Ziemassvētku dāvanas

 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Ziemassvētki pēc nedaudz vairāk kā mēneša, atzīšos, ka katru mēnesi pērku dāvanas pēdējā brīdī un nosolos, ka nākamgad darīšu to laicīgi. Pienācis nākamais gads, vīrs kā vienmēr saka ka vēl jau Ziemassvētki tālu, bet laiks skrien... Kādas idejas dāvanām? Ko dāvināsiet vīriem,draugiem, BĒRNIEM, mammām un tētiem? Vai esat jau izdomājuši? Būšu priecīga ja padalīsieties. Esmu pilnīgā neziņā, jo kā vienmēr visi saka, ka nezin ko viņiem vajag... ??
13.11.2019 15:06 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Chikitita @ 14.11.2019 10:47
Jā, es arī uzskatu ka bērnam no bērnības jāmāca ka mantas nav pats svarīgākais, bet atceroties savu bērnību, cik ļoti gaidīju Ziemassvētkus kad biju bērns, cik forši bija saņemt dāvanas, dažu sapņu piepildījumus. Vai tas ir slikti? Vai šīs atmiņas uz jums ir atstājušas negatīvas sekas? Esiet godīgi pret sevi! Dāvanas bērnam arī ir jāizvērtē!!! Mēs ar vīru bērniem dāvinām 1 dāvanu Ziemassvētkos un neiztērējot pat ne 30 eiro ;)
augu 90. gados ... un 90. gados arī neliela dāvana bija kaut kas par ko priecājas. Vēlāk, kad materiālā situācija valstī uzlabojās psihoju un raudāju un nerunāju kad nesaņēmu tieši tādu dāvanu kādu gribēju. Bērni mūsdienās ir nenormāli, nenormāli izlutināti. Bat te iet vēl viens knifs.... viņi visi lielākoties... un sākas lielīšanās citu priekšā ar mantām... arī ar vecāku finansiālo stāvokli.. un sākas arī citu nepieņemšana, ja kādam nav tik un tik moderns telefons 10-12 gadu vecumā, un tāda un tāda manta... bēdīgi, bet tas tā ir.... un ar Latvijas algām vecāki tiešām nav spējīgi visu sapirkt un nodršināt... un tiek gaidīts nozīmīgs atbalsts no ģimenes puses... arī dāvanu ziņā... un to ģimenes, kas neiegulda un visādi nepalīdz ar šī bērna audzināšanu un nodrošināšanu ir sliktākā pozīcijā... un tas bērns arī.... skumji un nepareizi ka tas tā... ka tādi bērni tagad.... bet vispār tas viss nāk no vecākiem.. esam ļoti materiālistiski.... pašas mazais radinieks ir ļoti materiālistisks un visu, visu novērtē.... man nelikas, ka es 9 gados tāda būtu bijusi.... tagad esmu izaugisi arī pietiekami materiālistiska.... kad tad beigās no viņa izaugs? ... tiešām nezinu.. bet vecāku vaina tā ir ....
14.11.2019 15:42 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Chikitita @ 14.11.2019 08:46
Es domāju, ka ar vīru ir jāizrunājas, jo attiecībās ir jārunā un jānonāk pie kompromisa, kurā abi jūtas ērti. Nav pareizi uzspiest otram to ko viņš negrib, labi vienu gadu pamatīgi apdāvinamies, otru svinam kā otra puse grib! Nav labi, ka viens tiek nospiests un viņa velmes absolūti netiek respektētas.
Tas nav stāsts par pāra attiecībām. Tas ir stāsts par tā orta cilvēka ģimeni.. un tā kā pie viņiem ir pierasts .. tā arī viņi gaida ka tiks svinēts.... tādā veidā tiks neatgriezeniski sabojātas attiecības ar ģimeni ... un gan jau ka sen skatās šķībi uz to draudzeni.....
14.11.2019 15:33 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
OOO jā, man arī viss vajadzīgais mājās ir, un to ko gribētos to šaubos ka kāds radinieks varēs iegādāties, piemēram, tagad noderētu tonālais krēms, iet uz beigām, vēl patīk noteikta dizaina lietas, interjerā man nepatīk šāda tāda svece, gribas kaut ko īpašāku, es arī neesmu dāvanu guru, man ir grūti izdomāt ko otram patiešām vajag, tāpēc dāvanas vietā man ir vieglāk ielikt naudiņu konvertā, sorry, es neesmu tik izdomas bagāta.
14.11.2019 13:18 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Saviem diviem labākajiem draugiem gan jau pirkšu dāvanas no https://www.teeturtle.com/?gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUa72o14BYcaSpdFCgNkrv8EcqOiMhPBRVK3JA4ojyrtCdBVbaTwk00aAgzUEALw_wcB
Tur var atrast daudz ko foršu un smieklīgu /noderīgu. Ja ir draugi kuriem patīk gaming, filmas vai kas cits no geek stuff tad šī ir īstā vieta. Shipping arī diezgan ātri.
14.11.2019 13:03 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kad ir jādāvina dāvanas 10+ cilvēkiem un negribas izputēt tad gribot negribot ir sanāk "Aij kaut kas ātri jāatrod un jānopērk līdz 30 eiro. Kaut kas kas īsti nav vajadzīgs, bet ir jāpērk jo redz tā ģimenē pienākas". Reāli ja man prasa ko es gribu Ziemassvētkos ir tikai viena lieta ko tiešām gribu un vajag. Tātad tikai viens cilvēks man no tiem 10+ var to uzdāvināt. Ko pārējie? Nezinu. Stenderes, konfektes kas negaršo, vīnu kuru nedzeršu, jo nelietoju alkoholu , svece ko iedegšu labi ja vienu reizi. Utt. Reāli man jau viss mājas ir. Tātad ko dāvināt? Es arī nesaprotu, kur manai drauga ģimenei ir problēma saprast to ka kāda jēga no dāvanām kuras dāvina tikai tāpēc ka ziemassvētki un ir pieņemts dāvināt.
Ar bērniem ir citādāk, jo viņiem nav savas naudas, un viss ko vēlas nāk no vecākiem, radiem. Mani drauga vecāki arī saviem mazbērniem dāvina nevis vienu dāvanu bet 4 un pat 7. Manuprāt tas ir pārāk daudz un pieradina bērnu pie tikai materiāla lietām. Ja vēl viņi pret to dāvanu būtu iemācījušies normālu garu dzejoli, nevis parasto "pīrāgam nabaga..." tad saprastu.
14.11.2019 13:00 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Mans jautājums bija nevis no tēmas ''kapēc bērniem jāpērk dāvanas'', bet gan ''kapēc jāžēlojas par materiālistiskiem svētkiem, ja to paši mācam savam bērnam''. Bet tā cita tēma.
Lai būtu skaidrāks - es dāvanas uzskatu par burvīgu lietu, jo mēs varam ieguldīt laiku, domu un mīlestību konkrētā lietā, ko dāvinām - gan bērnam, gan pieaugušajam, kādam, kuru vēlamies iepriecināt. Mani vienkārši mulsina dubultie standarti par tēmu - bērnam jā, daudz, visu, bet pieaugšajiem - priekš kam kaut kas jāpērk, jādomā, utt. Vai jūsu mīļie, pieaugušie arī nav pelnījuši jūsu ieguldīto darbu, laiku un domu par viņiem? Dāvana nekad nedrīkstētu būt ''ai, kaut kas jānopērk, jo svētki'', jo tad tā tiešām zaudē visu savu būtību - jādāvina kādam, kam gribas dāvināt, ko gribas palutināt, iepriecināt, dēļ kā gribas un nav grūti piepūlēties meklējot - ar šādu domu dāvinot, tie svētki arī nebūtu tik materiāli.
14.11.2019 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Mēs pieaugušie savas vēlmes varam aiziet uz veikalu nopirkt, ja nevaram nopirkt, tad apzināmies ka ir jāstrādā un jāpelna vairāk lai nopirktu. Parasti Ziemassvētkos vairumā dāvina ne jau dāvanas kas piepilda sapņus, bet dāvanas kuras jānopērk jo ir Ziemassvētki un piedienas kaut ko dāvināt, sazin ko... Bet bērni ir atkarīgi no mums, viņu sapņi ir atkarīgi no mums vecākiem, vecmammām, brāļiem, māsām.
Ziemassvētki jau nav tikai ap dāvanām, ar bērniem pavada laiku kopīgi gatavojoties, iegādājoties vai nozāģējot mežā eglīti, pušķojot to, iededzot, gaidot, kopīgi rullējot un cepjot piparkūkas, saldumus un saņemot dāvanas. Mums vienmēr ir spilgtas šīs tradīcijas.
14.11.2019 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Liepulapa @ 14.11.2019 10:34

Vai kāds man var izskaidrot šo - tie, kas saka, ka materiālistiski svētki ir briesmīgi, bet bērniem sadāvināt kaudzi mantu ir svarīgi un nepieciešami - jo....?

Tāpēc, ka tie ir bērni un viņi gaida dāvanas. Nevajag jau 100, bet pietiek ar vienu. Un forši saņemt to, kas sen kārots tieši svētkos. Un bērni jau tic Ziemassvētku vecītim, līdz kādam konkrētam vecumam un tas tieši ir šo svētku brīnums. Piepildīt kādu sen kārotu vēlmi.?
14.11.2019 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Jā, es arī uzskatu ka bērnam no bērnības jāmāca ka mantas nav pats svarīgākais, bet atceroties savu bērnību, cik ļoti gaidīju Ziemassvētkus kad biju bērns, cik forši bija saņemt dāvanas, dažu sapņu piepildījumus. Vai tas ir slikti? Vai šīs atmiņas uz jums ir atstājušas negatīvas sekas? Esiet godīgi pret sevi! Dāvanas bērnam arī ir jāizvērtē!!! Mēs ar vīru bērniem dāvinām 1 dāvanu Ziemassvētkos un neiztērējot pat ne 30 eiro ;)
14.11.2019 10:47 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Ziemassvētkos dāvana svarīga bērniem.

Vai kāds man var izskaidrot šo - tie, kas saka, ka materiālistiski svētki ir briesmīgi, bet bērniem sadāvināt kaudzi mantu ir svarīgi un nepieciešami - jo....?
14.11.2019 10:34 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Grāmatas, Latvijā ražotas dušas želejas, ziepes, krēmus, rotas, sveces.
14.11.2019 09:11 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Es domāju, ka ar vīru ir jāizrunājas, jo attiecībās ir jārunā un jānonāk pie kompromisa, kurā abi jūtas ērti. Nav pareizi uzspiest otram to ko viņš negrib, labi vienu gadu pamatīgi apdāvinamies, otru svinam kā otra puse grib! Nav labi, ka viens tiek nospiests un viņa velmes absolūti netiek respektētas.
14.11.2019 08:46 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Chikitita - es Tev piekrītu uz 100%!
Es vīram jau pagājušo gadu teicu, davai - labāk braucam ceļojumā vai uz SPa, vismaz izvaudīsim tās dienas, jo man tik tiešām tas viss ir mocības! Viņš ir pilnīgi pret, jo tā ir audzis. Es arī esmu augusi svinot ar ģimeni utt. Bet šobrīd jūtos tādā brieduma pakāpē - priekš kam, ja tas sāk sagādāt neērtības? Reāli nekāda prieka vairs. Ja būtu bērniņi - okay, bet tur no 17 cilvēkiem 1 bērns.... un vēl jāsvin un jaapdāvina 2x (ar tiem pašiem cilvēkiem), šis viss galīgi nav man saprotams! Es labprātāk kaut pagulēt gultā, padzertu karsto dzērienu un paskatītos Ziemassvētku filmas :)
14.11.2019 08:36 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Minny brauciet celojumā divatā svētkos. Atkritīs dāvanas un pa to naudu bus jaukas emocijas.
Esmu arī pesimiste, nepatīk tas dāvanu trakums, mēs arī neesam loti bagāti lai varētu pirkties, turklāt tas viss ļoti materializējies, kas nepatīk.
Ziemassvētkos dāvana svarīga bērniem. Un ģimenes locekļi var pa mazam paciņām ja ļoti gribas, bet ne 30-100 eiro vērtas davanas katram.
14.11.2019 07:04 |
 
Reitings 16
Reģ: 29.01.2009
Tā kā mums ar vīru vēl nav bērnu, cenšamies ik gadu ap svētkiem aizceļot kaut kur, un draugiem/radiiem/ģimenei pec svētkiem savedam labumus, ko katra valsts piedāvā. ??
13.11.2019 22:18 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Noteikti kaut ko simbolisku ģimenei - adītas zeķītes, dūraiņi, svecīte, kaut kas no ‘Stenders’. Ar ģimeni esam vienojušies, ka neko lielu nedāvināsim un tā jau vairākus gadus daram. Ar otro pusīti vienojāmies nopirkt ceļojumu uz ziemas periodu - dāvana viens otram. ?
13.11.2019 22:14 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Man vispār, kopš esmu kopā ar vīru - besī un tracina Ziemassvētki, jo viņam ir liela ģimene un tad mums sanāk svinēt reāli visas 3dienas, nenormāli daudz cilvēkiem jādāvina dāvanas utt., kaut patiesībā neredzu tam visam vairs jēgu - nu, nevajag man to pavārgrāmatu, tāpat meklēšu visu internetā vai dušasželeju, jo tāpat lietoju specifiskas, kas patīk vai nedod Dievs kaut kādu dārgu mēslu, kas krās putekļus. Nu, nav tas viss vairs izdevīgi ne man, ne arī dāvinātājiem - pagājušo gadu atstājām tik daudz simtus Eur veikalā, bet kāda tam jēga, nezinu...
un, kad ierosina - dāvinām pa saldumam vai velkam lozes - uzmet lūpu.... nu, man kā pieaugušam cilvēkam neko vairāk kā mīļos blakus un siltas pusdienas nevajag, tas jau ir dārgākais, kas var būt - laiks kopā! Žēl, ka cilvēki tomēr kļūst materiālistiski un neredz īstās vērtības :)
13.11.2019 22:01 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
fifa @ 13.11.2019 21:39
Mammai no aliexpresa pasūtiju “pranamat” paklājiņu. Galīgi nezinu, ko draugam dāvināt.
man tas pats?vispār nelien nekādas idejas, ko dāvināt. Viss ir. Esmu jautājusi, pats arī saka, ka viss ir?Gribas tomēr, ko tādu, ko var izmantot nevis stāv uz plaukta
13.11.2019 21:50 |
 
10 gadi
Reitings 3007
Reģ: 13.11.2011
Mammai no aliexpresa pasūtiju “pranamat” paklājiņu. Galīgi nezinu, ko draugam dāvināt.
13.11.2019 21:39 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Sogad doma panemt Qled tv 65 samsung f8-f9
Varbut Iphone jaunako.
Tas butu davanas z sverkos sev.
Parejiem doma ko randoma 100$ budzeta.
13.11.2019 21:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits