Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobu diegs vs. birstītes

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Kā jūs tīrat zobu starpas - izmantojot diegu vai tās birstītes?
Zobārsts man liek aizvietot diegu ar birstīti uz visiem laikiem, parādīja vēl ilustrāciju, salīdzinot zobu tīrīšanu ar pudeles tīrīšanu. Respektīvi, zobus diegot=tīrīt pudeli ar virvi.
Bet man pat mazākā birstīte ir par resnu, jo zobi ir par ciešu! Smaganas nenormāli asiņo un arī sāp, ja lietoju starpzobu birstīti.
Zobārsts saka, ka tas esot normāli, ar laiku pieradīšot, bet tas drīzāk nav kāds zobārstu bizness, apskādēt pacientus? ?
07.11.2019 18:44 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Starp maniem zobiem pat normāls diegs netiek iekšā, tikai vaskotais saplacinātais. Jā, es zinu, ka tas nav normāli, bet nu jātīra tāpat ir. Ar birstītēm bakstīšana vien sanāk (jā, es šīs diskusijas iespaidā nolēmu pamēģināt un nopirku vismazākās birstītes).
09.11.2019 21:48 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu nez, water flosser gearbest’ā maksā 30€. Man zobi baigi cieši novietoti un birstītes nelien iekšā spraugās. Ar zobu diegu baigā ņemšanās un es tam edmu pa slinku. Bet water flosser pa 2 min visas spraugas lieliski iztīra. Pāris reizes bija komentāri no zobārsta asistentes par to, ka nu tas jau nevar zobu diegu aizvietot! Bet zobārste teica: bet tu taču redzi, ka higiēna ir laba! Mana higiēniste (stomatoloģijas institūtā arī vienmēr saka, ka higiēna laba un ka ar zobu birsti + water flosser pietiek). Es gan savējo iegādājos jau pirms gadiem 10 kad bija breketes, bet tas ir viens no labākiem pirkumiem un aktīvi lietoju joprojām.
09.11.2019 20:22 |
 
Reitings 257
Reģ: 14.09.2012
Padoms no stomataloga. Staprzobu birstītes ir daudz efektīvākas, un smaganas asiņo tāpēc, ka smaganas ir neveselīgas. Veselīgām smaganām nebūtu jāasiņo pat tad, kad starp zobu un smaganu tiek ievietota 1.5cm gara probīte. Birstītēm ir dažādi izmēri, un ir arī metodes kā tās pareizi ievietot. Ja galīgi “nelien iekšā” kādā štarpā, protams, izmantot diegu. Es, personīgi, pacientiem vienmēr iesaku lietot dažādu izmēru birstītes, jo visas starpas nebūs viena izmēra, loģiski.
Water-flosser ir naudas izmešana vējā, ja nu vienīgi ir kroņi vai zobu inplanti, jo principā tas ie paredzēts šiem nolūkiem, nevis lai aizstātu diegošanu tiem, kam ir savi zobi.
08.11.2019 12:05 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Hey pastāstiet lūdzu sīkāk par water flosser un irigatoru... !!
Kur pirkāt, cik maksā un kā vispār tas izskatās... ?
07.11.2019 20:09 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es lietoju water flosser - tīra zobu starpas ar ūdeni (vai mutes skalojamo līdzekli) zem spiediena. Iesaku!
07.11.2019 20:06 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Pirmo reizi dzirdu par zobu starpu tīrīšanu ar birstīti. Bet irigators gan ir laba manta - iztīra ar ūdens spiedienu labāk nekā diegs, pie reizes arī smaganu masāža - veselīgi.
07.11.2019 18:54 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Nu, es šo pavērstu tā - “tīrīt pudeli ar virvi”, bet no ārpuses jau jātīra, ne jau iekša, kādēļ, lai nevarētu atmērcētus netīrumus novilkt nost ar to virvi? :)
07.11.2019 18:49 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nezinu. Man liekas dīvaini ka saka "pieradīs" drīzāk sabakstīs līdz kamēr būs milzīgi caurumi pie vietas kur smagena un zobs.
Es šajā situācijā paliktu lie diega, jo divreiz dienā samierināties ar asiņojošām smagnēm nespētu.
Kā arī ko tas zobārsts teiktu cilvēkiem kuriem asiņo smagenas jau no tā kā nav mīkstākā birstīte. Arī pieradīs? ?
07.11.2019 18:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits