Izaugšana nabadzībā.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Kāpēc ir sitācija ka izglītoti un dzīvē pieredzējuši cilvēki ir ļoti iecietīgi un saprotoši. Labi situēti cilvēki ir pieklājīgi un saprotoši.
Un tad ir otrs gals kad neizglītotie domā ka tikai viņiem ir taisnība un ir ļoti neiecietīgi. Tāpar arī nabadzībā uzaugušie ir nepeiklājīgi un neiecietīgi. Un vienmēr kāds viņiem kaut ko ir parādā, kādam viņiem ir kaut, kas jānodršina un ar viņu īpašo situāciju jārēķinās, bet citiem viņi ne tikai nav gatavi sniegt to pašu pretī, bet vispār nerēķinās. Tāpat arī daudz biežāk ir situācija, kad jabkāda veida attiecības nav balstītas uz patīkamu laika pavadīšanu, bet izdevīgumu vai nepieciešamību.
Kas tieši nabadzīgajos uzaugšanas apstākļos nosaka to, ka cilvēki kļust ļaun un neiecietīgi pret apkārtējiem cilvekiem?
20.11.2019 00:03 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Vispār nāk prātā arī filma - Enron: The Smartest Guys in the Room.
20.11.2019 17:13 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Acīmredzot Tev nav skaidrs, ko nozīmē vārds "gudrs".
Es nevienu neaizstāvu un man to neinteresē darīt. Palasi grāmatas - "Millionaire next door", "Poor dad rich dad". Vismaz būs kāda sapratne par to, kā ekonomika strādā un ne vienmēr zinošākie cilvēki ir gudrākie.
Gudrs nav tas, kas zāģē malku savā mežā un to pārdod, gudrs ir tas, kas to nopērk, uzražo gala produktu un spēj piedāvāt no tā visai pasaulei nepieciešamu preci.
20.11.2019 17:09 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 20.11.2019 16:50

Nu kautkāds fufelis.
Kas ir gudri cilvēki? Pajautā to sev!
Stīvs Vozņaks ir viens no gudrākajiem cilvēkiem pēdējo pārdesmit gadu laikā. Esi par tādu dzirdējusi? Pusei no šeit esošajām dāmām ir kāds no produktiem, kas ar šo kungu cieši saistīts.
Visticamāk nē. Par Stīvu Džobu esi dzirdējusi? Domāju, ka noteikti. Redzi, viens bija inženieris, otrs gudri runāja. Un gudrs nav tas, kas sēž gadiem ilgi pagrabā bez logiem un uzbūvē MS-DOS, gudrs ir tas, kas to nopērk par 50k$ un pārvērš to par vairāku simtu miljardu biznesu.
Gudrība nav skolas atzīmes, gudrība nav ķīmijas formulas, gudrība nav izmērojama skaitļos. GUdrība ir tas, kā tu māki to visu pielietos reālaja'dzīvē, sevis un citu nodrošināšanai. Vēlreiz un vēlreiz atkārtoju - neeksistē gudri un nabadzīgi cilvēki. Nav tādu. Visādi zinātnieki ar putniem galvā nav gudri cilvēki!
Jā, komunismā valsti vada idioti. Palasi, par to ir daudz informācijas. Kapitālisms ir labākais, kas ar mums ir noticis.
tu esi didiots!.. nevis zinātnieki un pārējie ... un acīmredzot citu izmantotājs, ja to ti ļoti aizstāvi!
20.11.2019 16:54 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
LV tiešām bezkaunība un cilveku izmantošana tevi aizvedīs tālāk nekā smadzenes. Diemžēl.
Jā, tas, mana mīļā, ir komunisms :)
20.11.2019 16:52 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Srumun @ 20.11.2019 14:50

Ja gudrību vērtē tikai pēc maka biezuma, tad iekārtai vispār nav nozīmes. Mainās tikai metodes un līdzekļi kā tikt pie labklājības. Kas mācēs izsisties vienā, tas mācēs izsisties arī citā.
Daudzi izcili cilvēki, kuru radīto mēs visi labprāt patērējam, ir atstiepuši kājas nabadzībā.

Nu kautkāds fufelis.
Kas ir gudri cilvēki? Pajautā to sev!
Stīvs Vozņaks ir viens no gudrākajiem cilvēkiem pēdējo pārdesmit gadu laikā. Esi par tādu dzirdējusi? Pusei no šeit esošajām dāmām ir kāds no produktiem, kas ar šo kungu cieši saistīts.
Visticamāk nē. Par Stīvu Džobu esi dzirdējusi? Domāju, ka noteikti. Redzi, viens bija inženieris, otrs gudri runāja. Un gudrs nav tas, kas sēž gadiem ilgi pagrabā bez logiem un uzbūvē MS-DOS, gudrs ir tas, kas to nopērk par 50k$ un pārvērš to par vairāku simtu miljardu biznesu.
Gudrība nav skolas atzīmes, gudrība nav ķīmijas formulas, gudrība nav izmērojama skaitļos. GUdrība ir tas, kā tu māki to visu pielietos reālaja'dzīvē, sevis un citu nodrošināšanai. Vēlreiz un vēlreiz atkārtoju - neeksistē gudri un nabadzīgi cilvēki. Nav tādu. Visādi zinātnieki ar putniem galvā nav gudri cilvēki!
Jā, komunismā valsti vada idioti. Palasi, par to ir daudz informācijas. Kapitālisms ir labākais, kas ar mums ir noticis.
20.11.2019 16:50 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Srumun @ 20.11.2019 14:50

Ja gudrību vērtē tikai pēc maka biezuma, tad iekārtai vispār nav nozīmes. Mainās tikai metodes un līdzekļi kā tikt pie labklājības. Kas mācēs izsisties vienā, tas mācēs izsisties arī citā.
Daudzi izcili cilvēki, kuru radīto mēs visi labprāt patērējam, ir atstiepuši kājas nabadzībā.
pilnīgi pierkrītu. Tiešām bagātie ir tie, kas pratuši izmantot gudro darbu, viņiem par to nesamaksājot un kuri ir vis bezkaunīgākie. LV tiešām bezkaunība un cilveku izmantošana tevi aizvedīs tālāk nekā smadzenes. Diemžēl.
20.11.2019 15:31 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
bulta @ 20.11.2019 13:58

Kopš komunisma sabrukuma.
kominisma laikā laikam idioti vadīja valsti, tādi kā tu?
20.11.2019 15:25 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Kopš komunisma sabrukuma.

Ja gudrību vērtē tikai pēc maka biezuma, tad iekārtai vispār nav nozīmes. Mainās tikai metodes un līdzekļi kā tikt pie labklājības. Kas mācēs izsisties vienā, tas mācēs izsisties arī citā.
Daudzi izcili cilvēki, kuru radīto mēs visi labprāt patērējam, ir atstiepuši kājas nabadzībā.
20.11.2019 14:50 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Manuprāt monēta ar divām pusēm.
Esmu starp tiem, kas darīja visu iespējamo, lai iegūtu papildus kabatas naudu, ātrāk meklēju pirmo darbu utt, lai varētu pati kaut ko atļauties, un atļauties vairāk to, ko gribētos, nevis tikai kaut kādas pirmās nepieciešamības preces.
Pret citiem, ir citi, kam gribas palīdzēt, bet citiem gribas arī pateikt - ej un strādā, ej un dari kaut ko. Jo pati tam izgāju cauri. Nav kaut kādu konkrētu cilvēku tipu (nabagi, pensionāri vai citi) pret kuriem tas tā būtu, bet nu. Neteiktu, ka visi mazāk turīgie ir ļauni un neiecietīgi, tāpat kā labāk situētie nav tādi. Atkarīgs kā katrs ir pieņēmis savu situāciju un rīkojies (uzlabojis,cīniejies) ar to.
20.11.2019 14:00 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Srumun @ 20.11.2019 09:56

Kopš kura laika gudrību mēra ar maka biezumu?

Kopš komunisma sabrukuma.
20.11.2019 13:58 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Problēma jau ir līdz šādam domāšanas veidam nonākt, ja nāk no vides, kur šāds domāšanas veids nav izplatīts. Ir ļoti liela atšķirība vai audz dziļos laukos/sliktā mikrorajonā, kur apkārtējā vide un cilvēki degradē, tai skaitā bieži vien arī ģimene, kurai pat nav jābūt nekādai dzērājģimenei (šeit īstenībā labs ir NĒ piemērs no bulta). Vai arī audz daudz labākos apstākļos, kur vide un ģimene stimulē. Diemžēl reti kurš stimulējošos apstākļos dzīvojis to apzinās. Proti to, ka dažam labam ir nācies iet caur ellei, lai sasniegtu kaut to, ko dažam labam haļavčikam vēl patīk noniecināt.
20.11.2019 13:11 |
 
Reitings 82
Reģ: 11.10.2019
Piekrītu, ka nabadzīgi cilvēki, kas nav izvēlējušies iet studiju ceļu, nu ir diezgan nelaipni, rupji. Dažreiz kaut kādas socioloģiskas intereses dēļ ieslēdzu FB populārākās tiešraižu grupas, kur pārsvārā sevi filmē melnstrādnieki alkoholiķi - ir diezgan pamatīgs laipnuma kontrasts :)
Nabadzīgas meitenes un puiši, kas daudz studējuši jau gan ir pavisam cits stāsts, viņi vidēji ir empātiskāki nekā bagāto ģimeņu atvases.
20.11.2019 12:59 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
bulta @ 20.11.2019 00:54
Esmu viens no tiem cilvēkiem, kuri dzimuši vēl padomju laikā. Piedzimu ļoti jauniem vecākiem. Mamma mani audzināja viena, dzīvoju kopā ar mammu, vecmammu un vecvecmammu līdz skolas vecumam. Apstākļi, kādos dzīvojām bija ļoti trūcīgi. Ik pa laikam dabujām kādas soc. pakas no štatiem un nebija pat liekas naudiņas lai aizsūtītu paldies vēstuli tiem cilvēkiem, kuri šīs paciņas ir nosūtījuši.
Tā nu es sāku agri strādāt, agri rūpēties par sevi un savu dzīvi, jo no mammas ļoti bieži dzirdēju "NĒ".
"NĒ" es dzirdēju mobilajam telefonam, kuru es pirmo nopirku par savu naudu 2002. gadā, būdams 13 gadus vecs. Braucu tikties pie autoostas, lai par 10ls nopirktu Sagem MC820. "NĒ" es dzirdēju mopēdam Rīga, kuru par savu naudu jau biju sarunājis pirkt 15 gadu vecumā no attāli pazīstama cilvēka 130Km attālā pilsētā. Neskaitāmus "NĒ" es esmu dzirdējis par visvisādām lietām, pat ja ir runa par manis krāto un pat pelnīto naudu.
Paldies dievam, tagad no tā esmu ticis ārā, bet taupība un dzīves sīkstums ir palicis. Dažreiz arī skopums atsevišķām lietām, bet tas ir normāli.
Neiecietīgi? Noteikti nē. Es ļoti cienu visus cilvēkus, kuri to ir pelnījuši, bet es necienīšu nevienu, izņemot ļoti tuvus cilvēkus, vai tos, kuriem es par padomu maksāju, lai kāds man teiktu ko man darīt. Esmu redzējis elli un paradīzi un man nevajag nevienu, kurš man teiks, ka es nevaru ko darīt vai pirkt.
Kāpēc labi situēti cilvēki ir laipni un saprotoši? Tas ir tas pats iemesls, kāpēc gudrs un nabadzīgs nav saliekams vienā teikumā. Ja Tu esi laipns, saprotošs un gudrs cilvēks, pārticība nāks pati par sevi. Izņemot, protams, tos, kuri dzimuši bagātās ģimenēs. Tie, lielākoties, ir diezgan neciešami cilvēki.

Piekrītu tam,ka pārticība ir domāšanas veids.
20.11.2019 12:53 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Es uzaugu trūcīgos apstākļos. Jau bērnībā zināju, ka vienīga izeja no nabadzības ir izglītība un centīgs darbs. Atceros kā 16 gados vasarā strādāju par virtuves palīgu, jēlām rokām tīrīju kartupeļus, skatījos uz pieaugušajiem kolēģiem,kam šis bija maizes darbs. Apsolīju sev,ka darīšu visu,lai dzīvotu labāk.
Man bija liela motivācija mācīties un strādāt, un tas nesa rezultātu.
Man nav sapratnes un žēlsirdības par žūpu dzīvesveidu un tiem,kas nedara neko,lai uzlabotu savu situāciju. Man ir žēl bērnu,kas aug ar tādiem vecākiem.
To ko ir grūti iegūt vairāk novērtē. Sapratne rodas no pieredzes. Un,protams, vērtību sistēma-ir cilvēki,kam nauda ir lielākā vērtība, bet tas nav atkarīgs no finansiālā stāvokļa un izglītības, bet gan no paša cilvēka uzskatiem. Slikti cilvēki ir gan starp trūcīgajiem,gan pārtikušajiem.
20.11.2019 12:51 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Cik gan aprobežota domāšana hany_sanny.
Cik saprotu Tu nāc no labi situētas ģimenes, nezini kas tas ir kad nav ko ēst, viss bijis pieejams jau no bērna kājas..un tad nu Tev tagd liekas, kad visi nabadzīgie cilvēki ir ļauni un neiejūtīgi. Nice.??
20.11.2019 10:03 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
gudrs un nabadzīgs nav saliekams vienā teikumā.

Kopš kura laika gudrību mēra ar maka biezumu?
20.11.2019 09:56 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Manuprāt, viss atkarīgs no audzināšanas un piemēra, ne tik daudz apstākļiem.
Tie kuri dzīvo un uzskata, ka viņiem viss pienākas, lai gan neko lietas labā nedara, auguši tieši ar tādu domāšanu un attieksmi no ģimenes, ja gadiem māte sūkstas ka visi vainīgi pie viņas situācijas, tad nav brīnums, ka bērniem tas iesakņojas. Bagātajiem savā aizņemtībā bieži pat nav laika saviem bērniem, viņiem svarīgāka ir karjera, darbs, bērni paliek novārtā bez uzmanības, un tā viņi izaug, materiāli nodrošināti bet bez pietiekošas mīlestības un uzmanības, un tas viss izpaužas attieksmē. Tāpat materiāla aina nenorāda uz cilvēka būtību un raksturu, bērnudārzā redzu bagātu tētuku, bet no mutes reizēm birst ne rupības bet runas veids kā maskačkas pacanam. Un cik dzirdēts viņa dēlam ir uzvedības problēmas ;) . Un viss var būt apgrieztā situācijā, arī trūkumā dzīvojot, sitoties pa dzīvi un neredzot kā aug bērni nav labākais piemērs, kādu dienu šis vecāku trūkums kaut kur izpaudīsies, varbūt pašapziņas veidā vai attieksmē pret mīļotajiem. Pat ja acīmredzami fakti nav, prātā daudzkas aizķeras.
20.11.2019 06:47 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Savā pieredzē vairāk esmu sastapusies ar bagātiem cilvēkiem kuri ir neiecietīgi un ļoti aprobežoti viss intelektuālajās jomās. Ar cilvēku kurš ir nabags un visām teikuma beigās lika, "bet es esmu trūcīgais un man pienākas/vajag" sastapos tikai vienu reizi.
Pati esmu uzaugusi nabadzīgos apstākļos. Skaitījam katru santīmu un krīzes gados pārtikam tikai no palīdzības pakām ko toreiz izsniedza. 3 bērni un mamma bez darba. Bet tas tikai man deva vairāk empātijas, saprašanas, ka lietas ir jānovērtē un kā dzīve var sanākt visādi.
Bagātie jau kopš mazotnes tiek audzināti tā kā viņiem viss būs un par neko nav jāsatraucas un tāpēc 90% ir izlutināti.
Bagātie bieži nemācās, nopērk diplomus, bet ne tik bagātajiem vienīgais veids kā dabūt izglītību ir mācieties. Arī man motivācija bija - ja nemācīšos, netikšu budžetā un varēšu strādāt par par pārdevēju un turpināt dzīvot nabadzīgi. Protams, tagadējā alga nav nekāda zelta bedre, bet vismaz ir apņēmība sasniegt savus mērķus.
20.11.2019 06:39 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc labi situēti cilvēki ir laipni un saprotoši? Tas ir tas pats iemesls, kāpēc gudrs un nabadzīgs nav saliekams vienā teikumā. Ja Tu esi laipns, saprotošs un gudrs cilvēks, pārticība nāks pati par sevi. Izņemot, protams, tos, kuri dzimuši bagātās ģimenēs. Tie, lielākoties, ir diezgan neciešami cilvēki.

Pilniigi manas domas - tie nabadziigie, kas ir neiecietiigi un tikai pieprasa, bet atbildiibu par savu dziivi neuznjemaas, nav tie gudraakie.
Tie, kam ir galva uz pleciem un atbildiibas sajuuta par savu dziivi, vienmeer izsitiisies no jebklaadiem apstaakljiem, un prcesaa iemaaciisies iecietiibu, sirsniibu un daasnumu.
20.11.2019 05:35 |
 
Reitings 135
Reģ: 31.10.2019
Manuprat, tas nav pieklajigi jautat no
cik situetas ģimenes kads ir nacis, varbut pat aizskaroši, tas uzreiz parada ka tu verte cilveku pec maka biezuma.
20.11.2019 01:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits