāk ievelkas citiem nedēļas vai pat vairāku nedēļu garumā, tāpēc, jā, viss atkarīgs no tā, cik visas iesaistītās puses ir motivētas visu ātri izdarīt. Jāatzīst, ka tas prasīja arī ļooti daudz nervu šūniņas, tāpēc, ja ir iespēja pagaidīt, var visu darīt palēnām un mierīgi. Āa, un mums liels palīgs bija māklere, kas bija no pārdevējas puses, tas atviegloja visu, jo vismaz kāds zin sīki un smalki, kas kā jādara.
21.11.2019 13:23 |
 
Reitings 30
Reģ: 18.11.2019
Amerbers cik,ilgs bija proces? Un,kā ir ar to vērtētāju? Jums bija savs cilvēks jāmeklē,kas nosaka šo īpašuma vērtējumu,vai bankai ir savs?
21.11.2019 13:08 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Tas ir diezgan normāli, ka bez reāla dzīvokļa nevar noteikti 100% jau likmi un pirmo iemaksu. Jaunos projektus finansē ar labākiem nosacījumiem nekā paneļu vecās mājas vienam un tam pašam cilvēkam.
21.11.2019 12:24 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Sveika. Varu dalīties savā pieredzē. Ņēmām 3istabu dzīvokli ar plašu balkonu saulainajā pusē. Vārd' sakot ideāls plānojums, kas mums derēja. Pirms mēs atradām savas mājas, bija neskaitāmi dzīvokļu skatījumi gan Rīgā, gan Jūrmalā un tās apkārtnē. Paralēli meklējumiem aizgājām uz Swedbank, kur dabujām apstiprinājumu, ka varam cerēt uz hipotekāro kredītu +piesaistīt Altum, jo ģimenē bija 2 berni kā arī es vēl atrados ar jaunāko bērnu kopšanas atvaļinàjumā. BET kad atradām dzīvokli un gājām uz SWEDBANK ATKĀRTOTI divus mēnešus vēlāk, mums neskāpēc pacēlās procentu likme un pirmā iemaksa palika daudz lielāka ?‍♀️ tādēļ gājām uz SEB un dabujām to pašu, ko Swedbank sākumā solija.
Ieteikums - apmeklēt VISAS bankas .
21.11.2019 12:09 |
 
Reitings 30
Reģ: 18.11.2019
Jūs,drusku pārprata manu jautājumu! Es nejautāju par savām iespējām saņemt šo kredītu. Es jautāju par,jūsu pieredzi ņemot šo kredītu. Tātad man interesē viss proces no sākuma līdz mājas atslēgām! Savas iespējas mēs zinām,tāpēc arī izlēmām spert šo soli bet paldies par atbildi!
21.11.2019 10:42 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Fifa,
Nē, bērna vecums nedrīkst pārsniegt 23gadus. Vecāku gadu skaitam ierobežojuma īsti nav.
21.11.2019 09:56 |
 
10 gadi
Reitings 3009
Reģ: 13.11.2011
Ja nemaldos, jaunā ģimene skaitās līdz 23gadu vecumam.
21.11.2019 08:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits